 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-12-2014 01:27 | Brzostowski (7067 punktów) | Świat powstał z NICZEGO?
2 na 2 | Ostatnie dyskusje na temat niezwiązany z wątkiem sprowokowały dyskusje dot. powstania świata z niczego.
Chciałbym ten temat rozwinąć.
Wg mojej wiedzy to tzw. NIC jest określane jako rodzaj pola, potencjału, drgań, itp...
Piszą, że wszechświat powstał spontanicznie, wyłonił się z niczego, wtedy też powstała przestrzeń i wszystkie prawa.
Czym jest to NIC? Czy potraficie przybliżyć tę sprawę?
Intuicyjnie wydaje się bowiem, że tyle masy i energii nie mogło po prostu powstać i już! Jest to bowiem sprzeczne z ... no właśnie naszymi prawami fizyki. Ale czy wówczas mamy jakiekolwiek szanse na rozsadne, już nawet nie badanie, bo niby jak, ale nawet teoretyzowanie, skoro całe nasze spojrzenie, jest "skrzywione" naszymi prawami.
Proszę też o niewtrącanie tutaj spraw boskich, aby nie zaśmiecać dyskusji, skupmy się na sprawach merytorycznych.
Zapraszam do dyskusji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..#181 -1 na 1 | maceox (6766 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | > >powątpiewam> Na zdrowie.Ok, pobawiliśmy się w berka, pomidora i ciuciubabkę. I fajnie. A teraz chciałbym powrócić do meritum. Napisałem do Elaspa: Cytat:Pan nie ma zdolności moralnej do wypowiadania się na tym forum. i mam do Ciebie pytanie, co sądzisz w tym kontekście o poniższych wypowiedziach Elaspa: www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,643658#w644004 Cytat:Zauważyłem, że p. Bogusławski bardzo Cię ostatnio zirytował i zdenerwował (a przecież właśnie o to mu chodzi). Chętnie podzielę się z Tobą swoją metodą - może zadziała i w Twoim przypadku. Otóż, gdy wchodzę na "Racjonalistę", wyobrażam sobie, że jestem lekarzem, który przestępuje próg szpitala psychiatrycznego. Oczywiście są mniej lub bardziej ciężkie i dramatyczne przypadki, ale generalnie lekarz nie powinien przejmować się tym, co mówią pensjonariusze, a zwłaszcza brać tego do siebie. Kiedyś niejeden człowiek uważał się np. za Napoleona, teraz niejeden uważa się za "racjonalistę" i "samodzielnie myślącego" (skrzywienia psychiczne są odbiciem swoich czasów, a że żyjemy w czasach nauki, więc i pojawiają się "naukowe" skrzywienia). W takim wyobrażeniu jest zresztą bardzo wiele prawdy, wszak ateizm jest de facto pewnego rodzaju intelektualną (analfabetyzm logiczny) i duchową (frustracja) ułomnością. Ta nieprzypadkowość porównania sprawia, że jest ono przydatne (przynajmniej w moim przypadku) i pozwala mi zachować zimną krew. www.racjon(*).php/z,0/d,38/s,640660#w643649Cytat:Nie przyszło Panu do głowy, że po prostu nie uważam tamtejszego wyznania za argument? To, że Bogusławski zadeklarował, że urodził się zaraz po wojnie (i że wyznał to w 2011 roku) nie jest żadnym dowodem na to, ze faktycznie urodził się zaraz po wojnie. Zadeklarować można bowiem wszystko, a każdy człowiek ma pewną tendencję do odmłodzenia się (jeżeli nie jest bardzo młody).
Natomiast jeżeli przyjąć, że Andrzej Bogusław Izdebski = Andrzej B. Izdebski = Andrzej Bogusławski, jasna stanie się radykalnie antyklerykalna i proPRL-owska postawa Bogusławskiego, tudzież ogrom czasu, jaki może poświęcić na "Racjonalistę" (dzięki wczesnej i wysokiej emeryturze).
Niech Pan zrozumie, że hipoteza: "Andrzej Bogusław Izdebski = Andrzej B. Izdebski = Andrzej Bogusławski" służy mi tylko do wyjaśnienia fenomenu fanatycznie, oszołomsko antyklerykalnych wypowiedzi Bogusławskiego. Tacy ludzie po prostu się nie zmieniają, tak jak nie zmienia się Urban, Kotlinowski, Gadzinowski, i im p. Byli pracownicy SB i MSW przecież nie wyparowali po 1989 r. - znaleźli sobie przystań w rozmaitych redakcjach, bardziej znaczni weszli do biznesu - jak Gawronik, Solorz-Zak, Walter, inni do banków (stąd milionerskie fortuny byłej nomenklatury, która dostawała preferencyjne kredyty), jeszcze inni stworzyli nie tylko osławione "agencje ochrony", ale także ich nielegalną i bardziej zyskowną odmianę, czyli polską mafię.
Nie wiem, co Pan rozbił przez ostatnie 25 lat, że absolutnie nic Pan nie rozumie z otaczającego świata? Może za głęboko tkwił Pan w psychologii głębi? Może za długo czytał Pan "Wyborczą"? www.racjonalista.pl/forum.php/s,640660#w642012Cytat:>[pytanie do Elaspa] O! czy ja coś z tego rozumiem? Czy jest nieidiotyczny ateizm nie dla głąbów czy może każdy ateista to głąb? [jego odpowiedź] Niestety to drugie. Na szczęście dotyczy to tylko ułamka ogółu ludzkości. Większość ludzi na całe szczęście jest racjonalna. ? |
Aaltonen (85 punktów) (zablokowany) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | To samo jest z tą galaktyką, jak się nie ma pomysłu to dochodzi się do wniosku, że zagina się przestrzeń... Czemy wykluczono refrakcję światła na gwiazdach i całym pyle z którego składa się galaktyka? |
#183 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? |
> Ok, pobawiliśmy się w berka, pomidora i ciuciubabkę. I fajnie.> A teraz chciałbym powrócić do meritum.Pewnie, a jeśli nie spodoba Ci się moja odpowiedź, powrócisz do nazywania jej (mnie?) berkiem. > Napisałem do Elaspa:> Cytat:Pan nie ma zdolności moralnej do wypowiadania się na tym forum. > i mam do Ciebie pytanie, co sądzisz w tym kontekście o poniższych wypowiedziach Elaspa:To samo co i bez owego kontekstu i zresztą o wszystkich wypowiedziach: że do wypowiadania się na forum wystarcza logika. . |
| maceox (6766 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | > To samo co i bez owego kontekstu i zresztą o wszystkich wypowiedziach: że do wypowiadania się na forum wystarcza logika.Sądząc po tym, ile razy edytowałaś tą wypowiedź, to wcale nie jest to takie oczywiste. Logika jest ważna, ale bez zrozumienia treści i kontekstu wypowiedzi nie ma sensu. Pytałem o Twoje zdanie na temat przykładowych wypowiedzi Elaspa pełnych uprzedzeń i pogardy względem racjonalistów. Odpowiedziałaś jak wyżej ... ... ale sama bardzo się dziwisz i czujesz się urażona, jak ktoś Cię tu ostro atakuje. Mam przypomnieć? To co w Twoim przypadku już logika nie wystarczy? To chyba jakaś logika Kalego? |
#185 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | > Pytałem o Twoje zdanie na temat przykładowych wypowiedzi Elaspa> pełnych uprzedzeń i pogardy względem racjonalistów. Odpowiedziałaś jak wyżej ...Maceoxie, chetnie racjonalistka unika jak może zbędnych jej zdaniem wypowiedzi o kimś, o innych, o sobie i swoich poglądach itp. W jednym wątku nawet sugeruje zaprzestanie międlenia własnych atrybutów, czy ułomnosci "strzykających w pięcie". Zamiast tego sugeruje rozmowy o tym "jak jest, czyli o faktach". www.racjonalista.pl/forum.php/s,645216/i,98#goraJednak Ty masz jeszcze nadzieję. Podziwiam  Miłego dnia! PS A propos wypowiedzi Elaspa: koń jaki jest - każdy widzi. Jego ego tylko od tego napęcznieje, jeśli będziemy o nim i jego braku kultury w kółko rozprawaić.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? |
> Sądząc po tym, ile razy edytowałaś tą wypowiedź, to wcale nie jest to takie oczywiste.Nie powołałam się na oczywistość. > Logika jest ważna, ale bez zrozumienia treści i kontekstu wypowiedzi nie ma sensu.Logika nie traci wskutek jej nierozumienia lub określonego użycia, działa zawsze. > czujesz się urażona, jak ktoś Cię tu ostro atakujeNawet i słabo, bo niby dlaczego miałby mnie ktoś atakować? > To co w Twoim przypadku już logika nie wystarczy?A jakaż to logika pozwala mnie zaatakować? > To chyba jakaś logika Kalego?Logika Kalego? Nie znam takiej. . |
| maceox (6766 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? |
> Maceoxie, chetnie racjonalistka unika jak może zbędnych jej zdaniem wypowiedzi o kimś, o innych, o sobie i swoich poglądach itp.Moim zdaniem ona - tak ogólnie - czepia się wyrwanych z kontekstu słówek bez związku z sensem wypowiedzi i nazywa to logiką, ale to właśnie o niej jak najbardziej świadczy. Moim zdaniem to nie jest rozmowa, tylko forma berka albo ciuciubabki. Czasem przez chwilę można się tak pobawić dla rozrywki. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | > moje zachowanie (nawet jeżeli było niewłaściwe) nie usprawiedliwia> Pańskiego zachowania. Porównanie forum do cyrku nie staje się> usprawiedliwione przez to, że na niewłaściwość takiego> sformułowania zwracam Panu uwagę ja. To chyba elementarz racjonalizmu...Coś takiego chyba nazywa się świętym oburzeniem. Naprawdę nie widzi Pan poczucia humoru, polotu i dystansu do siebie i forum w zdaniu "Ludzi, którym brak zdolności honorowej, to w moim cyrku co najwyżej na arenę się wpuszcza". Panie Elaspie, Panie Elaspie-melomanie drogi.. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#189 1 na 1 | maceox (6766 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | > >Sądząc po tym, ile razy edytowałaś tą wypowiedź, to wcale nie jest to takie oczywiste.> Nie powołałam się na oczywistość.  > >Logika jest ważna, ale bez zrozumienia treści i kontekstu wypowiedzi nie ma sensu.> Logika nie traci wskutek jej nierozumienia lub określonego użycia, działa zawsze.Przepraszam, a jak się to ma do tego, co ja napisałem? > >czujesz się urażona, jak ktoś Cię tu ostro atakuje> Nawet i słabo, bo niby dlaczego miałby mnie ktoś atakować?Bo czepiasz się wyrwanych z kontekstu słówek bez nawiązania do sensu wypowiedzi i nazywasz to logiką. > >To co w Twoim przypadku już logika nie wystarczy?> A jakaż to logika pozwala mnie zaatakować?Taka, że jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. > >To chyba jakaś logika Kalego?> Logika Kalego? Nie znam takiej.maceox:To chyba jakaś logika Kalego? chętnie racjonalistka:Logika Kalego? Nie znam takiej. Jaka Ty jesteś mądra!?!   |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | > ale to właśnie o niej jak najbardziej świadczy.Masz rację. Co dodam: o niej i jej kobiecości  > Moim zdaniem to nie jest rozmowa, tylko forma berka albo ciuciubabki.> Czasem przez chwilę można się tak pobawić dla rozrywki.W pełni rozumiem Twoją frustrację. Bawić się w berka dla męzczyzny to nie to samo, co kobiety. Ona ma z tego najwidoczniej sporą frajdę Maceoxie 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#191 1 na 1 | maceox (6766 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | > > ale to właśnie o niej jak najbardziej świadczy.> Masz rację. Co dodam: o niej i jej kobiecości  To zależy jak zdefiniować "kobiecość". Jeśli istotnym jej elementem jest dorosłość intelektualna, to masz rację, ale czy my musimy zawsze tyle wymagać? > > Moim zdaniem to nie jest rozmowa, tylko forma berka albo ciuciubabki.> > Czasem przez chwilę można się tak pobawić dla rozrywki.> W pełni rozumiem Twoją frustrację.Eee tam od razu frustrację... > Bawić się w berka dla męzczyzny to nie to samo, co kobiety. Ona ma z tego najwidoczniej sporą frajdę Maceoxie  Ok, rozumiem do czego zmierzasz, ale to ja bym wolał w realu się z jakąś laską pogonić. Pozdrowienia |
#192 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | > To zależy jak zdefiniować "kobiecość".Jest na ten temat wiele różnych mądrych i głupich dysertacji, ale i dowcipów - w jednym z nich rybak pyta złotą rybkę "czy możesz sprawić, bym zrozumiał kobietę?". Dalszy ciąg z pewnością znasz  > Jeśli istotnym jej elementem jest dorosłość intelektualna, to> masz rację, ale czy my musimy zawsze tyle wymagać?Ano nie musimy. A nawet czasem nie należy  > Ok, rozumiem do czego zmierzasz, ale to ja bym wolał w realu się z jakąś laską pogonić.Otóż to, otóż to  Pozdrowienia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#193 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? |
> >>Logika jest ważna, ale bez zrozumienia treści i kontekstu wypowiedzi nie ma sensu.> >Logika nie traci wskutek jej nierozumienia lub określonego użycia, działa zawsze.> Przepraszam, a jak się to ma do tego, co ja napisałem?Obalam to co napisałeś. > Bo czepiasz się [...] i nazywasz to logiką.Czepiasz się, przecież logicznie uzasadniam. > >A jakaż to logika pozwala mnie zaatakować?> Taka, że jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.To jest logika za krótkiej kołdry, a ja chcę się NAPRAWDĘ wyspać.  > Jaka Ty jesteś mądra!?!  I vice versa?  . |
#194 1 na 1 | maceox (6766 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? | > Obalam to co napisałeś.Czuję się obalony... > >Bo czepiasz się [...] i nazywasz to logiką.> Czepiasz się, przecież logicznie uzasadniam.... i przyczepiony... > To jest logika za krótkiej kołdry, a ja chcę się NAPRAWDĘ wyspać.  ... no popatrz, a ja na coś więcej liczyłem. |
#195 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Świat powstał z NICZEGO? |
> jej kobiecości  Spokojnie PANOWIE,  płeć wirtualna obsługuje jedynie gramatykę. . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|