 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-01-2015 10:05 | artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | ateisci
-16 na 20 | Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..#376 2 na 2 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | Jak robił to Benedykt Spinoza, że jego pomnik stoi dziś tuż przy wejściu na czerwoną ulicę w Hadze? Czyż lokalizacja tych dwóch miejsc nie jest dowodem na to, że rozumność wykracza poza pojęcie racjonalizmu, którym posługuje się humanistyka? |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | A być może jest właśnie odwrotnie - bywalcy i bywalczynie czerwonej ulicy w Hadze pragną powiewu pierwszego ateistyczno-heretyckiego ducha wolności. Nie wolno zapominać, że kurtyzany i ich klienci to też ludzie, człek nie samą żądzą żyje. Rozumność zdecydowanie wykracza poza pojęcie racjonalizmu, humanizmu a nawet instynktów i emocji. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#378 2 na 2 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | > A być może jest właśnie odwrotnie - bywalcy i bywalczynie czerwonej ulicy w Hadze pragną powiewu pierwszego ateistyczno-heretyckiego ducha wolności.Nie wiem czego pragną rozpustnicy, ale dobrze pamiętam, że gdy spaliłem pierwszego dżointa pod pomnikiem Spinozy w mieście słynącym z rezydencji królewskiej oraz Trybunału Sprawiedliwości, to pomyślałem sobie, że moje pragnienia najlepiej wyraża myśl kabalistyczna. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | W takim razie mam dla Ciebie przykrą wiadomość: chyba nie polubicie się z Benedictusem Spinozą..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#380 1 na 1 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | > W takim razie mam dla Ciebie przykrą wiadomość: chyba nie polubicie się z Benedictusem Spinozą..Dlaczego tak sądzisz? Obaj mamy podobne poglądy na wiele spraw. Benedykt zauważył, że większość biblijnych proroków posiadła swą wiedzę za pomocą słów i obrazów i ja dostrzegłem coś podobnego... |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | > Dlaczego tak sądzisz? Obaj mamy podobne poglądy na wiele spraw.Być może. Choć jego pragnienia raczej średnio wyrażała myśl kabalistyczna..  > Benedykt zauważył, że większość biblijnych proroków posiadła swą> wiedzę za pomocą słów i obrazów i ja dostrzegłem coś podobnego...Pozwól, że Cię nieco skoryguję. Nie znam twórczości Spinozy dokładnie, ale zdaje się dostrzegł u wszystkich proroków tylko i wyłącznie naturalne cechy ludzkie. Czyli spryt, bogatą wyobraźnię itd. Wiedzą bym tego nie nazwał. Wot, tworzone słowa i obrazy, które potomni nicowali na siódmą stronę, ale ze zwykłym doswiadczeniem życiowym np. w kwestii rozwoju polityki, ekonomii czy etyki miało to bardzo mało wspólnego. Sama koncepcja Narodu Wybranego jest już zresztą typowo plemiennym motywem występującym w wielu kulturach. Prawie każdy się tak sam na jakimś etapie życia czuje, tudzież projektuje to na swoją wspólnotę. "My, tutaj w ramach naszego bloku (klasy, drużyny) jesteśmy szczególną ekipą"  Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#382 1 na 1 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | > > Dlaczego tak sądzisz? Obaj mamy podobne poglądy na wiele spraw.> Być może. Choć jego pragnienia raczej średnio wyrażała myśl kabalistyczna..  Myśl kabalistyczna jest obecna w filozofii Spinozy. Nie wiem czy wyrażała jego pragnienia, ale na pewno inspirowała. > > Benedykt zauważył, że większość biblijnych proroków posiadła swą> > wiedzę za pomocą słów i obrazów i ja dostrzegłem coś podobnego...> Pozwól, że Cię nieco skoryguję. Nie znam twórczości Spinozy dokładnie, ale zdaje się dostrzegł u wszystkich proroków tylko i wyłącznie naturalne cechy ludzkie. Czyli spryt, bogatą wyobraźnię itd.Nie przypisywał im nadprzyrodzonych zdolności, ale uważał, że byli kabalistami, a kabała znakomicie rozwija spryt i wzbogaca wyobraźnię. > Wiedzą bym tego nie nazwał. Wot, tworzone słowa i obrazy, które potomni nicowali na siódmą stronę, ale ze zwykłym doswiadczeniem życiowym np. w kwestii rozwoju polityki, ekonomii czy etyki miało to bardzo mało wspólnego.Spinoza mówiąc o słowach i obrazach miał na myśli symbole, alegorie itp., który miały i mają do dziś ogromny wpływ na politykę, ekonomię i etykę. > Sama koncepcja Narodu Wybranego jest już zresztą typowo plemiennym motywem występującym w wielu kulturach.> Prawie każdy się tak sam na jakimś etapie życia czuje, tudzież projektuje to na swoją wspólnotę.Istotnie. Ale nie ma w historii innego narodu, który istniał więcej niż 2000 lat. Dlatego koncepcja żydowska jest tak wyjątkowa i powinna służyć wszystkim narodowcom za wzór. |
#383 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ateisci | > ... nie ma w historii innego narodu, który istniał więcej niż 2000 lat. Dlatego koncepcja żydowska jest tak wyjątkowa i powinna służyć wszystkim narodowcom za wzór.Ejże? (Domyślam się, że te "2000" to omyłka, prawdopodobnie chodziło o więcej - bo choćby Rzymianie, Persowie, a jeszcze bardziej Grecy). Popatrzmy: Chińczycy, Hindusi, Grecy trzymają się całkiem dobrze! Nie mówiąc już o sąsiadujących z Żydami Egipcjanach - wcześniejszych (narodowo i państwowo) od Żydów i całkiem krzepkich dziś. Ten 'niezwykły' status Żydów to mit. Drobner, z machiny czasu. |
#384 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | > Istotnie. Ale nie ma w historii innego narodu, który istniał> więcej niż 2000 lat.Zapewne chodzi Ci od dzisiaj o około 3500 lat. Błąd. Chińczycy uczą się w szkole o swojej historii z przed 3 i 4 tys. lat. Sama cywilizacja Chińska (utrwalona) ma w granicach 5 tys. lat.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#385 1 na 1 artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci |
ty za milion lat nie osiagnal bys tego co przecietny zyd ma. masz tak zasciankowy umysl > |
| Drobner (19539 punktów) | Odp: ateisci |  Drobner, z cokołu |
#387 1 na 3 artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | juz wiem skad masz ten nick |
#388 1 na 1 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | Gdy mówimy o > Rzymianach, Persach, starożytnych Grekach, Chińczykach, Hindusach i Egipcjanachmamy na myśli kultury i cywilizacje które tworzyli Rzymianie, Persowie, Grecy, Chińczycy, Hindusi i Egipcjanie. Podobne cywilizacje i kultury stworzyli np. Celtowie i Aztekowie, ale przecież nie ma czegoś takiego jak naród celtycki ani aztecki. Nie wiem czy wiesz, ale Grekami nazywali siebie mieszkańcy bizantyjskiego Konstantynopola, a współcześni grecy nie mówią po grecku lecz po nowogrecku. Pytam więc gdzie chcesz widzieć ten naród grecki i kim byli "ostatni Rzymianie"? Czy przodkowie wyznawców Allacha z Kairu zbudowali piramidy? > 'niezwykły' status Żydów to mit.Tak. Jest to mit tak stary jak samo pojęcie narodu, które pochodzi z czasów Oświecenia ze społeczeństwa przemysłowego. |
#389 1 na 1 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | > Chińczycy uczą się w szkole o swojej historii z przed 3 i 4 tys. lat.> Sama cywilizacja Chińska (utrwalona) ma w granicach 5 tys. lat. A dlaczego nie możemy mówić o cywilizacji Chińskiej od czasu gdy ok. 35 tys. lat temu ludzie współcześni (Homo sapiens) zajęli tereny wokół jaskiń Zhoukoudian zamieszkiwane przez przedstawicieli gatunku Homo erectus? Dlaczego nie możemy przesunąć granic cywilizacji Chińskiej choćby o 10 tys. lat wstecz do początku tzw. rewolucji neolitycznej? |
| Drobner (19539 punktów) | Odp: ateisci | Grecy są potomkami 'starożytnych Greków', bez względu na to, czy nazywali się Hellenami czy inaczej. Jest ciągłość genetyczna, ciągłość miejsca i ciągłość kultury i cywilizacji oraz ciągłość języka (od linearnego B). (Ty też mówisz po nowopolsku, z Polakiem z XII w. raczej byś się nie dogadał) Chińczycy sami siebie tak nie nazywają ale oboje wiemy o kim mowa. Hindusi sami siebie tak nie nazywają ale oboje wiemy o kim mowa. W obu tych przypadkach masz nawet ciągłość religii (jeśli o to Ci chodzi). Egipcjanie są najlepszym kontrprzykładem na Twoją tezę. Tak, przodkowie wyznawców Allacha z Kairu zbudowali piramidy'Rzymianami' nazwałem przodków Włochów. Ich cywilizacja oddziałuje do tej pory (prawo). Chcesz zasłonić swoją pochopnie przyjętą tezę jedynie żonglerkami słowno-znaczeniowymi. Drobner, treść, nie słowa. PS. BTW: jakie to zdobycze cywilizacyjne osiągnęli Żydzi? A jakie zdobycze kulturowe? (Monoteizm? - nie rozśmieszaj mnie...) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|