Racjonalista - Strona głównaDo treści
Laickie korzenie Europy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
06-03-2010 18:09Ronin83 (156 punktów)Laickie korzenie Europy
Ocena 2 na 2
W ostatni czwartek miałem przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w spotkaniu PSR w Krakowie.

W trakcie rozmowy Mateusz wspomniał o planach zorganizowania... wykładów/spotkań (nie pamiętam dokładnie) mających na celu obalenie mitu o stricte chrześcijańskich korzeniach kultury europejskiej.
Kultura ta opiera się, wg tego co powiedział Mateusz, na trzech rewolucjach (buntach przeciw religii i Kościołowi), z których pierwszą był Renesans...

Mateuszu / Inni "Świadomi",
czy moglibyście przybliżyć nieco ten temat?

Bardzo mnie to zaintrygowało...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..
#31
09-03-2010 17:37
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Ignorancja
> dostrzegą karząca rękę cenzury

W tym wypadku o cenzurze nie ma mowy. Prokaczorkowa tyle razy zdążyła już na bana zapracować, że teraz banują ją zaraz po wykryciu.
Jest chyba rekordzistką pod względem liczby założonych kont na tym forum.

Pozdrawiam

#32
09-03-2010 17:50
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi big_zyd
>No, to pozamiatane . Nie na długo - ale zawsze... .
>

Ano nie na długo
www.racjonalista.pl/forum.php/s,307681#w307908

#33
09-03-2010 17:55
 Ocena 2 na 2
Ignorancja (4718 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi pavvel

>W tym wypadku o cenzurze nie ma mowy. Prokaczorkowa tyle razy zdążyła już na bana zapracować, że teraz banują ją zaraz po wykryciu.

Zabrzmiało mi to niczym diagnoza raka i ... drastyczna, acz skuteczna oraz niezbędna metoda likwidacji komórek nowotworowych.


>Jest chyba rekordzistką pod względem liczby założonych kont na tym forum.

A czy ja bym mogła poznać szlachetne miana choćby kilku z poprzednich wcieleń?
Czuję jakowyś niedosyt w wykształceniu...

>Pozdrawiam

Tez pozdrawiam.

P.S.
A płci jakiej te pączkujące drożdże?



Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.

#34
09-03-2010 18:06
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
>Antyklerykalne mendziolenie.

Klerykalne do rymu.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#35
09-03-2010 18:11
 Ocena 2 na 2
Ignorancja (4718 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
>Źródła o tendencjach zjednoczeniowych przed Mieszkiem są w twojej antyklerykalnej wyobraźni historycznej

Jakoś się z tym nauczę żyć. Z wyobraźni kształtowanej pracą Geografa Bawarskiego nie zrezygnuję.

>>To tak jakbym miała się dąsać na bezpańskiego psa, co nasrał przed bramą mego obejścia.
>Dąsać się na ateistę? Niegodne
>Bez Pana Boga
>wiary mają tyle co pies czyli 0
>srają na obejścia,dla laikatu to sztuka wyższa

Najwidoczniej muszę popracować nad metaforami.




Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.

#36
09-03-2010 18:42
 Ocena 3 na 3
pavvel (8272 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Ignorancja
Podobno kobieta.
Nick w wersji podstawowej: racjonalna prokaczystka - odmieniany przez wszelkie przypadki z różnymi wtrąceniami i do tego kilka innych.

Ja jej historii nie śledzę ale myślę, że na przykład Big_zyd mógłby powiedzieć Ci więcej.

Pozdrawiam

P.S. Bigu, pomożecie?

EDIT:
Tak na szybko coś znalazłem

#37
09-03-2010 19:26
 Ocena 9 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi pavvel
>P.S. Bigu, pomożecie?

Jasne. Kilka z jej (?) poprzednich wcieleń:

www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,34918
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35014
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35367
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35931
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36174
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36213
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36144

Jest tego o wiele więcej - samych "islamskich" było przynajmniej z sześć. Trzeba mieć naprawdę nieźle nasrane do głowy .

#38
09-03-2010 20:15
 Ocena 2 na 2
Ignorancja (4718 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi pavvel

>P.S. Bigu, pomożecie?
>EDIT:
>Tak na szybko coś znalazłem
>

Serdecznie dziękuję. Po lekturze podanego przez Ciebie, jak i przez Biga materiału przyznam się do lekkiego oniemienia.
Znałam ci ja kilka oryginałów (notabene jednego nawet tutaj zlokalizowałam - juz zablokowany o ile sobie przypominam), ale kudy im do tej jakże barwnej postaci.
Nawet Zdzich Mołoń wielu imion, wyrzucony ze stadnego świadkowania na rzecz Jahwe, wierny apologeta apokalipsy wg. Jana i zaklinacz jej rychłego ziszczenia odpada.





Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.

#39
09-03-2010 20:27
 Ocena 1 na 1
Vancalar (1804 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi big_zyd
Cytat:

>Jasne. Kilka z jej (?) poprzednich wcieleń:
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,34918
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35014
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35367
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35931
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36174
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36213
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36144
>Jest tego o wiele więcej - samych "islamskich" było przynajmniej z sześć. Trzeba mieć naprawdę nieźle nasrane do głowy .

   Cóż, w tym przypadku i ja uważam, że ban jest jak najbardziej zasadny.
Z drugiej strony... Jak by nikt nie karmił... To by się może sam/a znudził/a.

Pozdrawiam


Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.

#40
09-03-2010 20:37
 Ocena 3 na 3
Ignorancja (4718 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi big_zyd

>Jest tego o wiele więcej - samych "islamskich" było przynajmniej z sześć. Trzeba mieć naprawdę nieźle nasrane do głowy .
>
Właśnie ... jaka to jednostka chorobowa?
A może jeszcze niewyodrębniona?
Widzę spory potencjał do dysertacji dla chętnego specjalisty w dziedzinie neurologii.

Swoją drogą ...
Skoro stworzenie z gatunku zawziętych okrutnie, a wykrycia ducha jego choć owocne są pracą na miarę syzyfowej to może by tak wzorem stosowanym na innych forach zamiast banowania wyodrębnić specjalistyczny oddział: "trollowni wewnętrznej" i tam przenosić bez ociągania wszelkie wykwity onego stworu.

Wejście i dyskusja na własną odpowiedzialność. Odważni, złośliwi rzekliby męczennicy, może odrobinę koiliby niezaspokojony najwyraźniej hm ... umysł.

Ośla ławka zda mi się miejscem zbyt egalitarnym dla takiej gwiazdy.


Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.

#41
09-03-2010 22:35
 Ocena 5 na 5
Smith (10069 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi lotrek
>>Mateuszu / Inni "Świadomi",
>Mateusz Burzawa nie pisze na Forum, jest więc większości forumowiczom nie znany.(...)
>Organizuję też...
Witaj Mateuszu, nie czytałeś za dużo Osnowy przypadkiem?

#42
10-03-2010 01:33
 Ocena 1 na 1
Arita (459 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Meretseger

>Chrzest polskiego władcy to był krok polityczny.

Polityczny też, ale wieść gminna niesie /przez tysiąclecia /, że i pobudki seksualne wchodziły w grę, bo Dobrawa w oko mu wpadła i chciał skonsumować czym prędzej.


... Polską rządzi stara baba, kołtun i kler... /Maciej Maleńczuk

#43
11-03-2010 00:13
 Ocena 1 na 1
koniecznosc (2 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
Witam wszystkich. Chciałem kilka słów dodać do dyskusji. Można ? no więc zaczynam.

A gdyby wrócić do nazwy geograficznej: Europa, i znaleźć jej korzenie? W jakim języku powstało to słowo? Jestem bardzo ciekaw co kto wie o tym.
Jedność Europy to dopiero mit! Czy można znaleźć jedno źródło tak wielu kultur obecnych na terenie "starego kontynentu" (cóż za megalomania!)
A gdyby nie szukać owych "korzeni" poza człowiekiem? Czy wtedy nasze, nazwijmy je XXI-szo-wieczne człowieczeństwo tak bardzo różni się od I wiecznego że niemożliwe stanie się odnalezienie w sobie samym tego co powoduje trwanie kultury?

Być może zbyt daleko sięga moja polemika lecz skwituję mój głos mottem: veni ! vidi ! vici! gdzie jak mniemam leży korzeń wszelkiego dobra i zła.

Poważnie i z poważaniem
jacek

#44
12-03-2010 16:15
 Ocena-1 na 1
Duszpasterz.Środowisk.Ateistycznych (-1 punktów)
(zablokowany)
Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi koniecznosc

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

www.racjonalista.pl/kk.php/s,4329
Nazwa Europa ma korzenie w mitologii greckiej,to kochanka Zeusa,porwana przez niego.
Ewidentnie religijne korzenie.

#45
12-03-2010 18:01
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi koniecznosc
>Jedność Europy to dopiero mit! Czy można znaleźć jedno źródło tak wielu kultur obecnych na terenie "starego kontynentu" (cóż za megalomania!)
>A gdyby nie szukać owych "korzeni" poza człowiekiem? Czy wtedy nasze, nazwijmy je XXI-szo-wieczne człowieczeństwo tak bardzo różni się od I wiecznego że niemożliwe stanie się odnalezienie w sobie samym tego co powoduje trwanie kultury?
>Być może zbyt daleko sięga moja polemika lecz skwituję mój głos mottem: veni ! vidi ! vici! gdzie jak mniemam leży korzeń wszelkiego dobra i zła.

   Eeeeeee..... Że co? Kuźwa, ja jednak za głupia jestem na te wszystkie filozofie i inne korzenie zła i dobra wszelakiego.

Ostrzeżenie:

Kowalska, przypominam, że Twój tygodniowy limit na przekleństwa jest na wyczerpaniu.

Pozdrawiam, Zbyszek Bryłowski

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365