Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-08-2014 14:14makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
Ocena 2 na 2
hej,
Rozmawiamy tu często o różnych brzydotach , sprawach destrukcyjnych , manipulacjach i oszustwach , degradacjach i dyskredytacjach ...
Chciałbym abyśmy na chwilę nie mówili co nam wydaje się u innych złe lecz co nam się wydaje u nas piękne .

pozdrawiam wszystkich serdecznie
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#181
05-09-2014 13:50
 Ocena-1 na 1
Willmaster (423 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Willmaster
Do usunięcia.

#182
05-09-2014 14:11
 Ocena 1 na 3
Willmaster (423 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Tomasz Szczepański
>Więc powstaje pytanie, czy chcę to sprawdzić. No więc uczciwie przyznaję, że po prostu nie chcę tego sprawdzać.

Rzecz w tym że oszukujesz sam siebie, Ty już sprawdziłeś jak to jest być ateistą, a nawet nie to że sprawdziłeś, a cały czas nim jesteś w stosunku do innych religii.

Po śmierci jest to co ma być.

#183
05-09-2014 14:45
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Ojciec Ateusz
>> Nie ma do tego przesłanek z Objawienia, Biblii
>Możemy rozmawiać o hipotetycznym Stwórcy Naszego Świata i możliwych powodach, dla których powołał nas do życia - ale nie widzę sensu opierania tej dyskusji na "świętych" księgach w ogóle, a na księgach jakiejś arbitralnie wybranej religii w szczególności. Wnioskując ze świętych ksiąg, przejmujesz charakterystyczne dla wszystkich religii skrzywienie poznawcze (bias) w kierunku pozytywnych cech bóstwa. Religie ze złym bogiem są jakoś mniej popularne, ciekawe dlaczego.
Taką dyskusję też można prowadzić, były próby w tym wątku:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,627117#w634012

główny pogląd wyrażam tutaj:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,627117#w627307

i dalej jest dyskusja...
>> Widzę, że nie u mnie jest chciejstwo dobrego boga, a u Ciebie złego
>Wyobraź sobie, że powołujesz do istnienia wirtualny świat. Dlaczego to robisz? Może jesteś naukowcem, badającym sztuczną inteligencję, może po prostu graczem komputerowym i chcesz się tylko zabawić? Mogę przyjąć roboczo, że nasz świat jest taką symulacją, stworzoną gdzieś w świecie "powyżej" naszego - ale założenie, że zostaliśmy stworzeni "z miłości" wydaje się tak psychologicznie absurdalne, że nawet szkoda je brać poważnie pod uwagę. No chyba że bardzo, barrdzo, barrrdzo chcemy żeby tak było - ale to właśnie jest chciejstwo i nieuczciwość intelektualna.

To jest zupełnie coś innego, piszesz teraz o zupełnie innej sytuacji.

Gdy rozważasz boga, jako byt możliwy, ale nie z konkretnej religii. Nic o nim, na temat jego dobroci lub miłości powiedzieć nie można. NIC. I wtedy zgadzam się z Tobą, zakładanie stworzenia z miłości jest chciejstwem.

Ale ja nigdy nie ukrywałem o jakim bogu piszę. Wskazywałem wręcz, że moje przekonanie o jego istnieniu wynika z: wiary, obserwacji i jest podparte wnioskowaniem na bazie osiągięć naukowych.

#184
05-09-2014 14:46
 Ocena 5 na 5
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Tomasz Szczepański
>Podjąłem decyzję, że poziom niepewności jest wystarczająco mały i robię założenie, że wierzę.
To tylko sztuczki, którymi próbujesz racjonalizować irracjonalne. Wiary się nie wymyśla, nie wybiera, nie decyduje się o niej. To ona zagnieżdża się w umyśle i produkuje w nim usypiający bełkot nadając mu pozory logiki i naukowości.
Zapewne moglibyście znaleźć z Brzostowskim wspólny język i onanizować wzajem swoje umysły pseudointelektualnymi konstrukcjami, nie zmieni to faktu, że nie każdy ma mózg tak podatny na zamianę w wodę.
Jeśli jednak chcesz by traktować Cię poważniej przedstaw w sposób rozumny całą "ścieżkę dostępu" do logicznego, naukowego wniosku o znikomym, pomijalnie małym prawdopodobienstwie, że Twoje banialuki o Bogu to tylko banialuki. Ba, może zakręć się za jakimś granatem z Watykanu, Fundacji Templetona czy że Strażnicy (zależy od pokrewieństwa tematycznego z którąś z wersji bajek odbiblijnych) to i drzwi światowej sławy i chwały staną przed Tobą otworem. A najlepiej zlituj się nad swoją ludzką godnością i nie błaznuj więcej.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#185
05-09-2014 14:46
 Ocena 1 na 3
Willmaster (423 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski
Nowe przykazanie daje wam... Masło maślane, zapomniałeś już o nakazach czynienia zła, jak np.: zabijanie "czarownic", homoseksualistów, nieposłusznych dzieci?

Po śmierci jest to co ma być.

#186
05-09-2014 14:47
 Ocena-2 na 6
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
Wiedziałem, że ten "demon" w końcu też się wybudzi...

#187
05-09-2014 16:03
 Ocena 2 na 2
Tomasz Szczepański (33 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi astrotaurus
Twoje wypowiedzi sa zwyczajnie niegrzeczne zamiast racjonalne!
Poczytaj sam swoje wpisy i oceń, ile jest w nich merytorycznych argumentów, a ile zwykłego obrażania ludzi.
Tok rozumowania jak najbardziej podam, ale nie w tym temacie, bo nie tego dotyczy.

#188
05-09-2014 17:49
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski
.
>Wiedziałem, że ten "demon" w końcu też się wybudzi...
Było, mineło i chyba się nie wróci, ale sentyment dla wspaniałego forum dla samodzielnie myślącej inteligencji pozostał i stąd jeszcze sporadyczne reakcje. Zresztą to nie do Pana, tylko do tych, którzy zrozumieć to co piszę potrafią.

@@@
.

#189
05-09-2014 17:52
 Ocena 8 na 8
mayolina (2278 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Tomasz Szczepański
>Naukowe wnioski zawsze są obarczone niepewnością. W przeciwnym przypadku nie są naukowe.
Zależy od jakich wnioskach mówisz, gdyż ewolucja jest świetnie udokumentowana i naukowo potwierdzona. Wnioskuję jednak, że to uproszczenie postrzegania naukowego podejścia do wiedzy jest ci potrzebne by mieć wygodne wytłumaczenie dla własnych opinii, zwłaszcza że w przeciwieństwie do naukowców zdajesz się wybierać opcję pomijania niewygodnych faktów (chociażby biblijne błędy faktograficzne, brak logiki w opisie boga, w końcu nieetyczne zachowanie tegoż) nie pasujących do twoich założeń.

#190
05-09-2014 18:22
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi mayolina
.
Pomimo niepewności do nauki nawet najbardziej dogmatyczni fideiści wsiadają do samolotów zbudowanych dzięki jej osiągnięciom, choć Bóg, aby zaznaczyć swą wszechmoc, jakiś tam promil ich na ziemię zwala. Jak z tego widać nawet zaślepieni wiarą głupole bardziej ufają nauce niż swoim bogom, ale popieprzyć głupoty to zawsze sobie można.
www.racjon(*).php/z,0/d,11/s,574467#w576701
www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,509211#w510414

Pozdrawiam.

@@@
.

#191
05-09-2014 21:42
 Ocena 2 na 2
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
>.
>>Wiedziałem, że ten "demon" w końcu też się wybudzi...
> Było, mineło i chyba się nie wróci, ale sentyment dla wspaniałego forum dla samodzielnie myślącej inteligencji pozostał i stąd jeszcze sporadyczne reakcje. Zresztą to nie do Pana, tylko do tych, którzy zrozumieć to co piszę potrafią.

Dlatego już z Panem nie rozmawiam, ponieważ zaczyna Pan od obrażania innych. A sam nie jest Pan taki logiczny i racjonalny oraz w dodatku nieuczciwy intelektualnie. Z takim gościem nie da się rozmawiać.

Przy okazji, kolejny raz namawiam Pana, aby Pan napisał coś o nadrzeczywistości, której istnienie Pan dopuszcza. Na pewno inni racjonaliści chętnie się dowiedzą co to jest. A i ja poczytam...

To co, da się Pan skusić?

#192
05-09-2014 21:56
 Ocena 2 na 2
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Tomasz Szczepański
>Nie, to, co napisałem, opieram na Biblii.

hej,
Jasne ... którą sobie dowolnie i uznaniowo interpretujesz .
Ty jesteś wyrocznią - jedyną wyrocznią - To ty wybierasz sobie to co ci odpowiada i to co ci nie pasuje
Przecież nie traktujesz wszystkiego literalnie , prawda ?
Bóg jest rzeczywiście wszystkim - ale wyłącznie dlatego , że miliard wyznawców ma różne na niego pomysły
A każdy pomysł bierze się z osobistych potrzeb i pragnień
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Episode_2
hej,
Człowiek wierzący chce życia wiecznego w wiecznej szczęśliwości ... to jest taki narkotyk , tak potężny , tak mocny , że wierzący nie potrafi się od niego zdystansować
To całkowicie uzależnia ... obezwładnia ... paraliżuje
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#194
05-09-2014 22:24
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Episode_2
hej,
Wykluczone !
Ja sobie wierzę - ty też potrafisz , uwierz mi ...
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#195
05-09-2014 22:33
 Ocena 2 na 2
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi makuś
>Wykluczone !
>Ja sobie wierzę - ty też potrafisz , uwierz mi ...
Cóż, podobno z wiarą dyskusji nie ma...
Pozostaje ...
życzyć miłego dnia?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365