 |
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-12-2014 09:34 | janek77 (172 punktów) | Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
-1 na 3 | Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?
Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo sapiens jako istota stadna żyje na planecie ziemia setki tysięcy lat, a nie poniżej 15 000 lat.
Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat? Czy może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#91 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Do tego są zdolne i dzisiejsze małpy.Dobrze, że nie próbujesz nam wmówić, że te rysunki wykonał sam Bóg. Janku oglądałem niedawno film z rezerwatu chodzącej co jakiś czas na dwóch nogach małpy. Małpy też ulegają ewolucji i potrafią uczyć się od człowieka, którego widza co parę dni, to po pierwsze. Po drugie - czy możesz podlinkować przykład jakiegoś rysunku, wykonanego przez małpę?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#92 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Czekam na linki z fotkami, czy innymi mediami nt tego znaleziska.Nie wiem o jakim szkicu piszesz. Ja nic na temat jakiegoś szkicu nie mówiłem. Janku, wiesz już ode mnie wystarczająco dużo, byś mógł na te tematy sam poszukać wiadomości. W Polsce dostępnych jest również wiele książek naukowych, poruszających zagadnienia z dziedzin antropogenezy i archeologii. Na początek zachęcam przede wszystkim do odwiedzenia Muzeum Archeologicznego w Krakowie, znajdującego się niedaleko ważnych dla katolików ulic: Franciszkańskiej i Kanoniczej. Serdeczne pozdrowienia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#93 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >>Można wręcz dojść do wniosku, że homo sapiens głupieje w funkcji czasu.> > Wręcz nie istnieją takie bzdury w jakie ludzie nie są zdolni uwierzyć,> ale jakie może Pan przedstawić racjonalne argumenty na poparcie tego wniosku?> np. choroba homoseksualizm uznana nie jest przez część homo sapiens za chorobę.Podam dla przeciwwagi twierdzenia, z których człowiek już się wycofał. Świadczy to ewidentnie o postępie człowieka, czyli mądrzeniu: II w. - Święty Klemens z Aleksandrii pisał: "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą". 314 r. - Uchwalono w kościele ekskomunikę dla dezerterów. 385 r. - Po raz pierwszy katoliccy biskupi polecili ściąć innych chrześcijan z powodów wyznaniowych. 638 r. - Szósty sobór w Toledo nakazuje przymusowe ochrzczenie wszystkich Żydów zamieszkałych w Hiszpanii. 694 r. - Siedemnasty sobór toledański uznaje wszystkich Żydów za niewolników. 1252 r. - W bulli "Ad extripanda" papież Innocenty IV przyrównał wszystkich chrześcijan-niekatolików do zbójców i zobowiązał władców do tego, by winnych heretyków zabijano w ciągu pięciu dni. XIV w. - Wybucha epidemia czarnej śmierci. Kościół wyjaśniał, że winę za ten stan rzeczy ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do napaści na nich. 1484 r. - Papież Innocenty VIII oficjalnie nakazał palenie na stosach kotów domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten był praktykowany przez trwający setki lat okres polowań na czarownice. 1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa. W praktyce kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. 1584 r. - Papież Grzegorz XIII w bulii "In coena Domini" zrównuje protestantów na równi z piratami i zbrodniarzami. 1600 r. - 17 lutego spalono na stosie Giordano Bruno, który głosił że wszechświat jest nieskończony i jednorodny (z czego wynikał pogląd, że ludzie nie są jedynymi inteligentnymi istotami w kosmosie). 1615 r. - Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia teorii heliocentrycznej. 1633 r. - Trybunał inkwizycyjny skazuje 70-letniego Galileusza za to, iż głosił zasady heliocentryzmu nie potrafiąc ich udowodnić. Gdyby nie zawarta z Inkwizycją ugoda polegająca na publicznym wyrecytowaniu formuły odwołującej i przeklinającej swoje "błędy", zostałby skazany na stos. Galileusz do końca życia znajdował się pod nadzorem Inkwizycji. 1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne. 1836 r. - Grzegorz XVI w nowym wydaniu indeksu ksiąg zakazanych uzależnia czytanie Biblii w językach narodowych od zgody Inkwizycji. 1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił: "Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, "aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić". Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#94 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >>>Brak miast, cmentarzy, śladów walki, śwątyń nie są żadnym dowodem braku stadności> >>A co jest dowodem?> >Może by tak mości alumnie do gimnazjum powrócić?> Niezły unik.  Stosuję go czasem , kiedy nie chcę się swoją wiedzą dzielić darmo  |
#95 8 na 8 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Mi chodzi o istoty rozumne (sapiens), a nie grupę małp ganiających po kniejach i kreślących kółka w jaskiniach.Miejże więcej szacunku dla swoich przodków! |
#96 1 na 1 atto (627 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > >Podważam jedynie i co najwyżej to nazewnictwo i pomiary czach w antropologii.> Jeśli się rzeczywiście coś podważa, to trzeba jeszcze jakieś naukowe argumenty, czy dowody podać typu alternatywne wykopaliska, prawidłowo wg zasad fizyki zakwestionować zasady datowania, wnioskowanie i podać dlaczego, sfalsyfikować z uzasadnieniem itp.> Jednym słowem się nieco wysilić, posiadając jednocześnie analogiczny do teorii podważanej warsztat wiedzy.Nie muszę się wysilać. Ludzkość istnieje około pół miliona, co zgodne zarówno z tymi wykopaliskami, jak i innym źródłami, typu mitologia, religie, itp. > Na razie tylko powiedziałeś, że podważasz. Bardzo często ludzie sądzą, że inni się przejmą samymi słowami.Niekiedy trzeba wypowiedzieć wprost rzecz oczywistą żeby zajebać malkontenta.  Antropologia jak i cała ta nauka o przepowiadaniu historii nie jest dziedziną ścisłą - tam nie ma w ogóle dowodów... sensu stricto. |
#97 -2 na 4 | janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Widzisz Przyjacielu różni się nasz światopogląd o ewolucji diametralnie. Ja małp bez Duszy Nieśmiertelnej nie uważam za swoich przodków, choćby i z braku stanów pośrednich, ale także logicznie. Jak będziemy dyskutowali w przyszłości o języku komputerowym, w którym zapisany jest kod człowieka - DNA, będziesz mógł błyskać wiedzą i liczyć prawdopodobieństwo poszczególnych operacji dla wizualizacji tematów.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
| janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Ale masz pewnego pecha bo KK nie uznał w swej historii ewolucji za sprzeczną z Teologią katolicką. A tego dotyczy temat.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
#99 4 na 4 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Widzisz Przyjacielu różni się nasz światopogląd o ewolucji diametralnie. Ja małp bez Duszy Nieśmiertelnej nie uważam za swoich przodków, choćby i z braku stanówno to masz, koleś, pecha, gdyż niezależnie od tego czy ty się na to godzisz czy nie, masz z małpami wspólnych przodków. Na dodatek twoje DNA zawiera materiał genetyczny 'naniesiony' w procesie ewolucji przez wirusy, które - w przeciwieństwie do małp - nie nie są uważane za żywe organizmy. Na koniec dodam, że ewolucja jest dobrze opisana,a o wirusach i ich wpływie na mutacje wiemy więcej niż o duszy nieśmiertelnej. |
| janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | I powałkujemy w przyszłości Panie Kolego także ten temat, by rozwiać wiele wątpliwości. Spojrzymy jak Bóg za pomocą kreatorów stworzył świat. Jak grzech pierworodny (sex pierwszych Rodziców) zburzył ład w wszechświecie z materii Einsteinowej i skutki tego odczuwamy do dziś wraz z całą drogą mleczną. A wspólnych przodków masz też z wieloma częściami naszej galaktyki, ale tylko na zasadzie programu komputerowego. To, że dany obiekt w C++ zawiera składnię zawierającą te same znaki alfanumeryczne nie oznacza, że w wynikowym programie musi się zazębiać przedmiotowo z innymi obiektami. To zależy od konstruktora - programisty. Tak i we wszechświecie zależy od Boga - Konstruktora.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
#101 1 na 1 | janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Niepokoi mnie ich brak dokładności.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
#102 1 na 1 | janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > > Ale ja dociekam z Wami do prawdy o historii człowieka> > rozumnego z Duszą nieśmiertelną. I weryfikuję Wasze dowody.> A byłeś już w tym Muzeum? Czy moje zachęty odkładasz w niepamięć?Googlowałem. > > Więc najstarszy cmentarz homo sapiens z jakiego jest okresu?> > A najstarsza osada z jakiego okresu?> Wg moich danych to okolice 400 tys. lat.Jakieś fotki tej osady są z wykopalisk? Mnie nie ogranicza teologicznie nawet i 10 milionów lat więc się nie stresuj.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
#103 1 na 1 | janek77 (172 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Tu np. delfin maluje; www.pond5.(*)93638/delfin-rysuje-obraz.htmlW pytaniach zawarłem po czym poznać stadność homo sapiens. I malowideł w to bym nie mieszał bo sama natura jest wstanie wiele zdziałać na tym polu np. but półwyspu apenińskiego, czy czaszka na Marsie.
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | > Ale masz pewnego pecha bo KK nie uznał w swej historii ewolucji za> sprzeczną z Teologią katolicką. A tego dotyczy temat.Jak zwykle się mylisz. W temacie inicjującym zapytałeś "Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?".Oczywiście nie ma, bo przekształcenie się z różnych odmian człowieka w człowieka myślącego przyjęło się datować na około 200 tys. lat temu. Za to argumentów, że człowiek żyje dłużej przedstawiliśmny tutaj bez liku. Poza tym w swojej wypowiedzi na którą właśnie Ci odpowiedizałem, postawiłeś ryzykowną tezę, że człowiek z upływem lat głupieje. Czyż nie tak? Widzisz, nawet w tak szacownej insytuacji jak Kościół Katolicki (nie mówiąc o świecie poza) wiedza i świadomość ludzka wolno, ale postępuje naprzód. Nie wstecz. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#105 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej | Wg mojej wiedzy stosowanie kilku metod datowania równolegle daje wyniki całkiem zadowalające. naukawpols(*)escencyjnej-w-archeologii.htmlCzasami jedna metoda wobec danego znaleziska jest lepsza, inna gorsza. Oczywiscie wybiera się tą lepszą. Nie wiem, czy rozwiałem Ci wątpliwości, ale to już Twój problem. Może powinieneś porozmawiac o tym z jakimś naukowcem od archeologii? Pomyśl nad tym.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|