 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2014 20:27 | Masław Wielki (9 punktów) | Postęp, a ludzkość.
6 na 6 | Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach. To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni. Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm. Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić? Pozrawiam! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#46 7 na 7 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Możesz wierzyć w "Efekt Łubudu-Bum", ludzie wierzą w różne dziwne rzeczy.Mogę, na szczęście nie muszę. Natomiast gdyby wiara w EŁB była kiedyś przymusowa pod karą śmierci, tak jak wiara w Boga, do dziś mielibyśmy wielu głosicieli Prawdy o Efekcie. Swoją drogą, pisanie słowa 'prawda' dużą literą, to zabieg mający na celu zamaskowanie małego 'g'. > Obiektywnie czy subiektywnie dla Ciebie nic nie zmienia? Dla mnie wiara w "Łubudu" jest irracjonalna, a wiara w Boga racjonalna.No właśnie chodzi o to że zmienia. Są ludzie, którzy subiektywnie wierzą że są Napoleonami, ty subiektywnie wierzysz, że wiara w boga jest racjonalna. > Kolega wyrwał z kontekstu, to klasyczny zabieg służący zakłamaniu czyjejś wypowiedzi.Chyba zapominasz że ja też to czytałem, i mogę sam ocenić. Niczego nie wyrwał, to ty sam zgubiłeś kontekst własnej wypowiedzi, co dowodzi że twoje poglądy są co najmniej nieprzemyślane. |
#47 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> I jakim prawem twierdzisz, że Twój Duch jest realniejszy, lepszy, bardziej godzien wiary.. niż jego krasnale?Zadufani durnie doprowadzają mnie do szału, do zwykłych durni nic nie mam Richard Phillips Feynman  |
#48 -3 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Swoją drogą, pisanie słowa 'prawda' dużą literą, to zabieg mający na celu zamaskowanie małego 'g'.Prawda absolutna jest jedna, żeby ją odróżnić od słowa prawda, którego ludzie potocznie używają do określenia wiedzy, która wg nich jest prawdziwa, używam dużej litery. > No właśnie chodzi o to że zmienia. Są ludzie, którzy subiektywnie wierzą że są Napoleonami, ty subiektywnie wierzysz, że wiara w boga jest racjonalna.Tak, ja subiektywnie wierzę, że wiara w Boga jest racjonalna. > > Kolega wyrwał z kontekstu, to klasyczny zabieg służący zakłamaniu czyjejś wypowiedzi.> Chyba zapominasz że ja też to czytałem, i mogę sam ocenić.He, he, oceniłeś, czytałem Twoją ocenę... majstersztyk. > Niczego nie wyrwał, to ty sam zgubiłeś kontekst własnej wypowiedzi, co dowodzi że twoje poglądy są co najmniej nieprzemyślane.No dobrze, masz swoją logikę, niczego nie wyrwał, nie będę się kłócił, możesz nawet twierdzić, że jesteś Napoleonem.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#49 5 na 5 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Prawda absolutna jest jedna, żeby ją odróżnić od słowa prawda, którego ludzie potocznie używają do określenia wiedzy, która wg nich jest prawdziwa, używam dużej litery.No proszę, mamy znawcę prawdy absolutnej. W takim razie dalsza dyskusja jest bezcelowa. Można zamknąć tę księgę i zgasić światło. Dobranoc. |
#50 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Moja wypowiedź w całości, bez przekłamań kolegi:> " Jeśli Bóg istnieje to nie jest fałszywym> wyobrażeniem i wyobrażam go sobie jako Ducha, czyli> coś nieokreślonego, abstrakcyjnego, jako ideę."Jakbyś przeczytał uważnie, to byś zobaczył, że żadnych przekłamań nie wprowadziłem. Każde słowo jest z Twojego postu, to po pierwsze. Pod drugie tymczasowo pominąłem to, co mniej ważne, aby ukazać sedno Twojego krętactwa. I jakie to sedno mamy? Ano Twój Duch jako coś nieokreślonego, abstrakcyjnego, jako idea ma być prawdziwszy y.. pardon, użyjmy Twojego słowa "istniejący" a Duch chrześcijan (też coś nieokreślonego, abstrakcyjnego, idea) nieistniejący  O racjonalnych powodach takiego stanu rzeczy Duch Prawdy ciągle milczy 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#51 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Prawem logicznego myśleniaGdzie? Nie zauważyłem. Hop hopp! Ktoś to zauważył? > a Ty możesz wierzyć w różne bzdury, w krasnale,> nawet w potwora spaghettiJa w to wszystko nie wierzę. Podałem tylko przykład zwykłego logicznego myślenia, na którym Twoja koncepcja się wykłada. Nawet nie za bardzo wysublimowanego. Miałeś logikę w szkole, na uczelni? Czy dalej mam jednak myśleć, żeś nieuk? > jeśli Twoja logika jest inna..., ludzie mają różne logiki...Niestety to Twoja logika jest inna od powszechnie uznanej i sprawdzonej wielokrotnie.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#52 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > możesz nawet twierdzić, że jesteś Napoleonem.Chciałbyś. Wówczas mógłbyś mówić, że lumbago ześwirował. Ale to zwykły racjonalista jest, jak rafal73, farmer, darkside, chetna racjonalista czy moja skromna osoba. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, tyle że posługującymi się rozumem odrobinę częściej, niż Ty. I żeby nie było - Ty też możesz. Bardzo mi przykro, Twój chwyt nie wyszedł 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> Nie jestem pewien, czy jest takie proste przełożenie, że komunikacja pomaga. Jakaś tam komunikacja była zawszeKomunikacja bez techniki to fizyczna bliskość wywołująca konflikty terytorialne, a rozmowa przez telefon czy inne komunikatory, a także sam odbiór - rtv i net pozwala ludziom dobrze się poznać i rozumieć bez włażenia sobie w drogę: zajmowania łazienki, miejsca w autobusie, pasa na drodze. > to skutek wyzwolenia z religii, w czym oczywiście nauka ma swój udział.Nauka, w tym komunikacja.  > Poprawa obyczajów może być też obustronnym mieczem, który każe tolerować taką władzę.Na szczęście władza to też ludzie. . |
#54 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> rozumieć bez włażenia sobie w drogępomidor |
#55 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | |
#56 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >pomidor> adorator?Eee..idę poszukać Ducha Prawdy. |
#57 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> >>pomidor> >adorator?> Eee..idę poszukać Ducha Prawdy.No i skucha.  . |
#58 -6 na 6 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Ano Twój Duch jako coś nieokreślonego, abstrakcyjnego, jako idea ma być prawdziwszy y.. pardon, użyjmy Twojego słowa "istniejący" a Duch chrześcijan (też coś nieokreślonego, abstrakcyjnego, idea) nieistniejący  "Mój" Bóg to Duch, a Bóg pseudochrześcijan (których Ty i większość nierozumiejących przekłamań jakie mają miejsce w religiach nazywacie chrześcijanami) to w zależności od wyznania Jehowa - świadkowie Jehowy, Trójca Przenajświętsza - katolicy. Skoro nie widzisz różnicy między Bogiem Duchem, a bogami ubranymi w ludzkie ciuszki - Ojciec, Syn i Duch, Mamusia boga - Maryja, bóg jednego wybranego narodu, a nie całej ludzkości - Jehowa, to nie mam o czym z Tobą rozmawiać. Jesteś krętaczem, co udowodniłem wielokrotnie i na większość twoich komentarzy już nie będę odpowiadał, zgodnie z zaleceniami forum: "Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie, a nie konstruktywna dyskusja. Twoje odpowiedzi na ich wypowiedzi tylko ich zachęcą do dalszej złośliwej działalności." > O racjonalnych powodach takiego stanu rzeczy Duch Prawdy ciągle milczy  Naucz się myśleć racjonalnie, bo jeśli nadal będziesz pisał bezsensowne posty, to ja już na nie nie będę zwracał uwagi. To jest moja ostatnia prośba, więc trzy razy się zastanów zanim coś napiszesz. Jeszcze jeden erystyczny post i następnego już nie przeczytam, będziesz mógł je pisać dla innych czytelników, ze świadomością, że ja, gdy tylko widzę post od Ciebie zaraz go usuwam. Wykazałem dużo cierpliwości, ale ona też ma swoje granice, więc MYŚL co piszesz..., najpierw MYŚL, potem pisz, nie odwrotnie, żebyś nie musiał przysyłać poprawionych trzy razy wersji, jak to robisz dotychczas, bo ja już ich nie przeczytam.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#59 6 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Skoro nie widzisz różnicy między Bogiem Duchem, a bogami> ubranymi w ludzkie ciuszki - Ojciec, Syn i Duch, Mamusia boga - Maryja,> bóg jednego wybranego narodu, a nie całej ludzkości - Jehowa,> to nie mam o czym z Tobą rozmawiać.Problem nie w tym czy ja widzę, ale skąd Ty owe różnice i wiedzę na temat Boga chrześcijan wynosisz. Ile książek na ten temat przeczytałeś? Ile kazań wysłuchałeś? Myślisz, że coś tam Ci się w Twojej głowie pojawi i jest to Najprawdziwsza Prawda? Skąd bierze się Twoja przebogata wiedza na temat chrześcijaństwa? Rozmawiałeś dłużej z jakimś księdzem, mierzyłeś swoją koncepcję Ducha z Jego koncepcją Ducha? Czy może już z góry założyłeś, że jego jest be, a Twoje cacy? > "Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i> krytykowanie, a nie konstruktywna dyskusja. Twoje odpowiedzi na ich> wypowiedzi tylko ich zachęcą do dalszej złośliwej działalności."Dam Ci pewną radę: po pierwsze - będziesz musiał ignorować dużo więcej forumowiczów, niż tylko mnie. Z tego co widzę, inni po krótkiej wymianie zdań nie chcą z Tobą rozmawiać, nie cenią Twoich treści, nabijają się z Ciebie a niektórzy nawet uważają Cię za durnia:www.racjonalista.pl/forum.php/s,642667#w647291Po drugie - jesteś klasycznym trollem, inni dają Ci to raz po raz odczuć, a Tobie pozostało tylko obracanie kota ogonem. Co do mnie, nie rozmawiam z Tobą dla samej rozmowy, tylko aby się z Tobą pobawić. Skończę, gdy mi się odechce. > jeśli nadal będziesz pisał bezsensowne posty, to ja już na nie nie będę zwracał uwagi.Zapewne nie pamiętasz, ale pisałem już, że na Twojej uwadze mi nie zależy. > To jest moja ostatnia prośba, więc trzy razy się zastanów zanim coś napiszesz.Znów pewnie nie zauważyłeś, ale robię to od początku naszej wymiany postów. > Jeszcze jeden erystyczny post i następnego już nie przeczytam,> będziesz mógł je pisać dla innych czytelników, ze świadomością,> że ja, gdy tylko widzę post od Ciebie zaraz go usuwam.A usuwaj ignorancie. > MYŚL co piszesz..., najpierw MYŚL (..) ja już ich nie przeczytam.Dziękuję za kolejne pouczenie, bez Twoich cennych rad nie wiedziałbym jak pisać i co myśleć. Zastanawiam sie, po jakiego diabła wlazłeś na forum Racjonalista.pl - z własnej inicjatywny, potrzeby ewangelizacji, czy jakichś innych równie wzniosłych pobudek? Przecież nie dla dyskusji o świecie, technice, racjonalnych przesłankach w zagadnieniach życiowych. Czy Ty myślisz, ż każdy tylko czeka by porozmawiać o Twojej wierze? Jesteśmy ludźmi myślącymi i trochę rozumu w życiu używamy, wielu z racjonalistów wykazało Ci, że Twoich pseudo-nauk nie potrzebują. Każdy tu sam za siebie odpowiada, nie oczekuje ani błyskotliwych pomysłów, co jest Prawdą a co nie jest, ani Twojej zgody co pisać a co nie. Wielce Szanowny Kolego Duchu, mam w głębokim poważaniu Twoje "głębokie myśli" i mało mnie one interesują, dopóki Ty - nieopierzony żółtodziób - nie pouczasz mnie i innych, co i jak mają robić, jak pisać, czego nie pisać i jak Twoją Szanowną Osobę traktować. Nie wciskaj nam tu głupot i napisz coś wreszcie sensownego to będziemy Cię szanować. A na razie kredyt zaufania jest na wyczerpaniu. Tymczasem Szanownego Kolegę żegnam. Chyba, że masz coś do dodania, to pisz śmiało. Byle z sensem.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#60 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | . > "Mój" Bóg to Duch, Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Forum. Tego Forum!Goniąc stąd wszelkie trolle. Amen. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|