 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..#196 5 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > 1. Człowiek ma Żyć w Prawdzie i Miłości. Kłamstwo zabija Jego i Ziemię!> 2. Natychmiast trzeba zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o połowę!> 3. Ludność Ziemi nie może przekraczać LICZBY KRYTYCZNEJ! 6 969 696 969I co, posłuchano Cię?  Pierwsza teza w Twojej ksiażce fałszywa. Kłamstwo czasem pomaga, a czasem szkodzi. Prawda też czasem szkodzi. Mówienie "żyj w miłosci" to jak uczenie 2latka tabliczki mnożenia za pomocą dobrych rad w stylu "weź i się naucz". Na wszystko przychodzi czas w życiu, ale trzeba też znać odpowiednie sposoby. Twoje nimi nie są. Druga teza mało odkrywcza. Mnie książka niedouczonego proroka Sławka potrzebna nie będzie.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#197 6 na 6 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > 1. Człowiek ma Żyć w Prawdzie i Miłości. Kłamstwo zabija Jego i Ziemię!> 2. Natychmiast trzeba zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o połowę!> 3. Ludność Ziemi nie może przekraczać LICZBY KRYTYCZNEJ! 6 969 696 969.> Po kilku miesiącach doczekałem się odpowiedzi na pytania o dogmaty Twojej religii! |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > > 1. Człowiek ma Żyć w Prawdzie i Miłości. Kłamstwo zabija Jego i Ziemię!> > 2. Natychmiast trzeba zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o połowę!> > 3. Ludność Ziemi nie może przekraczać LICZBY KRYTYCZNEJ! 6 969 696 969> I co, posłuchano Cię?  Nie. To koniec Jacku. 1. Człowiek nie wyrzekł się kłamstwa. 2. Zamiast zmniejszyć emisję zwiększył. ( "Ja mogę jeszcze zdążyć uciec przed tym, co się stanie. Ale moja trzyletnia córka już nie - kończy pesymistycznie Box." ) 3. LICZBA KRYTYCZNA dawno przekroczona! 6 969 696 969 : www.worldometers.info/world-population/
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#199 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > 6 lat temu, w 2009 roku ukazała się moja książka, w której> "nieoduczony prorok?, chyba chciałeś napisać niedouczony..."Dziękuję za zwrócenie uwagi, oczywiście miało być niedouczony. Nie zrozum mnie źle Sławek. Nikt nie kwestionuje tutaj Twojej świadomości zagrożeń cywilizacyjnych, wiedzy ekologicznej itp. Masz z pewnością większą świadomość tych spraw niż przeciętny obywatel, choć nie sądzę, że wiesz więcej, niż typowy forumowicz R. Ale na temat autorów najstarszej ewangelii, rodowodu Jezusa, wieku Jezusa w czasie chrztu, fizyki ("palenie się wody") czy też i j. polskiego ("pisze o tym") wiedzę masz znikomą, albo żadną. Fakty są jakie są i inne nie będą. Nie mniej, świadomość ekologiczna daje Ci niewątpliwy plus. Serdecznie pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | |
#201 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > To koniec Jacku.Sławek, zastanawiam się czy to nie jest tak, że przyszedłeś na Racjonalistę leczyć swoje egzystencjalne lęki wg ułomnego schematu: jeśli więcej ludzi uzna że jesteś prorokiem, masz kontakt z Bogiem itp. - to poczujesz się lepiej. A juz najlepiej byś się poczuł, gdybyś zbawił Świat i "to by się potwierdziło". My takich 'zbawców' tutaj nie potrzebujemy, ale skoro Ty nas porzebujesz, to powiedz otwarcie w czym rzecz i już.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Jak mało rozumiesz Jacku, trzeba wyleczyć przyczynę choroby, punkty 2 i 3 to tylko objawy.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#203 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Jak mało rozumiesz Jacku1. Rzadko który, a już na fR to absolutnie żaden racjonalista nie rozumie tych spraw tak dobrze, jak Ty. 2. Jeśli jest inaczej - patrz pkt 1. > trzeba wyleczyć przyczynę choroby, punkty 2 i 3 to tylko objawy.www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w663171
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > A może to nie Duch przekazał, tylko racjonalnie zwracasz Sławku uwagę na pewne zjawiska? Człowiek tak już ma, że myśli i wyciąga wnioski. Nic w tym nadprzyrodzonego nie ma  Można by napisać, że w tym nic nadprzyrodzonego nie ma, gdyby układanka składała się z samych religijnych części, ale jeśli 7 elementów jest religijnych, a ósmy z astronomii, to nie można pisać, że jest to racjonalne.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#205 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Po kilku miesiącach doczekałem się odpowiedzi na pytania o dogmaty Twojej religii! 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość.: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Sławek, zastanawiam się czy to nie jest tak, że przyszedłeś na Racjonalistę leczyć swoje egzystencjalne lęki wg ułomnego schematu: jeśli więcej ludzi uzna że jesteś prorokiem, masz kontakt z Bogiem itp. - to poczujesz się lepiej.> A juz najlepiej byś się poczuł, gdybyś zbawił Świat i "to by się potwierdziło".> My takich ' zbawców' tutaj nie potrzebujemy, ale skoro Ty nas porzebujesz, to powiedz otwarcie w czym rzecz i już.Błędnie odbierasz, nikt nigdy nie był prorokiem, ani zbawicielem, każdy może się zbawić sam i innego zbawienia nie ma. : www.racjonalista.pl/forum.php/s,659636#w660012
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > >Jak mało rozumiesz Jacku> > trzeba wyleczyć przyczynę choroby, punkty 2 i 3 to tylko objawy.> www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w663171 > Kłamstwo czasem pomaga, a czasem szkodzi. Prawda też czasem szkodzi.Kłamstwo jest początkiem i przyczyną wszelkiego zła, które czynią ludzie, nigdy nie pomaga, zawsze szkodzi. Prawda nigdy nie szkodzi, Prawda jest Miłością, masz fałszywą definicję Prawdy, dlatego nie rozumiesz. Definicja Prawdy nie odnosi się do materii, ale do życia duchowego człowieka. Prawda to Miłość, a to co ludzie potocznie nazywają prawdą, to ich wiedza o świecie, którą uważają za prawdziwą, a wiedza zmienną jest, w miarę nowych odkryć..., a Prawda Absolutna jest niezmienna. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#209 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Można by napisać, że w tym nic nadprzyrodzonego nie ma, gdyby> układanka składała się z samych religijnych części, ale jeśli 7 elementów> jest religijnych, a ósmy z astronomii, to nie można pisać, że jest to racjonalne.Miałem na myśli tylko i wyłącznie Twój wniosek, że przekroczenie populacji 7 miliardów ludzi będzie prowadziło do zagłady. Ktoś kiedyś napisał sobie taką liczbę, a Ty ją po prostu trochę "w przekazem astronomicznym" przypasowałeś. Miałeś prawdopodobieństwo na studiach? Tam gdzie panuje niewidza rodzi się "magia" i religia. No właśnie.  Zagłada nie nastąpi. Wg mnie nastąpi po prostu przesilenie. Ludzkość nie może się rozmnażać w takim tempie. Liczba ludzi się zmniejszy, ale żadna katastrofa nie nastąpi a Ty wówczas nie będziesz pamiętał o liczbie 696..etc. Nikt nie będzie o niej pamiętał. Ale na tą chwilę pamiętaj: 77 i Iryd. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|