 |
Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-08-2014 14:14 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
2 na 2 | hej, Rozmawiamy tu często o różnych brzydotach , sprawach destrukcyjnych , manipulacjach i oszustwach , degradacjach i dyskredytacjach ... Chciałbym abyśmy na chwilę nie mówili co nam wydaje się u innych złe lecz co nam się wydaje u nas piękne .
pozdrawiam wszystkich serdecznie makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..#181 -1 na 1 | Willmaster (423 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | |
#182 1 na 3 | Willmaster (423 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | > Więc powstaje pytanie, czy chcę to sprawdzić. No więc uczciwie przyznaję, że po prostu nie chcę tego sprawdzać.Rzecz w tym że oszukujesz sam siebie, Ty już sprawdziłeś jak to jest być ateistą, a nawet nie to że sprawdziłeś, a cały czas nim jesteś w stosunku do innych religii.
Po śmierci jest to co ma być. |
#183 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | > > Nie ma do tego przesłanek z Objawienia, Biblii> Możemy rozmawiać o hipotetycznym Stwórcy Naszego Świata i możliwych powodach, dla których powołał nas do życia - ale nie widzę sensu opierania tej dyskusji na "świętych" księgach w ogóle, a na księgach jakiejś arbitralnie wybranej religii w szczególności. Wnioskując ze świętych ksiąg, przejmujesz charakterystyczne dla wszystkich religii skrzywienie poznawcze (bias) w kierunku pozytywnych cech bóstwa. Religie ze złym bogiem są jakoś mniej popularne, ciekawe dlaczego.Taką dyskusję też można prowadzić, były próby w tym wątku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,627117#w634012główny pogląd wyrażam tutaj: www.racjonalista.pl/forum.php/s,627117#w627307i dalej jest dyskusja... > > Widzę, że nie u mnie jest chciejstwo dobrego boga, a u Ciebie złego> Wyobraź sobie, że powołujesz do istnienia wirtualny świat. Dlaczego to robisz? Może jesteś naukowcem, badającym sztuczną inteligencję, może po prostu graczem komputerowym i chcesz się tylko zabawić? Mogę przyjąć roboczo, że nasz świat jest taką symulacją, stworzoną gdzieś w świecie "powyżej" naszego - ale założenie, że zostaliśmy stworzeni "z miłości" wydaje się tak psychologicznie absurdalne, że nawet szkoda je brać poważnie pod uwagę. No chyba że bardzo, barrdzo, barrrdzo chcemy żeby tak było - ale to właśnie jest chciejstwo i nieuczciwość intelektualna.To jest zupełnie coś innego, piszesz teraz o zupełnie innej sytuacji. Gdy rozważasz boga, jako byt możliwy, ale nie z konkretnej religii. Nic o nim, na temat jego dobroci lub miłości powiedzieć nie można. NIC. I wtedy zgadzam się z Tobą, zakładanie stworzenia z miłości jest chciejstwem. Ale ja nigdy nie ukrywałem o jakim bogu piszę. Wskazywałem wręcz, że moje przekonanie o jego istnieniu wynika z: wiary, obserwacji i jest podparte wnioskowaniem na bazie osiągięć naukowych. |
#184 5 na 5 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | > Podjąłem decyzję, że poziom niepewności jest wystarczająco mały i robię założenie, że wierzę.To tylko sztuczki, którymi próbujesz racjonalizować irracjonalne. Wiary się nie wymyśla, nie wybiera, nie decyduje się o niej. To ona zagnieżdża się w umyśle i produkuje w nim usypiający bełkot nadając mu pozory logiki i naukowości. Zapewne moglibyście znaleźć z Brzostowskim wspólny język i onanizować wzajem swoje umysły pseudointelektualnymi konstrukcjami, nie zmieni to faktu, że nie każdy ma mózg tak podatny na zamianę w wodę. Jeśli jednak chcesz by traktować Cię poważniej przedstaw w sposób rozumny całą "ścieżkę dostępu" do logicznego, naukowego wniosku o znikomym, pomijalnie małym prawdopodobienstwie, że Twoje banialuki o Bogu to tylko banialuki. Ba, może zakręć się za jakimś granatem z Watykanu, Fundacji Templetona czy że Strażnicy (zależy od pokrewieństwa tematycznego z którąś z wersji bajek odbiblijnych) to i drzwi światowej sławy i chwały staną przed Tobą otworem. A najlepiej zlituj się nad swoją ludzką godnością i nie błaznuj więcej.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#185 1 na 3 | Willmaster (423 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | Nowe przykazanie daje wam... Masło maślane, zapomniałeś już o nakazach czynienia zła, jak np.: zabijanie "czarownic", homoseksualistów, nieposłusznych dzieci?
Po śmierci jest to co ma być. |
#186 -2 na 6 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | Wiedziałem, że ten "demon" w końcu też się wybudzi... |
#187 2 na 2 | Tomasz Szczepański (33 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | Twoje wypowiedzi sa zwyczajnie niegrzeczne zamiast racjonalne! Poczytaj sam swoje wpisy i oceń, ile jest w nich merytorycznych argumentów, a ile zwykłego obrażania ludzi. Tok rozumowania jak najbardziej podam, ale nie w tym temacie, bo nie tego dotyczy. |
#188 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | . > Wiedziałem, że ten "demon" w końcu też się wybudzi... Było, mineło i chyba się nie wróci, ale sentyment dla wspaniałego forum dla samodzielnie myślącej inteligencji pozostał i stąd jeszcze sporadyczne reakcje. Zresztą to nie do Pana, tylko do tych, którzy zrozumieć to co piszę potrafią. @@@ . |
#189 8 na 8 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | > Naukowe wnioski zawsze są obarczone niepewnością. W przeciwnym przypadku nie są naukowe.Zależy od jakich wnioskach mówisz, gdyż ewolucja jest świetnie udokumentowana i naukowo potwierdzona. Wnioskuję jednak, że to uproszczenie postrzegania naukowego podejścia do wiedzy jest ci potrzebne by mieć wygodne wytłumaczenie dla własnych opinii, zwłaszcza że w przeciwieństwie do naukowców zdajesz się wybierać opcję pomijania niewygodnych faktów (chociażby biblijne błędy faktograficzne, brak logiki w opisie boga, w końcu nieetyczne zachowanie tegoż) nie pasujących do twoich założeń. |
#190 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | . Pomimo niepewności do nauki nawet najbardziej dogmatyczni fideiści wsiadają do samolotów zbudowanych dzięki jej osiągnięciom, choć Bóg, aby zaznaczyć swą wszechmoc, jakiś tam promil ich na ziemię zwala. Jak z tego widać nawet zaślepieni wiarą głupole bardziej ufają nauce niż swoim bogom, ale popieprzyć głupoty to zawsze sobie można. www.racjon(*).php/z,0/d,11/s,574467#w576701www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,509211#w510414Pozdrawiam. @@@ . |
#191 2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | > .> >Wiedziałem, że ten "demon" w końcu też się wybudzi...> Było, mineło i chyba się nie wróci, ale sentyment dla wspaniałego forum dla samodzielnie myślącej inteligencji pozostał i stąd jeszcze sporadyczne reakcje. Zresztą to nie do Pana, tylko do tych, którzy zrozumieć to co piszę potrafią.Dlatego już z Panem nie rozmawiam, ponieważ zaczyna Pan od obrażania innych. A sam nie jest Pan taki logiczny i racjonalny oraz w dodatku nieuczciwy intelektualnie. Z takim gościem nie da się rozmawiać. Przy okazji, kolejny raz namawiam Pana, aby Pan napisał coś o nadrzeczywistości, której istnienie Pan dopuszcza. Na pewno inni racjonaliści chętnie się dowiedzą co to jest. A i ja poczytam... To co, da się Pan skusić? |
#192 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | > Nie, to, co napisałem, opieram na Biblii.hej, Jasne ... którą sobie dowolnie i uznaniowo interpretujesz . Ty jesteś wyrocznią - jedyną wyrocznią - To ty wybierasz sobie to co ci odpowiada i to co ci nie pasuje Przecież nie traktujesz wszystkiego literalnie , prawda ? Bóg jest rzeczywiście wszystkim - ale wyłącznie dlatego , że miliard wyznawców ma różne na niego pomysły A każdy pomysł bierze się z osobistych potrzeb i pragnień makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | hej, Człowiek wierzący chce życia wiecznego w wiecznej szczęśliwości ... to jest taki narkotyk , tak potężny , tak mocny , że wierzący nie potrafi się od niego zdystansować To całkowicie uzależnia ... obezwładnia ... paraliżuje makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#194 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | hej, Wykluczone ! Ja sobie wierzę - ty też potrafisz , uwierz mi ...  makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#195 2 na 2 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ? | > Wykluczone !> Ja sobie wierzę - ty też potrafisz , uwierz mi ...  Cóż, podobno z wiarą dyskusji nie ma... Pozostaje ... życzyć miłego dnia?  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|