 |
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-12-2014 09:34 | janek77 (172 punktów) | Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
-1 na 3 | Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?
Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo sapiens jako istota stadna żyje na planecie ziemia setki tysięcy lat, a nie poniżej 15 000 lat.
Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat? Czy może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#46 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Wszelkie nasze budowle, jak budynki, mosty, wieże, itp.> rozsypią się zapewne w okresie kilku tyś. lat w drobny pył,Budowle tak. Ale ślady jak widać nie wszystkie  > i taki sposobem ślad po tej naszej prześwietnej, wyjątkowej i> jedynej, no bo przecież pierwszej cywilizacji zaginie bezpowrotnie.Tak, zostają po nich tylko 'duperele' zupełnie niewarte uwagi kol. atto, ale na szczęście warte uwagi archeologów, antropologów zajmujących się antropogenezą i innych naukowców związanych z zamierzchłą historią Ziemi i jej istot żywych. > Trik polega na tym że wyjątkowa i najbardziej zaawansowana> cywilizacja, to zawsze ta która trwa obecnie. Z tym nie sposób się nie zgodzić. Gratuluję bystrości umysłu 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#47 1 na 1 atto (627 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > No to jeszcze coś z naszego poletka. Pozostałości po Homo erectusie, liczące sobie 800 tys. lat, znalezione na ziemiach polskich.> www.polski(*)254,Homo-erectus-spod-Cieszyna> Wprawdzie to jeszcze nie dowody na cywilizację, ale nie o cywilizacji przeca mówimy, tylko o człowieku.Podobno wg najstarszych przekazów, które są zawarte chyba głównie w tych religijnych papierach, cywilizowana ludzkość ma 400 tyś lat. Zatem te przeróżne prymitywne erectusy powinny być tu nieco wcześniej... tak do miliona lat właśnie, co się świetnie zgadza. |
#48 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Zatem te przeróżne prymitywne erectusy powinny być tu nieco> wcześniej... tak do miliona lat właśnie, co się świetnie zgadza.Czyżby? W których konkretnie papierach "cywilizowana ludzkość ma 400 tyś lat". Podasz coś? Bo raczej nie w Biblii - w niej mowa jest o około 6 tys lat. Poza tym przed człowiekiem w Biblii ponoć nikogo nie było. A rzeczywistość jak na złość taka być nie chce.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#49 1 na 1 atto (627 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Tak jest wg najstarszych przekazów, więc nieco starszych religii od tej naszej - biblijnej. Islam chyba wprost mówi o tych 400 tyś. latach, a zatem powinno to być także w źródłach tejże religii, którymi był chyba jakiś tam prahinduizm. Natomiast w samej Biblii jest wyraźny ślad o tym okresie precesyjnym Ziemi, który ma raptem prawie 26 tyś. lat, co nieco przekraczasz 6 tyś. Ale i to jest pikuś, bo tam są wyraźne wzmianki o poprzednim cyklu, znaczy o poprzednim okresie 26 tyś. lat, co już daje minimum 52 tyś. historii. |
#50 3 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat?Czy może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?
A ty Janku77 jak uważasz, są takie niepodważalne dowody czy jest to jedynie niczym nieuzasadniona wiara? Przy okazji powiedz nam jak odróżnić współczesnego debila od człowieka rozumnego z przeszłości ?
(23grudzień2014 -ZbyszekzWarszawy) |
#51 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Czy są dowody na to, że homo sapiens (.. Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo> sapiens (..) Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek> rozumny żyje setki tysięcy lat?Janku, tu również znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania: www.racjonalista.pl/forum.php/s,647715#w648582
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#52 1 na 1 atto (627 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Przy okazji powiedz nam jak odróżnić współczesnego debila od człowieka rozumnego z przeszłości ?To akurat byłoby bardzo proste: debil zawsze był taki sam jak te dzisiejsze autorytety przeróżne, rzekomo rozumne, Oni stanowią ten tzw. mainstream, czyli takie zabawkowe children science.  Z kolei 'człowiek rozumny' to taka garstka, kuriozum ewolucyjne - coś jak czterolistna koniczyna. Przecież te dzisiejsze wielkie i pospolite prawdy zawsze były znane, np. o heliocentryzmie starożytni Grecy już dobrze wiedzieli, i potrafili to uzasadnić nie gorzej niż dzisiaj. |
#53 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?Proszę bardzo. Niedawno siedziałem w poczekalni Krakowskiego Floatingu i argumenty wpadają mi w ręce same.  Na powyższym zdjęciu prof. Henry de Lumley trzyma w ręku czaszkę Homo heidelbergensisa en.wikipedia.org/wiki/Homo_heidelbergensisz przed około 450 tys. lat, odnalezioną w okolicach miasteczka Tautavel we Francji (w miasteczku znajduje się obecnie muzeum prehistoryczne). Druga z ciekawostek - szałas z Terra Amata na wschodnich krańcach Nicei (dep. Alpes-Maritimes, reg. Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże). W 1966 roku, podczas wykonywania wykopów pod budowę hotelu Palais Carnot (3 przecznice od obecnego bulwaru Lecha Wałęsy), odkryto bogate stanowisko aszelskie Terra Amata. W wyniku prac wykopaliskowych prowadzonych przez powyższego profesora od 1966 roku u stóp Mont Boron, odsłonięto na kopalnej plaży morskiej, przykrytej 10-metrową warstwą osadów czwartorzędowych, dolnopaleolityczne sezonowe obozowiska środkowoaszelskie sprzed ok. 380 tys. lat (wg datowania metodą termoluminescencyjną). Jest to prawdopodobnie najstarsze znane w Europie stanowisko z konstrukcjami mieszkalnymi w typie szałasów o wymiarach 15×7 m, zbudowanych z gałęzi i żerdzi umocnionych kamieniami. Ogień rozpalano na kamiennych płytach lub w obstawach kamiennych w niewielkich zagłębieniach (obok Vértesszőlős na Węgrzech są to najstarsze odkryte ślady palenisk o zorganizowanym układzie). W inwentarzu kamiennym, przy stosunkowo małej liczbie pięściaków, występują elementy archaiczne w postaci narzędzi otoczakowych, takich jak choppery i piki, a także retuszowane narzędzia na nieregularnych odłupkach. www.archeofil.pl/index.php?go=paleolit_osadnictwoProf. Henry de Lumley to w ogóle znacząca postać francuskiej archeologii i prehistorii, warto choćby zaznajomić się z jego notką biograficzną. Urodzony 1934 w Marsylii jest archeologiem, geologiem i i specjalistą od badań prehistorycznych. Dyrektor Instytutu Paleontologii Człowieka w Paryżu, emerytowany profesor w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu. Jest członkiem-korespondentem Wyższej Szkoły Humanistycznej - Instytutu Francuski i byłym dyrektorem Muzeum Narodowego Historii Naturalnej we Francji. Najbardziej znany jest z prac na stanowiskach archeologicznych we Francji i Hiszpanii, zwłaszcza Caune de l "Arago w Tautavel, Francja Południowa, Terra Amata w Nicei, Grota Lazaret w pobliżu Nicei, Baume Bonne w Quinson, gdzie znaleziono jedne z najstarszych dowodów zamieszkiwania człowieka w Europie. Ciekaw jestem, czy potrafisz podać jakieś rozsądne argumenty przeczące dorobkowi naukowców formatu prof. Henry'ego de Lumley. Pozdrawiam i dużo dobrego życzę w Nowym Roku!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#54 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Wszelkie nasze budowle, jak budynki, mosty, wieże, itp.> rozsypią się zapewne w okresie kilku tyś. lat w drobny pył,Cóż własne intuicje niekoniecznie są dobrym doradcą.. www.racjonalista.pl/forum.php/s,647988#w649321
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#55 -1 na 3 atto (627 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >Wszelkie nasze budowle, jak budynki, mosty, wieże, itp.> >rozsypią się zapewne w okresie kilku tyś. lat w drobny pył,> Cóż własne intuicje niekoniecznie są dobrym doradcą..> www.racjonalista.pl/forum.php/s,647988#w649321Jakieś brednie postdarwinowskie. Ewolucja gatunków nie dzieje się aż tak szybko. Człowiek jest praktycznie taki sam od miliona lat przynajmniej... w każdym razie 100 tyś. lat to za mało na jakiekolwiek istotne zmiany. Te różne szkielety przeróżnych humanoidów sprzed setek tyś. lat są bardziej wytworem wyobraźni samych badaczy a nie faktami naukowymi. Czaszki współczesnych ludzi są chyba dość mocno zróżnicowane, a i może być to potem zdeformowane praktycznie dowolnie... to nie jest diament. |
#56 1 na 1 atto (627 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | No, to chyba potwierdza te moje pomysły o cywilizowanej ludzkości, znaczy to trwa z 400 tyś. lat a nie 6 czy 10 tyś. co wykładają obecnie w szkołach. > en.wikipedia.org/wiki/Homo_heidelbergensis"Its brain was nearly as large as that of a modern Homo sapiens." Jasne, bo to jest zwyczajna czacha... współczesnego człeka. |
#57 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Jakieś brednieOpublikuj swoje rewelacyjne intuicje i wejdź w polemikę z prof. Lumley. Z pewnością są tego warte, by cały świat naukowy się o nich dowiedział  > Czaszki współczesnych ludzi są chyba dość mocno zróżnicowane,Zgadza się. Bo i ras jest dziś dużo, od pigmejów poprzez europejczyków, azjatów do indian i aborygenów. > a i może być to potem zdeformowane praktycznie dowolnie...Potem? Przez kogo? Systematyka rodzaju Homo nie jest kompletna, wiadomo jedynie, że w przeszłości występowało kilka gatunków, jednak co do ich liczby i stopnia ich pokrewieństwa nadal trwają wśród naukowców spory. Ale wykopaliska nie kłamią, choć kol. atto zapewne chciałby, by tak było. Pora skonfrontować się z rzeczywistością, spójrz prawdzie w oczy panie kolego.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#58 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Jasne, bo to jest zwyczajna czacha... współczesnego człeka.A jakieś dowody na to, prócz swoich domysłów?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#59 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Islam chyba wprost mówi o tych 400 tyś.(..)> w samej Biblii jest wyraźny ślad (..) który ma raptem prawie 26 tyś> (..) tam są wyraźne wzmianki o poprzednim okresie 26 tyś. lat,> co już daje minimum 52 tyś. historii.Nie wiem jak żeś to policzył, ale nic się nie zgadza z tym, co jest w Biblii. Zresztą to wszystko co piszesz i tak mało. Człowiek żyje na Ziemi 2.5 miliona lat, a człowiek myślący około 200 tysięcy lat. Religie na ten temat bredzą. Czego innego zresztą można się po nich spodziewać? To była tylko próba zapełnienie głodu wiedzy, bez możliwości, czy narzędzi jej poznania. Możliwości przyszły wraz z Darwinem i nowoczesnymi narzędziami oznaczania wieku skał i pozostałości organicznych. Ale niektórzy nadal wierzą dosłownie w to, co napisano o świecie w Biblii. Pozostaje tylko współczuć.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#60 1 na 1 atto (627 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > > Jasne, bo to jest zwyczajna czacha... współczesnego człeka.> A jakieś dowody na to, prócz swoich domysłów?OK. Znam, czy mam, 'dowody' zgodne z wymaganiami, czyli na poziomie tej niszowej dziedziny 'nauki' zwanej popularnie antropologią... no może nie dokładnie takie, lecz przynajmniej takie, i tak z marszu tylko, bo od dawna nie zajmowałem się tą dziedziną... na poważnie. Po prostu mam tę świadomość, że antropolodzy, historycy, socjolodzy, ekonomiści, itp. to dość marni logicy... co jest zresztą oczywiste - to nie są dziedziny ścisłe, więc tam pracują głównie tzw. humaniści, czyli ludzie stosunkowo słabi, czy też słabo przygotowany do myślenia.  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|