Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
193.354.887 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 210 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Pokarmem umysłu jest poznawanie. Żądza nie trwania czy przetrwania, jak mówisz, lecz pędu, postępu, odkrywania nowych prawd, wydobywanie ich z głębin ziemi, z tkanki roślin, z atomów i z bezmiarów gwiazd, z własnych myśli wreszcie. Poznawanie wszechświata, poznawanie siebie i poznawanie swojej roli we wszechświecie. Tu jest źródło wszelkiej wiedzy, tu kryje się motor nauki. I jakże możesz zmusić..

Dodaj swój komentarz…
daddy  -1 na 3
Kwiatki sratki- infantylne to to jak diabli.
Autor: daddy  Dodano: 10-03-2011
Reklama
KORIUS   2 na 4
Jak na racjonalistów odrobinę za dużo patosu w stosunku do symboli, szczególnie kwiatka. Ładny to prawda, ale bez "zęba" i trudny do szybkiego narysowania tak aby od razu było widać że to bratek. Poza tym nie sadzę aby dało się zebrać wszystkich wolnomyślicieli pod jednym sztandarem gdyż zaprzecza to samej idei wolnego myślenia. Każdy myśli trochę inaczej i musiałby się dostosowywać aby pasować pod symbol i sztandar. Więc lepiej nie ujednolicać i niech będą różne symbole do wyboru...to kwintesencja wolnomyślicielstwa, zawsze mieć wybór.
Autor: KORIUS  Dodano: 10-03-2011
Mariusz Agnosiewicz - odp.   2 na 2
Z określonym symbolem mogą identyfikować się ludzie wcale nie tacy sami, lecz także tacy, którzy są różnorodni, ale mają kilka ważnych wspólnych cech, charakterystyk. Najbardziej rozpoznawalny symbol nie jest po to, aby uczynić zamach na wolność myślenia, ale aby wolnomyśliciele byli bardziej zauważalni jako grupa. Pomijam tutaj totalnych indywidualistów, którzy nie chcą być z żadną grupą wiązani.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 10-03-2011
Jan Res - Otwarty atom   1 na 1
Wydawało mi się, że dyskusja sprzed paru dni już przyniosła rezultat i została zamknięta: ktoś zaproponował symbol atomu, w którym wpisana jest litera A. Ten symbol jest znacznie łatwiejszy do zreprodukowania, bardzo graficzny, a to ogromnie istotne. Wiem z doświadczenia, że niekiedy trzeba bardzo szybko taki symbol o odpowiednich wymiarach gdzieś umieścić. Bratka nikt nie będzie umiał odtworzyć z pamięci. Jednobarwny nie jest on piękny. Zatem: albo A-atom, albo HH. Dlaczego HH? Ponieważ jest bardzo radosny i zmiana jego koloru dodaje mu wdzięku.
Możemy sobie wyobrazić zjazdy i konferencje z udziałem Amerykanów, Anglików i Francuzów, na których ujrzymy wszystkie trzy znaki. Wszystkie trzy będą bardzo czytelne. Polski znak (A-atom) mógłby nas wyróżniać w sensie pozytywnym: jest bardzo miły dla oka i bardzo czytelny.
Autor: Jan Res  Dodano: 10-03-2011
Iwona Przybyła - Przepraszam bardzo...   1 na 1
Protestuję i jestem za bratkiem. Na bratka głosowałam, bratek jest piękny i dlatego, że trudny do odtworzenia, to tym bardziej zasługuje na symbol wolnomyślicielstwa.
No i ma piękny kolor.

Przy okazji: rozczulił mnie ten tekst ;-)))
Autor: Iwona Przybyła  Dodano: 10-03-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365