 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..#541 1 na 3 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Religia Prawdy | |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy ... powołanie | > Ależ Jacku tego nie pomijaj, tam są odpowiedzi na> powtarzające się po 5 razy twoje pytania.Pozwól, że sam się obsłużę i to ja będę zadawał pytania i szukał odpowiedzi u interlokutora, nie Ty. Jak dotąd, na większość nie odpowiedziałeś, czego przykładem ostatnie (po dociśnięciu). Wciąż się migasz (patrz niżej) > > nasuwa się pytanie: czy Robert Bernatowicz był świadkiem> > odwiedzin duchów? Pomyśl nad tym.> Jeśli ty uważasz się za racjonalistę to takim z klapkami> na oczach być nie chcę, nie jestem również lekarzem> psychiatrą aby nad twoim pytaniem zastanawiać się.Bynajmniej nie trzeba być lekarzem-pschiatrą aby zastanowić się, skąd Bernatowicz miałby wiedzieć o duchach, które przychodziły niby do hotelu Jackowskiego nocą i mu się "pojawiały". I nie porównuj się do mnie, każdy jest inny. Trzeba natomiast chyba mieć złą wolę, albo wyjątkowego pietra, żeby nawet nie móc o tym pomyśleć. Ok, pomijasz pytanie i to jest właśnie informacja o Twojej kondycji. Dziękuję. > w wieży kontrolnej mówili 100 metrów wysokości a było 50.Tej bajki również nie chce mi się prostować. > W naszym świecie każdy powinien robić to co potrafi robić dobrzeTu masz 100% rację, pełna zgoda: robić, choć niekoniecznie opowiadać bujdy o tym, co się robi i jak. > O ile Jackowski przedstawił obiektywne dowody na zjawisko> jasnowidzeniaObiektywizmu, to one w życiu nie widziały. Jak nam tu przedstawisz rzetelną analizę statystyczną z niezależnymi świadkami np. z uznanych polskich instytucji, zaopiniowanymi przez inne gremia o podobnej reputacji, będziemy gwarzyć. A tak, są to tylko powieści Jackowskiego z tysiąca i jednej nocy, oraz jego wydawców, mających wybitny interes w tym, jakie kłamstwa piszą. > - to naukowcy nie wywiązują się ze swojego zadania> aby to fachowo wyjaśnić1. Ale po co? Przecież raczej z góry wiadomo, że nic tam nie ma. 2. Nagroda Randiego czeka, Zbyszku. Okrąglutki milion. Końcówkę postu przeczytałem, ale po odsączeniu niewiele tam do odpisania. > Masz rację, nauką powinni zajmować się naukowcy, każdy niech> robi to co potrafi i do czego czuje powołanie.Racja. Wniosek? Tytuł mgr inż. przy Twoim nazwisku i notka później "od 40 lat interesuje się zjawiskami niewyjaśnionymi przez nauke. Wieloletnie badania uwieńczone sukcesem rozpoznania mechanizmu funkcjonowania jasnowidzenia i telepatii w oparciu o posiadane dowody rzeczowe." pasuje, jak pięść do nosa. I co teraz, Misiu Kolczasty? Kolejny blamaż, ile ich tu jeszcze racjonalistom zaserwujesz? EOT
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Sfinksa | > Polecam poznać i skojarzyć terminy "apofenia" oraz "iluzja grupowania" ... Ewent. przejść test Rorschacha. PS ładny Sfinks, prawda?Ty już skojarzyłeś i poznałeś Sfinksa ale czy przeszedłeś pozytywnie test ? Jacku a skąd masz pewność, że na tej skale nikt nie trenował ? ... a może uważasz podobnie jak inni ufolodzy, że Sfinks został przywieziony z Marsa ? Tam na Marsie również stoją piramidy. Pozdrawiam serdecznie. (27lipiec205-ZbyszekzWarszawy) |
#544 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Sfinksa | > a może uważasz podobnie jak inni ufolodzy, że Sfinks> został przywieziony z Marsa ? Tam na Marsie również stoją piramidy.Pisz tu do człowieka, a on i tak nic z tego nie pojmie, a co gorsza - nie chce pojąć. Natomast gwarantowane, ze opacznie zrozumie. Nie tylko piramidy Zbyszku, nie tylko. Nawet TWARZE:  pl.wikipedia.org/wiki/Marsjańska_Twarz 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Spring (1174 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem | > >>Obnaż moją niewiedzę i lampą oświecenia rozpal moją wyobraźnie.> >Naucz się uczyć samodzielnie.> Skąd wniosek, że się nie uczy w tej materii, którą uważa za cenną?Jeżeli się uczy to i zuch, ja jednak nie mam żadnych obowiązków "oświecania" kogokolwiek. > Może na inne, mniej cenne z racji wątpliwych wyników czasu tracić nie lubi?Rozumiesz swoje zdanie? > Choć może jednak wszystkiego nie wie i wartościową, zwięzłą sugestię pojąć potrafi i da się pouczyć... warto rozmawiać, choć z pewnością nie w nieskończonosć.Rozmawiać warto, ale o konkretach. |
#546 -2 na 4 Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Prawdy | > Różnych irracjonalistów gościło to forum w swej historii, ale Ty bijesz wszelkie >rekordy.Google translate: To jest rozmowa z kobieta. Ona opinia bez dyskusja i bez sensu. Jesteś kobieta ale twoje zdanie jest ważne i nie wiem co myślisz o fakty Nauka -Prawda w Al-Qur'ān. Nauka od Allāh (Nie ma bóstwa prócz Boga Jedynego, a Muhammad jest jego Prorokiem) ty jesteś kobieto ignorancja? Nauka dla kobiety to jest bezsensu. Małżeństwo i cisza jest dla nich dobre. Maszallah |
#547 1 na 1 | Spring (1174 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha ... myśli poza ciałem | > Jak w Harrym Potterze. Tylko Hogwartu brak.Nie znam się na Hogwartach, ale skoro tak twierdzisz... > Pogoglowałem. I co w/g Ciebie powinienem tam znaleźć? Póki co taki sam krętacz jak inni tylko bełkotał przez sen a nie na jawie.Czyli zaspokoiłeś swoją ciekawość i spoko, dziękować nie musisz. > Nie ty będziesz decydował o tym w jaki sposób będę się uczył. Takie mentorskie gadki proponuje zachować na rozmowę z jasnowidzem (o ile sobie pozwoli).Masz żal do mnie, że odpowiedziałem twoim własnym stylem prowadzenia dyskusji, jak np.: "napisz", "podaj", "rozpal"? > Jeżeli twierdzisz że jasnowidzenie istnieje to uzasadnij.Takie mam zdanie i szczerze wali mnie co o jasnowidzeniu ty sobie sądzisz, więc uzasadnij sam sobie. > Czyli marny z Ciebie specjalista ale wypowiadasz się na ten temat mimo wszytko pisząc o tym kim jasnowidz nie jest i czego zrobić nie może.Nie, nie jestem tu żadnym specjalistą, jedynie piszę, co myślę. > pss. Miałem wizje że ty jesteś jasnowidzem.Nie, nie jestem, a przynajmniej nie zależy mi na tym, by mieć takie umiejętności. |
#548 -1 na 1 Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Prawdy | |
#549 -3 na 3 Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Prawdy | |
#550 -1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | |
#551 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Google translate: هل تعلم أن في بولندا النساء المسلمات الذين يدرسون في الجامعات؟ |
| Willmaster (423 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Nauka dla kobiety to jest bezsensu. Małżeństwo i cisza jest dla nich dobre.Chyba żartujesz satanisto?
Po śmierci jest to co ma być. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Kurcze, aleś mnie zażył. Co tam napisałeś? 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#554 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Głoś w Imię twego Pana, który stworzył,> Stworzył człowieka z grudki krwi.A kiedy to było?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#555 -3 na 3 Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Prawdy | وأنا أعلم، ولكنها ليست جيدة بالنسبة للمرأة الزواج هو مصير المرأة كونها زوجة جيدة. بولندامن ناحية أخرى، امرأة بولندية أوصي يدرسون حول الإسلام في لودز Google translate: Wiem, ale to nie jest dobre dla kobiet Małżeństwo jest los kobiet. Bycie dobrą żoną. www.facebook.com/siostrywislamie |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|