 |
Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-05-2013 14:11 | Konowal (6291 punktów) | Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu?
-1 na 15 | Rozumiem, że są różnice w światopoglądzie, że nieraz odmienne zdanie wydaje się totalnym debilizmem, czasem nawet szkodliwym, ale czy to jest powód do sprowadzania dyskusji do obrażania? Wydaje mi się, że stać nas na prowadzenie dyskusji na wyższym poziomie niż w tym temacie www.racjonalista.pl/forum.php/s,564965Teksty typu "Może hostie są robione z mąki z odchodami wołków zbożowych?" lub "Pan Kloch być może nie słyszał o cudzie w Sokółce, który jest najlepszym dowodem, że ksiądz osiuranymi łapami dotykał hostii." to nie jakieś tam obrażanie tylko osławiona mowa nienawiści. Nawet Boni dostrzegł to co się dzieje w internecie: " Nie będę powoływał programu ochrony katolików, ale uważam, że są potrzebne programy pomagające walczyć z mową nienawiści i zachowaniami nienawiści - odpowiedział Grajewskiemu Boni. I zapewnił: Jestem przeciwko mowie nienawiści, także tej zaadresowanej do osób, które wierzą." wpolityce.(*)emy-to-znaczy-ze-spogladamy-na | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > Od czasu RF zdarzył sie jeszcze okres rojalistyczny i Napoleon... który wprowadził m.in. szereg reform usprawniających funkcjonowanie państwa. Wcześniej walczył za Republikę.
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > No to zaczynaj.Ty chciałeś połęczenia dwóch różnych Polsk, ja tylko stwierdziłem fakt że mamy kompletnie różne perspektywy. Chcesz łączyć, to zaczynaj.
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
#273 2 na 2 | szarley (54906 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > >Od czasu RF zdarzył sie jeszcze okres rojalistyczny i Napoleon.> .. który wprowadził m.in. szereg reform usprawniających funkcjonowanie państwa.> Wcześniej walczył za Republikę.Nie tylko za swoją Republikę. Między Kędzierzynem a Koźlem, na Górnym Śląsku stoi do dziś kapliczka postawiona na pamiątkę zniesienia zobowiązań pańszczyźnianych w 1811 . Starzy ludzie nazywali ją "napoleońską". |
#274 5 na 5 | maciejo (3492 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > >Równi i równiejsi? W czym przejawia się to skundlenie? Czy tzw. "wartości chrześcijańskie" - jedyne słuszne - muszą być wszędzie wplecione by owa równość istniała?> A co ma niby obowiązywać, kradnij , zabijaj, czyli róbta co chceta aby was nei złapano ??Jedyną jakość jaką wnoszą "wartości" chrześcijańskie to prześladowania homoseksualistów, zakaz aborcji, in vitro i nietolerancja. To co wyżej napisałeś to zwykły bełkot. Zasady rządzące społecznościami są znacznie starsze niż dekalog i nie wniósł on tutaj zupełnie nic. > >Aha, więc jak wplatamy w prawodawstwo myśl chrześcijańską, to prawo jest świeckie, a gdy zasady innej religii to już takie nie jest?> Jak wplatasz to wplatasz, jak przyjmujesz jedno prawo do życia religijnego i świeckiego to masz państwo wyznaniowe.Wplatanie religijnych dogmatów do prawa to jego zawłaszczanie na potrzeby kościoła, a przy okazji ograniczanie wolności w imię absurdalnych zabobonów pasterzy kóz sprzed 2000 lat. > >Szanować, to mogę co najwyżej osoby, a nie poglądy. Z nimi można się zgadzać bądź nie. Podaj mi choć jeden powód dla którego religia zasługuje na szacunek - oprócz czasu jej występowania.> Rozprzestrzenienie prawa rzymskiego na Europę.Chyba kpisz. Niby w jaki sposób? Cesarstwo rzymskie w Australii nie było. Tego prawa do Europy nikt przynosić nie musiał. Ono w niej powstało i egzystowało. |
| Meretseger (61860 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? |
> A nie Wicca?Zgadza się, wicca  |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > >Może ideałów nie osiągnięto, ale zawsze to jakiś krok w przód.> Po takim zdaniu zawsze przypomina mi się przemówienie Gomułki> "Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu! "Nagadałeś się o złych stronach rewolucji, to może teraz jakieś dobre słowo usłyszę?  (na jej temat)
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
#277 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > >>Może ideałów nie osiągnięto, ale zawsze to jakiś krok w przód.> > Po takim zdaniu zawsze przypomina mi się przemówienie Gomułki> > "Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu! "> Nagadałeś się o złych stronach rewolucji, to może teraz jakieś dobre słowo usłyszę? (na jej temat)Załatwiła swoich twórców  , zresztą jak każda rewolucja.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#278 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? | > > Nagadałeś się o złych stronach rewolucji, to może teraz> > jakieś dobre słowo usłyszę? (na jej temat)> Załatwiła swoich twórców , zresztą jak każda rewolucja.Wot i dobre słowo made by Konowal  Na marginesie warto wspomnieć, że we Francji schyłek działalności Św. Inkwizycji przyniosły reformy sądownictwa w latach 30. XVI wieku, które przekazały jurysdykcję w sprawach o herezję lokalnym parlamentom. Trybunały inkwizycyjne w Tuluzie i Carcassonne przetrwały do końca XVII wieku, z końcem ich działalności prowadząc pojedyncze procesy wytaczane - tu uwaga - osobom duchownym. Wyjątkiem był trybunał inkwizycyjny w papieskim Awinionie. Istniał on do zajęcia tego miasta przez rewolucyjną Francję w 1790r.  .
"Gdy rozum śpi, budzą się demony" Francisco Goya 1746-1828 |
#279 3 na 3 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? |
> Jak mniejszość narzuca prawa większości to wtedy jest skundlenie demokracji.Oj, jak Ty niewiele rozumiesz... proszę o konkret związany z krytykowana przez Ciebie wypowiedzią maciejo. Jaka konkretnie mniejszość w sposób skundlony narzuca jakie konkretnie prawa jakiej konkretnie większości?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|