 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-01-2015 10:05 | artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | ateisci
-16 na 20 | Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | > .siostra nietschego ozenila sie z nazistai jego prace wyladowaly u nazistow > |
#227 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | > bzduraI taka to Twoja 'wiedza'  Nie piszę to dla Ciebie, Ty i tak swoje wiesz, ale parę osób więcej to przeczyta, tak że dziękują za Twoją "bzdurę". Cytat: Istnieje negatywna relacja pomiędzy inteligencją a wiarą w konkretnych społeczeństwach. Pierwszy raz fenomen ten został zauważony w latach 20 przez badaczy takich jak Howell (1928) i Sinclair (1928), którzy zauważyli negatywną relację między inteligencją a wiarą pośród studentów. W latach 50, Agryle (1958) wysunął wniosek, że "istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że inteligentny student zaakceptuje ortodoksyjną wiarę, oraz mniejsza szansa na jego pro-religijne nastawienie". Dowody wskazujące na negatywną relację między wiarą a inteligencją w odniesieniu do konkretnych narodowości, pochodzą z czterech głównych źródeł: Negatywna korelacja pomiędzy inteligencją a wiarą. Mniejszy procent osób religijnych w elitach społecznych, względem reszty społeczeństwa. Zmniejszenie religijności w okresie dojrzewania, w związku z rozwojem umiejętności poznawczych. Zmniejszenie religijności w XX wieku w związku z zwiększeniem ogólnego poziomu inteligencji w społeczeństwie. a) Negatywna korelacja pomiędzy inteligencją a wiarą
Wiele badań wskazuje na istnienie negatywnej relacji między inteligencją a wiarą. Podsumowanie 43 badań, stworzone w roku 2000 przez Bella daje na to jednoznaczne dowody. Jako przykład możemy wskazać badania, które odbyły się w Holandii na grupie reprezentatywnej 1538 osób. Analiza IQ wykazała, że inteligencja wśród agnostyków jest wyższa o średnio 4 punkty niż w przypadku teistów (Verhage, 1964). W nowszych badaniach, Kanazawa (2007) przeanalizował dane American National Longitundinal Study of Adolescent Health - ogólnokrajowego badania grupy 14,277 osób, które zostały poddane dwukrotnemu testowi na inteligencję, pierwszy raz w okresie dojrzewania, a drugi raz kilka lat potem. Jedno z pytań dotyczyło religijności: "Do jakiego stopnia uważasz się za osobę religijna?", możliwe były 4 odpowiedzi "nie jestem religijny", "jestem trochę religijny", "średnio religijny", oraz "bardzo religijny". Wyniki były jednoznaczne, grupa osób, która wskazała jako odpowiedź brak religijności okazała się najbardziej inteligentna z IQ na poziomie 103,09 punktów. Średnia punktów w badaniach malała wraz z wzrostem religijności, odpowiednio IQ=99.34, 98.28, 97.14. Relacja pomiędzy IQ i wiarą religijną jest znacząca: (F (3,14273) = 78.0381, p < .00001).
Mniejszy procent osób religijnych w elitach społecznych, względem reszty społeczeństwa
Potwierdzenie powyższej tezy możemy znaleźć w kolejnych badaniach. Po raz pierwszy zostało to udowodnione już w 1921 roku, w ankiecie przeprowadzonej wśród najbardziej wpływowych amerykańskich naukowców i wykładowców. Średnio tylko 39% przyznało się do wiary w Boga (48% w przypadku historyków, oraz 24% w przypadku psychologów) - Leuba (1921). W roku 1965 Roe zwrócił uwagę, że w grupie 64 wpływowych naukowców, jedynie 4,8% a więc 3 osoby przyznały się do wiary w Boga. Procent ten jest znacznie mniejszy, niż w przypadku ogółu amerykańskiego społeczeństwa, w roku 1958 w badaniach Agryle, 95.5 procent ogółu społeczeństwa przyznało się do wiary w Boga. W badaniach przeprowadzonych w latach 90, na członkach American National Academy of Science, procentowa ilość wierzących wynosiła 7%, w porównaniu do 90% w reszcie społeczeństwa (Larsen, Witham, 1998). W Wielkiej Brytanii jedynie 3,3% członków Royal Society wierzy w Boga, a 78.8% to ateiści (reszta to "grupa niezdecydowana"). Ogólna ilość wierzących w całym społeczeństwie wyniosła 68,5%. www.racjonalista.pl/kk.php/s,6076
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#228 1 na 1 artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | to nie sap wiecej bo mnie nudzisz |
#229 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | > najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.Liczyć się to nie to samo, co kierować się przez władzę nakazami religijnymi. W każdym z krajów Zachodu istnieje wolność wyznawania religii. W tym sensie rządzący z pewnością się z nią liczą np. Holandia, czy Szwecja. Pierwszy raz od dłuższego czasu masz rację artem2035 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#230 2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | Odp: ateisci | > najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.Bzdura. Najbogatsze kraje europejskie: Francja - 40% niewierzących Szwecja - 34% niewierzących Holandia - 30% niewierzących Norwegia - 29% niewierzących Za to najmniej niewierzących jest w Rumunii. Źródło:Eurobarometer Poll 2010Jacek Głodzik udowodnił, że istnieje negatywna relacja pomiędzy inteligencją a wiarą, ja właśnie udowodniłem, że w krajach najbogatszych, z najwyższym poziomem życia jest więcej niewierzących. Jak Pan zerknie na link który podałem, to dowie się Pan, że w tych krajach mało ludzi deklaruje się jako zdecydowani wierzący w boga. Czy coś jeszcze mamy udowodnić, podać konkretne badania, przykłady? |
#231 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | To może pójdź na spacer, popatrz żonce w oczy itp. Nudzą się tylko ludzie nudni. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: ateisci | > >.siostra nietschego ozenila sie z nazistai jego prace wyladowaly u nazistowCo miała do tego jego siostra i co on miał do tego, że naziści używali jego prac, skoro umarł w roku 1900? |
#233 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: ateisci | > Pierwszy raz od dłuższego czasu masz rację artem2035  Zdarza się, że w dłuższych odstępach czasu coś zrozumiesz.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#234 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | |
#235 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | Cieszę się, że mnie uważnie czytujesz Duchu. Plus (dałbym nawet dwa).
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#236 -1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: ateisci | > Widzę że coś dociera pomału do ciebie.Ślepym często się wydaje, że widzą, ale może rzeczywiście widzisz, bo jak pomału dociera, to łatwo zauważyć.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#237 1 na 1 artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | ja napisalam ze ty mnie nudzisz a nie ze ja sie nudze |
#238 7 na 7 | Mano (1060 punktów) | Odp: ateisci | > ja sie odnosze do waszych kretynskich wypowiedzi chlopczyku> jestes nudny wiec cie olejeBardzo przepraszam! Czy Pani jest posłanką na Sejm z ramienia PiS i ma na imię Krystyna?  |
#239 1 na 1 artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | Odp: ateisci | poczytaj sobie o siostrze nietschego > |
#240 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ateisci | Uczysz się składać literki, a nawet całe wyrazy. To dobrze. Lepiej późno, niż wcale. Ty weź Duchu lepiej przestań na tym Racjonaliście głosić, czytać innych (choć z tym akurat są znaczne problemy). Uwsteczniasz się. To po prostu Ci szkodzi - przeciążenia szarych komórek ewidentnie  Rafal parodiuje Twoje podejście do wiary, a Ty nawet sensownej riposty nie potrafisz sklecić.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|