 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-03-2012 19:54 | Aseret (-1 punktów) | Dowód na nieistnienie.
-5 na 13 | Proszę o podanie jasnego dowodu na to że Boga nie ma. Osobiście uważam ateizm za swego rodzaju religię. Ateiści zresztą mówią "nie wierzę w Boga" a nie "wiem, ze Boga nie ma". Waszą ostoja i odp na wszystkie życiowe dylematy jest nauka i logika- jesteście ich wyznawcami; proszę więc o naukowy i logiczny dowód na to że Bóg nie istnieje. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..#211 4 na 4 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. | > (...) opisywali je w tysiącach dzieł, które (...) można sobie spokojnie podłożyć pod tramwajBez dywersji proszę... U mnie komunikacja miejska jest już dostatecznie niewydolna! |
| Artur@R (7115 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. | > > (...) opisywali je w tysiącach dzieł, które (...) można sobie spokojnie podłożyć pod tramwaj> Bez dywersji proszę... U mnie komunikacja miejska jest już dostatecznie niewydolna!U mnie na szczęście są, wciąż, trolejbusy - mogą (z trudem, bo z trudem) ominąć...kupę  . Ale uwaga słuszna - Meretseger, popraw się, oj popraw. 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#213 -2 na 6 | popers (129 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. | > >smutna jest myśl, iż największego skurwiela i największego dobroczyńcę koniec końców może spotkać ten sam los.> E tam. Czemu smutna? Los jak los, każdy umrze, to jest prawo przyrody i nie ma co się >zastanawiać. Mnie to nie smuci nawet w najmniejszym stopniu. Wiara w zaświaty niczego tu nie >zmieni, może najwyżej poprawić samopoczucie wierzącego.No i dobrze, że może poprawić samopoczucie. Ludzie szlachetni pragną sprawiedliwości, a ona nie zawsze spotyka tych, którzy na nią zasługują. Ludzie są ułomni, Bóg nie, i prawdziwej wiary, dającej przekonanie o ostatecznej sprawiedliwości można wierzącym tylko pozazdrościć. Chyba, że ktoś sam ma sporo na sumieniu... > Jeśli ktoś woli żyć iluzją niż twardymi realiami, to proszę bardzo, czemu nie...Twarde realia niektórych to choroba tak upadlająca i nie dająca szans, że tylko "iluzja" im pozostaje. > Ja tylko proszę o niewciskanie innym ludziom tej iluzji jako prawdy ostatecznej i objawionej.Czasy wciskania dawno się skończyły. |
#214 2 na 2 | popers (129 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. | > Może powiedz o tym różnym Ojcom i Doktorom Kościoła oraz innym hierarchom, bo racjonaliści to wiedzą. Nie racjonaliści bowiem wymyślili sobie te rozmaite boskie cechy i przymioty i z uporem godnym mierniczego Rowu Mariańskiego opisywali je w tysiącach dzieł, które w świetle tego, co sam napisałeś powyżej można sobie spokojnie podłożyć pod tramwaj.Lepiej je przeczytać i się zastanowić. |
#215 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. |
> Lepiej je przeczytać i się zastanowić.Nad czym? Chyba tylko nad głupotą i łatwowiernością ludzką...
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#216 2 na 2 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Dowód na nieistnienie. |
> Lepiej je przeczytać i się zastanowić.Jeszcze lepiej wpierw się zastanowić i nie czytać! |
#217 2 na 2 | popers (129 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. | > >Lepiej je przeczytać i się zastanowić.> Nad czym? Chyba tylko nad głupotą i łatwowiernością ludzką...Może tak, ale możliwe, że nie "tylko". |
#218 3 na 3 | popers (129 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. | > Jeszcze lepiej wpierw się zastanowić i nie czytać!Nie ma przymusu czytania czegokolwiek. Jak ktoś nie lubi się zastanawiać to tym bardziej. |
#219 2 na 2 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Dowód na nieistnienie. |
> Nie ma przymusu czytania czegokolwiek. Jak ktoś nie lubi się zastanawiać to tym bardziej.Dobra dobra, rozmowa jest o cegłach "ojcow" Kościoła.  |
#220 7 na 7 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. |
> Ludzie są ułomni, Bóg nie,Ksiądz plecie byle co, proszę księdza. > i prawdziwej wiary,A co to jest wiara nieprawdziwa?! Wiara jak jest to jest prawdziwa, a jak jej nie ma to jej nie ma. > prawdziwej wiary, dającej przekonanie o ostatecznej sprawiedliwości można wierzącym tylko pozazdrościć.A ja im mogę tylko współczuć > Chyba, że ktoś sam ma sporo na sumieniu...Ksiądz plecie byle co, proszę księdza.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#221 2 na 2 | popers (129 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. | > Ksiądz plecie byle co, proszę księdza.Nie jestem księdzem. > A co to jest wiara nieprawdziwa?!Prawdziwą czyli prawdziwą, nie - udawaną, nie tą od święta, nie typu - jestem wierzący, ale nie praktykuję. > Wiara jak jest to jest prawdziwa, a jak jej nie ma to jej nie ma.Prościej będzie, jeżeli we wcześniejszym moim poście wyraz - prawdziwą, zastąpisz wyrazem - silną. > A ja im mogę tylko współczućJednak zazdrościć, ale w swoim zacietrzewieniu nie jesteś w stanie tego zrozumieć. |
#222 4 na 4 | Przemek J. (3008 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. | Mylisz wiarę z religią a zacietrzewienie z racjonalnym spojrzenie na problem. No i chyba pomyliłeś forum.
Tonący cynizmu się chwyta. [P. Jarocki] |
#223 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. |
> Nie jestem księdzem.Owmordejeża! Trudno odróżnić! W każdym razie nadajesz się. Człowieku, żartowałem, następnym razem podkreślę wężykiem. To religijni mają poczucie humoru ze złomu i zamiłowanie do węszenia spisków (np. wśród wyznawców religii smoleńskiej nie ma ateistów). > Prawdziwą czyli prawdziwą, nie - udawaną, nie tą od święta, nie typu - jestem wierzący, ale nie praktykuję.To mów do rzeczy o co Ci chodzi. > Prościej będzie, jeżeli we wcześniejszym moim poście wyraz - prawdziwą, zastąpisz wyrazem - silną.Zamienił stryjek...  Wiara jest, albo jej nie ma. Nie jest ani silna, ani słaba, ani czerwona, ani gruba, ani puchata, ani łaciata tylko jest, albo nie! Wiara to uznanie za prawdę jakiegoś twierdzenia. Jak nie ma uznania nie ma wiary! Co to by były za dziwolągi: "Bóg jest silnie", albo "Bóg jest słabo". Wiara znaczy: "Bóg jest" i koniec! > Jednak zazdrościć, ale w swoim zacietrzewieniu nie jesteś w stanie tego zrozumieć.Oczywiście nie jesteś w stanie tego uzasadnić i w dodatku jesteś z siebie zadowolony, więc Ci współczuję.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#224 3 na 3 | maceox (6766 punktów) | Odp: Dowód na nieistnienie. | > Zatem prawdziwe jest zdanie :> Istnieje przyczyna zaistnienia a potem istnienia materii i jest ona niematerialnaPrzepraszam, a skąd taki wniosek? Cofanie się w związku przyczynowym w nieskończoność przerywasz ideą Boga. Zauważ, że czynisz to arbitralnie. Jest to tylko Twoja idea. Czy nie jest uczciwiej powiedzieć "nie wiem"? To co możemy powiedzieć z pewną dozą pewności, to tylko to, co empirycznie doświadczalne. Cała reszta to spekulacje - niektóre mogą mieć lepsze uzasadnienie - inne gorsze. Twoja spekulacja mnie nie przekonuje.
Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego |
#225 1 na 3 Parys (592 punktów) (zablokowany) | Odp: Dowód na nieistnienie. | > Przepraszam, a skąd taki wniosek?> Cofanie się w związku przyczynowym w nieskończoność przerywasz ideą Boga. Zauważ, że czynisz to arbitralnie.> Jest to tylko Twoja idea.Aby coś realnie istniało musi najpierw zaistnieć czyli musi mieć swój początek. Ciąg p-s realnie istnieje a więc musiał zaistnieć czyli nie może być nieskończony wstecz - ma zatem początek. Podobnie jest z ciągiem pokazującym strukturę materii: rzecz materialna, związki chemiczne,atomy, neutrony,protony, kwarki itd- ten ciąg w głąb materii również musi być skończony bo realnie istnieje- zatem ma początek i to niematerialny (nazywany powszechnie Bogiem) bo w przeciwnym razie absurd- materia sama się stwarza. Dzięki za merytoryczną wypowiedż- przeważnie spotykam się tutaj z wypowiedziami agresywnymi nie mającymi nic wspólnego z racjonalizmem co jest dziwne ze względu na nazwę portalu. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|