Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.985.358 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 281 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"To co się bez dowodu podaje, to bez dowodu można odrzucić"

Dodaj swój komentarz…
Andrzej Koraszewski - źródła   1 na 1
Artykuł świetnie napisany, sensacyjny, mam tylko jeden problem: źródła. Po pierwsze "Wprost" jest zupełnie niewiarogodnym źródłem informacji. Redaktor naczelny tego pisma zmienił swoje poglądy o 360 stopni, pozostawił tylko motto: cel uświęca środki. (Jak powiada mój znajomy: Metody się zmienił, Cyryl pozostał ten sam.) W tym przypadku celem jest złapanie maksymalnej ilości czytelników, a środkiem sensacja jako taka. Domyślam się, że z racji swojej funkcji w KC PZPR i swoich kontaktów może on sporo wiedzieć, ale o dowodach to nie ma tu mowy. Przypomina to troszkę historię początków samego "Wprost" . Pisano, że istnieją poważne powody aby podejrzewać, że pieniądze na złożenie tego pisma pochodzą z bardzo dziwnych źródeł. Pisano. Nikt nie przedstawił żadnych dokumentów, sąd tego nie badał. Chociaż mam swoje znaki zapytania sam bym o tym nie pisał, bo nikogo nie złapałem za rękę. (Ostatnia sensacja "Wprost" zwiazana z sensacjami o ucieczce Zbigniewa Bujaka to dodatkowy kamyczek do tego ogródlka.)

Pozostałe źródła (włącznie z tym publikowanym w Panamie) też troszkę zalatują timińszczyzną.

Sprawa pieniędzy dla "Solidarności" jest interesująca, ale mimo wszystko, żeby nie sprawiać wrażenia wchodzenia w tabloidalny styl, byłoby pewnie lepiej zaopatrzyć taki tekst większą liczbą znaków zapytania. A i tak czytało się świetnie.
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 06-07-2005
Reklama
hebrayah - Co za bzdety!   1 na 1
Matko jedyna - ktoz uwierzy w takie pierdoly, ze za 20 milionow dolarow sprzedano program szpiegowski ??? Co ten program niby mialby robic ? W syutacji kiedy na swiecie internet dopiero raczkowal, a w zasadzie pozostawal jeszcze projektem ARPA - a do krajow zza zelaznej kurtyny bylo embargo na dostawy protokolu TCP/IP. Rozumiem, ze ci biedni zydzi z mossadu mieli te dane z komputerow typu odra wydobywac telepatycznie ?
W polsce to byl czas komputerow na karty perforowane o mocy obliczeniowej obecnych kalkulatorow. JEsli takie artykuly publikuje racjonalista - to narpawde powinien sie nazywac "skandale" - taka gazeta kiedys byla ....
Autor: hebrayah Dodano: 16-04-2008
Slawomir - Jaki jest związek ul. Filtrowej..
Ulica Filtrowa 1 występująca w tekście jest ośrodkiem akademickim, nad którym opiekę duchową sprawuje Opus Dei. Oprócz udziału w aktywnościach akademickich (kursach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, rozgrywkach sportowych) istnieje możliwość skorzystania z posługi kapelana, który spowiada, odprawia Msze, prowadzi rozważania w kaplicy ośrodka. Więcej o Opus Dei na stronie www.opusdei.pl.

Źródło:
www.filtrowa.waw.pl/
Autor: Slawomir  Dodano: 03-12-2016

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365