 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-12-2010 10:47 | Adam P (36 punktów) | Jak przekonać
1 na 1 | Ostatnio często zdarza mi się dyskutować z osobami wierzącymi na temat boga i jego nieistnienia. Zakładając że nie każdy nazwie mnie antychrystem i bluźniercą, jakich argumentów mogę użyć by poprzeć swą tezę. Ja sam wiem o co mi chodzi tylko czasem brak mi slow by rozmawiać z ograniczonymi ludźmi i przekonywać ich o racjonalności świata i nieistnieniu wyższego porządku. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak przekonać | > człowiek go zepsułQUOD INITIO VITIOSUM EST, NON POTEST TRACTU TEMPORIS CONVALESCERE - To, co od początku jest wadliwe, nie może być uzdrowione przez (sam) upływ czasu; |
#77 4 na 4 | Rafaela (2059 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Tak się składa, że wierzę w Biblię. Daj mi jakiś racjonalny dowód, że to co tam jest napisane, to bzdury.Masz prawo wierzyć w co chcesz, lecz nie rozumiem po co Tobie dowód na to, że to co tam jest napisane to bzdury?
*życie to moja pasja - nie boję się żyć* |
| kantorian (184 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Ostatnio często zdarza mi się dyskutować z osobami wierzącymi na temat boga i jego nieistnienia.> Zakładając że nie każdy nazwie mnie antychrystem i bluźniercą, jakich argumentów mogę użyć by> poprzeć swą tezę. Ja sam wiem o co mi chodzi tylko czasem brak mi slow by rozmawiać z ograniczonymi> ludźmi i przekonywać ich o racjonalności świata i nieistnieniu wyższego porządku. Nie przekonasz wierzącego do swoich racji, rozmowa jest DOBRA wtedy gdy nie rozmawia się o rzeczach które mogą nas poróżnić  |
#79 -1 na 1 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Nie musisz mi pisać, że dostałem od ciebie minus. Wiem o tym i tak. Niewiele mnie to obchodzi swoją drogą. Jak mi udowodnisz, że Biblia kłamie, to przestanę wierzyć. |
#80 -2 na 2 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Po to żebyście się przekonali, że takie dowody nie istnieją. |
| Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | |
#82 -7 na 7 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Bóg stworzył świat idealny, ale człowiek chciał robić wszystko po swojemu. Więc mamy po swojemu i dlatego na świecie jest tak a nie inaczej. To ma być to lekcja. Sami chcieliśmy decydować o sobie więc teraz się nie ma co dziwić, że Bóg nie ingeruje w każdą jedną sytuacje gdzie nam się cokolwiek źle dzieje. Musimy się przekonać na własnej skórze, że nie jesteśmy w stanie sami o siebie zadbać, może wtedy się czegoś nauczymy. Co do różnych kataklizmów, to przede wszystkim nie uważam że dzieci są w jakikolwiek sposób bardziej wartościowi niż dorośli. Życie tutaj na ziemi nie jest wszystkim, jest jeszcze zmartwychwstanie i sąd. Dla nas to może i wielka tragedia jak ktoś umiera, ale z drugiej strony, to codzienność. Półki tu żyjemy, to obowiązuje nas odpowiedzialność zbiorowa i dzieci odpowiadają za przewinienia swoich ojców. Na sądzie po zmartwychwstaniu każdy będzie odpowiadał jedynie za własne czyny i myślę, że wielu będzie mogło wtedy pozazdrościć dzieciom które wiele zła nie wyrządziły. Czym jest krótkie życie na ziemi w porównaniu z wiecznością? Tak przy okazji, to dogmat katolicki o wiecznych męczarniach w piekle jest całkowicie niebiblijny. Wracając do tych kataklizmów, to faktycznie Biblia mówi, że Bóg jest za nie odpowiedzialny. Jest to próba przywołania do porządku. Co więcej Biblia stwierdza, że będą one się nasilać w czasach ostatecznych. Możesz myśleć, że to jest zło bo ludzie umierają, ale ty ich nie znasz i nie wiesz dlaczego Bóg postanowił ich wybić. Na świecie wiele zła się dzieje, ale władcą tego świata jest szatan bo człowiek wybrał pełnić jego wolę a nie wolę Boga. Sprawiedliwość przyjdzie wraz z Chrystusem kiedy ponownie pojawi się na ziemi. |
#83 -4 na 4 | Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Przykro mi ale tą wątki, to w 95% zarzuty pod adresem Biblii, że niby tyle w niej sprzeczności i moja jej obrona. Do samych proroctw praktycznie nikt się nie odniósł. Mówisz, że są one mętne i takie będą jeśli z otwartym umysłem nie zechcesz zbadać tematu dokładnie. Twoje uprzedzenie do Biblii jest na tyle wielkie, że pewnie nawet tego nie przejrzałeś a już orzekłeś, że to bzdury. |
#84 4 na 4 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak przekonać | > dzieci odpowiadają za przewinienia swoich ojcówU mnie na klatce schodowej jest wywieszka, że za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają ich rodzice. I to wydaje się mi rozsądne. Natomiast, aby dzieci odpowiadały za pijackie burdy ojców to mi się to rozsądne nie wydaje. A Bóg chyba jest rozsądny, a nie oszalały z gniewu starzec, który na lewo i prawo rzuca piorunami i jest wściekły na ludzkość, że żyje nie tak jakby On chciał, więc trzeba jej dowalić. |
| Chechło (-28 punktów) | Odp: Jak przekonać | Dziecku też się zdaje, że mama jest niedobra bo karze dziecko za wagary i nie pozwala mu żyć tak jakby chciało. Tylko, że mama jest tak naprawdę dobra i wie, że dziecko jest głupie, i jeśli samo będzie o sobie decydować, to źle się to skończy. I tobie podobnie się wydaje, że Bóg jest niedobry bo wymaga. A On powiedział "Kogo Kocham tego ćwiczę i karcę", "Kogo bowiem Pan miłuje, tego smaga, jak ojciec swojego ukochanego syna." Zostaw skrzywdzone dzieci i innych ludzi w spokoju. Bóg się nimi zajmie. Dostaną swoją zapłatę i wyrównanie rachunków po zmartwychwstaniu. Może się okazać wtedy, że to tobie będą współczuć. Bez obrazy. Jezus powiedział: "Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni." Wiem, że dla niewierzących może to brzmieć jak totalne brednie i rozumiem was. Ale co jeśli, to wszystko prawda? Nie warto sprawdzić? Jaki jest sens życia? Czy Biblia mówi prawdę? Wbrew pozorom wiara, to nie jest coś zupełnie oderwanego od racjonalnego myślenia. Natchnienie Biblii można udowodnić. |
#86 2 na 2 | VaeSapiens (237 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Boga nie ma. Jednak, jeśli oponent twierdzi, że "istnieje" to Punkt1) poproś o dowód, >który by Ciebie przekonał. Punkt 2) Ciesz się chwilą.> Czy dziesiątki wypełnionych proroctw nie są takim dowodem ?  <wredny> Nawet jeśli jakieś proroctwo Jahwe(Elohim/Allah/El - zwał jak zwał) się ziściło, to nawet nie chcę wiedzieć, co ten krwiożerczy,dzieciobójczy,niemoralny,totalitarny,homofobiczny świr ma nam "malutkim" (kim jesteśmy aby uważać,że kobieta ma te same prawa co mężczyzna!) do zaoferowania. ad.1 Potop był, to pewnie nas teraz lawą zaleje za in vitro </wredny> Uwaga!: Odpowiedź dotyczyła biblijnego boga Jahwe, w którego zacytowany wierzy (wniosek oparty na podstawie przytoczonej wypowiedzi ->"dziesiątki wypełnionych proroctw"). Jeśli wierzysz w "Siłę stwórczą" lub "Miłosierny Filozoficzny Absolut" ten poniekąd wredny komentarz Ciebie nie dotyczy. |
#87 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Do samych proroctw praktycznie nikt się nie odniósł.Kłamiesz, cały ten wątek jest poświęcony "odnoszeniu się" do tych Twoich proroctw. > Mówisz, że są one mętne i takie będą jeśli z otwartym umysłem nie zechcesz zbadać tematu dokładnie.Uważaj na ten zbyt otwarty umysł, bo coś może z niego wypaść. > Twoje uprzedzenie do Biblii jest na tyle wielkie, że pewnie nawet tego nie przejrzałeś a już orzekłeś, że to bzdury.1. Jestem rodzaju żeńskiego. 2. Nie mam uprzedzeń. Staram się być racjonalistką. Uprzedzona jestem tylko do głupoty i manipulacji. 3. Kolejny minus zarabiasz za to, co w Twojej wypowiedzi wytłuściłam. Bo Ty nie możesz wiedzieć, co przejrzałam, a czego nie, więc proszę się na ten temat nie wypowiadać.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#88 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Dziecku też się zdaje, że mama jest niedobra bo karze dziecko za wagary i nie pozwala mu żyć tak jakby chciało.Problem polega na tym, że dorośli ludzie nie są dziećmi i mają własny rozum. > A On powiedział "Kogo Kocham tego ćwiczę i karcę", "Kogo bowiem Pan miłuje, tego smaga, jak ojciec swojego ukochanego syna."To już jest passe. Teraz się dzieci nie bije. Bóg jest opóźniony w rozwoju (psychologiczno-społecznym). Cała ta religia jest ciężko opóźniona w rozwoju. Na moje oko, jest jakieś tysiąc lat do tyłu.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
| Rafaela (2059 punktów) | Odp: Jak przekonać | > Po to żebyście się przekonali, że takie dowody nie istnieją.Dalej nie rozumiem - w jakim celu, do czego jest Ci to potrzebne?
*życie to moja pasja - nie boję się żyć* |
#90 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak przekonać | > Wiem, że dla niewierzących może to brzmieć jak totalne brednieTo nawet nie o to chodzi. Po prostu te wszystkie opowiadania o zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu i cudach nie mają żadnych podstaw dowodowych. Opierają się tylko na wierze, tak jak wiara dziecka w św. Mikołaja czy bociana. Natomiast nauka nam mówi, że kiedyś wszechświat przestanie istnieć. Nie będzie istniał w nieskończoność, więc nawet ci którzy zmartwychwstaną ze swoimi ciałami nie będą się mieli gdzie podziać, bo nic nie będzie. Ani drugiej ziemi, ani nowego nieba. Niektóre dzieci są święcie przekonane, że istnieje Mikołaj, dopiero później jak zaczynają krytycznie myśleć to im wychodzi, że to jednak bajka. I przekonują się, że krasnoludków też nie ma. I tak samo ze wszelką wiarą w bogów. To bajka dorosłych ludzi. Niektórzy z niej wyrastają. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|