Racjonalista - Strona głównaDo treści
Żołnierze wyklęci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-02-2013 17:00Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Żołnierze wyklęci
Ocena 1 na 1
Jak to naprawdę było z żołenierzami wyklętymi?
Z jednej strony pochody narodowców o średniej wieku, kiedy jeszcze się nie trzeba golić, a z drugiej artykuły takie jak ten:
zolnierzeprzekleci.wordpress.com/

Jaki był bilans ich działalności? Ile na plus, a ile na minus?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
Maurycy.CelestynCSsR (8 punktów)
(zablokowany)
Odp: Żołnierze wyklęci
Usunięte przez moderatora

#32
01-03-2013 12:49
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Żołnierze wyklęci
A dałabyś se już spokój, Kaczystowska...

...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)

#33
01-03-2013 12:51
 Ocena 3 na 3
Maurycy.CelestynCSsR (8 punktów)
(zablokowany)
Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi big_zyd
>Jak obliczył Tadeusz Kosowski, wśród ofiar podziemia zbrojnego było też 5043 .bezbronnych cywilów, w tym 2655 rolników i 691 gospodyń domowych oraz 187 dzieci do >lat 14.

Porównajmy te liczby do ustaleń prof.Siemion która obliczyła że do 1940 aresztowano i wymordowano ponad 400 tys. Polaków na terenie ZSRR.Dokonali tego późniejsi "wyzwoliciele" Polski.

#34
01-03-2013 12:54
 Ocena 2 na 4
Maurycy.CelestynCSsR (8 punktów)
(zablokowany)
Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi big_zyd
>A dałabyś se już spokój, Kaczystowska...

Słabo Ci wychodzi obrona komunistycznych oprawców tak jak poległeś broniąc zbrodniarza Che Geuvary synku. Chciałem zrobić coming out prezentując wszystkie moje wcielenia ale natychmiast usunięto mój komentarz szkoda Świetnie się bawię ujawniając kryptokomunizm miłość do zbrodni u takich osobników jak ty

#35
01-03-2013 12:58
 Ocena 10 na 12
Meretseger (61860 punktów)Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi Satyr

>Wszyscy?
Nie, oczywiście, że nie wszyscy.
Ale też nie wszyscy funkcjonariusze bezpieki byli sadystycznymi mordercami.
>Skąd Ty masz takie informacje?
A z literatury, między innymi.
>Zabijali za przynależność do GL/AL, PPR? Powinni rączki całować zdrajcom, którzy wprowadzali w Polsce totalitaryzm?
No, nie wiem, co powiedzieć... Czasem ręce opadają. Myślisz, że dzieciaki, które szły do lasu, to tak patrzyły, jaka to formacja? Szło się do tego oddziału, jaki się pierwszy napatoczył. Ciekawe też, dlaczego wielu dowódców oddziałów AK współpracowało z tymi z GL w akcjach przeciwko niemieckim żandarmom, Wehrmachtowi... Ze zdrajcami współpracowali?
Trzy czwarte mojej męskiej rodziny i pół żeńskiej było w czasach wojny w partyzantce. Różnej. Piszę, co znam.

#36
01-03-2013 13:01
 Ocena 4 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Żołnierze wyklęci

Pocałujże Ty mnie, Kaczystowska, w środek dupy Najwytworniej .


...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)

Maurycy.CelestynCSsR (8 punktów)
(zablokowany)
Odp: Żołnierze wyklęci
Usunięte przez moderatora

#38
01-03-2013 13:07
 Ocena 3 na 7
Konowal (6291 punktów)Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi Meretseger
Bzdury - jedni walczyli o wolność a inni wykonywali rozkazy z Moskwy - a Ty to zrównujesz?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#39
01-03-2013 13:43
 Ocena 3 na 5
Satyr (4285 punktów)Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi big_zyd

>A kogo to niby "zdradzili"?
Własny naród. Oczywiście pomijam tych, którzy należeli do mniejszości, której nazwy lepiej nie wypowiadać w takim kontekście, bo można się narazić

>Jasne - znacznie lepiej było pozostawić tu hitleryzm .
To już Twój wymysł. Ja z pewnością nie mam zamiaru akceptować takiej linii obrony czerwonego ścierwa. Mój argument dotyczył moralnego uzasadnienia pewnych działań, a nie ich politycznej skuteczności. Dobrze się dla Polski złożyło, że czerwoni pomogli przepędzić hitlerowców, co jednak nie zmienia faktu, że należy pochwalać tych, którzy tępili również i czerwonych.

>A to była taka???
Z pewnością była, pod warunkiem, że nie byłoby takich nowotworów jak AL i inni kolaboranci. To oczywiście abstrakcja - jednakże przedstawiłem ją jako argument w dyskusji na temat moralnego usprawiedliwienia pewnych zachowań, a nie na temat historycznych przyczyn takich czy innych wydarzeń.

#40
01-03-2013 13:49
 Ocena 10 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi Satyr
>>Moim zdaniem tzw. "wyklęci" wcale nie byli lepsi od funkcjonariuszy NKWD I MBP
>Wszyscy? To tak horrendalna bzdura, że ciężko w ogóle jakieś argumenty przeciw temu wytoczyć.

Jasne. "Sprytnie" sam se ulepiłeś "argument" typu Straw Man, żeby móc go potem horrendalną bzdurą nazywać. Gratulacje .

>Żywcem palili dzieci?

Tak. Link już Ci podawałem.

>Skąd Ty masz takie informacje?

Z IPN-u, misiu, z IPN-u...

>Porównywanie organizacji, z którą związane są jednostkowe akty bandytyzmu

Jednostkowe .

>z organizacją, która zrzeszała zdrajców

Ponawiam pytanie: kogo to niby zdradziły polskie władze komunistyczne?

>i programowo zwalczała suwerenność Polski jest zwyczajną manipulacją.

Pod czółkiem myślą nieskażonym nigdy nie ulęgło Ci się pytanie: co stałoby z polską "suwerennością", gdyby jakimś cudem podziemie komunistów przegnało?

>Kontrowersje dotyczące "żołnierzy wyklętych" są dziełem dosłownie kilku osób,

Kilku...

>natomiast zbrodnicza działalność NKWD i MBP była działalnością programową. Propaganda PRL wyprodukowała setki oszczerstw, z których niemal nic się nie potwierdza. W miarę dobrze uzasadniona wiedza o bandytyzmie niektórych osób

Niektórych . Nie to, co wszystkich osób z NKWD i MBP .

>osób należących do tamtych formacji zaprezentowana jest choćby tu, wraz z bibliografią:
>pl.wikiped(*)trowersje_i_zbrodnie_podziemia

Jakże Obszernie .

>Zabijali za przynależność do GL/AL, PPR? Powinni rączki całować zdrajcom,

Ach, a potem Zdziwienie, że komuniści też się do całowania im rączek nie palili?
Moja do nich strzelać z Wrodzonej Szlachetności, a oni do moja Zbrodniczo .

>którzy wprowadzali w Polsce totalitaryzm?

Na miejsce czego, Satyr?


...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)

#41
01-03-2013 13:57
 Ocena 4 na 6
Satyr (4285 punktów)Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi big_zyd

>[color=navy]Jak obliczył Tadeusz Kosowski,

Znasz jakieś poważne źródła tych rewelacji poza wymysłami jakiegoś czerwonego kundelka? Wystarczy chwila googlowania, aby się zapoznać z opiniami na temat Kosowskiego: tu np. przytacza się jego określenia władz wczesnej PRL:
Cytat:
Autor podaje, że w latach 1944-48 toczyła się w Polsce "bratobójcza wojna domowa" wywołana przez rząd londyński

Dalej jest jeszcze lepsze:
Cytat:
Przedstawiając straty, jakie poniosły strony podczas wojny domowej, Kosowski wykorzystuje określenie "lewica demokratyczna" w odniesieniu do rządzących wówczas w Polsce, podporządkowanych Stalinowi komunistów.

-to komentarze nauczycieli historii do wypocin tego "badacza".

Byłbym rad, gdybyś przedstawił wyniki badań jakiegoś poważnego autora, a nie chorego na czerwonkę mitomana.

Ze swojej strony przedstawiłem link:
pl.wikiped(*)trowersje_i_zbrodnie_podziemia
gdzie przedstawia się te kontrowersje, które dotyczą rzeczywiście dobrze udokumentowanych przypadków.

#42
01-03-2013 14:05
 Ocena 9 na 9
Meretseger (61860 punktów)Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi Satyr
>Ja z pewnością nie mam zamiaru akceptować takiej linii obrony czerwonego ścierwa. (...) Dobrze się dla Polski złożyło, że czerwoni pomogli przepędzić hitlerowców, co jednak nie zmienia faktu, że należy pochwalać tych, którzy tępili również i czerwonych.
Faaaaajne...
Ta młodzież teraz taka bezkompromisowa jest.
To zupełnie jak z tym kotem, co póki łapał myszy, był głaskany, a jak porysował pazurami skórzaną kanapę, to się go utopiło.

#43
01-03-2013 14:07
 Ocena 1 na 7
Satyr (4285 punktów)Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi big_zyd

>Tak. Link już Ci podawałem.
A ja podałem link do opinii na temat tego czerwonego bajkopisarza.

>Ponawiam pytanie: kogo to niby zdradziły polskie władze komunistyczne?
Własny naród.

>Pod czółkiem myślą nieskażonym nigdy nie ulęgło Ci się pytanie: co stałoby z polską "suwerennością", gdyby jakimś cudem podziemie komunistów przegnało?

Zamiast mnie obrażać sam sobie przyozdób czółko myślą, może kilka wiader oleju do głowy pomoże, choć nie gwarantuję.

Dokonaj teraz niebywałego wysiłku intelektualnego i spróbuj ogarnąć poniższe:
ja nie piszę o historii, tylko o moralnym uzasadnienia. Jeśli złodziej ratuje mnie od mordercy ale jego jedyną intencją jest to, by mnie okraść, to nic nie przeszkadza, by oceniać go jako drania, choć mniejszego może niż morderca.

>Ach, a potem Zdziwienie, że komuniści też się do całowania im rączek nie palili?
Jakie zdziwienie? O czym Ty piszesz?

>Na miejsce czego, Satyr?
A co to ma za znaczenie, dla ich oceny moralnej, na miejsce czego? Jasne, przepędzili hitlerowców, żeby samemu gnębić ten naród. To niby ma tych ścierwojadów usprawiedliwiać? W tym wątku nie mówi się o skuteczności, tylko o moralnym uzasadnieniu.

#44
01-03-2013 14:10
 Ocena 10 na 10
Meretseger (61860 punktów)Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi Satyr
Byś się wstydził może trochę, co? Nikt Ci nie każe składać im wieńców pod pomnikami, ale mógłbyś przynajmniej nie pluć na ludzi, którzy walczyli z Niemcami, ginęli za Polskę (tak, tak, za POLSKĘ!) i sądzili, że mają rację.

#45
01-03-2013 14:12
 Ocena 2 na 4
Satyr (4285 punktów)Odp: Żołnierze wyklęci
W odpowiedzi Satyr

>Własny naród. Oczywiście pomijam tych, którzy należeli do mniejszości, której nazwy lepiej nie wypowiadać w takim kontekście, bo można się narazić

Jak widać naraziłem się nawet tej nazwy nie wypowiadając

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365