 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2014 20:27 | Masław Wielki (9 punktów) | Postęp, a ludzkość.
6 na 6 | Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach. To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni. Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm. Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić? Pozrawiam! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>Nie ma tak, że nie ma postępu w dziedzinie etyki [...] jakiś postęp jest.> Wydaje się bardziej, że to skutek wyzwolenia z religii,Wyzwolenia z fałszywych religii, które indoktrynują rzekomą wiedzą o Bogu i zniewalają. Religia prawdziwa nie zniewala i nie opiera się na "wiedzy", tylko na Wierze, że Bóg istnieje i jest Miłością. > Życie stało się cenniejsze, kiedy się okazało, że innego może nie być.Wartość nie zależy od wiary\niewiary w inne, lecz od tego jak kto postrzega, traktuje, szanuje życie.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#107 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Wyzwolenia z fałszywych religii, które indoktrynują rzekomą wiedzą o Bogu i zniewalają. Religia prawdziwa nie zniewala i nie opiera się na "wiedzy", tylko na Wierze, że Bóg istnieje i jest Miłością.Zniewolony wiarą w religię prawdziwą. A jak dobrze wiesz wiara w Matkę Boską jest najprawdziwsza. Ale fałszywa religia w Boga który jest miłością zaślepia wiarę w Matkę Boską która jest miłością. Wyzwól się z wiary a poznasz prawdę o Matce. |
#108 3 na 3 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Bóg istnieje i jest Miłością.Mówisz o miłości zewnętrznej (poza człowiekiem)? Jeśli tak, to człowiekowi wystarczy rola bycia miłowanym (czy jednak ma być miłujący)? |
#109 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Zniewolony wiarą w religię prawdziwąSwoją drogą Duch nigdy nie napisał kryterium tej prawdziwości. Na razie wychodzi trochę tak, jak na demonstracjach PiS zwolennicy tej partii wołają "tu jest Polska, tu jest Polska!!". No chyba, że.. metodę poda. Ale jednak coś mi się zdaje, że nie będzie to różne od słów Jezusa "za prawdę powiadam wam". No nic. Pożyjem - zobaczym  Dobranoc
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#110 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Religia prawdziwa nie zniewala i nie opiera się na "wiedzy",> tylko na Wierze, że Bóg istnieje i jest Miłością.Po co wierzyć, skoro można kochać bez wiary w Boga i być humanistą co najmniej na równi z wierzącym w Absolutną Prawdę?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#111 4 na 4 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Postęp, a ludzkość. | Też zachodzę w głowę, na kiego druta mu ten cały bóg w tym wszystkim potrzebny. Niech już tam ma tą swoją miłość i prawdę, ale za co robi tam ten boski jakby przybłęda, to nie mam pojęcia. Się przylepiło z rozpędu, czyli z katolicyzmu, do podeszwy i zostało, czy o co chodzi? |
#112 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | |
#113 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Się przylepiło z rozpędu, czyli z katolicyzmu, do podeszwy> i zostało, czy o co chodzi?To jest chyba trochę tak, jak robił o. De Mello ze swoimi podopiecznymi: zabierał im metodycznie po kolei wszystkie protezy, którymi się w życiu podpierali i które były im niby do pełnego życia "niezbędne", "przydatne", "nieodzowne", "jak powietrze" itp. Za każdym razem okazywało się, że można bez nich. Niektóre jednak były zbyt drogie sercu i nawet taki o. De Mello (wpisany na indeks przez Ratzingera w 1998r.) nie poradził. C'est la vie - niech Duch ma, a co!  Do ludzi przylepiają się różne, gorsze jeszcze rzeczy..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Zniewolony wiarą w religię prawdziwą. A jak dobrze wiesz wiara w Matkę Boską jest najprawdziwsza.> Ale fałszywa religia w Boga który jest miłością zaślepia wiarę w Matkę Boską która jest miłością.> Wyzwól się z wiary a poznasz prawdę o Matce.Krystyna Janda w jednym z filmów powiedziała: "Kur.., Matka jest tylko jedna."
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > > Bóg istnieje i jest Miłością.> Mówisz o miłości zewnętrznej (poza człowiekiem)?> Jeśli tak, to człowiekowi wystarczy rola bycia miłowanym (czy jednak ma być miłujący)?Mówię o wierze, że źródło Miłości, która jest w człowieku wypływa z Boga.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#116 1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >> Bóg istnieje i jest Miłością.> >Mówisz o miłości zewnętrznej (poza człowiekiem)?> >Jeśli tak, to człowiekowi wystarczy rola bycia miłowanym (czy jednak ma być miłujący)?> Mówię o wierze, że źródło Miłości, która jest w człowieku wypływa z Boga.Czy milosc, ktora kazala zabic idiotom w Pakistanie 130 dzieci tez wyplynela z boga? I jak tak to z ktorego boga???? |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Mówię o wierze, że źródło Miłości, która jest w człowieku wypływa z Boga.> Czy milosc, ktora kazala zabic idiotom w Pakistanie 130 dzieci tez wyplynela z boga? I jak tak to z ktorego boga????Nie Miłość kazała zabić idiotom 130 dzieci, lecz ślepa wiara w fałszywe wyobrażenie boga, którym zostali idioci nakarmieni, zindoktrynowani. Bóg życie daje, nie odbiera.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#118 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> Nie Miłość kazała zabić idiotom 130 dzieci, lecz ślepa wiara w fałszywe wyobrażenie boga, którym zostali idioci nakarmieni, zindoktrynowani. Bóg życie daje, nie odbiera.A skad wiesz, ze mieli falszywe wyobrazenie o bogu????? Bo Ty tak arbitralnie twierdzisz???? Bog zycia nie odbiera? To dlaczego tak wymyslil sobie swiat, ze ludzie umieraja????? |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > A skad wiesz, ze mieli falszywe wyobrazenie o bogu?????(Wystarczy, jak będziesz stawiał jeden znak zapytania, umiem czytać i postaraj się używać polskich liter, bo taka pisownia kaleczy nasz język.) Wierzę, że Bóg jest Miłością i po to dał człowiekowi zdolność odróżniania dobra od zła, żeby nie zabijał. > Bo Ty tak arbitralnie twierdzisz????Tak twierdzę, ale Ty masz wolną wolę, możesz twierdzić inaczej. > Bog zycia nie odbiera? To dlaczego tak wymyslil sobie swiat, ze ludzie umieraja?????Wbrew temu co twierdzą fałszywe religie, Bóg nie jest cudotwórcą. Stwarza świat najlepiej jak potrafi i życia nie odbiera, umieramy bo inaczej się nie da, gdyby Bóg mógł stworzyć człowieka nieśmiertelnego w ciele zrobiłby to. Śmierć ciała nie musi być śmiercią całkowitą człowieka, w religiach jest pojęcie Duszy, być może umiera tylko ciało, które jest naszym obecnym "domem\ubraniem", a my jeśli poprzez złe uczynki sami nie odbierzemy sobie życia to przechodzimy do życia duchowego, wiecznego. Symbolicznie można to przedstawić tak: gąsienica ("życie ciała"), umiera i rodzi się motyl ("życie duszy"), ale tylko symbolicznie, bo zarówno gąsienica i motyl są materią, a to, że żyje pozamaterialna Dusza, jest Wiarą.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#120 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Wierzę, że Bóg jest MiłościąByło: 1 J 4.7-21 > i po to dał człowiekowi zdolność odróżniania dobra od złaByło. Genesis. > żeby nie zabijał.Zabijanie siebie nawzajem nie jest aktem rozumu, raczej jego braku. Natomiast zabijanie zwierząt jest aktem zaspokojenia głodu. Żaden Bóg niczego takiego nie dał. > > Bo Ty tak arbitralnie twierdzisz????> Tak twierdzę, ale Ty masz wolną wolę, możesz twierdzić inaczej.I twierdzi. > Bóg nie jest cudotwórcą. Stwarza świat najlepiej> jak potrafi i życia nie odbiera, umieramy bo inaczej się nie da,Da się. Już pisałem: pączkowanie, fragmentacja itp. > w religiach jest pojęcie DuszyJuż było. > być może umiera tylko ciało, które jest naszym obecnym "domem\ubraniem",> a my jeśli poprzez złe uczynki sami nie odbierzemy sobie życia to> przechodzimy do życia duchowego, wiecznego.Było - patrz 'fałszywe religie wg Ducha Prawdy'. > Symbolicznie można to przedstawić tak: gąsienica> ("życie ciała"), umiera i rodzi się motyl ("życie duszy")Czysta koncepcja chrześcijańska - wg Ducha ponoć fałszywa, tyle że jeszcze nie napisał w jakiej konkretnie części. Nieświadomie kalkujesz. > ale tylko symbolicznie, bo zarówno gąsienica i motyl> są materią, a to, że żyje pozamaterialna Dusza, jest Wiarą.Twoje poglądy w zasadzie niewiele różnią się od tzw. fałszywych wiar. Poczytaj i spróbuj opanować podstawy o kluczowych dziesięciu, które Ci kiedyś wymieniłem, a znajdziesz tam wszystko o czym tu napisałeś. Miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|