 |
Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-05-2013 14:11 | Konowal (6291 punktów) | Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu?
-1 na 15 | Rozumiem, że są różnice w światopoglądzie, że nieraz odmienne zdanie wydaje się totalnym debilizmem, czasem nawet szkodliwym, ale czy to jest powód do sprowadzania dyskusji do obrażania? Wydaje mi się, że stać nas na prowadzenie dyskusji na wyższym poziomie niż w tym temacie www.racjonalista.pl/forum.php/s,564965Teksty typu "Może hostie są robione z mąki z odchodami wołków zbożowych?" lub "Pan Kloch być może nie słyszał o cudzie w Sokółce, który jest najlepszym dowodem, że ksiądz osiuranymi łapami dotykał hostii." to nie jakieś tam obrażanie tylko osławiona mowa nienawiści. Nawet Boni dostrzegł to co się dzieje w internecie: " Nie będę powoływał programu ochrony katolików, ale uważam, że są potrzebne programy pomagające walczyć z mową nienawiści i zachowaniami nienawiści - odpowiedział Grajewskiemu Boni. I zapewnił: Jestem przeciwko mowie nienawiści, także tej zaadresowanej do osób, które wierzą." wpolityce.(*)emy-to-znaczy-ze-spogladamy-na | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..#226 2 na 2 | szarley (54906 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > > Oczywiście. Nikt tego nie kwestionuje, problem się sprowadza> > do przestrzeni publicznej i zakresu "uszanowania"> Co do zakresu uszanowania - czy uszanowałbyś, aby w sejmie RP obok krzyża wisiały jeszcze te symbole?Większości tych symboli nie znam, nad czym ubolewam. Państwo powinno być świeckie (a kościół katolicki), ale osobiście nie miałbym nic przeciwko obecności tych wszystkich znaków, ładnie estetycznie skomponowane  |
#227 4 na 4 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > Może powinienem głębiej słomę w buty schować, ale ... co to jest?A nie Wicca? "Biały" pentagram i jakaś hedera, tak się kojarzy, ale ja mogę mieć zwidy 
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#228 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > A nie Wicca? "Biały" pentagram i jakaś hedera, tak się kojarzy, ale ja mogę mieć zwidy  Krótkie poszukiwanie w internecie mówią, że to istotnie Wicca. Sam symbol zaś podobno ma coś wspólnego z ich miłosnymi czarami, czyli powinien się kojarzyć raczej pozytywnie  . |
#229 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > symbol zaś podobno ma coś wspólnego z ich miłosnymi czarami,> czyli powinien się kojarzyć raczej pozytywnie  Noc świętojańska, tańce wokół ogniska a później poszukiwania w parze kwiatu paproci w najkrótszą noc.. jak najbardziej pozytywnie! 
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
#230 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | Bzdury piszesz. Dlatego nie napisałem stanowczego NIE bo jest możliwość jakiejś argumentacji za obecnością tych symboli, która mogłaby mnie przekonać. Na dzień dzisiejszy takiej argumentacji nie widzę.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#231 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > Już sama obecność ateisty jest obrazą, zbrodnią mentalną którą trzeba tępić.. nie na dole, a na najwyższych stopniach władzy RP  Ty tak sam z siebie czy ktoś Ci te teksty podpowiada?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | Appenzeller: Cytat:Ale dlaczego musi obowiązywać - nawet częściowo - tych, którzy ideologiczne teksty KK mają za poplątanie z pomieszaniem i niebezpieczną głupotę? Konowal: Cytat:Następne słowo do poznania DEMOKRACJA Ja już zaczynam rozumieć: gdy brakuje siły argumentów, obraca się w argument siły wszystko, co się nadarzy - tu np. Panu Bogu ducha winną demokrację 
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
#233 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > nie napisałem stanowczego NIE bo jest możliwość jakiejś> argumentacji za obecnością tych symboli, która mogłaby> mnie przekonać. Na dzień dzisiejszy takiej argumentacji nie widzę.Rusz głową, w poprzednich wpisach Twoich rozmówców idea wyłożona jest całkiem jasno: setarkos: " Zatem osoby nie będące "Jego" sympatykami mają prawo do części przestrzeni, o ile sympatycy to prawo uszanują?"Konowal: "Oczywiście. Nikt tego nie kwestionuje, problem się sprowadza do przestrzeni publicznej i zakresu "uszanowania""1. Przestrzeń publiczna to nie tylko drogi, ulice, parki i inne miejsca użyteczności publicznej. To również sejm RP, gdzie z definicji zasiadają posłowie mający reprezentować przekrój Narodu. A więc nie tylko jego chrześcijańska część. 2. Zgodziłeś się już jak widzę, co do owego prawa innych. Jeśli nie zamierzasz go kwestionować, to gdzie leży problem? 3. Napisałeś "o ile sympatycy to prawo uszanują?" A jakby wszyscy poza chrześcijanami to prawo uszanowali? Uszanowałbyś również ich prawo? W planszy którą umieściłem znajduje się większość najbardziej popularnych symboli religijnych m.nin. krzyż - zwróć uwagę, jest tam na samej górze. 4. Sprecyzuj proszę, co rozumiesz przez określenie "zakres uszanowania". Jeśli to ma być dyktat chrześcijańskiej większości w Sejmie RP to ja bardzo dziękuję za takie uszanowanie. Dyktat z uszanowaniem nie ma nic wspólnego, pozdrowienia
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
#234 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > > ale skoro od małego jest się uczonym, że wiara to świętość,> > to jakakolwiek krytyka zaczyna wyglądać podejrzanie.> Niestety od małego uczy się również, że wiara to część ciebie, zatem mówić o wołku zbożowym w mące z której robi się opłatki to tak, jakby mówić że wołek siedzi głęboko w twoim sercu.Bzdura. Nikt tak nie twierdzi. > Dopóki Konował i jemu podobni nie wyzbędą się przeświadczenia że żyją, funkcjonują, kochają, nienawidzą, krzywdzą itp. pomimo tego w kogo/co wierzą - będzie tak dalej: ktoś szepnie niechętne słowo na księdza a jemu będzie się wydawać, że jest mordowany a w wersji soft lecą na niego kalumny.Niezłe usprawiiedliwienie chamstwa i braku kultury, ale mnie nei przekonuje. > Później już, co ciekawe pacjenci po takiej operacji (kiedy już do niej dojdzie) żyją dalej Już bez wołka..!  A wielu tego wołka wkłada sobie dobrowolnie i też żyją i sobie to chwalą.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#235 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > >>Nie widzę powodu dla zaprzestania wyśmiewania głupot, jakkolwiek by były święte.> >Masz do tego prawo, zresztą dzięki tym głupotom, ale co innego jest wyśmiewanie co innego obrażanie.> Hm, faktycznie myślisz, że Kościół był/jest jest katalizatorem demokracji, swobód i pluralizmu? Chcę sie upewnić - czy to ten sam feudaly kościłół z Michalikiem, Paetzem, Głódziem, Rydzykiem i innymi księżmi/ojcami, na siłę ciągniętymi przez świecką rzeczywistość w kierunku oświecenia? Ten sam Kościół, w którym modlisz się co niedzielę?Tak. > Na poparcie powyższej tezy: gdyby nie nacisk opinii publicznej, nie doszłoby do historycznego wywiadu Benedykta XVI w samolocie z 2010r, w którym uznał zło propagowane przez tysiące księży wobec swoich podopiecznych - małych dzieci.Możesz sobie ten fakt i tak interpretować.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#236 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > Appenzeller:> Cytat:Ale dlaczego musi obowiązywać - nawet częściowo - tych, którzy ideologiczne teksty KK mają za poplątanie z pomieszaniem i niebezpieczną głupotę? > Konowal:> Cytat:Następne słowo do poznania DEMOKRACJA > Ja już zaczynam rozumieć: gdy brakuje siły argumentów, obraca się w argument siły wszystko, co się nadarzy - tu np. Panu Bogu ducha winną demokrację  Jakbyś czytał ze zrozumieniem to wiedziałbyś że to nieprawda, ale jak widzę Ty masz założoną tezę i nie potrzeba Ci rozumieć co inni piszą.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > 1. Przestrzeń publiczna to nie tylko drogi, ulice, parki i inne miejsca użyteczności publicznej. To również sejm RP, gdzie z definicji zasiadają posłowie mający reprezentować przekrój Narodu. A więc nie tylko jego chrześcijańska część. 2. Zgodziłeś się już jak widzę, co do owego prawa innych. Jeśli nie zamierzasz go kwestionować, to gdzie leży problem?W kontekście historyczno-społecznym. > 3. Napisałeś "o ile sympatycy to prawo uszanują?" A jakby wszyscy poza chrześcijanami to prawo uszanowali? Uszanowałbyś również ich prawo? W planszy którą umieściłem znajduje się większość najbardziej popularnych symboli religijnych m.nin. krzyż - zwróć uwagę, jest tam na samej górze.A jaki sens miałaby taka plansza? to że dwa patyki się przecinają jeszcze nie oznacza, że to jest krzyż. Wymyślasz jakieś absurdalne pomysły w oderwaniu od rzeczywistości , żeby jakąś swoją tezę udowodnić. Na mnie to nie działa. > 4. Sprecyzuj proszę, co rozumiesz przez określenie "zakres uszanowania". Jeśli to ma być dyktat chrześcijańskiej większości w Sejmie RP to ja bardzo dziękuję za takie uszanowanie.Trudne słowo któregoś nie zrozumiał jak widzę DEMOKRACJA
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#238 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | Oj tam Konowale, tylko ironizuję. I znów wyszło, że chrześcijanie mają wyłączność na rolę nadwrażliwej ofiary. Dla ateistów inicjatywy pokroju "Zespołu Przeciwdziałania" to tak naprawdę przednia rozrywka. Maszyna ruszyła już jakiś czas temu, nijak jej się powstrzymać nie da, pozdrowienia
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > Bzdura. Nikt tak nie twierdzi.Powiedziałem wyraźnie "od małego uczy się". > Niezłe usprawiiedliwienie chamstwa i braku kultury, ale mnie nie przekonuje.Niekoniecznie, raczej niezbyt wyszukany żart. Do chamstwa, braku kultury i taktu pokroju np. sióstr zakonnych na kursach przedmałżeńskich mu daleko: kolega kilkanaście lat temu był z przyszłą żoną na takim kursie (była wtedy w drugim miesiącu): usłyszeli m.in. że "dziecko poczęte poza małżeństwem może urodzić się niedorozwinięte". To jest dopiero Chamstwo z dużej litery. > > Później już, co ciekawe pacjenci po takiej operacji (kiedy> > już do niej dojdzie) żyją dalej Już bez wołka..!  > A wielu tego wołka wkłada sobie dobrowolnie i też żyją i sobie to chwalą.Chwalić mogą, to nie jest wyjątek: wielu ludzie idzie do więzienia i chwali pobyt tam (np. bokser Szpilka) żeby podnieść sobie status w środowisku przestępczym, po drugie jednak z reguły wołka wiary (zwanego przez innych wirusem) zazwyczaj u nas nie wkłada się dobrowolnie. Niezmiernie rzadko zdarza się, aby wątpiący ateista o światopoglądzie opartym na nauce włożył sobie tego wołka sam do głowy - ja w każdym razie takiego przypadku nie znam, ale chętnie dam się pouczyć jeśli Ty znasz. pozdrowienia
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
#240 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > > gdyby nie nacisk opinii publicznej, nie doszłoby do historycznego> > wywiadu Benedykta XVI w samolocie z 2010r, w którym uznał> > zło propagowane przez tysiące księży wobec swoich podopiecznych - małych dzieci.> Możesz sobie ten fakt i tak interpretować.Oczywiście że mogę, takie mamy prawo w wolnym Kraju niezależnie od tego, co sz. p. Konował o tym sądzi. A jak Ty interpretujesz? Kardynał Ratzinger wiedział o wielu przypadkach molestowania dzieci przez księży już w latach 80 tych XXw. kiedy był Prefektem Kongregacji ds. Nauki Wiary. Takie zgłoszenia przechodziły właśnie przez jego ręce. A że były wysyłane do Watykanu - to wiemy m.in. od ofiar księży. pozdrowienia
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|