Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-08-2014 14:14makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
Ocena 2 na 2
hej,
Rozmawiamy tu często o różnych brzydotach , sprawach destrukcyjnych , manipulacjach i oszustwach , degradacjach i dyskredytacjach ...
Chciałbym abyśmy na chwilę nie mówili co nam wydaje się u innych złe lecz co nam się wydaje u nas piękne .

pozdrawiam wszystkich serdecznie
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#106
04-09-2014 21:42
 Ocena 5 na 5
MarcinK (9189 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski

>Asymetria dobry/niedobry bóg, która dałaby przewagę Tobie w tej dyskusji, byłaby wtedy, gdybyśmy o bogu mogli z Biblii powiedzieć, że jest skur....ynem.

Brzostowski, jeślibyś czytywał tą wersję: biblia.deon.pl/ , a nie tą Twoją: bibleforchildren.org/languages/polish/stories.php toć bez problemu byś go tym skur...ynem obdarował. Nawet jak czytujesz tą drugą, to choćby na podstawie tego: bibleforch(*)20Abrahams Love Polish.pdf
można spokojnie twierdzić, że jest zdrowo pieprznięty.

#107
04-09-2014 21:45
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Domeru
>>>>>Wystarczy jak bedzie przestrzegal tylko 7 z tych dziesieciu (czyli tych, ktore z bogiem nie maja nic wspolnego)?
>>>>Gdy pisałem poprzedni post dokładnie o tych 7 myślałem. Sądziłem, że to oczywiste.
>>>No tak. Oczywistym jest, że Brzostowski pisząc dziesięć ma na myśli siedem. Jakże by inaczej. Przecież to logiczne.
>>Wiesz co, jak chcesz się tak bawić, to beze mnie.
>Dobrze już dobrze, nie płacz. Obiecuję trochę ograniczyć kopanie leżącego.

Nie mam powodu, nie czuję się kopanym, ani leżącym. to raczej Ty nie dajesz rady w argumentacji...

CZepiasz się, że nie napisałem 7 przykazań zamiast 10, kiedy i tak wszyscy wiedzą że chodzi o te 7. Nie jestem idiotą, wiem, ze ateista nie przestrzega 3 pierwszych, to sa rzreczy oczywiste.

Jak ktoś przegrywa argumentami merytorycznymi, to przynajmniej doczepi się do jakiejś pierdoły, aby wyszło, że On też cóś tam wie, cóś tam arguemntuje. To niski poziom.

Skup się na sprawach kluczowych, jeśli faktycznie chcesz gadać, a jak nie, daj sobie spokój, ja nie mam czasu na pierdoły.

#108
04-09-2014 22:03
 Ocena-1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi makuś
Istnieją 2 odpowiedzi.

1. W Twoim stylu: to była alegoria.

2. I odpowiedź poważna, bo i sprawa jest poważna. Jestem gotów na taką dyskusję, ale nie wiem czy mi się z Tobą chce. Bo Ty potem i tak powiesz: alegoria, hi hi hi!

I teraz skup się makuś:

Jeśli przyjmiesz roboczo, że bóg istnieje (ten Jahwe), wraz z konsekwencjami tego założenia, to możemy gadać, a jeśli chcesz tylko pocieszyć się że znalazłeś fajną zagwozdkę, to nie mam czasu na takie zabawy.

To co? Wchodzisz w to?

Założenia:

1. Istnieje bóg Jahwe (ten biblijny).

Wchodzisz dalej?

#109
04-09-2014 22:08
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Tomasz Szczepański
moim celem nie jest to, żeby wszystko układało się po mojej myśli.

hej,
Bardzo dziękuje ci za ten wpis !
Jest on szalenie wartościowy ...
Taka postawa to fundament etyki !
A teraz postaraj się zestawić to z nieodwołalnością boskiego planu ... z bezalternatywnością wyroków boskich
Czy wierzysz w boga , który chce aby wszystko układało się po jego myśli , czy też w boga , który stwarzając świat założył , że nie wszystko będzie przebiegać według jego oczekiwań ?
Jakaż wielka różmica ? Prawda ?
Bóg , który żąda wiary w siebie , wiary bezwarunkowej - jest zaledwie tyranem i dyktatorem
Bóg , który wiary nie czyni warunkiem czegokolwiek jest ... przynajmniej etyczny ...
A to jest ... szalenie istotne ...
Ta etyczna perspektywa jest fundamentem rozróżmiania dobra od zła ...
Bóg , który nie potrafi wycofać się aby umożliwić istnienie innych świadomych istot jest zdegenerowanym psychopatą -
Niestety w monoteizmie bóg tego podstawowego warunku nie spełnia !
Dlatego bardzo ważne jest abyś określił w co KONKRETNIE wierzysz ...
pozdrawiam
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi niestadny
hej,
Byłoby fajnie gdybyś odpowiedział na moje wpisy !
dzięki
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski
Cytat:
>Co więcej, to wszystko sprowadza się do tego samego.


hej,
Co odpowiesz bogu , który zażąda abyś zamordował swe dziecko ?
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi MarcinK
Istnieją 2 odpowiedzi.

1. ... to była alegoria.

2. I odpowiedź poważna, bo i sprawa jest poważna. Jestem gotów na taką dyskusję, ale nie wiem czy mi się z Tobą chce. Bo Ty potem i tak powiesz: alegoria, hi hi hi!

I teraz skup się:

Jeśli przyjmiesz roboczo, że bóg istnieje (ten Jahwe), wraz z konsekwencjami tego założenia, to możemy gadać, a jeśli chcesz tylko pocieszyć się że znalazłeś fajną zagwozdkę, to nie mam czasu na takie zabawy.

To co? Wchodzisz w to?

Założenia:

1. Istnieje bóg Jahwe (ten biblijny).

Wchodzisz dalej?

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Domeru
>Kurczę, a taki na przykład Makuś twierdzi, że on to tak bezinteresownie...

hej,
Tak ... niewyobrażałne , co nie ?
Jak można robić coś bezinteresownie - to przecież idiotyzm .... dla wierzących ... wierzący cokolwiek czyni robi to dla uzyskania życia wiecznego - dla siebie !!!!
A jednak ten idiotyzm jest nie tylko możliwy ale rzeczywiście realny ...
Ateista czyni dobro dla przyszłych pokoleń - choć on sam nie będzie miał z tego żadnych korzyści - ponieważ będzie po prostu martwy ...
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski
>Wiesz co, jak chcesz się tak bawić, to beze mnie.

hej,
Co odpowiedziałbyś bogu , który chciałby abyś zamordował swe dziecko ?
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#115
04-09-2014 22:40
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski

>I teraz skup się:

Więcej skupienia wymaga otwarcie puszki sardynek.

>Wchodzisz dalej?

Dawaj tą poważną.

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski
>Skup się na sprawach kluczowych, jeśli faktycznie chcesz gadać, a jak nie, daj sobie spokój, ja nie mam czasu na pierdoły.

hej,
Kluczową sprawą jest to jak odpowiesz na żądanie boga abyś zamordował swe dziecko !
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#117
04-09-2014 22:50
 Ocena-1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi rafal73
>>Nie czytasz mnie uważnie. Nigdzie nie napisałem że rozumiem boga, nawet więcej cały czas piszę o tym, że jest On niezrozumiały.
>Ale nie przeszkadza Ci to w twierdzeniu, ze nagradza za dobre rzeczy i karze za zle rzeczy
>Niezrozumialy jest wiec tylko wtedy, jesli ktos zada Ci niewygodne pytanie. Do momentu zadania tego pytania belkoczesz o pieknosci, milosci, wszechmocy boga jakbys rozumial go lepiej niz on siebie samego
Nieprawda, Ty byś chciał aby tak było, aby było łatwiej Ci prowadzić dyskusję.

Otóż informuję Cię i teraz skup się:

Z faktu, iż Bóg jest niezrozumiały (niepojęty) nie wynika, iż niczego nie można zrozumieć, z tego co wiadomo o Nim.

Niezrozumiały jest wtedy gdy jest niezrozumiały, a nie wtedy gdy wydaje się dobrym lub złym.

Jeśli ktoś zadaje mi pytanie, na które nie znam odpowiedzi, albo nawet trudno mi przypuszczać jakąś sensowną odpowiedź, to odpowiadam szczerze - nie wiem. I co w tym złego? To jakaś nieuczciwość jest?

A czy Ty znasz odpowiedzi na te niewygodne pytania? Odpowiedz.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi MarcinK
>>Wchodzisz dalej?
>Dawaj tą poważną.

Przyjmujesz założenie?

#119
04-09-2014 22:55
 Ocena 2 na 2
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski
>1. Istnieje bóg Jahwe (ten biblijny).
>Wchodzisz dalej?
>
hej,
Wchodzę !
Istnieje potwór który rozkazuje mi zamordować mojego syna aby okazać , że ja tego potwora kocham ponad wszystko , ponad wszelkie etyczne refleksje ... żadnych granic czyli żadnych zachamowań ...
Zamordowanie mego syna daje mi możliwość życia wiecznego
Ja - makuś ... odpowiadam : Nie zrobię tego !
To jest obrzydliwe !
Co ty odpowiadasz ?
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

MarcinK (9189 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski
>>>Wchodzisz dalej?
>>Dawaj tą poważną.
>Przyjmujesz założenie?

Może być. Dawaj.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365