 |
Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-10-2011 19:21 | mario1970 (191 punktów) | Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa
16 na 16 | Witam wszystkich Tak mnie gnębi taka kwestia - czy macie drodzy koledzy i koleżanki (oczywiście Ci którzy wybrali wolność)tak jak ja, że zgłębiacie z pasją historię chrześcijaństwa podpartą filozofią po tym jak doszliście do przekonania że religia to ściema? Coś mi się porobiło w głowie - inżynierowi doktorowi - że z wypiekami na twarzy i zachłannie (to dobre słowo) pochłaniam wszystko w tym temacie co mi wpadnie w łapy. Dopiero teraz jako ateista zgłębiam historię soborów - polecam wszystkim książeczkę "Wojny w imieniu Jezusa" Philipa Jenkinsa - wcześniej mając to w dalekim poważaniu. Dziś odbierając córkę z kościoła z różańca (ciemno się robi i boję się o nią choć ma niedaleko)i widząc tych wszystkich wychodzących z kościoła ze świeczkami i krzyżem (nie wiem o co chodzi - córce odpowiedziałem że pewnie chcieli zaczerpnąć świeżego powietrza)tak mi przyszło do głowy czy ktoś z nich wie np coś o soborze chalcedońskim który z punktu widzenia każdego katolika (ba chrześcijanina)był jednym z najważniejszych... PS. Proszę nie pytać dlaczego ateista posyła dziecko do kościoła - idzie do pierwszej komunii - to jej decyzja. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#181 6 na 6 | perun (8610 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa |
> Upioru, ani śmierci się nie boję. Moim celem nie jest jakoś doskonale przeżyć życie - wypełniając jakieś prawo, ale przyjąć łaskę od Pana. No i zarezykowałem, postawiłem na zbawienie i warę w Jezusa Chrystusa, mam nadzieję na zbawienie i dar życia lepszego.Właśnie między innymi o tym pisze Stachniuk w Wspakulturze, katolików nie interesuje doskonalenie swojego życia, nie interesuje ich życie ziemskie i jego jakość doskonalenie go, polepszanie, czynienie lepszym i bardziej znośnym dla człowieka, ich interesuje tylko życie po życiu. I stąd ten niezwykle trafny tytuł jego książki. Jak to powiedział Goryszewski ''nie ważne czy Polska będzie biedna czy bogata ( w domyśle, nowoczesna, rozwinięta, gdzie ludzie są szczęśliwi) ważne , żeby była katolicka. Po upadku RON. jakiś szlachetka napisał mniej więcej coś w tym stylu ; Polska zginęła? to co z tego? ważne, że my katolicy mamy obiecane królestwo w niebie; Dlatego nie cierpię tej chrześcijańskiej antyludzkiej ideologii. ( w ogóle nie cierpię cierpieć  ) Ja nie mam nadziei na dar lepszego życia. Mam wiarę, że lepsze życie zależy tylko ode mnie samego. A co do łaski...nie cierpię łaski nawet gdy okazują mi ją Panie, a co dopiero Panowie. |
#182 7 na 7 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > >Pan bez napięcia takie "literówki" sadzi? No, tak - niektórzy już tak mają.> Życie, życie.Nieuctwo, nieuctwo... Niechlujstwo, niechlujstwo... Lekceważenie, lekceważenie... Pycha, pycha... Daleka droga do "doskonałego życia" Cię czeka - tym bardziej, że poruszasz się tyłem, na kolanach, w przeciwnym kierunku i zasłoniętymi oczami 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#183 7 na 7 | perun (8610 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa |
> Daleka droga do "doskonałego życia" Cię czekaJego celem nie jest doskonalenie życia. Jeśli dobrze zrozumiałem to celem kolegi jest czekanie, aż jakiś pan Go zbawi i da Mu łaskę, i ''dar lepszego życia'' Zrozumiałem to w ten sposób, że kolega nie chce się wysilać i pracować nad polepszeniem własnego życia, tylko czeka, aż ktoś mu to lepsze życia podaruje. Sprytne  |
#184 1 na 3 | fidesetratio (33 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > >Dla mnie istnieje jeszcze historia zbawienia przenikająca się z historią stworzenia, które trwa.> No nareszcie coś wspólnego. Ja też bajki lubię ogromnie. Na przykład te o trollach.> Młody - stale uśmiechnięty trollik.Miłego dnia.> @@@> .> Widzę, że zjeżdżmy po równi pochyłej w dół. |
| fidesetratio (33 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | Ano, bo to jest tylko do onanizmu umysłu ludzi łatwowiernych jak Ty. > Dla ludzi myślących, na gruncie logiki jest to jasne. A że w swoim gronie epatujecie się czymś czego nie jesteście w stanie w sposób rozumny wykazać to jest wina waszego upośledzenia.Dowiaduję się nowych informacji na swój temat, ale do przyjęcia ich do swojej świadomości jeszcze mi bardzo, bardzo daleko! Widzę i tak sens w wierze. |
| fidesetratio (33 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > >Według mnie wiedza, nauka i wiara są wzajemnym dopełnieniem i drogą poznania.> Nie według Ciebie, tylko według czegoś co Ci wdrukowano do mózgu.> Potrafisz coś od siebie? Konkretnie i na temat?> Przypominam: mechanizm lub pojedyncze zagadnienie - jeden przykład tego co już po kilkakroć bezmyślnie powtórzyłeś.> I poradzę Ci coś co radzę wszystkim tobiepodobnym trollom: nie piskaj za całą orkiestrę!> Napisz do ks. Hellera, do rozlicznych "uczonych" wierzących, pomódl się do Boga i Wszystkich Świętych, i całej zmarłej rodziny czuwającej na parkingach ciężarówek, i do tego plugawca Wojtyły... i wróć z odpowiedzią. Za tydzień, za miesiąc... kiedykolwiek kiedy będziesz miał coś do powiedzenia.> Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.Piszę w to co wierzę i co jest częścią mnie. |
#187 1 na 1 | fidesetratio (33 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > Masz konkretny wywód. Odnieś się do nieg,o albo uznam, że poza "fide" nie ma w Tobie "ratio". Jeśli go nie zrozumiałeś, to napisz, to Ci wytłumaczę dokładniej.może i "fides" |
#188 3 na 3 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > .. tylko czeka, aż ktoś mu to lepsze życia podaruje. Sprytne <Hmm, pewnie masz rację, a ja nie dość, że stary to jeszcze naiwny, z wiarą w człowieka 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#189 5 na 5 | liliac (147340 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > Piszę w to co wierzę i co jest częścią mnie.Istnieją w internecie takie fora, które zajmują się głównie wiarą. Proponuję, byś udał się ze swymi "przemyśleniami" na któreś z nich. |
| fidesetratio (33 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > Ja nie mam nadziei na dar lepszego życia. Mam wiarę, że lepsze życie zależy tylko ode mnie samego.Ja wierzę w odkrywanie, a nie w stwarzanie szczęścia. Dlaczego wykluczasz działanie pozytywne katolików na rzecz Polski, Ojczyzny - tylko dlatego, że próbują okrywać, a nie stwarzać? |
| fidesetratio (33 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > Jego celem nie jest doskonalenie życia. Jeśli dobrze zrozumiałem to celem kolegi jest czekanie, aż jakiś pan Go zbawi i da Mu łaskę, i ''dar lepszego życia'' Zrozumiałem to w ten sposób, że kolega nie chce się wysilać i pracować nad polepszeniem własnego życia, tylko czeka, aż ktoś mu to lepsze życia podaruje. Sprytne  O tuż nie! Chodziło mi bardziej o to, że owszem ważna jest rola pracy nad sobą - osobistej formacji, ale ona mi nie da zbawienia, gdyż to nie zależy do końca ode mnie samego. Siedzenie w domu i czekanie na coś nie jest mądre i tak nie pojmuję tego! |
| fidesetratio (33 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > >Piszę w to co wierzę i co jest częścią mnie.> Istnieją w internecie takie fora, które zajmują się głównie wiarą. Proponuję, byś udał się ze swymi "przemyśleniami" na któreś z nich.Czułem jednak potrzebę tutaj napisania bo nie znalazłem żadnego wpisu w tym rodzaju - sami ateiści? |
#193 3 na 3 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa |
> Coś mi się wydaje, że będzie trudno gimnazjum skończyć.Seminarium skończone z paskiem czerwonym  |
#194 9 na 9 | liliac (147340 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | To forum zajmuje się "ratio", a nie "fides". Krzewienie na nim "fides" może skutkować etykietką trolla. |
#195 4 na 4 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Ateizm a wiedza na temat chrześcijaństwa | > sami ateiści?O, widzę przebłysk zrozumienia  Potrzebę głoszenia dobrej nowiny w gniezdzie(portalu) szatana? Ujęło mnie to  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|