 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2014 20:27 | Masław Wielki (9 punktów) | Postęp, a ludzkość.
6 na 6 | Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach. To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni. Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm. Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić? Pozrawiam! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#151 -2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Operujemy w temacie religii i wiary. Tu precyzja jest nie potrzebna.Ignorancja. > Komplikuje. Domaga się . Szuka złośliwości...łączy to z wiedzą lub nie wiedzą.> A gdzież tam. Luźny temat luźne podejście.Ignorancja. > Może stwarza może gotuje. Jak chcesz.Szyderstwo. > Temat jest uznaniowy. Czerpie z chciejstwa ludzkiego, marzeń pragnień wyobrażeń, strachu.Bardzo słaba znajomość tematu. > Pytania irytują, drażnią są niewłaściwe.Po co rozmawiasz skoro ignorujesz temat? Rozmawiaj tam, gdzie Cię coś interesuje, bo tutaj oprócz złośliwości, uprzedzenia, ignorancji... nic nie wnosisz. > Robię co mogę by rozmowa była na poziomie wiary. Ale wtedy czynisz mi zarzut złośliwości.Niestety Twoje słowa nie potwierdzają tego, wg mnie co innego myślisz, a co innego piszesz, raczej jesteś hipokrytą, bo o aż taki brak rozumu Cię nie podejrzewam. > Jak mogę być złośliwy. To ja mam podejrzenia że jak ktoś mówi że jest Duchem Prawdy to robi sobie jaja na całego.Zdefiniowałem Prawdę Absolutną i przyznałem sobie tytuł Ducha Prawdy, być może ktoś zrobi to lepiej i moja definicja upadnie, ale póki co nie spotkałem lepszej, więc żyję zgodnie z tą.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Pomoc potrzebującym to bzdury..., tzn. obojętnie byś przeszedł obok umierającego na ulicy, nie udzieliłbyś pomocy?> Nie myl miłości z humanitaryzmem. Co innego agape, a co innego aloha.Nie mylę, Miłość jest jedna, różnie się przejawia. > >A gdyby zaatakował Polskę tak jak zaatakował Ukrainę też "Nie kibicowałbyś żadnej ze stron", nie "wskazałbyś strony prawomyślnej"?> Gdyby w twoim województwie większość była za zjednoczeniem z Rosją, to bym się zastanowił.Są referenda, nie czołgi..., na Ukrainę wjechały czołgi obcego państwa..., dziwna jest Twoja postawa.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#153 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> Zdefiniowałem Prawdę Absolutną i przyznałem sobie tytuł Ducha Prawdy, być może ktoś zrobi to lepiej i moja definicja upadnie, ale póki co nie spotkałem lepszej, więc żyję zgodnie z tą. przyznałem sobie tytuł Ducha PrawdyMASTER  . Zapraszam innych wierzących do zadawania pytań. Oto stoi przed wami Duch Prawdy. Qrwa ja chyba śnię.... |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Zdefiniowałem Prawdę Absolutną i przyznałem sobie tytuł Ducha Prawdy, być może ktoś zrobi to lepiej i moja definicja upadnie, ale póki co nie spotkałem lepszej, więc żyję zgodnie z tą.> przyznałem sobie tytuł Ducha Prawdy> MASTER .Dziękuję. > Zapraszam innych wierzących do zadawania pytań. Oto stoi przed wami Duch Prawdy.Dziękuję, ale moje zaproszenie obejmuje wszystkich, nie tylko wierzących. > Qrwa ja chyba śnię....Czasami ludzie śpią całe życie, aż przychodzi chwila Przebudzenia.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#155 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> >Qrwa ja chyba śnię....> Czasami ludzie śpią całe życie, aż przychodzi chwila Przebudzenia.Halo....budzimy się halo ...klask klask....pstryk pstryk....trzask trzask. Nie śpimy. I jak? Obudziłeś się? Ech...przynajmniej śmiesznie jest. Duchu. Zabawnie się rozmawia. |
#156 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>Qrwa ja chyba śnię....> >Czasami ludzie śpią całe życie, aż przychodzi chwila Przebudzenia.> Halo....budzimy się halo ...klask klask....pstryk pstryk....trzask trzask. Nie śpimy.> I jak? Obudziłeś się?Kilka lat temu. > Ech...przynajmniej śmiesznie jest.> Duchu. Zabawnie się rozmawia.Chociaż coś masz z tej rozmowy.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#157 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>>Qrwa ja chyba śnię....> >>Czasami ludzie śpią całe życie, aż przychodzi chwila Przebudzenia.> >Halo....budzimy się halo ...klask klask....pstryk pstryk....trzask trzask. Nie śpimy.> >I jak? Obudziłeś się?> Kilka lat temu.Jak już operujemy takimi zwrotami jak "przebudzenie" to ja też. Zero bogów zero wiary zero duchów itd. To jest dopiero przebudzenie. Wiara to zasypianie w spalinach, oparach absurdu....poetycko się zrobiło. > Chociaż coś masz z tej rozmowy.Oczywiście. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>I jak? Obudziłeś się?> >Kilka lat temu.> Jak już operujemy takimi zwrotami jak "przebudzenie" to ja też.Gratuluję. > Zero bogów zero wiary zero duchów itd. To jest dopiero przebudzenie.Super, wiara w Boga nie jest potrzebna do przebudzenia. > Wiara to zasypianie w spalinach, oparach absurdu....poetycko się zrobiło.Raczej ignorancko, nie rozumiesz wiary, więc ją ignorujesz. > >Chociaż coś masz z tej rozmowy.> Oczywiście.Mało, ale zawsze coś.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#159 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Bóg jest Wieczny, jest źródłem, podstawą, fundamentem wszystkiegoCzłowiek, jak rozumiem, nie ma takich cech? > .. jest źródłem samego siebie i wszystkiego co istnieje.Zatem człowiek jest czymś wtórnym, namiastką - za to "Bóg" czymś\kimś nadludzko nieludzkim? |
#160 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>>I jak? Obudziłeś się?> >>Kilka lat temu.> >Jak już operujemy takimi zwrotami jak "przebudzenie" to ja też.> Gratuluję.> >Zero bogów zero wiary zero duchów itd. To jest dopiero przebudzenie.> Super, wiara w Boga nie jest potrzebna do przebudzenia.Wiara w boga nie, potrzebny jest mózg i odrzucenie bredni religijnych i wiary. > >Wiara to zasypianie w spalinach, oparach absurdu....poetycko się zrobiło.> Raczej ignorancko, nie rozumiesz wiary, więc ją ignorujesz.Nie rozumiesz Matki Boskiej.Ignorujesz ją. Możemy tak w kółko. Uwierzysz? > >>Chociaż coś masz z tej rozmowy.> >Oczywiście.> Mało, ale zawsze coś.Nie licz mi. |
| setarkos (10757 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Gdyby w twoim województwie większość była za zjednoczeniem z Rosją, to bym się zastanowił.Szlachetna to idea liczyć się ze zdaniem większości. Jednak przez dociekliwość dopytam: czy gdyby jakaś gmina chciała się przyłączyć do Chin lub Arabii Saudyjskiej, to też należałoby wolę mieszkańców uszanować? |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Szlachetna to idea liczyć się ze zdaniem większości. Jednak przez dociekliwość dopytam: czy gdyby jakaś gmina chciała się przyłączyć do Chin lub Arabii Saudyjskiej, to też należałoby wolę mieszkańców uszaNie wiem, chętnie poczytam opinii. |
#163 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Bóg jest Wieczny, jest źródłem, podstawą, fundamentem wszystkiego> Człowiek, jak rozumiem, nie ma takich cech?Ciało umiera, ale nie wiemy, czy człowiek to tylko ciało. > >.. jest źródłem samego siebie i wszystkiego co istnieje.> Zatem człowiek jest czymś wtórnym, namiastką - za to "Bóg" czymś\kimś nadludzko nieludzkim?Bóg nie jest nieludzki, stwarza człowieka, robi to z Miłości, w dobrej wierze, w akcie stwarzania nie ma złej woli. Ludzie mogą coś robić ze złych (np. szydzić jak tu na forum niektórzy) lub dobrych pobudek, Bóg wszystko robi tylko z dobrych pobudek.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#164 2 na 2 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Skąd ta ciągła personifikacja? Ona On?> "Matka\Ojciec" stworzenia.Matka albo Ojciec? Ale potrzeba dwoje rodziców, żeby coś się urodziło. Więc może jednak hermafrodyta? A może jest ich dwoje? Chyba, że Matka stwarza w wyniku partenogenezy. Albo jakiś konstruktor buduje świat, ale nie jesteśmy jego dziećmi. Właściwie po analizie wyszło mi, że tylko Ojca można wykluczyć. A ludzie tak bezmyślnie ciągle o tym Ojcu... |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>Skąd ta ciągła personifikacja? Ona On?> >"Matka\Ojciec" stworzenia.> Matka albo Ojciec?To metafora, Bóg jest "Matką\Ojcem" świata. > Ale potrzeba dwoje rodziców, żeby coś się urodziło.Niekoniecznie, jest dzieworództwo. > Więc może jednak hermafrodyta?> A może jest ich dwoje?A może nieskończona ilość..., to bez znaczenia. Jeśli istnieje poznamy po śmierci. > Chyba, że Matka stwarza w wyniku partenogenezy.> Albo jakiś konstruktor buduje świat, ale nie jesteśmy jego dziećmi.Raczej wykluczone. Wielość w jedności, jedność w wielości..., myślę, że jesteśmy połączeni z Bogiem. > Właściwie po analizie wyszło mi, że tylko Ojca można wykluczyć.> A ludzie tak bezmyślnie ciągle o tym Ojcu...Męska dominacja...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|