Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.084.356 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 410 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Cieszę się, gdy ktoś jest blisko Boga, ale lękam się, gdy staje się zbyt pewnym siebie rzecznikiem Pana Boga wobec innych.

Dodaj swój komentarz…
maciej35 - hmm ale odjazd
No tak ... czy nie będąc antysemitą mogę powiedzieć że wg przekazu Biblijnego to rodacy Jezusa z Nazaretu chcieli jego śmierci. Wiec stwierdzenie że krajanie go ukatrupili to ... raczej nie objaw antysemityzmu lecz wniosek z lektury ... Troszeczkę dystansu do swojej nacji nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
Autor: maciej35 Dodano: 28-05-2007
Reklama
koluska
Jak Zdzisiek zabije Miećka w bójce przed barem, to nikt nie mówi, że to Polacy zabili Miećka. Wiec mowienie, że Żydzi zabili Chrystusa jest nieodpowiednim uogolnieniem. Świadczy o wąskich horyzontach...
Autor: koluska Dodano: 28-05-2007
Zyklon B Zombie - ...
"Badanie przeprowadzone przez Anti-Defamation League w pięciu krajach Europy wskazuje, że wzrasta w nich wyraźnie antysemityzm(...)"
A to dziwne, że nie spada... To by przecierz znaczyło, że organizacja nie wywiązuję się ze swoich statutowych zadań tzn. spadłaby im wykrywalność (vide np. organy Policji)
Autor: Zyklon B Zombie Dodano: 28-05-2007
Andrzej Kleina - od autora tekściku
1/ Do macieja 35!
Gdyby zechcial Pan "poszerzyć" swój wpis, chętnie przyłączyłbym się do dyskusji. Zawszeć nabiłoby to trochę licznik komentarzy, bo to aż wstyd, że nikt czytać mnie nie chce...

2/ Do koluski!
Myślę, że jak "Zdzisiek zabije Miećka w bójce przed barem" gdzie oberżystą byłby Żyd Jankiel, to i tak powiedzą (co prawda nie wszystkie gazety...), że Polaka zabili przez Żyda.

3/ A to mówienie, że Żydzi zabili Jezusa, to raczej nie uogólnienie, ale może się mylę. Żona mówi, że najczęściej to ja się mylę... W każdym temacie.
Pozdrawiam Panów...
Autor: Andrzej Kleina Dodano: 28-05-2007
Rafał - to Włosi zabili Jezusa
Ciekawe, że mający za złe zabicie Jezusa nie zauważają, że winnymi tej śmierci są Włosi.
Autor: Rafał Dodano: 29-05-2007
Małgosia - Uwaga...
Ciekawe, że wypowiadajacy się nie zauważają innych wątków zawartych w tym tekście, a mówią w zasadzie tylko o tym, kto zabił Jezusa.
Autor: Małgosia Dodano: 29-05-2007
Sceptyk - Czy Żydzi?
Opierając się wyłącznie na Ewangelii - bo innych źródeł nie ma - jasno widać, że co prawda tłum (tłumek) Żydów podjudzał, ale wyrok wydał Rzymianin i wykonali go Rzymianie. Ale ponieważ religia miała się rozprzestrzenić na (ówczesny) świat, to należało znaleźć kozła (Żyda) ofiarnego, a Rzymianie mieli być cacy (umyć ręce).
Autor: Sceptyk Dodano: 30-05-2007
iwona - wiara
Wiara w to, ze jest sie narodem wybranym nie prowadzi, niestety, do niczego dobrego. W najlepszym wypadku do ogolnej niecheci (bo skoro oni najlepsi, to my gorsi a moze nawet posledni), w najgorszym zas wypadku... no coz , wystarczy spojrzec na nadludzi Hitlera....
Nie. Nigdy nie zaakceptuje jako przyjaciela kogos, kto uwaza, ze jest ode mnie lepszy, bo go takim zrobil jego bog. Przykro mi, ale nigdy nie uwierze w szczerosc deklarowana przez takiego goscia.
Pozdrawiam wszystkich, ktorzy nie padaja na kolana przed ADL i nie przestaja byc krytyczni wobec ludzkich deklaracji.
Autor: iwona Dodano: 02-06-2007
Michał Tyrpa - W rozważaniach na ten temat..
..warto chyba również docenić świadomie przez Żydów wybraną strategię przetrwania setek lat w diasporze. Te i inne wątki zostały również poruszone w dyskusji (oraz tekście), która dostępna jest pod adresem:

mementomori.salon24.pl/19987,index.html

Pozdrawiam
Autor: Michał Tyrpa Dodano: 21-06-2007
Damian
Ludzie są różni dobrzy i źli. W każdym narodzie znajdą się czarne charaktery jednak nie powinno sie sprowadzać ludzi do stereotypów. Twierdzenie, że Jezusa nie zabili żydzi jest śmieszne. To tak jakby twierdzić, że Stalin nie był mordercą bo osobiście nie zabił wszystkich Rosjan. Nie będę ukrywał iż uważam, że to właśnie potomkowie Mojżesza zabili Jezusa: zrobili to kapłani Sanhedrynu czyli 100%owi żydzi. Co więcej widząc iż Piłat niema powodu aby go zabić i chce wychłostać Jezusa zabiegali o jego śmierć przekonując, że jest niebezpieczeństwem także dla Rzymu. Piłat w dalszym ciągu nie chciał się zgodzić na jego ukrzyżowanie zwrócił się do tłumu czy chcą aby wypuścić Jezusa czy Barabasza. A tłum jak przekaz biblijny mówi był "pouczony" przez kapłanów i krzyczał "Barabasza". Przekaz Nowego Testamentu jest jasny......
Autor: Damian Dodano: 28-10-2007
ktoś - .
Jezus musiał umrzeć by zmartwychstac ! ( Jezys też był zydem ! )
Autor: ktoś Dodano: 16-01-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365