Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-12-2014 09:34janek77 (172 punktów)Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
Ocena -1 na 3
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?

Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo sapiens jako istota stadna żyje na planecie ziemia setki tysięcy lat, a nie poniżej 15 000 lat.

Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat?
Czy może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#151
10-02-2015 10:48
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Szarley, prawdopodobnie rozmawiasz z człowiekiem ze sporymi kompleksami, który swoją wstrzemięźliwością robi sobie dobrze, zamiast pracą nad pomniejszaniem odchłani ignorancji.
>Gdyby mu zabrać ten arttefakt niepokalania sexem, to cóż by mu zostało?

5 cm?
6?

#152
10-02-2015 11:07
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi szarley


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#153
03-03-2015 23:22
 0 na 2
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi szarley

>1 Nie wiem czy Jezus żył w celibacie

Żył.

>2 Paweł z Tarsu nakazywał aby biskupem był "mąż jednej żony"

Słowa św. Pawła z Tarsu - Wyższość dziewictwa 1 Kor 7,25-40

>3 św Piotr był żonaty

Tak. Patrz także 1 Kor 7,25-40

>4 Przez większość swojej historii kościół katolicki nie wymagał celibatu od księży
>5 Celibat wprowadzono z powodów ekonomicznych

Wprowadzono po to, by Kapłan skupił się na Posłudze KK, a nie na małżonce.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#154
03-03-2015 23:28
 Ocena 1 na 1
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Marecki_
>O matko ale długi wątek, zaraz go przeczytam ale najpierw napiszę coś co wiem. Najstarszą zbadaną pod kątem wieku grupą homo sapiens są Aborygeni. Badania wskazują, że przybyli do Australii 80tys lat temu przez przesmyk między PNG a Australią, który nie był wówczas pod wodą.

Równie dobrze mogli przybyć znacznie później wszak przesmyk ów nie zatonął.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#155
04-03-2015 00:02
 Ocena 1 na 1
Marecki_ (361 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Równie dobrze mogli przybyć znacznie później wszak przesmyk ów nie zatonął.
Ale przybyli właśnie wtedy. Oprócz tego mają najstarsze dna na ziemi ze wszystkich ludzi. A przesmyk ów zatonął właśnie.

#156
04-03-2015 06:32
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>>1 Nie wiem czy Jezus żył w celibacie
>Żył.
Skąd pewność?

>>2 Paweł z Tarsu nakazywał aby biskupem był "mąż jednej żony"
>Słowa św. Pawła z Tarsu - Wyższość dziewictwa 1 Kor 7,25-40
Czyli nakaz przeciw sugestii...

>>4 Przez większość swojej historii kościół katolicki nie wymagał celibatu od księży
>>5 Celibat wprowadzono z powodów ekonomicznych
>Wprowadzono po to, by Kapłan skupił się na Posłudze KK, a nie na małżonce.
Dlatego skupia się na żonach i córkach parafian

#157
04-03-2015 08:04
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Przeanalizujmy zatem te znaleziska.
Chłopie! A masz wystarczające przygotowanie (wiedzę choćby skromną) by taki temat "analizować'?
>Chcesz jeszcze widzę analizować, coś tu dla Ciebie chyba jest niejasne.
>Czekamy zatem na Twoją analizę. Jak na razie, to zadajesz tylko naiwne pytania.
To jest technika wywoływania dyskusji janka 77. Ma wątpliwości niech więc je przedstawi i podzieli się nimi z nami, a potem zapyta. A tu ni z gruchy ni z pietruchy pytanie naiwne i prośba o dyskusję. Z moich obserwacji wynika, że to prowokacja. Przecież z jego wiary, opartej na badaniach przeprowadzonych przez pewnego biskupa niemieckiego nie tylko człowiek ale i cała nam znana biologiczna, otaczająca nas rzeczywistość, powstała ok. 6,5 tys. lat temu. To o co Tobie chodzi janku 77? Nie wierzysz biskupowi?
>Miałeś coś chyba powiedzieć w moim wątku od DNA.
Ja też się domagam odpowiedzi na zagadnienie możliwości powstania ludzkości z jednej pary, na podstawie współczesnych badań DNA. Odpowiedzi już żądam. Sam obiecałeś odpowiedzieć prosząc o czas, bo w chwili dyskusji ponoć go nie miałeś.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,646001#w646761
>A na razie piszesz tylko pyszałkowate ogólniki "Udowodnione jest naukowo na bazie kodu DNA, że pochodzimy od jednych Rodziców" i obiecanki-cacanki pokroju "założę temat, powałkujemy, dojdziemy" itp.
>Zacznij w końcu Janku. Długo na Twoje argumenty czekać nie będziemy.
>Twój Czas się właściwie już kończy (i nasza cierpliwość).
Dla mnie czas janka 77 już się skończył. Jego naiwne podejście do nurtujących go problemów nie będę więcej komentował. Niech raczej, zamiast czytać wydawnictwa katolickie, poczyta sobie wydawnictwa, choćby popularno-naukowe, traktujące o historii naturalnej Ziemi i metodyce dochodzenia do wniosków zupełnie innych jak u janka 77.

Ich bin besser als mein Ruf

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Wenancjusz
> Dla mnie czas janka 77 już się skończył. Jego naiwne podejście do
> nurtujących go problemów nie będę więcej komentował

Mam podobnie. Właściwie nawet sam Janek77 stracił do tego serce i już od pewnego czasu w rozmowie nie uczestniczy spierając się z szarejem o detale dotyczące historii apostołów.
Widocznie stracił serce do wybiegów, albo zmęczył się tworzeniem nowych ścieżek wykręccania się od odpowiedzi, tak że cała dyskusja osiąga z góy przewidziany finał: z dużej chmury Janowych zapewnień o "tłumaczeniu", "wałkowaniu" itp. mały deszcz rejterady.

> Niech raczej, zamiast czytać wydawnictwa katolickie, poczyta sobie wydawnictwa,
> choćby popularno-naukowe, traktujące o historii naturalnej Ziemi i metodyce
> dochodzenia do wniosków zupełnie innych jak u janka 77.

W jednym wpisie zapytałem go, kto go uczył historii.
Musiał mieć na lekcjach czasy prehistoryczne. Ciekawe, czy jego nauczycielka od historii wie, jak po paru latach zmienił front, czy też jak zmieniło go seminarium.

I czy mógłby jej dzisiaj spojrzeć prosto w oczy.
A może tak jak i za nas tutaj, zabrałby się za nią by ją nawrócić na 6.5 tys letnią historię ludzkości?

Ech co z ludźmi robi religia..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#159
04-03-2015 08:33
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Słowa św. Pawła z Tarsu - Wyższość dziewictwa 1 Kor 7,25-40

Tak, dużo więcej jest w Piśmie Świętym rzeczy zupełnie sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem i rozumem. "Wyższość dziewictwa" przy tym to tzw. pikuś.
Janku, powinno Cię zaciekawić:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,647988#w657854

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#160
04-03-2015 08:41
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi szarley
>> Wprowadzono po to, by Kapłan skupił się na Posłudze KK, a nie na małżonce.
> Dlatego skupia się na żonach i córkach parafian

Rozumiem szarley, że świadomie zdążasz drogą ks. De Mello (indyjskiego Jezuity) inkryminowanego w 1998r. wraz z jego książkami przez owóczesnego prefekta Kongregacji Wiary Kard. Ratzingera, oraz samego JP II Wielkiego.

De Mello zwykł był mawiać:
Wiecie, że jestem księdzem. Często gdy przychodzi do mnie do spowiedzi prostytutka, to mówi tylko o Bogu.
A gdy przychodzi ksiądz - mówi tylko o seksie.


O święta Jankowa naiwności..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#161
04-03-2015 08:47
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Wprowadzono po to, by Kapłan skupił się na Posłudze KK, a nie na małżonce.

O, święta Jankowa naiwności!
Jest to zupełnie niemożliwe: człowiek psychologicznie już tak ma, że jeśli czegoś się wyrzeka - z tym się wiąże jeszcze ciaśniej.
Rozwiązać problem lepszego skupiania się na Posłudze KrK można byłoby w ten sposób, że pozwalano by księdzu figlować z małżonką.
Niestety, na ten odważny krok hierarchów kościelnych jeszcze nie stać.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#162
04-03-2015 09:44
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Ale masz pewnego pecha bo KK nie uznał w swej historii ewolucji za sprzeczną z Teologią katolicką. A tego dotyczy temat.

Kiedy? Czy nie czasem wtedy, gdy cały świat przyjął pracę Darwina jako logiczną i zgodną z rozumem? KK nie miał wyjścia i musiał teorię ewolucji przyjąć, by nie wypaść za margines zainteresowania. Owszem przyjął, ale jak zwykle zaczął swoje pokrętne interpretacje, tak by nie zaprzeczać a dopasować się do naukowych już twierdzeń (np. te symboliczne siedem dni tworzenia świata nie oznacza dosłownie siedmiu, co nie przeczy Księdze Rodzaju). A kiedy zrehabilitowano Kopernika, Galileusza. Ile setek lat później? Dlatego, że tych głupot nie można było już pielęgnować. KK był w przymusie i nie było żadnego wyboru. Człowieku! Czy Ty naprawdę jesteś taki zasklepiony w sobie? Toć Twoje twierdzenie, że człowiekowi może inteligencja się obniżać widać właśnie po Tobie.

>
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.



Ich bin besser als mein Ruf

#163
05-03-2015 00:50
 Ocena 1 na 1
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Marecki_
Kiedy zatonął?

Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#164
05-03-2015 00:52
 Ocena-2 na 4
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi szarley
>Skąd pewność?

Z szerokopojętej Wiedzy KK.

Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#165
05-03-2015 06:55
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>>Skąd pewność?
>Z szerokopojętej Wiedzy KK.

Se kapelonku jaja czynicie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365