Racjonalista - Strona głównaDo treści
Postęp, a ludzkość.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
15-11-2014 20:27Masław Wielki (9 punktów)Postęp, a ludzkość.
Ocena 6 na 6
Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach.
To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni.
Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm.
Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić?
Pozrawiam!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#61
17-12-2014 11:23
 Ocena 5 na 5
farmer (22440 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
>.
>>"Mój" Bóg to Duch,
>[color=purple] Niech zstąpi Duch Twój!
>Niech zstąpi Duch Twój!

Pogromcy duchów!

Jeśli w Twojej dzielnicy jest coś dziwnego
Do kogo zadzwonisz?
do pogromców duchów!
Jeśli jest tam coś dziwnego i to nie wygląda dobrze
Do kogo zadzwonisz?
do pogromców duchów!

Nie boję się żadnego ducha
Nie boję się żadnego ducha

Jeśli widzisz, że rzeczy przechodzą Ci przez głowę
Do kogo zadzwonisz?
do pogromców duchów!
Niewidzialny człowiek śpi w twoim łóżku
Oh, do kogo zadzwonisz?
do pogromców duchów!

Nie boję się żadnego ducha
Nie boję się żadnego ducha

youtu.be/Fe93CLbHjxQ?t=11s


#62
17-12-2014 11:27
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
> Niech zstąpi Duch Twój!
>Niech zstąpi Duch Twój!
>I odnowi oblicze Forum.

> Tego Forum!
>Goniąc stąd wszelkie trolle.
Niestety niewykonalne, Bóg nie jest wszechmogący, nie potrafi czynić cudów, jak głoszą fałszywe religie. Sami musimy uporać się z trollami.
>Amen.
Amon (egip. Imn - ukryty; również Amon-Ra/Re, Amoun, Amun, Amen; rzadziej Imen, Ammon, Hammon) pl.wikipedia.org/wiki/Amon_(bóg_egipski)

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#63
17-12-2014 11:58
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
>Goniąc stąd wszelkie trolle.
>Amen @@@

Panie Andrzeju, chyba zyskał Pan niespodziewanie sprzymierzeńca, do tego tak jawnego i dydaktycznego lizusa..
www.racjonalista.pl/forum.php/s,642667#w647345
Niestety zrobiłem błąd z samego poczatku karmiąc tego trolla.
Pozdrowienia
PS "Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"
Armand Jean Richelieu

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#64
17-12-2014 12:49
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52266 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
.
Niech zstąpi Duch Twój!
I odnowi oblicze Forum.

Tego Forum!
Goniąc stąd wszelkie trolle.
>Niestety niewykonalne,
Wiem, ale pomarzyć można.

>Bóg nie jest wszechmogący, nie potrafi czynić cudów,
To zależy od koncepcji Boga/bogów w danej religii.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,577088#w579325
www.racjon(*).php/z,0/d,30/s,635357#w638310
www.racjon(*).php/z,0/d,30/s,635357#w638313

> jak głoszą fałszywe religie.
To znaczy wszystkie poza Pańską.

> Sami musimy uporać się z trollami.
Nie da rady. To powinien zrobić wydawca. Forumowicze mogą tylko mu w tym pomóc.

PS. Pan Jacek: Niestety zrobiłem błąd z samego początku karmiąc tego trolla.
Panie Jacku - ja, jak prawie zawsze, piszę tylko dla tych, którzy mnie zrozumieć potrafią.

@@@
.

#65
17-12-2014 14:03
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
> Panie Jacku - ja, jak prawie zawsze, piszę tylko dla tych, którzy mnie zrozumieć potrafią.

Oczywiście, tak się trochę naśmiewam (życzliwie, choć nieco przez łzy) stojąc obok. Bez aktywniejszej moderacj miejscami trochę (?) tragi-farsa się tu u nas robi.
Swoją drogą dla mnie (niepoprawnego optymisty) płynie z tego wszystkiego pewna nauka i to chciałem wyrazić: nie ze wszystkim warto rozmawiać (choć ustępować pola z pewnością też nie warto).

Nie wiem jak to jest, za każdym razem opanowuje mnie zdumienie widząc czyjąś teflonową odpornosć.
Tym większe, im w miarę proste kontr-argumenty przychodzą łatwiej.
I chyba już z takim zdumieniem trzeba żyć.. choć może w głębi duszy jakaś na to zdumienie u mnie panuje niezgoda?

Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#66
17-12-2014 14:22
 Ocena-3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
>> jak głoszą fałszywe religie.
>To znaczy wszystkie poza Pańską.
Podziwiam Pana wiedzę, na Ziemi jest ponad 10000 religii, kościołów i wyznań.
O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać?
>> Sami musimy uporać się z trollami.
>Nie da rady.
Da, wystarczy ich ignorować.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#67
18-12-2014 11:41
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52266 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
.
>Da, wystarczy ich ignorować.
Wierutne bzdury Pan wypisuje, a dowodem tego jest postępujące dominowanie tu trolli oraz stopniowa acz stała rezygnacja poważniejszych forumowiczy z udziału w rozmowach po likwidacji aktywnej moderacji.
www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,622763#w624217

@@@
.

#68
18-12-2014 12:18
 0 na 4
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
Uciekł Pan od odpowiedzi, pytałem: "O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać?"
>>Da, wystarczy ich ignorować.
>Wierutne bzdury Pan wypisuje, a dowodem tego jest postępujące dominowanie tu trolli...
To Pan wierutne bzdury wypisuje, a dowodem jest Instrukcja obsługi i netykieta Forum: "Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie, a nie konstruktywna dyskusja. Twoje odpowiedzi na ich wypowiedzi tylko ich zachęcą do dalszej złośliwej działalności."

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#69
18-12-2014 12:49
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52266 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
.
>Uciekł Pan od odpowiedzi, pytałem: "O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać?"
Piszę tu tylko dla tych, którzy mnie zrozumieć potrafią. Trolle zgodnie z "Instrukcją" staram się ignorować.

@@@
.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
>>Uciekł Pan od odpowiedzi, pytałem: "O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać?"
> Piszę tu tylko dla tych, którzy mnie zrozumieć potrafią. Trolle zgodnie z "Instrukcją" staram się ignorować.
Bardzo słusznie, ja też tak robię, ale nadal nie chce Pan udzielić odpowiedzi, czy to znaczy, że napisał Pan coś wyssanego z palca, a może chodziło Panu o religię, którą ja wyznaję, a nie o "Religię Pańską" jako nazwę jednej z religii? Jeśli tak, to proszę napisać dlaczego uważa Pan, że religia, którą wyznaję jest prawdziwa? Przypominam dialog:
>> jak głoszą fałszywe religie.
>To znaczy wszystkie poza Pańską.
Podziwiam Pana wiedzę, na Ziemi jest ponad 10000 religii, kościołów i wyznań.
O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#71
18-12-2014 13:21
 Ocena 4 na 4
szarley (54912 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>To znaczy wszystkie poza Pańską.
> Podziwiam Pana wiedzę, na Ziemi jest ponad 10000 religii, kościołów i wyznań.
>O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać?

Duch Prawdy:
Cytat:
jak głoszą fałszywe religie.

Andrzej Bogusławski:
Cytat:
To znaczy wszystkie poza Pańską.

Duch Prawdy:
Cytat:
O Religii Pańskiej nie słyszałem


Chyba trzeba trochę mniej uprzejmie przetłumaczyć Panu to pytanie na polski język.
(wstydziłbyś się, że cudzoziemiec to czyni, mnie byłoby bardzo wstyd w takiej sytuacji !!!!! )

Duch Prawdy:
Cytat:
jak głoszą fałszywe religie.

szarley:
Cytat:
To znaczy wszystkie poza Twoją.

Odpowiedź domniemana:
Cytat:
O Religii **** nie słyszałem

Co wstawisz zamiast gwiazdek?
Odpowiedź domniemana:
Cytat:
O Religii " Twoją "nie słyszałem
?

#72
18-12-2014 13:41
 0 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi szarley
>szarley:
> Cytat:
To znaczy wszystkie poza Twoją.

>Odpowiedź domniemana:
> Cytat:
O Religii **** nie słyszałem

>Co wstawisz zamiast gwiazdek?
>Odpowiedź domniemana:
> Cytat:
O Religii " Twoją "nie słyszałem
?

Odpowiedź rzeczywista: Nie ma czegoś takiego jak "Religia moja, Twoja", jest Religia, którą wyznaję.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#73
18-12-2014 13:47
 Ocena 7 na 7
szarley (54912 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy

>>Odpowiedź domniemana:
>> Cytat:
O Religii " Twoją "nie słyszałem
?

>Odpowiedź rzeczywista: Nie ma czegoś takiego jak "Religia moja, Twoja", jest Religia, którą wyznaję.

Religia, którą TY wyznajesz czyli TWOJA religia.
Religia, którą PAN wyznaje czyli religia PAŃSKA

Piszesz :
Cytat:
O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać?

prosząc o to, aby kto inny zdefiniował TWOJĄ reigię

Ty gupi jesteś czy tylko rżniesz głupa?

Napisz jaką - to religię wyznajesz ?

#74
18-12-2014 15:15
 Ocena 5 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi szarley
Nie ma najmniejszego sensu dociskać rżnącego głupa głupca.
Albo strzeli focha (co juz niejedokrotnie robił) albo nazwie Cię za chwilę trollem (co robił chyba 15krotnie, włącznie ze mną) albo znów uda (głównie przed sobą), że pytania nie rozumie żeby czasem nie stracić pary w swojej Misji Głoszenia. Albo jeszcze coś.

Zawsze coś

Ten typ tak po prostu ma. Mnie to się wydaje, że należałoby raczej spytać, czy w domu wszyscy zdrowi.. tylko że w Tym Przypadku to kolejne pytanie bez sensu jest
Serdecznie pozdrawiam!

PS Duch Prawdy Wyznaje Religię Prawdy, czynienia Miłosci. Poza tym zna Istotę Boga oraz Rozumie Miłość. I wszystko jasne

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#75
18-12-2014 15:31
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52266 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
.
>O Religii Pańskiej nie słyszałem, mógłby Pan coś o niej napisać?
www.racjon(*)m.php/s,642667/z,0/d,4#w647477
www.racjon(*)m.php/s,642667/z,0/d,4#w647482
www.racjon(*)m.php/s,642667/z,0/d,4#w647503
Nie mam tu nic więcej do dodania. Piszę tu tylko dla tych i do tych, którzy potrafią moje wypowiedzi zrozumieć,
a jest tu jeszcze takich sporo.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365