Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do agnostyków.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-11-2014 21:20Episode_2 (3284 punktów)Pytanie do agnostyków.
Ocena 3 na 3
Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego.
Zastanawiam się nad czymś innym.

Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła?
Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.

Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest?
W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> widząca (wiara opiera się) na obserwacji świata i praw nim rządzących.
>Znów coś kręcisz. To nauka opiera się na obserwacji świata i praw nim rządzących, oraz wyciąganiu z tych dostrzeżonych praw wniosków.
Wiara też... widząca.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>jakoś to "zadamawianie" idzie Ci kiepsko..
>Duch Prawdy 59 punktów, wypowiedzi autora 94.
"Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli."

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
>A królestwo Twoje jest nie z tego świata....
Tak, w to wierzę.

#214
30-11-2014 23:16
 Ocena 5 na 5
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>A królestwo Twoje jest nie z tego świata....
>Tak, w to wierzę.

Nastepny idiota troll, ktory mysli, ze robi sobie niezle jaja.

To Forum potrzebuje automatycznej funkcji ukrywania idiotycznych postow. Nie usuwania bo to by byla cenzura ale zwyklego ukrywania. Kazdy, kto by chcial w jakims watku czytac rowniez wypociny idiotow-trolii musialby nacisnac na przycisk "uwaga, post debila-trolla.Jesli chcesz pomimo tego przeczytac - nacisnij"

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi rafal73
>>>A królestwo Twoje jest nie z tego świata....
>>Tak, w to wierzę.
>Nastepny idiota troll, ktory mysli, ze robi sobie niezle jaja.
>To Forum potrzebuje automatycznej funkcji ukrywania idiotycznych postow. Nie usuwania bo to by byla cenzura ale zwyklego ukrywania. Kazdy, kto by chcial w jakims watku czytac rowniez wypociny idiotow-trolii musialby nacisnac na przycisk "uwaga, post debila-trolla.Jesli chcesz pomimo tego przeczytac - nacisnij"
ciekawe co moderatorzy na to?

#216
30-11-2014 23:33
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> widząca (wiara opiera się) na obserwacji świata i praw nim rządzących.

>Znów coś kręcisz. Itd.

Naprawdę nie widzisz, że gość cały czas jaja sobie robi z Ciebie i ma przy tym niezły ubaw? Może to być nowe wcielenie "Anannazego", któremu też zresztą dałeś się nabrać.

Jak na krytyka wiary jesteś zdumiewająco łatwowierny.

#217
30-11-2014 23:35
 Ocena 5 na 5
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy

>ciekawe co moderatorzy na to?

Nie masz sie czego obawiac. Od jakiegos czasu mottem tego forum jest :
"Dialogujemy z religijnymi debilizmami i absolutnie ich nie wysmiewamy"

Dopoki nie przesadzisz mozesz swobodnie pisac, ze masz objawienia

#218
30-11-2014 23:45
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi rafal73
>>ciekawe co moderatorzy na to?
>Nie masz sie czego obawiac. Od jakiegos czasu mottem tego forum jest :
>"Dialogujemy z religijnymi debilizmami i absolutnie ich nie wysmiewamy"
>Dopoki nie przesadzisz mozesz swobodnie pisac, ze masz objawienia
Nie o to mi chodziło, nie zrozumiałeś.
Mam objawienia? Jakie?

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Wiara też... widząca.

Mówisz o objawieniach i wizjach? Fakt, trzeba to na poważnie brać

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Elasp
> Jak na krytyka wiary jesteś zdumiewająco łatwowierny.

A nie lepiej mi tak odpowiedzieć na meritum wpisu?
Swoją drogą ma Pan dużą wiarę w umiejętności intelektualne religiantów np. do robienia sobie jaj, drwienia, czy poczucia humoru. On tak raczej ma i to jest szczere. Spotkałem takich ludzi osobiście, Pan z pewnością widzi i doświadcza ich pierwszy raz na forum. A nowe doświdczenie zawsze wiąże się z pewnym dysonansem poznawczym.

Mimo wszystko raczej ich lubię
Serdecznie pozdrawiam!

#221
01-12-2014 07:26
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi darkside
Czuj czuj, czuwaj!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>"Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli."

No właśnie. Wyciągnę teraz za Ciebie pewien wniosek: chyba trzeba będzie w Apostolstwo Prawdy włożyć odrobinę wiecej wysiłku..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Mam objawienia? Jakie?

Że przyszedłeś do swojej własności, a ona Cię nie przyjęła? Chyba to ostatnio.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#224
01-12-2014 07:51
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Wiara też... widząca.
>Mówisz o objawieniach i wizjach? Fakt, trzeba to na poważnie brać
Masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu, albo jesteś szydercą, nawet dziecko wie, że nie mówię o objawieniach i wizjach.

#225
01-12-2014 07:59
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Elasp
> Naprawdę nie widzisz, że gość cały czas jaja sobie robi z Ciebie i ma przy tym niezły ubaw?
Nie jestem szydercą, ani pyszałkiem, który sobie jaja robi z ludzi, Szanuję ludzi, ... rozumiesz co to znaczy?
>Może to być nowe wcielenie "Anannazego", któremu też zresztą dałeś się nabrać.
Szufladkowanie ludzi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365