Racjonalista - Strona głównaDo treści
Postęp, a ludzkość.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
15-11-2014 20:27Masław Wielki (9 punktów)Postęp, a ludzkość.
Ocena 6 na 6
Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach.
To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni.
Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm.
Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić?
Pozrawiam!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#151
20-12-2014 19:11
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi farmer
>Operujemy w temacie religii i wiary. Tu precyzja jest nie potrzebna.
Ignorancja.
>Komplikuje. Domaga się . Szuka złośliwości...łączy to z wiedzą lub nie wiedzą.
>A gdzież tam. Luźny temat luźne podejście.
Ignorancja.
>Może stwarza może gotuje. Jak chcesz.
Szyderstwo.
>Temat jest uznaniowy. Czerpie z chciejstwa ludzkiego, marzeń pragnień wyobrażeń, strachu.
Bardzo słaba znajomość tematu.
>Pytania irytują, drażnią są niewłaściwe.
Po co rozmawiasz skoro ignorujesz temat? Rozmawiaj tam, gdzie Cię coś interesuje, bo tutaj oprócz złośliwości, uprzedzenia, ignorancji... nic nie wnosisz.
>Robię co mogę by rozmowa była na poziomie wiary. Ale wtedy czynisz mi zarzut złośliwości.
Niestety Twoje słowa nie potwierdzają tego, wg mnie co innego myślisz, a co innego piszesz, raczej jesteś hipokrytą, bo o aż taki brak rozumu Cię nie podejrzewam.
>Jak mogę być złośliwy. To ja mam podejrzenia że jak ktoś mówi że jest Duchem Prawdy to robi sobie jaja na całego.
Zdefiniowałem Prawdę Absolutną i przyznałem sobie tytuł Ducha Prawdy, być może ktoś zrobi to lepiej i moja definicja upadnie, ale póki co nie spotkałem lepszej, więc żyję zgodnie z tą.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi finerbijk
>>Pomoc potrzebującym to bzdury..., tzn. obojętnie byś przeszedł obok umierającego na ulicy, nie udzieliłbyś pomocy?
>Nie myl miłości z humanitaryzmem. Co innego agape, a co innego aloha.
Nie mylę, Miłość jest jedna, różnie się przejawia.
>>A gdyby zaatakował Polskę tak jak zaatakował Ukrainę też "Nie kibicowałbyś żadnej ze stron", nie "wskazałbyś strony prawomyślnej"?
>Gdyby w twoim województwie większość była za zjednoczeniem z Rosją, to bym się zastanowił.
Są referenda, nie czołgi..., na Ukrainę wjechały czołgi obcego państwa..., dziwna jest Twoja postawa.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#153
20-12-2014 19:22
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Zdefiniowałem Prawdę Absolutną i przyznałem sobie tytuł Ducha Prawdy, być może ktoś zrobi to lepiej i moja definicja upadnie, ale póki co nie spotkałem lepszej, więc żyję zgodnie z tą.

przyznałem sobie tytuł Ducha Prawdy
MASTER .

Zapraszam innych wierzących do zadawania pytań. Oto stoi przed wami Duch Prawdy.

Qrwa ja chyba śnię....

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi farmer
>>Zdefiniowałem Prawdę Absolutną i przyznałem sobie tytuł Ducha Prawdy, być może ktoś zrobi to lepiej i moja definicja upadnie, ale póki co nie spotkałem lepszej, więc żyję zgodnie z tą.
> przyznałem sobie tytuł Ducha Prawdy
>MASTER .
Dziękuję.
>Zapraszam innych wierzących do zadawania pytań. Oto stoi przed wami Duch Prawdy.
Dziękuję, ale moje zaproszenie obejmuje wszystkich, nie tylko wierzących.
>Qrwa ja chyba śnię....
Czasami ludzie śpią całe życie, aż przychodzi chwila Przebudzenia.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#155
20-12-2014 19:52
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy

>>Qrwa ja chyba śnię....
>Czasami ludzie śpią całe życie, aż przychodzi chwila Przebudzenia.

Halo....budzimy się halo ...klask klask....pstryk pstryk....trzask trzask. Nie śpimy.

I jak? Obudziłeś się?

Ech...przynajmniej śmiesznie jest.
Duchu. Zabawnie się rozmawia.






#156
20-12-2014 20:17
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi farmer
>>>Qrwa ja chyba śnię....
>>Czasami ludzie śpią całe życie, aż przychodzi chwila Przebudzenia.
>Halo....budzimy się halo ...klask klask....pstryk pstryk....trzask trzask. Nie śpimy.
>I jak? Obudziłeś się?
Kilka lat temu.
>Ech...przynajmniej śmiesznie jest.
>Duchu. Zabawnie się rozmawia.
Chociaż coś masz z tej rozmowy.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#157
20-12-2014 20:35
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>>Qrwa ja chyba śnię....
>>>Czasami ludzie śpią całe życie, aż przychodzi chwila Przebudzenia.
>>Halo....budzimy się halo ...klask klask....pstryk pstryk....trzask trzask. Nie śpimy.
>>I jak? Obudziłeś się?
>Kilka lat temu.

Jak już operujemy takimi zwrotami jak "przebudzenie" to ja też.
Zero bogów zero wiary zero duchów itd. To jest dopiero przebudzenie.

Wiara to zasypianie w spalinach, oparach absurdu....poetycko się zrobiło.

>Chociaż coś masz z tej rozmowy.

Oczywiście.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi farmer
>>>I jak? Obudziłeś się?
>>Kilka lat temu.
>Jak już operujemy takimi zwrotami jak "przebudzenie" to ja też.
Gratuluję.
>Zero bogów zero wiary zero duchów itd. To jest dopiero przebudzenie.
Super, wiara w Boga nie jest potrzebna do przebudzenia.
>Wiara to zasypianie w spalinach, oparach absurdu....poetycko się zrobiło.
Raczej ignorancko, nie rozumiesz wiary, więc ją ignorujesz.
>>Chociaż coś masz z tej rozmowy.
>Oczywiście.
Mało, ale zawsze coś.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#159
20-12-2014 21:06
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Bóg jest Wieczny, jest źródłem, podstawą, fundamentem wszystkiego
Człowiek, jak rozumiem, nie ma takich cech?
>.. jest źródłem samego siebie i wszystkiego co istnieje.
Zatem człowiek jest czymś wtórnym, namiastką - za to "Bóg" czymś\kimś nadludzko nieludzkim?

#160
20-12-2014 21:17
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>>I jak? Obudziłeś się?
>>>Kilka lat temu.
>>Jak już operujemy takimi zwrotami jak "przebudzenie" to ja też.
>Gratuluję.
>>Zero bogów zero wiary zero duchów itd. To jest dopiero przebudzenie.
>Super, wiara w Boga nie jest potrzebna do przebudzenia.

Wiara w boga nie, potrzebny jest mózg i odrzucenie bredni religijnych i wiary.


>>Wiara to zasypianie w spalinach, oparach absurdu....poetycko się zrobiło.
>Raczej ignorancko, nie rozumiesz wiary, więc ją ignorujesz.

Nie rozumiesz Matki Boskiej.Ignorujesz ją. Możemy tak w kółko.
Uwierzysz?


>>>Chociaż coś masz z tej rozmowy.
>>Oczywiście.
>Mało, ale zawsze coś.

Nie licz mi.

setarkos (10757 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi finerbijk
>Gdyby w twoim województwie większość była za zjednoczeniem z Rosją, to bym się zastanowił.
Szlachetna to idea liczyć się ze zdaniem większości. Jednak przez dociekliwość dopytam: czy gdyby jakaś gmina chciała się przyłączyć do Chin lub Arabii Saudyjskiej, to też należałoby wolę mieszkańców uszanować?

finerbijk (17282 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi setarkos
>Szlachetna to idea liczyć się ze zdaniem większości. Jednak przez dociekliwość dopytam: czy gdyby jakaś gmina chciała się przyłączyć do Chin lub Arabii Saudyjskiej, to też należałoby wolę mieszkańców usza
Nie wiem, chętnie poczytam opinii.

#163
20-12-2014 22:52
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi setarkos
>>Bóg jest Wieczny, jest źródłem, podstawą, fundamentem wszystkiego
>Człowiek, jak rozumiem, nie ma takich cech?
Ciało umiera, ale nie wiemy, czy człowiek to tylko ciało.
>>.. jest źródłem samego siebie i wszystkiego co istnieje.
>Zatem człowiek jest czymś wtórnym, namiastką - za to "Bóg" czymś\kimś nadludzko nieludzkim?
Bóg nie jest nieludzki, stwarza człowieka, robi to z Miłości, w dobrej wierze, w akcie stwarzania nie ma złej woli. Ludzie mogą coś robić ze złych (np. szydzić jak tu na forum niektórzy) lub dobrych pobudek, Bóg wszystko robi tylko z dobrych pobudek.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#164
21-12-2014 00:11
 Ocena 2 na 2
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Skąd ta ciągła personifikacja? Ona On?
>"Matka\Ojciec" stworzenia.
Matka albo Ojciec?
Ale potrzeba dwoje rodziców, żeby coś się urodziło.
Więc może jednak hermafrodyta?
A może jest ich dwoje?
Chyba, że Matka stwarza w wyniku partenogenezy.
Albo jakiś konstruktor buduje świat, ale nie jesteśmy jego dziećmi.

Właściwie po analizie wyszło mi, że tylko Ojca można wykluczyć.
A ludzie tak bezmyślnie ciągle o tym Ojcu...

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Episode_2
>>>Skąd ta ciągła personifikacja? Ona On?
>>"Matka\Ojciec" stworzenia.
>Matka albo Ojciec?
To metafora, Bóg jest "Matką\Ojcem" świata.
>Ale potrzeba dwoje rodziców, żeby coś się urodziło.
Niekoniecznie, jest dzieworództwo.
>Więc może jednak hermafrodyta?
>A może jest ich dwoje?
A może nieskończona ilość..., to bez znaczenia. Jeśli istnieje poznamy po śmierci.
>Chyba, że Matka stwarza w wyniku partenogenezy.
>Albo jakiś konstruktor buduje świat, ale nie jesteśmy jego dziećmi.
Raczej wykluczone. Wielość w jedności, jedność w wielości..., myślę, że jesteśmy połączeni z Bogiem.
>Właściwie po analizie wyszło mi, że tylko Ojca można wykluczyć.
>A ludzie tak bezmyślnie ciągle o tym Ojcu...
Męska dominacja...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365