Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-12-2014 09:34janek77 (172 punktów)Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
Ocena -1 na 3
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?

Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo sapiens jako istota stadna żyje na planecie ziemia setki tysięcy lat, a nie poniżej 15 000 lat.

Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat?
Czy może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>>A byłeś już w tym Muzeum? Czy moje zachęty odkładasz w niepamięć?
>Googlowałem.

To na początek. Kiedyś jednak tam pójdź, by samemu popatrzeć.
Jest tam zdecydowanie wiecej różnych omówień i samych eksponatów, niż w cytatach i na stronach internetowych.
Poza tym spotkasz się z konkretną rzeczą z tamtych czasów. Może to rozwieje Twoje wątpliwości.

>Jakieś fotki tej osady są z wykopalisk?

Jedna jest już umieszczona niżej. Sam też możesz na początek poguglać.

> Mnie nie ogranicza teologicznie nawet i 10 milionów lat więc się nie stresuj(ę)

Ok, mam taką nadzieję.
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
> I malowideł w to bym nie mieszał bo sama natura jest wstanie wiele
> zdziałać na tym polu np. but półwyspu apenińskiego, czy czaszka na Marsie.

Dobrze, że nie jesteś skłonny powiedzieć, że Mona Lisa to też dzieło natury
Poniżej zdjęcie twarzy o której mówisz wysokiej rozdzielczości, zrobione przez sondę Mars Reconnaissance Orbiter wystrzelonej przez NASA w kierunku Marsa 12 sierpnia 2005 roku (w rogu po prawej zdjęcie zrobione przez sondę Viking_1 w 1976).



Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
> KK nie uznał w swej historii ewolucji za sprzeczną z Teologią katolicką.

Cytat:
Nie zakazuje więc kościelny Nauczycielski Urząd, by teoria ewolucjonizmu, o ile bada, czy ciało pierwszego człowieka powstało z istniejącej poprzednio, żywej materii - że bowiem dusze stwarzane są bezpośrednio przez Boga (..) stała się przedmiotem dociekań i dyskusji uczonych obydwu obozów, zgodnie z obecnym stanem nauk ludzkich i świętej teologicznej wiedzy (..) Nie wolno bowiem wiernym Chrystusowym trzymać się takiej teorii, w myśl której przyjąć by trzeba [...], że nazwa "Adam" nie oznacza jednostkowego człowieka, ale jakąś nieokreśloną wielość praojców.
Pius XII papież

Dociekać Janku możesz, ale w sytuacjach konfliktowych musisz się poddać ograniczeniom Papieża i Kościoła. Czyli jak zwykle hamulec
Jeśli to jest uznanie teorii ewolucji w całej rozciągłosci, to ja jestem małą dziewczynką z warkoczykami - jak mawiał klasyk

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#109
12-01-2015 08:53
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
> Jak grzech pierworodny (sex pierwszych Rodziców)....

Nastepny wierzacy idiota, ktory nie wie co to grzech pierworodny

#110
12-01-2015 10:01
 Ocena 3 na 3
cmos (1664 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Poniżej zdjęcie twarzy o której mówisz wysokiej rozdzielczości, zrobione przez sondę Mars Reconnaissance Orbiter wystrzelonej przez NASA w kierunku Marsa 12 sierpnia 2005 roku (w rogu po prawej zdjęcie zrobione przez sondę Viking_1 w 1976).

Uważaj: To zdjęcie po prawej nie zostało wykonane przez sondę Viking. To artefakt powstały po przepuszczeniu oryginalnego zdjęcia przez algorytmy poprawiania obrazu. Źródłowy fragment zdjęcia miał zaledwie jakieś 30x30 pikseli i jest do wyguglania. I nie widać na nim ani trochę tej "twarzy". Tyle że do prasy poszedł ten modyfikowany - bo bardziej medialny - i nikomu nie chciało się sprawdzić oryginału.

#111
12-01-2015 14:52
 Ocena 1 na 1
atto (627 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
> Nie widzę specjalnych powodów, żeby się rehabilitować. A zwłaszcza pod wpływem Twojego głupkowatego zawołania.

To akurat typowe dla mizerot.

>Jeśli masz inny pogląd, po prostu podaj swoje dowody lub wspierających je naukowców, zamiast narcystycznie odsądzać istniejących od czci i wiary. Ja już swoje podałem.

Jakich naukowców? Chyba... pizdowców.

>Nigdy nie twierdziłem że mam jakieś specjalnie duże. Podaję argumenty zrozumiałe dla średnio inteligentnych ludzi, używających do czasu do czasu dwóch rąk i rozumu oraz potrafiących skumać jak działa nauka.

Niestety, ale nauka nie działa - to nie jest maszyna, lecz stado.

>Ty zaś masz kwalifikacje dużo większe, jesteś inteligentnym chłopcem z wielkimi perspektywami na zmianę świata.
>Zatem do dzieła!

Prędzej do działa, bo z cepami, którym się roi jakieś 6 tyś. lat świata biblijnego, inaczej nie idzie gadać.

#112
12-01-2015 14:59
 Ocena 1 na 1
atto (627 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Nie dorosłeś do rzeczowego pisania, i już nie dorośniesz, co wnioskuję wprost z ilości twoich wypowiedzi: 5 tyś. zdań!

Toż to istny szok! Nawet pijak zacząłby używać rozumu, uczyć się, po przejściu takiej historii.

#113
12-01-2015 15:04
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi atto
> wnioskuję wprost z ilości twoich wypowiedzi: 5 tyś.

Acha, tylko że aktualnie jest ich 4378, więcej za cholerę nie chce być

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#114
12-01-2015 15:04
 Ocena 1 na 1
atto (627 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Radzę zabanować tego pozera.
Jestem przeciwnikiem wszelkiej cenzury, no ale takie nagminne szerzenie ciemnoty powinno być jednak zakazane - i ścigane z urzędu.

#115
13-01-2015 00:15
 Ocena 1 na 1
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi rafal73
A Ty jako ateista wiesz niby lepiej .

Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#116
13-01-2015 00:18
 Ocena 1 na 1
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Nie hamulec, a logika i wspólne fale z Magisterium KK.

Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#117
13-01-2015 00:26
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>A Ty jako ateista wiesz niby lepiej .

Oczywiscie, ze wiem lepiej.
Grzech pierworodny to: pierwszy grzech Adama i Ewy w raju popełniony pod wpływem pokusy szatana. Polegał on na uniesieniu się pychą i okazaniu nieposłuszeństwa wobec Boga poprzez spożycie z drzewa poznania dobra i zła owocu zakazanego.

A wiec nic a nic nie ma wspolnego z seksem "pierwszych" rodzicow

Albo jestes idiota albo trollem. Tak czy siak zart sie nie udal

#118
13-01-2015 01:39
 0 na 2
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi rafal73
Sex pierwszych Rodziców to fakt o szerokiej wiedzy w KK.

Zarówno Drzewo Poznania dobra i zła, jak i Drzewo Życia to symbole. PŚ pełne jest symboliki. Nadto my Katolicy nie opieramy się tylko na Biblii, a moja wiedza na ten temat jest szeroka. Polecam na początek pisma św.Mechtyldy z Magdeburga.

Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#119
13-01-2015 01:50
 Ocena 1 na 1
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Z innego profilu rysy tej ala 'twarzy są jeszcze mniej widoczne. Ale ten rys bydlęcia z jaskini też daleki jest od ideału. Więc skupmy się na pytaniach dotyczących stadności pomijając malowidła.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#120
13-01-2015 01:54
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Sex pierwszych Rodziców to fakt o szerokiej wiedzy w KK.

Tak, KK ma szeroka wiedze na temat obcego i wlasnego seksu.

> Zarówno Drzewo Poznania dobra i zła, jak i Drzewo Życia to symbole. PŚ pełne jest symboliki. Nadto my Katolicy nie opieramy się tylko na Biblii, a moja wiedza na ten temat jest szeroka. Polecam na początek pisma św.Mechtyldy z Magdeburga.

Grzech pierworodny nie ma nic wspolnego z seksem. To, ze wam katolikom/trollom "pierworodny" kojarzy sie z penisem i pochwa nie jest wina autorow opwowiesci biblijnych. To 2 tysiace lat prania mozgu zrobily z niego wode i sprawily, ze 90% istniejacych wyrazow na swiecie kojarzy sie wam z obcymi penisami, pochwami, odbytami i seksem

Jesli chcesz zartowac z wierzacych to musisz to subtelniej robic. Musisz katolicka fiksacje seksualna inaczej karykaturowac. Poziom onetowy nie robi tutaj wrazenia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365