Racjonalista - Strona głównaDo treści
ateisci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-01-2015 10:05artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ateisci
Ocena -16 na 20
Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..
Drobner (19539 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
> w bibli ewangelii sw mateusza...
A wiesz, że Ewangelii św. Mateusza nie napisał Mateusz? Ani żaden święty!

Tego posta nie napisał Drobner.

#32
02-01-2015 14:59
 Ocena 9 na 9
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
> a jakie sa racjonalne przeslanki by w niego nie wierzec?
Jest coś co za wiarą przemawia? Oprócz chciejstwa, naiwności, nadziei na zaświatowy hotelik i skłonności do przyjmowania łatwych odpowiedzi znaczy się? Napisz coś sensownego w tej kwestii to będzie można podyskutować bo jak na razie bozia to tylko twoje chciejstwo i niewiedza. Względnie trollizm i to taki wyjątkowo niechlujny.
>czlowiek nie posiada calej wiedzy o wszechswiecie to skad ty masz pewnosc ze Boga niema>.
Skąd pewność, że jest? A jeśli nie pewność to przynajmniej skłonność do życia tak jakby był? I to akurat ten, w którego dana owieczka (baranek?) wierzy.

Jeśli planujesz odpowiadać to napis coś z sensem zamiast bzdur o 10% wykorzystywaniu mózgu. Popracuj też nad pisownią, nawet jeśliś troll to warto jednak jakiś poziom zachować.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#33
02-01-2015 15:01
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Sygnał
>...trąd jest karą za grzechy, a nie chorobą bakteryjną...
A to ciekawe jest!
1. Przecież właśnie oni pierwsi powinni wiedzieć/wierzyć, że trąd jest od bakterii.
Bo nikt bakterii widział!
2. Przyczyny widzialne - powszechnie pleniące się grzechy - to takie... prostackie, takie jakieś nazbyt rzeczywiste.

Drobner, nieLepper.

#34
02-01-2015 15:05
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)Odp: ateisci
>Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga

Bo nie ma dowodów na istnienie bogów i sama ta idea jest bezsensowna.

>a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?

Hmmmm, bo są dowody na istnienie powietrza? Możemy je poczuć, zmierzyć, zważyć, a nawet zobaczyć w odpowiednich warunkach. Bez większych problemów możemy sprawdzić skład powietrza. Polecam podpalenie czegokolwiek, tym sposobem dowiemy się, że jednym ze składników powietrza jest tlen

>pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem

Mit.

>.pewnosc jest znamieniem glupoty.

Dlatego pozwalam sobie na 1% niepewności Jestem otwarty, proszę mi znaleźć ostateczny, nie do obalenia dowód na istnienie boga.

Ja mogę udowodnić istnienie słownika, radzę zapoznać się z tym fenomenem.

#35
02-01-2015 15:09
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi kulka_na_mole
>Czy naprawdę nie można blokować na tym forum tego rodzaju osobników?

Przynajmniej jest zabawnie. Poza tym, zawsze możemy takiego osobnika nakierować na prawidłową ścieżkę, nawet jeśli by to była ta z jego domu do biblioteki po słownik

#36
02-01-2015 15:13
 Ocena 10 na 10
Drobner (19539 punktów)Odp: ateisci


Drobner

#37
02-01-2015 15:26
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
>pozatym kazdy czlowiek wykorzystuje swoj rozum w roznych celach qwezmy takiego dr mengele. facet byl inteligentny co nie znaczy madry glupiec nie przewiduje konsekwencji swoich czynow podobnie jak racjonalisci

Myli Pan inteligencję i mądrość, z moralnością. Zresztą, kwestia inteligencji i mądrości Mengele to kwestia sporna. Dzisiaj raczej uważa się, że jego chore badania nie miały żadnej wartości naukowej.

#38
02-01-2015 15:28
 Ocena 4 na 4
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi kulka_na_mole
Może nie blokować, ale zwyczajnie ignorować. Nie rozumiem, dlaczego tyle osób próbuje z nim "dyskutować".
_

#39
02-01-2015 15:29
 Ocena 6 na 6
Selanos (12869 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
>wiara istnieje od lat

Trąd i rzeżączka też. I obrzezanie dziewczynek w krajach afrykańskich.

#40
02-01-2015 15:33
 Ocena 4 na 4
Selanos (12869 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Dariusz Jamrozowicz
>Może nie blokować, ale zwyczajnie ignorować. Nie rozumiem, dlaczego tyle osób próbuje z nim "dyskutować".

Bo trzeba siać, siać, siać...

DyktaFon (9281 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Drobner
>> w bibli ewangelii sw mateusza...
>A wiesz, że Ewangelii św. Mateusza nie napisał Mateusz? Ani żaden święty!
>Tego posta nie napisał Drobner.

Ale może choć święty go napisał?...

#42
02-01-2015 15:52
 Ocena-1 na 3
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Drobner
gdyby ci tak darmo dawaly leczyl bys teraz aids albo zoltaczke typu c

#43
02-01-2015 15:53
 Ocena-3 na 5
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Drobner
>.
a co sadzisz ze ewangelie napisal glowonog?

Drobner (19539 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi DyktaFon
>Ale może choć święty go napisał?...

śnięty Drobner

#45
02-01-2015 15:59
 Ocena 2 na 2
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Selanos
Tak, siać trzeba, ale są okoliczności, w których należy machnąć ręką. Według mojej oceny tu akurat była jedna z nich, ten człowiek nie jest zainteresowany żadną rozmową.
_

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365