 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2014 20:27 | Masław Wielki (9 punktów) | Postęp, a ludzkość.
6 na 6 | Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach. To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni. Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm. Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić? Pozrawiam! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#121 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > > Zniewolony wiarą w religię prawdziwą> Swoją drogą Duch nigdy nie napisał kryterium tej prawdziwości.Do tej pory napisał trochę własnych fantazji. Wykluczył fantazjowanie innych i stwierdził że ci co nie fantazjują fantazjują fałszywie. Generalnie to stek bzdur wyprodukował. Niech sobie pisze. zastanawiam się czy to nie jest jakaś nowa wersja kogoś kto tu już był. Najbardziej przypomina mi stylem wiary chyba Brzostowskiego. Też milion wersji wszystkie logiczne. Tyle że Brzostowski nie przeginał z nazywaniem się Duchem Prawdy więc odpada. To chyba jednak jakiś nowy prorok. |
#122 5 na 5 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Postęp, a ludzkość. | To tak właśnie może działać. Widać, że Duch dobrze łapie religijne idiotyzmy, ale nie potrafi uwolnić się do końca. Figura boga wciąż pakuje w układ nagrody miłe substancje. To tak jak z cukrzykiem. Słodyczy już właściwie nie je, ale ta jedna czekoladka dziennie... |
#123 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > boga wciąż pakuje w układ nagrody miłe substancje.> To tak jak z cukrzykiem. Słodyczy już właściwie nie> je, ale ta jedna czekoladka dziennie...Wiesz, a mnie zawsze szokuje taka sprawa: jedno to mieć własne ograniczenia, żyć nimi i głowy nie wyściubić poza "ideologię płaskiej ziemi". Niech będzie. Ale zakładać, że dla drugiego ten cukrzyk, czekolada czy cholera wie jeszcze jaka marihuana "ma być sensem" i wyłazić z siebie byle to głosić, choćby na fR - trochę szok. Normalnie szczyt taktu.  Takie ograniczenia zawsze wzbudzają we mnie smutek..  Miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | |
#125 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Wyzwolenia z fałszywych religii, które indoktrynują rzekomą wiedzą o Bogu i zniewalają. Religia prawdziwa nie zniewala i nie opiera się na "wiedzy", tylko na Wierze, że Bóg istnieje i jest Miłością.Jeśli Bóg jest Miłością, to wystarczy mi sama miłość, o boskich stworach nic nie wiem. A wierzę w to co działa. Wierzę, że kiedy włożę dwa gwoździe do kontaktu, to może nie być miło. Z bogami to nigdy nie wiadomo. > Wartość nie zależy od wiary\niewiary w inne, lecz od tego jak kto postrzega, traktuje, szanuje życie.Kiedy wiara w lepsze życie po jest największa, wtedy siłą rzeczy się nie szanuje obecnego. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Jeśli Bóg jest Miłością, to wystarczy mi sama miłość, o boskich stworach nic nie wiem. A wierzę w to co działa.Oczywiście, dobrze, wiara nie jest przymusem, bez znaczenia jest czy wierzysz, czy nie wierzysz, najważniejsze jest, że czynisz miłość. > Wierzę, że kiedy włożę dwa gwoździe do kontaktu, to może nie być miło. Z bogami to nigdy nie wiadomo.A co ("bogowie") Bóg zrobił złego? > >Wartość nie zależy od wiary\niewiary w inne, lecz od tego jak kto postrzega, traktuje, szanuje życie.> Kiedy wiara w lepsze życie po jest największa, wtedy siłą rzeczy się nie szanuje obecnego.Prawdziwa Wiara nie dzieli życia na gorsze obecne i lepsze po, ale szanuje życie obecne i wierzy w przyszłe.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#127 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > A co ("bogowie") Bóg zrobił złego?Ani złego, ani dobrego. Nie mam kontaktu z takimi istotami. Nie chcą ze mną rozmawiać, po co mam szukać ich? Nie potrzebuję. > Prawdziwa Wiara nie dzieli życia na gorsze obecne i lepsze po, ale szanuje życie obecne i wierzy w przyszłe.Wybacz, ale nie wiem czym się różni 'prawdziwa wiara', od jakiejkolwiek innej. Szacunek dla życia jest logiczny dla każdej żyjącej istoty, ale z historii wiadomo, jak często ci wierzący w życie wieczne lekce sobie ważyli doczesne. Zarówno swoje, jak innych. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >A co ("bogowie") Bóg zrobił złego?> Ani złego, ani dobrego. Nie mam kontaktu z takimi istotami. Nie chcą ze mną rozmawiać, po co mam szukać ich? Nie potrzebuję.Oczywiście, najważniejsze, że znalazłeś miłość. > Wybacz, ale nie wiem czym się różni 'prawdziwa wiara', od jakiejkolwiek innej.Prawdziwa wiara wierzy w Boga, a fałszywe wiary wierzą w fałszywe wyobrażenia boga. > Szacunek dla życia jest logiczny dla każdej żyjącej istoty,Dla Putina też? > ale z historii wiadomo, jak często ci wierzący w życie wieczne lekce sobie ważyli doczesne. Zarówno swoje, jak innych.niewierzący również
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#129 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > źródło Miłości, która jest w człowieku wypływa z Boga.No a skąd .. wypływa "Bóg"? Ze źródeł ludzkich, czy pozaludzkich? |
#130 -1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > > źródło Miłości, która jest w człowieku wypływa z Boga.> No a skąd .. wypływa "Bóg"? Ze źródeł ludzkich, czy pozaludzkich?Bóg jest Wieczny, jest źródłem, podstawą, fundamentem wszystkiego, nie ma niczego co byłoby źródłem Boga, Ona\On jest sam z siebie, jest źródłem samego siebie i wszystkiego co istnieje.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#131 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> Wbrew temu co twierdzą fałszywe religie, Bóg nie jest cudotwórcą. Stwarza świat najlepiej jak potrafi i życia nie odbiera, umieramy bo inaczej się nie da, gdyby Bóg mógł stworzyć człowieka nieśmiertelnego w ciele zrobiłby to. Śmierć ciała nie musi być śmiercią całkowitą człowieka, w religiach jest pojęcie Duszy, być może umiera tylko ciało, które jest naszym obecnym "domem\ubraniem", a my jeśli poprzez złe uczynki sami nie odbierzemy sobie życia to przechodzimy do życia duchowego, wiecznego. Symbolicznie można to przedstawić tak: gąsienica ("życie ciała"), umiera i rodzi się motyl ("życie duszy"), ale tylko symbolicznie, bo zarówno gąsienica i motyl są materią, a to, że żyje pozamaterialna Dusza, jest Wiarą.Belcotus catolicus - wszechmoc boga = wiarus duchowus prawdus Czyli jak zwykle katolik wybral sobie w katolickim barze religijnym wlasna religie/wiare i jest swiecie przekonany, ze jego bog jest tym najprawdziwszym  |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Belcotus catolicus - wszechmoc boga = wiarus duchowus prawdusCo to znaczy "Belcotus"? > Czyli jak zwykle katolik wybral sobie w katolickim barze religijnym wlasna religie/wiare i jest swiecie przekonany, ze jego bog jest tym najprawdziwszym  Nie obrażaj mnie, nie jestem katolikiem. Nie ma czegoś takiego jak "jego bog", Bóg jest wszystkich, albo nie ma go wcale.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#133 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> Bóg jest Wieczny, jest źródłem, podstawą, fundamentem wszystkiego, nie ma niczego co byłoby źródłem Boga, Ona\On jest sam z siebie, jest źródłem samego siebie i wszystkiego co istnieje.Identycznie twierdza wszystkie religie tego swiata. A wiec rowniez te 100% falszywych religii  Troll/idiota janek odpuscil ale Duch jeszcze sie bawi. Ciekaw jestem kiedy mu sie znudzi grac religijnego idiote  |
#134 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > ....albo nie ma go wcale.Najmadrzejsza wypowiedz wsrod Twoich idiotyzmow/podszywania sie pod zidiocialego wierzacego. Na tym zakoncz kariere na tym forum bo niczego madrzejszego nie jestes w stanie napisac niz wlasnie "nie ma go wcale ". |
#135 -2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Bóg jest Wieczny, jest źródłem, podstawą, fundamentem wszystkiego, nie ma niczego co byłoby źródłem Boga, Ona\On jest sam z siebie, jest źródłem samego siebie i wszystkiego co istnieje.> Identycznie twierdza wszystkie religie tego swiata.Znasz wszystkie religie? > Troll/idiota janek odpuscil ale Duch jeszcze sie bawi.Nie jestem na forum dla zabawy, a ... > Ciekaw jestem kiedy mu sie znudzi grac religijnego idiote  ... teksty, które piszesz świadczą o tym, że Ty jesteś trollem/idiotą.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|