Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rozliczenie 25-lecia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-06-2014 00:29Mariusz Agnosiewicz (moderator)Rozliczenie 25-lecia
Ocena 7 na 7
Stowarzyszenie Klub Pojednanie w załączeniu przesyła jubileuszowy materiał pn. Rozliczenie 25-lecia.
Redakcja przedkłada do wiadomości / pod dyskusję

Cytat:
Toruń, 4 czerwca 2014 r.

Klub Pojednanie

Do Władz Państwowych i środowisk opiniotwórczych

Rozliczenie 25-lecia

Mija 25 lat od dnia, w którym miała się oczyścić i odrodzić Polska sprawiedliwa, solidarna, etyczna, przyjazna ludziom i sąsiadom. Obie skonfliktowane strony, socjalistyczna i solidarnościowa - przynajmniej ich szerokie masy - wierzyły, że jest to możliwe, że da się zrealizować porozumienie i współpracę, co przełożyło się w więcej niż umiarkowane poparcie dla Okrągłego Stołu, mimo że symptomy choroby przyszłego państwa i społeczeństwa były już widoczne, za fasadą słów o demokracji i gospodarce rynkowej kryła się pazerność, przewrotność i kłamstwo.

Ludzie Drugiej Solidarności przejmując władzę od realnego Socjalizmu stworzyli państwo klasowe ze wszystkimi jego wynaturzeniami. Momentalnie, z dnia na dzień zdradzono i zniszczono idee i etos Socjalizmu i Solidarności stojące na przeszkodzie w realizacji kapitalistycznych i nacjonalistycznych wizji.

Zakwestionowano pół wieku współpracy i życia w przyjaźni ze Związkiem Radzieckim. Rozgrabiono majątek narodowy Polski Ludowej za bon 20. złotowy, zlikwidowano własność wspólną, odrzucono sprawiedliwość społeczną, zniszczono przemysł, skradziono wartość dodatkową, stworzono antagonistyczne klasy społeczne, rozbito jedność narodową, sklerykalizowano państwo, powołano darwinowską etykę kapitalizmu i nacjonalizmu, porzucono odpowiedzialność państwa za gospodarkę i egzystencję w myśl nakazów: "pierwszy milion trzeba ukraść", oraz: od dzisiaj radźcie sobie sami a jeśli nie potraficie - idźcie na śmietnik. Uznając się za półbogów przyznano sobie prawo do orzekania kto jest zbawiony - kto potępiony, stosując współczesną inkwizycję czyli lustrację i dekomunizację, jątrząc, skłócając i niszcząc ludzi, tworząc mity i fałszywe legendy dla zaspokojenia metafizycznej nienawiści i infantylnej megalomanii. Legły w gruzach wszelkie normy i zasady etyczne, zdrada państwa stała się cnotą, grabież majątku nobilitacją. Kuklińscy, żołnierze wyklęci (a może bandyci), fałszywi nauczyciele i złodzieje stanęli na piedestałach.

Aby nie dopuścić do władzy klasy robotniczej i szerokich rzesz społeczeństwa zlikwidowano Pierwszą Solidarność i powołano nieprawą Drugą "S" opanowaną przez wtajemniczonych. Dla legitymizacji nowej władzy stworzono faszystowski IPN - Instytut Polskiej Nienawiści, który poprzez zrównanie komunizmu, socjalizmu i Polski Ludowej z nazizmem poniżył, oczernił i zbezcześcił znaczną część Polaków odsuwając ich od wpływu na losy kraju. Doprowadziło to do narodowej paranoi, wzajemnej nienawiści, skłócenia każdego z każdym, agresji i odwetu. Czego odbiciem stała się katastrofa smoleńska i późniejszy obłęd.

Dla odwrócenia uwagi od złego zarządzania państwem i ogólnej frustracji, a w szczególności od wielkiego bezrobocia, niesprawiedliwości społecznej, przywilejów dla tzw. klasy średniej, ogromnej emigracji i wszechobecnej przewrotności skierowano niezadowolenie społeczne na wygodnego kozła ofiarnego jakim od roku 1989 stał się antykomunizm i rusofobia (zastępujące antysemityzm), poprzez permanentne podtrzymywanie nienawiści do Rosji i Rosjan co osiągnęło kulminację w poparciu dla faszystów i nacjonalistów na Majdanie i Ukrainie.

Polska i Polacy rozmywają się i nikną w kapitalistycznym świecie, w którym góruje indywidualizm, egoizm, interes klasowy, ekshibicjonizm i demoralizacja prowadzące do zatomizowania, wykorzenienia i zatraty wartości humanistycznych, prócz wzrostu tożsamości nacjonalistycznej o cechach klerykalnych.

Stowarzyszenie Klub Pojednanie stwierdza, że 25 lat temu Polska wkroczyła na drogę regresu, i choć chwilowo mamy złudne poczucie powodzenia to czekają nas jeszcze ciężkie chwile.

Za Stowarzyszenie Klub Pojednanie
/-/ Jerzy Smaliński /-/ Zbigniew Poraziński /-/ Marek Berak
/-/ Marian Krogulec /-/ Dorota Łukasik /-/ Tadeusz Olszewski
oraz 63 sygnatariuszy Listu


W podobnym klimacie zdanie z prawej strony:

Cytat:
Demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane - mówił socjolog prof. Piotr Gliński. Profesor Piotr Gliński krytycznie ocenił 25-lecie zmian ustrojowych w Polsce. "25 lat III RP to historia zdrady elit" - mówił na Uniwersytecie Warszawskim. Dodał, że demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane. Wskazał, że jest to skutek działalności mediów i "chętnie poddających się temu" polityków.

www.stefcz(*)storia-zdrady-elit,10786155684

Cytat:
Dominik Feliks, młody człowiek, który wziął udział w organizowanym przez Sejm dniu dziecka, wytknął antyobywatelski charakter III RP. "Pragnę Wam powiedzieć, że cały ten projekt - Sejm Dzieci i Młodzieży, jak i ta uchwała, nad którą dziś debatujemy - to zwykła szopka zorganizowana przez rządzących" - zaczął swoje przemówienie Feliks. Jego słowa spotkały się z oklaskami. Feliks kontynuował. "Próbuje się nam wmówić, że możemy mieć jakiś wpływ na nasz kraj. A tak naprawdę nic nie możemy zmienić. W ciągu 25 lat tu do Sejmu zostało złożonych kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Każdy z osobna poparło minimum pół miliona Polaków. Prawie wszystkie te inicjatywy zostały odrzucone jedną ręką przez siedzących tu na co dzień posłów. Naszą jedyną możliwością wyboru jest wybranie sobie raz na pięć lat pana, który będzie nam coś ograniczał, będzie nam coś nakazywał, który będzie nam mówił, jak mamy żyć" - tłumaczył młody "poseł". Odniósł się do tez, jakie słyszy w wypowiedziach polityków. "Często słyszę, że 25 lat demokracji, to 25 lat wolności. Otóż nie. Chciałbym wam powiedzieć, że demokracja nie równa się wolność. Obecnie mamy demokrację, a nie mamy prawdziwej wolności.

www.stefcz(*)rawdziwej-wolnosci,10788186636
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
>.
>Wielce Szanowny Panie Brzostowski, Pańska wiedza historyczna i umiejętność intelektualnej refleksji jest tak przytłaczająca, iż tylko nieodżałowany Big_zyd potrafił Panu sprostać. Może jedna warto coś jednak poczytać poza PiS-owskim poradnikami dla agitatorów, jak dla mnie to Pan same propagandowe brednie tu wypisuje.

Fakty Panie Bogusławski - fakty! Pana umiłowanie ZSRR znam, zatem nie dziwię się iż Pan zawsze szuka dobrych stron ZSRR. Propaganda proszę Pana, to niestety, ale Panu nabiła do głowy w okresie PRL, tak dużo, że Pan wypisuje brednie.

Oto Bogusławski twierdzi, że w sumie to dobrze wyszliśmy na przyjaźni z ZSRR! Czy trzeba czegoś więcej?! Ta "mądrość" wystarczy!

W ogóle to ten ZSRR zapewne nie był zły. Rosja też w sumie fajny kraj. Dlatego tak wszyscy, jesli tylko mogą, spieprzają spod jej skrzydeł. Ot! Duraki!

#77
04-06-2014 18:45
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52267 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Brzostowski
.
>Fakty Panie Bogusławski - fakty!
Tak fakty są najważniejsze, tyle że do poważnej rozmowy trzeba je znać, a Pan tylko do propagandowego kitu się odwołuje.

>Pana umiłowanie ZSRR znam,
Bardzo, grzecznie Panu tu odpowiem - gówno Pan zna!

>zatem nie dziwię się iż Pan zawsze szuka dobrych stron ZSRR.
Pieprzy Pan jak zawsze jak ciężko potłuczony. Nie musi być zaraz "zawsze", ale choć parę przykładów to przydałoby się tu podać. W przeciwieństwie do Pana przynajmniej tu wypowiadam się zawsze za tolerancją i demokracją. Ani Rosja, ani ZSRR nigdy nie były krajami tolerancyjnym i demokratycznymi, a więc to nie zupełnie moja bajka. www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,555861#w556535

>Propaganda proszę Pana, to niestety, ale Panu nabiła do głowy w okresie PRL, tak dużo, że Pan wypisuje brednie.
Cieszę się, iż Pan tak to widzi, gdyż dla mnie to znaczy, iż mam rację. Całe moje rozumienie rzeczywistości i wszystkie oceny są alternatywne do Pańskich. Ponadto nie tylko różnimy się poglądami, ale także sposobem intelektualnego wywodu
i przedstawianym tu argumentami.

>Oto Bogusławski twierdzi, że w sumie to dobrze wyszliśmy na przyjaźni z ZSRR!
Oto Brzostowski nawet prostych tekstów ze zrozumieniem przeczytać nie potrafi:
>Świat nie jest czarno-biały, minione 25-lecie ma swoje za uszami, ale bez przesady, PRL też miała. W moim odczuciu plusy i minusy się bilansują.
Uważam podobnie, ale uważam, że rachunek wyników jednak był dodatni, a polska lewica wywalczyła najwięcej swobody i dobrobytu dla wszystkich obywateli z wszystkich demoludów w tamtej określonej geopolitycznie sytuacji.
Tak, zdecydowanie uważam, że i PRL ma jednak dodatni rachunek wyników, ale także "przyjaźń" z ZSRR. "Jednak dodatni" rożni się od "dobrze", co średnio rozgarnięty i ćwierć inteligent jednak zrozumieć może, ale nie Pan Brzostowski, który jest bardzo inteligentny i rozumuje na swój fideistyczny sposób.

>Czy trzeba czegoś więcej?!
Panu już zupełnie nic więcej nie potrzeba. Pan ma swój zestaw mitów, w który ślepo i głęboko wierzy. Poza Pańską wiarą cała rzeczywistość jest albo wroga, albo nie prawdziwa. Jest Pan Prawdziwym Polskim Katolikiem Patriotą i mentalnie wcale się Pan nie różni od Prawdziwych Komunistów, a ja tylko się modlę: Matko Boska Królowo Polski, chroń nas przed takimi prawdziwkami, gdyż tylko nieszczęścia dla naszego kraju niosą.

>Ta "mądrość" wystarczy!
Ta masowa głupota Polskich Prawdziwych Patriotów jest przerażająca.

>W ogóle to ten ZSRR zapewne nie był zły.
Jak, każdy kraj miał swoje złe i dobre strony, a ponieważ był absolutną dyktaturą, to wypaczenia bywały też absolutne.

>Rosja też w sumie fajny kraj.
A co to tak w ogóle znaczy? Na pewno jest piękny i ma wspaniałych ludzi. Ciągle dominującą mentalnością jest mieszanina carskiej z radziecką i poczucie imperialności.

>Dlatego tak wszyscy, jesli tylko mogą, spieprzają spod jej skrzydeł.
A skąd Pan ma taką wiedzę? Wszystkich Pan przepytał, czy może wszyscy, którzy wyjechali już wrócić nie chcą? Bzdury Pan opowiada Putin ma takie poparcie w narodzie o jakim Kaczyński tylko pośnić może. Popieprzyć głupoty, to sobie każdy może, ale to poważne forum i wypadałoby coś tam wiedzieć, a nie tylko propagandowy tu kit wciskać

>Ot! Duraki!
www.rp.pl/artykul/1065000.html
awantura.s(*)ch-politykow-za-antyrosyjskosc
www.przegl(*)rtykul/antyrosyjski-patriotyzm
blogpublik(*)nozercy-woleliby-nie-pamietac/
Tak, wolę towarzystwo tych "duraków", jak mądrali o Pańskich poglądach i Pańskim światopoglądzie. Zupełnie nie po drodze mi z Wami i boję się poważnie przejęcia władzy przez Was - Prawdziwych Polskich Katolików Patriotów.

@@@
.

#78
04-06-2014 22:20
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia

Członkowie nieznanego nikomu Stowarzyszenia "Klub Pojednanie", jak i 63 sygnatariuszy listu, powinni być pensjonariuszami zakładu psychiatrycznego. Niech tam zachwycają się "Manifestem komunistycznym", który ewidentnie zainspirował ich do napisania kuriozalnej i błazeńskiej odezwy. Są oni albo idiotami, albo - w najlepszym razie - marnymi prowokatorami.

Przypominam, że mamy rok 2014, a nie 1848 i że świat zdążył już wielokrotnie przejść nader krwawą lekcję komunizmu, ustroju walczącego z "państwem klasowym i wszystkimi jego wynaturzeniami".

Obrońców PRL zapytam:

1) Skoro PRL był taki dobry, to dlaczego zbankrutował?

2) Co jest warte szczęście czy godziwy poziom życia, jeżeli został dokonany na kredyt, którego nie były w stanie spłacić następne pokolenia, i dzięki pomocy otrzymywanej z zewnątrz? Taką pomocą było zaopatrzenie Polski w tanią ropę i gaz z ZSRR, rodzajem pomocy była klauzula najwyższego uprzywilejowania w stosunkach z USA, pozwalająca Polsce na preferencyjny zakup zboża - bo nasz kraj nie był w stanie sam siebie wyżywić, i to nawet w czasach największej ekonomicznej "prosperity" (w czasach Gierka importowaliśmy zboże za setki milionów dolarów).

3) Przemysł PRL-owski - zgodnie z anachroniczną doktryną marksistowską rozwijano głównie przemysł ciężki - doprowadził do katastrofy ekologicznej. Polskich rzek do dzisiaj nie udało się doprowadzić do stanu czystości.

Materiał DTV z roku 1988: youtu.be/W-CIEt3h5as

Czy mają świadomość, że rozwój przemysłu tysiące ludzi opłaciło własnym zdrowiem i życiem?

Kopiowanie wzorców sowieckich polegało również na tym, że życie ludzkie nie było wiele warte w porównaniu z "postępem", stąd wielka liczba wypadków (np. w kopalniach, fabrykach, w armii). Do dziś nie istnieją one w świadomości publicznej, bo już wtedy były skutecznie zatajane.

Coś na ten temat: tematy.new(*)katastrofy-prl,temat,2007.html

Oczywiście idioci (lub marni prowokatorzy) ze Stowarzyszenia nie zadadzą sobie tego rodzaju niewygodnych pytań, a tym bardziej na nie nie odpowiedzą.

#79
04-06-2014 18:52
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)Morgen Oma
W odpowiedzi Maldoror XXIII
>największym plusem 25-lecia jest otwarcie granic i możliwość swobodnego przemieszczania się. Dzięki temu mamy 3 milionową emigrację spowodowaną przez sytuację ekonomiczną...

Dokładnie. Kilka dni temu odwiedził rodziców znajomy, który ze ściany wschodniej wyemigrował "za chlebem" do Niemiec. Jego chłopczyk powitał babcię: - Morgen Oma. - Co on mówi? - zapytała staruszka. Ponieważ chorowała kiedyś na odkleszczowe zapalenie mózgu, więc dopiero po jakimś czasie przypomniała sobie, że słyszała te słowa podczas okupacji.

Taksja w kierunku pieniądza nie ma nic wspólnego ze swobodą przemieszczania się.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#80
04-06-2014 20:23
 Ocena 8 na 8
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Meretseger
>Porównajmy kilka obszarów:
Zgoda, ale ... od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że nam owych wolności ubywa. Wolność gospodarcza była jednak większa w latach 90-tych, chociaż spotkałam się już z opinią, że za ustawy Wilczka była nie tyle wolność, co samowola i wiele osób zostało oszukanych.
Publikować faktycznie można wszystko, z tym że wydawca jest niejednokrotnie lepszym cenzorem, niż dawny urząd. Od jakiegoś czasu przestałam już dostrzegać ów rzekomy pluralizm światopoglądowy, a media głównego nurtu serwują propagandę nie gorszą, niż dawniej PRL-owskie (JPII, OFE, Ukraina itp.).
Szczytowym natomiast osiągnięciem bezczelności, jeśli chodzi o ograniczenie wolności słowa było ACTA. Za chwilę będzie kolejna próba - tzw. ustawa o wolności handlu.
Jeśli chodzi o wolności osobiste, mnie najbardziej dotknęła nie tyle ustawa antyaborcyjna i klauzule światopoglądowe, ograniczające prawa kobiet, ale sposób mówienia o kobietach w przestrzeni publicznej. Jest chwilami tak pełen pogardy, że przypominają się najgorsze praktyki wobec Żydów - najpierw pogarda i stopniowe upodlanie, a potem jawne przyzwolenie na przemoc.
Jest więc lepiej per saldo, ale dryfujemy w niepokojącym dla mnie kierunku.

#81
04-06-2014 21:27
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
Odniosę się tylko do tych części postów, do których człowiek pragnący merytorycznie rozmawiać, może coś napisać.
>Pieprzy Pan jak zawsze jak ciężko potłuczony. Nie musi być zaraz "zawsze", ale choć parę przykładów to przydałoby się tu podać. W przeciwieństwie do Pana przynajmniej tu wypowiadam się zawsze za tolerancją i demokracją. Ani Rosja, ani ZSRR nigdy nie były krajami tolerancyjnym i demokratycznymi, a więc to nie zupełnie moja bajka.
Dobrze że Pan mnie poprawił, dobrze wiedzieć, że dostrzega Pan w Rosji i ZSRR cokolwiek złego.
>>Propaganda proszę Pana, to niestety, ale Panu nabiła do głowy w okresie PRL, tak dużo, że Pan wypisuje brednie.
>Cieszę się, iż Pan tak to widzi, gdyż dla mnie to znaczy, iż mam rację.
Wielu ludzi, którzy żyli w propagandzie, tak właśnie myślą.
Całe moje rozumienie rzeczywistości i wszystkie oceny są alternatywne do Pańskich. Ponadto nie tylko różnimy się poglądami, ale także sposobem intelektualnego wywodu i przedstawianym tu argumentami.

Myli się Pan. Pan chciałby, ze względu na mój teizm i moją łatwość rozpoznawania pańskich poglądów, aby tak było, ale nie jest. W wielu rzeczach się zgadzamy, także w sposobie intelektualnego wywodu. Różni nas jedno: ja potrafię przyznac rację przeciwnikowi ideologicznemu, Pan raczej nie. Taki typ.

>>Oto Bogusławski twierdzi, że w sumie to dobrze wyszliśmy na przyjaźni z ZSRR!
>Oto Brzostowski nawet prostych tekstów ze zrozumieniem przeczytać nie potrafi:
>Świat nie jest czarno-biały, minione 25-lecie ma swoje za uszami, ale bez przesady, PRL też miała. W moim odczuciu plusy i minusy się bilansują.
>Uważam podobnie, ale uważam, że rachunek wyników jednak był dodatni, a polska lewica wywalczyła najwięcej swobody i dobrobytu dla wszystkich obywateli z wszystkich demoludów w tamtej określonej geopolitycznie sytuacji.
Tak, zdecydowanie uważam, że i PRL ma jednak dodatni rachunek wyników, ale także "przyjaźń" z ZSRR. "Jednak dodatni" rożni się od "dobrze", co średnio rozgarnięty i ćwierć inteligent jednak zrozumieć może, ale nie Pan Brzostowski, który jest bardzo inteligentny i rozumuje na swój fideistyczny sposób.


Kompromituje się Pan, taka manipulacja? Godna marnego agencika z czasów PRLu.

Oryginalny tekst Bogusławskiego:

"Tyle, że wolność - choć mocno ograniczoną - przyniosła nam Armia Czerwona, a nie Armia Stanów Zjednoczonych. Pilnowali tej naszej wolności w swoich bazach na terenie Polski do roku 1993. Czy myśmy na tej - zadekretowanej i pilnowanej przez władzę wraz z jej służbami specjalne - przyjaźni w sumie przegrali? Nie wiem, ale nie wydaje mi się."

Jaką Pan stosuje logikę? Jeśli na przyjaźni z ZSRR żeśmy nie przegrali, to co? Wygrali, no nie? Bilans w sumie dodatni. A gówno Panie Bogusławski, gdybyśmy bowiem znaleźli się po II wojnie światowej w zachodnim kręgu cywilizacyjnym, zobaczyłby Pan, gdzie byśmy byli dzisiaj.
>>Czy trzeba czegoś więcej?!
>Panu już zupełnie nic więcej nie potrzeba. Pan ma swój zestaw mitów, w który ślepo i głęboko wierzy. Poza Pańską wiarą cała rzeczywistość jest albo wroga, albo nie prawdziwa. Jest Pan Prawdziwym Polskim Katolikiem Patriotą i mentalnie wcale się Pan nie różni od Prawdziwych Komunistów, a ja tylko się modlę: Matko Boska Królowo Polski, chroń nas przed takimi prawdziwkami, gdyż tylko nieszczęścia dla naszego kraju niosą.

Na merytoryczne argumenty, ma Pan tylko antyklerykalny bełkot? Marnie.
>>Ta "mądrość" wystarczy!
>Ta masowa głupota Polskich Prawdziwych Patriotów jest przerażająca.
>>W ogóle to ten ZSRR zapewne nie był zły.
>Jak, każdy kraj miał swoje złe i dobre strony, a ponieważ był absolutną dyktaturą, to wypaczenia bywały też absolutne.
A jakie miał dobre strony ten ZSRR?
>>Rosja też w sumie fajny kraj.
>A co to tak w ogóle znaczy? Na pewno jest piękny i ma wspaniałych ludzi. Ciągle dominującą mentalnością jest mieszanina carskiej z radziecką i poczucie imperialności.
>>Dlatego tak wszyscy, jesli tylko mogą, spieprzają spod jej skrzydeł.
>A skąd Pan ma taką wiedzę? Wszystkich Pan przepytał, czy może wszyscy, którzy wyjechali już wrócić nie chcą? Bzdury Pan opowiada Putin ma takie poparcie w narodzie o jakim Kaczyński tylko pośnić może. Popieprzyć głupoty, to sobie każdy może, ale to poważne forum i wypadałoby coś tam wiedzieć, a nie tylko propagandowy tu kit wciskać

Czyli fajny to kraj w sumie, bo Putin ma poparcie. Panie Bogusławski, ło matko bosko...
>>Ot! Duraki!
>www.rp.pl/artykul/1065000.html
>awantura.s(*)ch-politykow-za-antyrosyjskosc
>www.przegl(*)rtykul/antyrosyjski-patriotyzm
>blogpublik(*)nozercy-woleliby-nie-pamietac/
>Tak, wolę towarzystwo tych "duraków", jak mądrali o Pańskich poglądach i Pańskim światopoglądzie. Zupełnie nie po drodze mi z Wami i boję się poważnie przejęcia władzy przez Was - Prawdziwych Polskich Katolików Patriotów.

Szkoda na Pana czasu... żyje Pan w innym świecie... w sumie dobrze, że ma Pan swój świat...

#82
04-06-2014 22:02
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52267 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Brzostowski
.
>Wielu ludzi, którzy żyli w propagandzie, tak właśnie myślą.

>Całe moje rozumienie rzeczywistości i wszystkie oceny są alternatywne do Pańskich. Ponadto nie tylko różnimy się poglądami, ale także sposobem intelektualnego wywodu i przedstawianym tu argumentami.

>Różni nas jedno: ja potrafię przyznac rację przeciwnikowi ideologicznemu, Pan raczej nie. Taki typ.

>Kompromituje się Pan, taka manipulacja? Godna marnego agencika z czasów PRLu.

>Jaką Pan stosuje logikę? Jeśli na przyjaźni z ZSRR żeśmy nie przegrali, to co? Wygrali, no nie? Bilans w sumie dodatni. A gówno Panie Bogusławski, gdybyśmy bowiem znaleźli się po II wojnie światowej w zachodnim kręgu cywilizacyjnym, zobaczyłby Pan, gdzie byśmy byli dzisiaj.

>Na merytoryczne argumenty, ma Pan tylko antyklerykalny bełkot? Marnie.

>A jakie miał dobre strony ten ZSRR?

>Czyli fajny to kraj w sumie, bo Putin ma poparcie. Panie Bogusławski, ło matko bosko...

>Szkoda na Pana czasu... żyje Pan w innym świecie... w sumie dobrze, że ma Pan swój świat...
I cóż tu sensownego Pan napisał? Jaką mądrość przekazał Pan tymi epitetami naszym czytelnikom? Myśli Pan, że na tym antyintelektualnym bełkocie i odbijaniu ping-pongowej piłeczki moimi argumentami i prymitywnymi próbami obrażenia mnie (à la pan Elasp), daleko Pan zajedzie i przekona do swoich wywodów wielu racjonalistów?
Wątpię, choć wszystko jest w jakimś tam stopniu możliwe.
Cały czas Panu uświadamiam, że jesteśmy z zupełnie innych światów i łaskawie wielokrotnie proszę aby Pan się od........ ode mnie, ale nie Pan uparcie musi wykazywać własną głupotę i się kompromitować, ale ma Pan rację nikt od Pana samego nie uczyni tego lepiej.

Miłego dnia.

@@@
.

#83
05-06-2014 04:50
 Ocena 5 na 5
Vytautas (4394 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Maldoror XXIII
>Z kraju, który jest w miarę dobrze zarządzany ludzie nie uciekają milionami, by nie głodować. Nie chciałbym zamykać ludzi w granicach jak w klatkach. Ludzie powinni żyć w takich warunkach, by opuszczać swój kraj głównie w celach turystycznych a nie po to, by nie skończyć na ulicy. Opuszczenie kraju powinno być WYBOREM a nie ekonomiczną KONIECZNOŚCIĄ.
   Exodus z Polski jest spowodowany nie tylko groźbą bezrobocia i nędzy, lecz także duszną katolicką atmosferą w naszej ukochanej ojczyźnie.

#84
05-06-2014 06:20
 Ocena 1 na 1
szarley (54912 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Elasp
> Obrońców PRL zapytam:
> 1) Skoro PRL był taki dobry, to dlaczego zbankrutował?

> Oczywiście idioci (lub marni prowokatorzy) ze Stowarzyszenia nie zadadzą sobie tego rodzaju niewygodnych pytań, a tym bardziej na nie nie odpowiedzą.

Oczywiście pan Elasp, kiedy zadaje mu się niewygodne pytania ...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,620380#w621846

#85
05-06-2014 08:38
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Anna Salman

>Jest więc lepiej per saldo, ale dryfujemy w niepokojącym dla mnie kierunku.
Prawda. Szczególnie "cenzura" światopoglądowa się pogłębia i mam wrażenie, że niedługo słowo "Łaskiego" (do 2009 "Miodowa") stanie się synonimem "Mysiej".

#86
05-06-2014 08:59
 Ocena 3 na 3
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Elasp
> ... Taką pomocą było zaopatrzenie Polski w tanią ropę i gaz z ZSRR, rodzajem pomocy była klauzula najwyższego uprzywilejowania w stosunkach z USA, pozwalająca Polsce na preferencyjny zakup zboża ...
Klauzula najwyższego uprzywilejowania to termin z zakresu handlu zagranicznego i oznacza tyle, że dany kraj nie będzie traktowany gorzej, niż inne. Nazwa wprowadza w błąd, a obawiam się, że w przygotowywanej pod dyskusję w europarlamencie ustawie o wolnym handlu też jest taki zapis i nasi eurodeputowani (np. Róża Thun) już sikają po nogach z radości, jakie to przywileje otrzyma UE od USA, gdy tymczasem za "przywilej" zniesienia zawyżonych ceł na towary z UE, Stany zamierzają otworzyć sobie potężny rynek zbytu. Pozostaje mieć nadzieję, że inne kraje wysłały do Brukseli lepiej wyedukowanych "głosowaczy".
I pamiętaj, że sprzedaż żywności nie oznacza, że jakiś kraj chce komuś pomóc - po prostu musi pozbyć się nadwyżek produkcji, więc czasem producenci stosują nawet ceny dumpingowe. W krajach Zachodu mogą sobie na to pozwolić, bo rolnictwo jest subsydiowane. Obecnie tania żywność zalewa Afrykę, w ramach tzw. "pomocy".
>. .. zgodnie z anachroniczną doktryną marksistowską rozwijano głównie przemysł ciężki ...
Nie zgodnie z doktryną marksistowską, tylko takie były tendencje światowe. Różnica taka, że uprzemysłowienie oraz urbanizacja w krajach Zachodu rozpoczęły się dużo wcześniej. Polska przedwojenna była zacofanym pod względem infrastruktury, struktury demograficznej i zatrudnienia - ponad 60% ludności mieszkało na wsi, w czas powojenny weszliśmy z analfabetyzmem na poziomie ok. 60%. Stąd to przyspieszenie odbiło nam się czkawką. Ale kiedyś nadejść musiało, niezależnie od ustroju.
> Kopiowanie wzorców sowieckich polegało również na tym, że życie ludzkie nie było wiele warte ...
A w jakim okresie historycznym życie ludzkie w Polsce było "wiele warte"? Zresztą takie same standardy obowiązywały wszędzie, obecnie też w wielu krajach.
> Oczywiście idioci (lub marni prowokatorzy) ze Stowarzyszenia ...
To jest tak - oceniaj wypowiedź, a nie autora, tym bardziej, że sam robisz wrażenie ideologicznie nakręconego.

#87
05-06-2014 09:24
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Rozliczenie 25-lecia
Tezy programowe PPS-RD sprzed 25 laty antycypowały dalszy bieg wypadków, więc to nie tak, że nie dało się wówczas przewidzieć, jak bronią się ojcowie transformacyjni:
lewicowo.pl/program-pps-rewolucja-demokratyczna/

#88
05-06-2014 09:38
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Maldoror XXIII
Emigracja nie złamała polskiej gospodarki, a wręcz przeciwnie. Ma korzystny wpływ na nią, choćby wymienię eksport polskiej żywności. Jestem emigrantem w Irlandii i obecnie polską żywność można kupić dosłownie wszędzie. Jest więcej pozytywnych czynników jak choćby, wzrost turystyki przyjazdowej do Polski...
Czy otwarcie granic to największy plus? Nie wiem. Wolność generalnie jest największym plusem, a otwarcie granic jest jej cześcią. {Pamiętam konieczność posiadania stałego meldunku, koszmar...}
Wbrew pozorom Polacy za granicą robią największy PR Polsce i polskim produktom. Oni są często powodem przyjazdu kogoś do Polski i "odkrycia" jej uroków...

#89
05-06-2014 09:48
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Brzostowski
Za panowania Niemców w ciągu 5 lat ubyło 6 mln Polaków, za panowania Rosjan przybyło 8, ok?
Nienawidzę kato-prawicowej propagandy zrównującej sowietów to nazistów, tylko dlatego, że sowiety są wrogiem ideologicznym KK.

Rosjanie wyzwolili Polskę, czy to się komuś podoba czy nie, bo wojna była z Niemcami. Ty również, żyjąc w tamtym czasie miałbyś takie odczucia.

#90
05-06-2014 09:51
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
>Tak, wolę towarzystwo tych "duraków", jak mądrali o Pańskich poglądach i Pańskim światopoglądzie. Zupełnie nie po drodze mi z Wami i boję się poważnie przejęcia władzy przez Was - Prawdziwych Polskich Katolików Patriotów.
Jak to się mówi: Lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365