Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-08-2014 14:14makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
Ocena 2 na 2
hej,
Rozmawiamy tu często o różnych brzydotach , sprawach destrukcyjnych , manipulacjach i oszustwach , degradacjach i dyskredytacjach ...
Chciałbym abyśmy na chwilę nie mówili co nam wydaje się u innych złe lecz co nam się wydaje u nas piękne .

pozdrawiam wszystkich serdecznie
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#196
05-09-2014 23:22
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski
.
>Dlatego już z Panem nie rozmawiam,
???

> ponieważ zaczyna Pan od obrażania innych.
www.racjon(*).php/z,0/d,11/s,624150#w624828

> A sam nie jest Pan taki logiczny i racjonalny oraz w dodatku nieuczciwy intelektualnie.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,627117#w634014
www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,629374#w630008
www.racjon(*)m.php/z,0/d,9/s,616621#w618742

>Z takim gościem nie da się rozmawiać.
www.racjon(*).php/z,0/d,31/s,612740#w615303
www.racjon(*).php/z,0/d,25/s,506302#w509659

>Przy okazji, kolejny raz namawiam Pana, aby Pan napisał coś o nadrzeczywistości, której istnienie Pan dopuszcza. Na pewno inni racjonaliści chętnie się dowiedzą co to jest. A i ja poczytam...
Co za "ON"? Nie wiadomo co i nie wiadomo jak istniejące? Żaden bóg i żadna nadrzeczywistość nie może istnieć!
Nie ma na to nawet najmniejszych szans.
Nie istnieje taka dziura w "obiektywnie istniejącej rzeczywistości", w której to "cosik" mogłoby się zmieścić! Ani teoretycznie, ani praktycznie! Udowodniła to nauka na przeróżne sposoby, tak zupełnie przy okazji - wcale Bogiem i bogami się nie zajmując. Po prostu nie istnieją już takie dziury, w które Bóg by się mógł zmieścić, ale z wiarą nie ma dyskusji i nie mam żadnych kontrargumentów dla Pańskiej wiary. Wierz Pan sobie w co chcesz, tylko racjonalistom daj Pan już spokój.

www.racjon(*).php/z,0/d,33/s,506302#w514162
www.racjon(*).php/z,0/d,33/s,506302#w514675

>To co, da się Pan skusić?
www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,630910#w631856

@@@
.

#197
05-09-2014 22:43
 Ocena 3 na 3
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Tomasz Szczepański

>Ale potem jest jeszcze coś. Podjąłem decyzję, że poziom niepewności jest wystarczająco mały i robię założenie, że wierzę. Żyję według moich przekonań i widzę, że dobrze mi z tym, podoba mi się to. Inaczej mówiąc - widzę korzystny wpływ tej decyzji w moim zyciu. To mnie utwierdza w mojej decyzji.

hej,
A mnie wcale nie jest wygodnie z moim ateizmem
Mój ateizm uwiera mnie w dzień i w nocy
Nie mam perspektywy życia wiecznego , wiecznej szczęśliwości , wspaniałego tatusia , który mnie bardzo kocha , opiekuje się mną i dba o moje potrzeby
Ale niestety mój ateizm jest prawdziwy i to jest jego największą zaletą !
Można się okłamywać i robić to nawet bardzo sprawnie i udolnie ... ale kłamstwo pozostaje kłamstwem
Ja postanowiłem zmierzyć się z rzeczywistością ... to dużo boleśniejsze i trudniejsze niż naiwna wiara w bajki
Ale mam swoją trudną satysfakcje ...
Poczucie życia w prawdzie
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#198
05-09-2014 22:54
 Ocena 5 na 5
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Tomasz Szczepański
>Twoje wypowiedzi sa zwyczajnie niegrzeczne zamiast racjonalne!
hej,
a ja powiem tak :
Potop i apokalipsa i wyrżnięcie Chiwwitów i wymordowanie przez Mojżesza 3000 ludzi i plagi egipskie i wymordowanie niewiniątek dla chwały jezusowej są bardziej niegrzeczne od najbardziej chamskich wypowiedzi wszystkich ateistów razem wziętych ...
Tutaj nie ma po prostu żadnego porównania !
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Episode_2
hej,
Często życzenia miłego dnia to najmądrzejsza rzecz jaką możemy zrobić !
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#200
05-09-2014 23:45
 Ocena 3 na 3
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski
hej,
Przykro mi bardzo lecz nie masz nic do powiedzenia ...
Przepraszam ... Nic sensownego
Opowiadasz o swoich fantazjach i to jest nawet ciekawe jako fantazja - lecz jako analiza rzeczywistości , czy nawet pomysł na życie ... dla mnie to wielka pomyłka ...
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#201
06-09-2014 08:51
 Ocena 6 na 6
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Willmaster
>Nowe przykazanie daje wam... Masło maślane, zapomniałeś już o nakazach czynienia zła, jak np.: zabijanie "czarownic", homoseksualistów, nieposłusznych dzieci?
Ty jakiś niekumaty jesteś, chyba nie możesz zostać chrześcijaninem... kiedy sam Bóg się wyżywa, albo ludzie w Imię Jego to jest dobro. I zapamiętaj raz na jutro, że to NIE JEST relatywizm moralny.

>W niebie nie będzie wiecznego szczęścia, gdyż mamy świadomość wiecznych tortur w piekle.
No to już apogeum niezrozumienia co boskie! Przecie Bóg im mózgi przefasonuje, wszystko się stanie dla nich jasne, będą nagle wiedzieli po ki chwost tyle zła było na Ziemi i w piekle ciągle jest ... i będą śmiać się jak głupi do sera całą wieczność choć ich bliskim bliźnim całą tę wieczność do śmiechu nie będzie.
To jest tak niezrozumiale mądre, że hej!

>Jako katolik powinien stanowczo odpowiedzieć NIE, ze względu na przykazanie nie zabijaj. Ale co ma odpowiedzieć (tu już pytanie do katolików) gdy Bóg zażąda zabicia np. homoseksualnego dziecka (przykazanie zabijania homoseksualistów)?
No to już było... jako katolik bierzesz kosę i chlast! Bozia przecie najmądry!
Jako katolik masz upośledzenie poznawcze i społeczne - posłuchaj Brzostowskiego: jeśli uznasz istnienie stukniętego Boga stać Cię na każdą nikczemność i nawet nie rozpoznasz, że to nikczemność właśnie.

>Najśmieszniejsze jest to że Bóg wie wszystko, więc nie musiał wystawiać Abrahama na próbę, bo wiedział że syna z miłości do Boga zabije.
Akurat tutejsi teologowie tłumaczą prostacko, infantylnie i głupio do spodu. Wyższa szkoła jazdy po bandzie rozumu jest na przykład taka, że że Bóg chciał pokazać Abrahamowi coś czego ten o sobie nie wiedział aby go umocnić na umyśle. Albo że Bóg z tego Pozaczasu to tak kombinuje, że on wszystko wie zawczasu, ale to się musi stać, inaczej Bóg by tego nie wiedział bo jak itp.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#202
06-09-2014 09:25
 Ocena 3 na 3
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Tomasz Szczepański
>Twoje wypowiedzi sa zwyczajnie niegrzeczne zamiast racjonalne!
A czemu zamiast? Gdzie tu w ogóle jakaś opozycja?

>Poczytaj sam swoje wpisy
A to zapewne jest przykładna grzeczność, wobec której Twój Bóg się cieszy i kciuki w górę unosi...
Trzeba być wyjątkowo niegrzecznym by sugerować, iż nie czytałem przy pisaniu swoich własnych postów. Ale może ta idiotyczna opinia wynika tylko z Twojego nierozgarnięcia, a nie intencji bycia bezczelnym...

>i oceń, ile jest w nich merytorycznych argumentów, a ile zwykłego obrażania ludzi.
Powiedz konkretnie czego nie rozumiesz, spróbuję Ci to przybliżyć. A że wierzący są skłonni do obrażania się to niestety upierdliwa prawda. Cóż kiedy opowiadanych przez siebie głupot nie da się obronić racjonalnie! Jedyny wtedy rodzaj broni to nienawiść i obrażalstwo. A że w polskim grajdołku fantaści różnej maści są rozwydrzeni ponad wszelka miarę to i tego obrażalstwa na każdym kroku bezlik.

>Tok rozumowania jak najbardziej podam, ale nie w tym temacie, bo nie tego dotyczy.
Dawaj, nie marnuj czasu!
Od wielu już lat żaden fideista nie zmusił mnie do wysiłku, międlicie te same bzdety, z których przez tysiąclecia nic nie wynikło, bo przez te tysiąclecia miliardy was nie potrafią złożyć jednego rozumnego zdania.
Spróbuj przyjąć do wiadomości to co już było mówione: tu takie brednie jak Twoje były wałkowane po wielokroć, bywalcy tego forum mają za sobą niejednokrotnie wiele lektur religioznawczych i religijnych (z "dziełami" Ojców i Doktorów Kościoła włącznie na ten przykład).
Weź pod uwagę CAŁOKSZTAŁT spraw świata w dziedzinie religii zanim zaczniesz się dalej błaźnić.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski

>(1 KOR 13,1...)
>1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów1,
>a miłości bym nie miał,
>stałbym się jak miedź brzęcząca
>albo cymbał brzmiący.
>2 Gdybym też miał dar prorokowania
>i znał wszystkie tajemnice,
>i posiadał wszelką wiedzę,
>i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
>a miłości bym nie miał,
>byłbym niczym.
>3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
>a ciało wystawił na spalenie2,
>lecz miłości bym nie miał,
>nic bym nie zyskał.
>...
>13 Tak4 więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
>z nich zaś największa jest miłość.
>Dla mnie odpowiedź na ten problem jest oczywista.

hej,
Dlatego jsteś gotów zamordować dziecko na rozkaz boga ?
Widocznie musisz kierować się czymś innym i ważniejszym niż to co nam tu przedstawiasz
Gdyby wiara , nadzieja i miłość były tak klarownym i jednoznacznym przekazem to byłoby całkowicie wykluczone abyś ty 2000 lat później nadal bronił gotowości Abrahama do popełnienia zbrodni i bronił żądania dokonania tej zbrodni przez boga .
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#204
06-09-2014 09:49
 Ocena 2 na 2
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Tomasz Szczepański
hej,
O wieczności często mówią ludzie , którzy nie wiedzą co zrobić z niedzielnym popołudniem
pozdrawiam
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#205
06-09-2014 09:54
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi makuś

>Ja sobie wierzę - ty też potrafisz , uwierz mi ...
Tyle wiemy o sobie,
ile nas sprawdzono.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#206
06-09-2014 10:00
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi makuś

>Ale mam swoją trudną satysfakcje ...
>Poczucie życia w prawdzie
Prawdy, makusiu, nie zna żaden z żyjących na Ziemi ludzi.
Chrześcijanie używają tych samych słów: "Życie w prawdzie". Tyle że ich Prawda różni się nieco od Twojej.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#207
06-09-2014 10:13
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi Brzostowski

>Założenia:
>1. Istnieje bóg Jahwe (ten biblijny).
Przyjmując założenie o istnieniu biblijnego boga przyjmujemy - z dobrodziejstwem jego definicji - istnienie dowolnego cudu, a więc także jednoczesne tego boga nieistnienie, czyli nawet założenie istnienia boga prowadzi nade wszystko do wniosku o jego nieistnieniu.

Logicznie od ateizmu nie ma ucieczki.
.

#208
06-09-2014 17:11
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi niestadny
hej,
Odpowiem ci tak jak odpowiadają wierzący :
A znasz wszystkich żyjących ?
To wymień ich nazwiska !

Ich prawda różni się od "mojej" ponieważ jest oszustwem , kłamstwem , baśnią , legendą , metaforą , alegorią , mitem .... Ich prawda to wymyślanie rzeczywistości a "moja" prawda to odkrywanie , poznawanie rzeczywistości .

pozdrawiam cię serdecznie skoczkusiu !
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#209
06-09-2014 17:40
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi niestadny

>Prawdy, makusiu, nie zna żaden z żyjących na Ziemi ludzi.

To zalezy, bo Prawdy niegdy nie bylo i nie bedzie. Natomiast prawde zna kazdy zdrowo myslacy czlowiek.

>Chrześcijanie używają tych samych słów: "Życie w prawdzie". Tyle że ich Prawda różni się nieco od Twojej.

Zgadza sie. Prawda dla katolika jest zamiana wody i maki w cialo jego wimaginowanego przyjaciela poprzez magiczne zaklecia wypowiadane przez faceta przebranego w sukienke. Prawda dla zdrowo myslacego czlowieka jest brak jakichkolwiek zmian fizyczno-chemicznych w takim oplatku.

Jednakze prawda dla obudwu (katolika i zdrowo myslacego czlowieka) jest wartosc nadrukowana na banknot. Tutaj nawet najbardziej zidiocialy katolik nie bedzie belkotal, ze 100zl to 1000zl. Nie bedzie rowzniez za pomoca §196 (i grozba wsadzenia zdrowo myslacego czlowieka do paki) probowal z placzem udowadniac, ze pan przebrany w czarna sukienke potrafi zamienic 100zl w 1000zl.

Jak widzisz prawda broni sie sama. A to, ze mozna sobie wymyslac najrozniejsze idiotyzmy i pod przymusem (§196) wymagac ich powaznego traktowania nie oznacza, ze idiotyzm stanie sie prawda

#210
06-09-2014 18:00
 Ocena-2 na 2
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Co w twojej wierze/ateizmie jest piękne ?
W odpowiedzi darkside
>Człowieku, twoja bełkotliwa argumentacja nie ma żadnego znaczenia. Punkt widzenia "katolika" jest tutaj właśnie bełkotem, niczym więcej. Na te nieudolne brednie ze zbawieniem i życiem wiecznym należy się tylko stuknąć w głowę. A już najlepsze jest to katolickie bredzenie o zapowiedzi przyjścia Jezusa i jego odkupieńczej śmierci w historii z Izaakiem. Czego to katole nie wymyślą! Odpowiedź dla problemu makusia jest pod linkami, a nie w twoich chorych, katolickich bredniach. I daruj sobie jakieś wrzutki z szeolem, mające świadczyć o tym, że jesteś poważnym dyskutantem.

Rozmowa z Tobą jest bez sensu...

W każdej rozmowie przujmuje się pewne założenia, i tutaj przyjęliśmy. Z nich wynika, to co wynika. Wynik ten nie bardzo Ci pasuje, boś ideolog jest, i wtedy wracasz do "bredni", które były przecież konsekwencją założenia.

To jest masakra intelektualna. Nie potrafisz po prostu dyskutować, gdy wnioski nie zgadzają się ze światopoglądem. A to jest fideizm.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365