Racjonalista - Strona głównaDo treści
ateisci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-01-2015 10:05artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ateisci
Ocena -16 na 20
Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Selanos
>
.siostra nietschego ozenila sie z nazistai jego prace wyladowaly u nazistow
>

#227
03-01-2015 21:32
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
>bzdura

I taka to Twoja 'wiedza' Nie piszę to dla Ciebie, Ty i tak swoje wiesz, ale parę osób więcej to przeczyta, tak że dziękują za Twoją "bzdurę".

Cytat:
Istnieje negatywna relacja pomiędzy inteligencją a wiarą w konkretnych społeczeństwach. Pierwszy raz fenomen ten został zauważony w latach 20 przez badaczy takich jak Howell (1928) i Sinclair (1928), którzy zauważyli negatywną relację między inteligencją a wiarą pośród studentów. W latach 50, Agryle (1958) wysunął wniosek, że "istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że inteligentny student zaakceptuje ortodoksyjną wiarę, oraz mniejsza szansa na jego pro-religijne nastawienie". Dowody wskazujące na negatywną relację między wiarą a inteligencją w odniesieniu do konkretnych narodowości, pochodzą z czterech głównych źródeł:
Negatywna korelacja pomiędzy inteligencją a wiarą.
Mniejszy procent osób religijnych w elitach społecznych, względem reszty społeczeństwa.
Zmniejszenie religijności w okresie dojrzewania, w związku z rozwojem umiejętności poznawczych.
Zmniejszenie religijności w XX wieku w związku z zwiększeniem ogólnego poziomu inteligencji w społeczeństwie.
a) Negatywna korelacja pomiędzy inteligencją a wiarą

Wiele badań wskazuje na istnienie negatywnej relacji między inteligencją a wiarą. Podsumowanie 43 badań, stworzone w roku 2000 przez Bella daje na to jednoznaczne dowody. Jako przykład możemy wskazać badania, które odbyły się w Holandii na grupie reprezentatywnej 1538 osób. Analiza IQ wykazała, że inteligencja wśród agnostyków jest wyższa o średnio 4 punkty niż w przypadku teistów (Verhage, 1964). W nowszych badaniach, Kanazawa (2007) przeanalizował dane American National Longitundinal Study of Adolescent Health - ogólnokrajowego badania grupy 14,277 osób, które zostały poddane dwukrotnemu testowi na inteligencję, pierwszy raz w okresie dojrzewania, a drugi raz kilka lat potem. Jedno z pytań dotyczyło religijności: "Do jakiego stopnia uważasz się za osobę religijna?", możliwe były 4 odpowiedzi "nie jestem religijny", "jestem trochę religijny", "średnio religijny", oraz "bardzo religijny". Wyniki były jednoznaczne, grupa osób, która wskazała jako odpowiedź brak religijności okazała się najbardziej inteligentna z IQ na poziomie 103,09 punktów. Średnia punktów w badaniach malała wraz z wzrostem religijności, odpowiednio IQ=99.34, 98.28, 97.14. Relacja pomiędzy IQ i wiarą religijną jest znacząca: (F (3,14273) = 78.0381, p < .00001).

Mniejszy procent osób religijnych w elitach społecznych, względem reszty społeczeństwa

Potwierdzenie powyższej tezy możemy znaleźć w kolejnych badaniach. Po raz pierwszy zostało to udowodnione już w 1921 roku, w ankiecie przeprowadzonej wśród najbardziej wpływowych amerykańskich naukowców i wykładowców. Średnio tylko 39% przyznało się do wiary w Boga (48% w przypadku historyków, oraz 24% w przypadku psychologów) - Leuba (1921). W roku 1965 Roe zwrócił uwagę, że w grupie 64 wpływowych naukowców, jedynie 4,8% a więc 3 osoby przyznały się do wiary w Boga. Procent ten jest znacznie mniejszy, niż w przypadku ogółu amerykańskiego społeczeństwa, w roku 1958 w badaniach Agryle, 95.5 procent ogółu społeczeństwa przyznało się do wiary w Boga. W badaniach przeprowadzonych w latach 90, na członkach American National Academy of Science, procentowa ilość wierzących wynosiła 7%, w porównaniu do 90% w reszcie społeczeństwa (Larsen, Witham, 1998). W Wielkiej Brytanii jedynie 3,3% członków Royal Society wierzy w Boga, a 78.8% to ateiści (reszta to "grupa niezdecydowana"). Ogólna ilość wierzących w całym społeczeństwie wyniosła 68,5%.

www.racjonalista.pl/kk.php/s,6076

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#228
03-01-2015 21:32
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik
to nie sap wiecej bo mnie nudzisz

#229
03-01-2015 21:35
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
>najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.

Liczyć się to nie to samo, co kierować się przez władzę nakazami religijnymi.
W każdym z krajów Zachodu istnieje wolność wyznawania religii. W tym sensie rządzący z pewnością się z nią liczą np. Holandia, czy Szwecja.
Pierwszy raz od dłuższego czasu masz rację artem2035

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#230
03-01-2015 21:38
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
>najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.

Bzdura.

Najbogatsze kraje europejskie:
Francja - 40% niewierzących
Szwecja - 34% niewierzących
Holandia - 30% niewierzących
Norwegia - 29% niewierzących

Za to najmniej niewierzących jest w Rumunii.

Źródło:Eurobarometer Poll 2010

Jacek Głodzik udowodnił, że istnieje negatywna relacja pomiędzy inteligencją a wiarą, ja właśnie udowodniłem, że w krajach najbogatszych, z najwyższym poziomem życia jest więcej niewierzących. Jak Pan zerknie na link który podałem, to dowie się Pan, że w tych krajach mało ludzi deklaruje się jako zdecydowani wierzący w boga. Czy coś jeszcze mamy udowodnić, podać konkretne badania, przykłady?

#231
03-01-2015 21:38
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
To może pójdź na spacer, popatrz żonce w oczy itp.
Nudzą się tylko ludzie nudni.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Selanos (12869 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
>>.siostra nietschego ozenila sie z nazistai jego prace wyladowaly u nazistow

Co miała do tego jego siostra i co on miał do tego, że naziści używali jego prac, skoro umarł w roku 1900?

#233
03-01-2015 21:43
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Pierwszy raz od dłuższego czasu masz rację artem2035
Zdarza się, że w dłuższych odstępach czasu coś zrozumiesz.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#234
03-01-2015 21:47
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
>poczytaj chlopcze schiopenhauera na temat wolnosci potem pogadamy

Większość użytkowników tutaj raczej nie będzie miała ochoty z Tobą rozmawiać. Jak tu - vide 'chłopiec'. Lekceważysz ludzi. Ale z Arthura Schopenhauerem jesteś z pewnością obryty(a), brawka
PS ciekawe, czy sam Schopenhauer byłby zachwycony rozmową

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#235
03-01-2015 21:50
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Duch Prawdy
Cieszę się, że mnie uważnie czytujesz Duchu. Plus (dałbym nawet dwa).

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#236
03-01-2015 21:53
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi farmer
>Widzę że coś dociera pomału do ciebie.
Ślepym często się wydaje, że widzą, ale może rzeczywiście widzisz, bo jak pomału dociera, to łatwo zauważyć.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#237
03-01-2015 21:53
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik
ja napisalam ze ty mnie nudzisz a nie ze ja sie nudze

#238
03-01-2015 21:53
 Ocena 7 na 7
Mano (1060 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
> ja sie odnosze do waszych kretynskich wypowiedzi chlopczyku

> jestes nudny wiec cie oleje

Bardzo przepraszam!

Czy Pani jest posłanką na Sejm z ramienia PiS i ma na imię Krystyna?



#239
03-01-2015 21:55
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Selanos
poczytaj sobie o siostrze nietschego
>

#240
03-01-2015 21:55
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Duch Prawdy
Uczysz się składać literki, a nawet całe wyrazy. To dobrze.
Lepiej późno, niż wcale.
Ty weź Duchu lepiej przestań na tym Racjonaliście głosić, czytać innych (choć z tym akurat są znaczne problemy). Uwsteczniasz się. To po prostu Ci szkodzi - przeciążenia szarych komórek ewidentnie

Rafal parodiuje Twoje podejście do wiary, a Ty nawet sensownej riposty nie potrafisz sklecić.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365