Racjonalista - Strona głównaDo treści
ateisci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-01-2015 10:05artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ateisci
Ocena -16 na 20
Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..
#361
05-01-2015 22:45
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
>...slabi zawsze dzialaja w grupie poniewaz sami z siebie nic nie znacza w kupie sile hehe

artem 2035> ...jak widzisz religia sie ma dobrze rosnie w sile
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w649810
Samobój nr. 3

artem 2035> ...pascal napisal opinia ogolu to opinia mniej zdolnych
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w649931
Samobój nr. 4

artem 2035> ...opinia tlumu to opinie mniej zdolnych blazej pascal
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w650226
Samobój nr. 5

Pięknie artem2035 definiuje swój kościół.
I plecie to samo.
To dopiero jest nudne!

Drobner, dobijak^3^4^5

#362
06-01-2015 08:39
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Drobner
nie cpaj tyle

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>To kiedy się zabierzesz za wyczerpujące i rzeczowe odpowiedzi Andrzejowi.51?
>Mam nadzieję, że doceniasz - motywuję Cię byś zmazał piętno ignoranta.
>Do dzieła, śmiało.
Pilnuj, sprzątaj, kontroluj, porządek w obozie musi być i kup lustro, żebyś sobie znów nie zmazał nie w tym miejscu, bo już masz tylko pół twarzy, jeszcze kilka niewłaściwych maźnięć i nie zobaczysz swojego odbicia.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#364
06-01-2015 10:42
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Pilnuj, sprzątaj, kontroluj, porządek w obozie musi być i kup
> lustro, żebyś sobie znów nie zmazał nie w tym miejscu, bo
> już masz tylko pół twarzy, jeszcze kilka niewłaściwych maźnięć
> i nie zobaczysz swojego odbicia.

Dziękuję za szereg całkowicie bezinteresownych rad i przestróg. Będę uważał / stosował

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
> nie cpaj tyle

Zawsze mówisz innym, co mają robić?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Dziękuję za szereg całkowicie bezinteresownych rad i przestróg. Będę uważał / stosował
A pisałeś, że moja nauka nie jest tu nikomu potrzebna. Masz plusa mimo tego puszczonego oczka.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#367
06-01-2015 10:55
 Ocena 1 na 1
Sygnał (4252 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Klapaucjusz
Czas mają, bo niepochlebne treści lądują na Oślej Ławce.

#368
06-01-2015 11:06
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Duch Prawdy
A szkoda, bo mrugnięcie było tu kropką nad "i"
Cytat:
Ironia i sarkazm
Jeśli oczekujesz, że pisząc o tych tematach będziemy śmiertelnie poważni, zawiedziesz się. Owszem, często nasz styl jest niezwykle poważny, książkowy lub naukowy, bez cienia uśmieszku na ustach. Jednakże jest to zmieszane z mniej pompatycznymi ujęciami. "Propagowanie racjonalizmu oznacza nie tylko suchy język naukowych monografii (mało zazwyczaj perswazyjnych czy prelekcji, czy też wreszcie jedynie wyrabianie logicznego myślenia w świadomości społecznej. Oznacza ono także sięgnięcie po oręż lekkości i humoru, ironii i drwiny, jako nader groźnych narzędzi do walki z przesądem, nonsensem i bzdurą. Oznacza więc sięgnięcie do świetnych wzorów oświeceniowych pamfletów, tak skutecznie i nieubłaganie, a przy tym wszystkim w tak lekkiej formie, tropiących relikty mentalności pierwotno-irracjonalnej we współczesnych im społeczeństwach" (Zygmunt Poniatowski). Sam Mistrz imię którego nosi Racjonalista, daje nam wytyczne, które ujął w credo Tadeusz Żeleński-Boy: "Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia, demaskujące dyskusje, wpuszczać powietrze, ośmielać do myślenia, iżby pośród walących się bałwanów zostało to, co naprawdę jest szanowane - oto zadanie, które chciałbym spełniać wedle sił moich". Oczywiście argumenty nasze są jak najbardziej poważne i jak najmniej śmieszne. Tego jednak umysłom bystrym tłumaczyć nie potrzeba.

Z wprowadzenia do Racjonalisty.

Tłumaczyć nie potrzeba.. czyżby?
Warto Duchu poznać bliżej niektóre definicje i niuanse.
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#369
06-01-2015 11:39
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>A szkoda, bo mrugnięcie było tu kropką nad "i"
Twój wykład całkowicie zbędny, wiem czym było mrugnięcie, dlatego napisałem, że dostajesz plusa mimo mrugnięcia.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#370
06-01-2015 11:53
 Ocena 1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>
tylko jak sie o to prosza

#371
06-01-2015 12:09
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Duch Prawdy
Dzięki, nie trzeba było. Na marginesie - jesteś wyjątkowo miłościwy

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
> tylko jak sie o to prosza

Jakoś nie widać, żeby Cię o coś prosił
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399#w650297
Swoją drogą z tym Tatarkiewiczem i Baruchem od urodzenia do śmierci, to kulejesz.
Uważniej trzeba czytać, a co do nakazów wiary która ogranicza niekiedy zdobyć się na ich odrzucenie. Jak robił to Benedykt Spinoza.


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Duch Prawdy
> mimo mrugnięcia.

Teraz przepraszam, ale zajmę się bardziej wciągającymi mnie sprawami.
Trzymaj się chmur, Duchu!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#374
06-01-2015 12:21
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik
w jakim celu wklejasz te zdjecia?

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
> w jakim celu wklejasz te zdjecia?

Przeczytaj wpisy z konta, z którego korzystasz - a będziesz wiedział.
To kontynuacja mojego poprzedniego wątku z artem2035.
Z Tobą rozmawiałem o imieniu Spinozy, czy z kimś innym? Jeśli korzystacie z tego samego konta, a kompletnie nie czytacie swoich kolegów / koleżanek również niego korzystających, to nie ma sensu.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365