 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2010 18:09 | Ronin83 (156 punktów) | Laickie korzenie Europy
2 na 2 | W ostatni czwartek miałem przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w spotkaniu PSR w Krakowie. W trakcie rozmowy Mateusz wspomniał o planach zorganizowania... wykładów/spotkań (nie pamiętam dokładnie) mających na celu obalenie mitu o stricte chrześcijańskich korzeniach kultury europejskiej. Kultura ta opiera się, wg tego co powiedział Mateusz, na trzech rewolucjach (buntach przeciw religii i Kościołowi), z których pierwszą był Renesans... Mateuszu / Inni "Świadomi", czy moglibyście przybliżyć nieco ten temat? Bardzo mnie to zaintrygowało... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..#31 2 na 2 | pavvel (8272 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > dostrzegą karząca rękę cenzuryW tym wypadku o cenzurze nie ma mowy. Prokaczorkowa tyle razy zdążyła już na bana zapracować, że teraz banują ją zaraz po wykryciu. Jest chyba rekordzistką pod względem liczby założonych kont na tym forum. Pozdrawiam |
#32 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | |
#33 2 na 2 | Ignorancja (4718 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> W tym wypadku o cenzurze nie ma mowy. Prokaczorkowa tyle razy zdążyła już na bana zapracować, że teraz banują ją zaraz po wykryciu.Zabrzmiało mi to niczym diagnoza raka i ... drastyczna, acz skuteczna oraz niezbędna metoda likwidacji komórek nowotworowych.  > Jest chyba rekordzistką pod względem liczby założonych kont na tym forum.A czy ja bym mogła poznać szlachetne miana choćby kilku z poprzednich wcieleń? Czuję jakowyś niedosyt w wykształceniu... > PozdrawiamTez pozdrawiam. P.S. A płci jakiej te pączkujące drożdże?
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona. |
#34 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Antyklerykalne mendziolenie.Klerykalne do rymu.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#35 2 na 2 | Ignorancja (4718 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Źródła o tendencjach zjednoczeniowych przed Mieszkiem są w twojej antyklerykalnej wyobraźni historycznejJakoś się z tym nauczę żyć. Z wyobraźni kształtowanej pracą Geografa Bawarskiego nie zrezygnuję. > >To tak jakbym miała się dąsać na bezpańskiego psa, co nasrał przed bramą mego obejścia.> Dąsać się na ateistę? Niegodne> Bez Pana Boga> wiary mają tyle co pies czyli 0> srają na obejścia,dla laikatu to sztuka wyższaNajwidoczniej muszę popracować nad metaforami. 
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona. |
#36 3 na 3 | pavvel (8272 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | Podobno kobieta. Nick w wersji podstawowej: racjonalna prokaczystka - odmieniany przez wszelkie przypadki z różnymi wtrąceniami i do tego kilka innych. Ja jej historii nie śledzę ale myślę, że na przykład Big_zyd mógłby powiedzieć Ci więcej. Pozdrawiam P.S. Bigu, pomożecie? EDIT: Tak na szybko coś znalazłem |
#37 9 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | > P.S. Bigu, pomożecie?Jasne. Kilka z jej (?) poprzednich wcieleń: www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,34918 www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35014 www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35367 www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35931 www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36174 www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36213 www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36144 Jest tego o wiele więcej - samych "islamskich" było przynajmniej z sześć. Trzeba mieć naprawdę nieźle nasrane do głowy  . |
#38 2 na 2 | Ignorancja (4718 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> P.S. Bigu, pomożecie?> EDIT:> Tak na szybko coś znalazłem> Serdecznie dziękuję. Po lekturze podanego przez Ciebie, jak i przez Biga materiału przyznam się do lekkiego oniemienia. Znałam ci ja kilka oryginałów (notabene jednego nawet tutaj zlokalizowałam - juz zablokowany o ile sobie przypominam), ale kudy im do tej jakże barwnej postaci. Nawet Zdzich Mołoń wielu imion, wyrzucony ze stadnego świadkowania na rzecz Jahwe, wierny apologeta apokalipsy wg. Jana i zaklinacz jej rychłego ziszczenia odpada.
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona. |
#39 1 na 1 | Vancalar (1804 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | Cytat:> Jasne. Kilka z jej (?) poprzednich wcieleń:> www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,34918> www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35014> www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35367> www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35931> www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36174> www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36213> www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36144> Jest tego o wiele więcej - samych "islamskich" było przynajmniej z sześć. Trzeba mieć naprawdę nieźle nasrane do głowy . Cóż, w tym przypadku i ja uważam, że ban jest jak najbardziej zasadny. Z drugiej strony... Jak by nikt nie karmił... To by się może sam/a znudził/a. Pozdrawiam
Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię. Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej. Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję. |
#40 3 na 3 | Ignorancja (4718 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Jest tego o wiele więcej - samych "islamskich" było przynajmniej z sześć. Trzeba mieć naprawdę nieźle nasrane do głowy .> Właśnie ... jaka to jednostka chorobowa? A może jeszcze niewyodrębniona? Widzę spory potencjał do dysertacji dla chętnego specjalisty w dziedzinie neurologii. Swoją drogą ... Skoro stworzenie z gatunku zawziętych okrutnie, a wykrycia ducha jego choć owocne są pracą na miarę syzyfowej to może by tak wzorem stosowanym na innych forach zamiast banowania wyodrębnić specjalistyczny oddział: "trollowni wewnętrznej" i tam przenosić bez ociągania wszelkie wykwity onego stworu. Wejście i dyskusja na własną odpowiedzialność. Odważni, złośliwi rzekliby męczennicy, może odrobinę koiliby niezaspokojony najwyraźniej hm ... umysł.  Ośla ławka zda mi się miejscem zbyt egalitarnym dla takiej gwiazdy.
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona. |
#41 5 na 5 | Smith (10069 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > >Mateuszu / Inni "Świadomi",> Mateusz Burzawa nie pisze na Forum, jest więc większości forumowiczom nie znany.(...)> Organizuję też...Witaj Mateuszu, nie czytałeś za dużo Osnowy przypadkiem? |
#42 1 na 1 | Arita (459 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Chrzest polskiego władcy to był krok polityczny.Polityczny też, ale wieść gminna niesie /przez tysiąclecia  /, że i pobudki seksualne wchodziły w grę, bo Dobrawa w oko mu wpadła i chciał skonsumować czym prędzej. 
... Polską rządzi stara baba, kołtun i kler... /Maciej Maleńczuk |
#43 1 na 1 | koniecznosc (2 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | Witam wszystkich. Chciałem kilka słów dodać do dyskusji. Można ?  no więc zaczynam. A gdyby wrócić do nazwy geograficznej: Europa, i znaleźć jej korzenie? W jakim języku powstało to słowo? Jestem bardzo ciekaw co kto wie o tym. Jedność Europy to dopiero mit! Czy można znaleźć jedno źródło tak wielu kultur obecnych na terenie "starego kontynentu" (cóż za megalomania!) A gdyby nie szukać owych "korzeni" poza człowiekiem? Czy wtedy nasze, nazwijmy je XXI-szo-wieczne człowieczeństwo tak bardzo różni się od I wiecznego że niemożliwe stanie się odnalezienie w sobie samym tego co powoduje trwanie kultury? Być może zbyt daleko sięga moja polemika lecz skwituję mój głos mottem: veni ! vidi ! vici! gdzie jak mniemam leży korzeń wszelkiego dobra i zła. Poważnie i z poważaniem jacek |
#44 -1 na 1 Duszpasterz.Środowisk.Ateistycznych (-1 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy |
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus www.racjonalista.pl/kk.php/s,4329Nazwa Europa ma korzenie w mitologii greckiej,to kochanka Zeusa,porwana przez niego. Ewidentnie religijne korzenie. |
#45 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Jedność Europy to dopiero mit! Czy można znaleźć jedno źródło tak wielu kultur obecnych na terenie "starego kontynentu" (cóż za megalomania!)> A gdyby nie szukać owych "korzeni" poza człowiekiem? Czy wtedy nasze, nazwijmy je XXI-szo-wieczne człowieczeństwo tak bardzo różni się od I wiecznego że niemożliwe stanie się odnalezienie w sobie samym tego co powoduje trwanie kultury?> Być może zbyt daleko sięga moja polemika lecz skwituję mój głos mottem: veni ! vidi ! vici! gdzie jak mniemam leży korzeń wszelkiego dobra i zła. Eeeeeee..... Że co? Kuźwa, ja jednak za głupia jestem na te wszystkie filozofie i inne korzenie zła i dobra wszelakiego. Ostrzeżenie:
Kowalska, przypominam, że Twój tygodniowy limit na przekleństwa jest na wyczerpaniu.
Pozdrawiam, Zbyszek Bryłowski |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|