Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religia Prawdy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-03-2015 05:26Duch Prawdy (14788 punktów)Religia Prawdy
Ocena -7 na 15
W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą.
Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba.
1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy.
2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji.
3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym.
4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości.
5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli.
6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość.
To by było pokrótce, więcej tutaj:
boskaprawda.blogspot.com/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>W ogóle jak w każdej instytucji
Tego stwierdzić nie można, mogą być takie, w których wszyscy są nieuczciwi..., im mniej ludzi, tym większe prawdopodobieństwo, a i charakter instytucji jest ważny, może mieć wyraźnie przestępcze założenia.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#47
27-03-2015 13:45Nie na temat
 Ocena 5 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
Dla mnie nieuczciwe intelektualnie jest to, że nie potrafisz się przyznać do bezkrytycznego powielania mitów np. w sprawie pochodzenia pisanej Ewangelii (temat Papiasza). Zwłaszcza, gdy zwrócono Ci rzeczowo uwagę, że powielasz nieprawdę.
A to tylko jedna z wielu spraw, o których była już mowa.

Niezły gagatek z Ciebie Sławku.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#48
27-03-2015 15:16
 Ocena 2 na 2
e-duch (1053 punktów)Odp: Religia Prawdy
>jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy.<

Czy jesteś wegetarianinem ?
Czy zabijanie milionów zwierząt i ich zjadanie jest postępowaniem pełnym miłości ?
Zabijanie zwierząt jest czynieniem dobra ?

pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#49
27-03-2015 15:28
 0 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Zwłaszcza, gdy zwrócono Ci rzeczowo uwagę, że powielasz nieprawdę.
Nie pisz nieprawdy, bo większość co piszesz to fantasmagorie wyssane z palca.
>Niezły gagatek z Ciebie Sławku.
Z Ciebie niezły gagatek, wtrącasz się do tematu, o którym nie masz pojęcia, Andrzej już przyznał mi rację co do pierwszego punktu, teraz czekam, kiedy odpowie na drugi, bo moja odpowiedź już była, ale Ty albo przegapiłeś, albo nie kumasz o czym z Andrzejem jest dialog.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi betonowy
>Doktryna Trójcy Świętej jest oparta na tym, że każda z hipostaz Boga, obdarowuje pozostałe nieskończoną miłością i darami, w zamian otrzymując więcej itd. Panuje tam nieskończone szczęście, które tylko się powiększa itp.
Tak nieskończona miłość, że jedną ze swych hipostaz skazuje na okrutne męczarnie i morduje na krzyżu.
>Są takie rzeczy, które filozofom się nie śniły!
Oj tak!
>Kościół to duża instytucja, która ludziom od małego dziecka, robi pranie mózgu podobne do środków masowego przekazu (i tym trzyma prawie wszystko w ryzach), z którego jest się później trudno uwolnić.
Dopiero była rozmowa na forum na ten temat, że Chrzest dziecka jest początkiem jego "drogi krzyżowej" przez życie...
>Moim zdaniem Bóg (prawdziwy) stworzył ten świat aby ludzie się uczyli, myśleli i podejmowali decyzje, które w końcu staną się trafne... ponieważ będą podążały ku prawdzie i harmonii z nim
Mądre zdanie.
>Mniemam, że nie chcesz być guru całej imprezy, ponieważ moim zdaniem, każdego kto będzie konkurencją dla jakiegokolwiek liczącego się kościoła, nazwą sekciarzem czy pomyleńcem (ponieważ wszystko już było itp.)
Nie dlatego (sekciarzem, pomyleńcem, ćpunem pewni "ludzie specjaliści-diagności" i tak mnie nazywają, na forach pełno jest tych specjalistów), ale dlatego, że kościoły tworzą podziały na swoich wiernych i resztę, a Religia nie ma ludzi dzielić, lecz Łączyć.
> i przy nadarzającej się okazji zniszczą Cię (ponieważ jak zauważyłeś każda religia, z biegiem czasu obrosła w materialny tłuszczyk czyt. mamonę, którą zdobyła sobie swoje miejsce w świecie czyt. wpływy,
Nikt nie jest w stanie zniszczyć Religii Prawdy, jeśli zmieni zasady, które ustaliłem to nie będzie już Religia Prawdy, ale jej atrapa. Religia na przestrzeni dziejów poniosła niepowetowane straty przez działalność kościołów, związków wyznaniowych, sekt..., dlatego tak wielu ludzi odwróciło się od Religii i Boga.
Mnie też nikt nie zniszczy, "Królestwo moje nie jest z tego świata", można mnie zabić tylko fizycznie.
> z tego dalej wynika, że albo nauczyciel znowu nie ten lub sprawa została ponownie źle zinterpretowana)
Ludzie wypaczają najpiękniejsze idee.
>/najlepiej być jak Chrystus, pokornym i ubogim nauczycielem dokształcającym ludzi w prawdzie/
Chrystus to nie konkretny człowiek (Jezus), ale postawa jaką ma przyjąć w życiu każdy człowiek.
>Na pewno każdy człowiek ma w sobie cząstkę Boga
To wiara, więc pewności nie ma.
>tylko nie przyznawaj się do tego, że nim jesteś czy jego posłańcem,
Wierzę, że jestem Jej\Jego posłańcem, nie lękam się do tego przyznać.
>ponieważ nawet jeżeli uda Ci się zgromadzić tłumy w swoim przekonaniu, ludzie będą próbowali Ci służyć (zrobić z ciebie guru), a potem zabić!
Nikogo nie zamierzam gromadzić, nikt nie będzie mi służył, ani nie zrobi ze mnie guru..., a ktoś być może zabije, czego nie życzę ani jemu, ani sobie.
>Ponieważ to co powinno się wyplenić z ludzi na początku to zazdrość, no i kolejno resztę złych nawyków...
Kłamstwo jest początkiem i przyczyną wszelkiego zła, które ludzie czynią.
>tylko wiec, że są ludzie, którzy ani myślą się zmieniać, będą na Ciebie pluć podrzucać kłody pod nogi...
Robią to.
>ponieważ nie rozumieją esencji swojego istnienia,
Dokładnie.
>zadają pytania tudzież szukają Boga i ciągle błądzą, ponieważ idą złą drogą, a jeżeli ktoś chce im wytłumaczyć to się burzą, bo wiedzą lepiej,
Jeśli zadają pytania, ale wiedzą lepiej to naprawdę nie zadają pytań, tylko udają, że pytają.
>może to i na tym polega, że każdy ma wolną wolę
To dobrze, że każdy ma wolną wolę.
>ale zawsze pozostaną zadufani w sobie materialiści, których los skrzywdził i muszą to wylewać na zewnątrz...
Materialiści nie "widzą" Ducha, tylko materię...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#51
27-03-2015 19:43
 0 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi e-duch
>Czy jesteś wegetarianinem ?
Nie.
>Czy zabijanie milionów zwierząt i ich zjadanie jest postępowaniem pełnym miłości ?
Jeśli są zabijane humanitarnie tak, jeśli np. rytualnie nie, bo wtedy zwierzę cierpi.
>Zabijanie zwierząt jest czynieniem dobra ?
To zależy jak się zabija i dlaczego.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#52
27-03-2015 21:13
 Ocena 4 na 4
Bragiel (220 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
Wyznajesz sobie ta swoją religię i Twoja sprawa.
Tylko czemu akurat promujesz ją na forum racjonalista a nie na jakiś forum o wierze?
To tak jabyś przychodził do mleczarni i miał pretensję, że prosisz i proszi a ciągle nie ma w ofercie butów...

Tu jest przecież forum ateistyczne.
Ja sam nie jestem nawet racjonalistą.
Nawet nie nihilistą.
Jestem bardziej redukcjonistą. Materialistą. To też takie pustawe pojęcia,ale o co mi chodzi?

Dla mnie nie istnieją pojęcia:dobro, zło, prawda, grzech, dobry uczynek etc.
To są puste desygnaty pojęciowe nie majace żadnego przełożenia na rzeczywisość.
Uwierz mi, że żyje poza dobrem i złem ale boli mnie, gdy musze zabić pająka, boli mnie gdy muszę komuś powiedzieć złe słowa.
A czasami trzeba.

Oczywiście-złe/dobre, to też kwestia umowna.
Żadne zjawisko nie istnieje w oderwaniu od innego zjawiska, wiec wszystko jest relatywne i zależne od punktu odniesienia.

Więc dla mnie to co piszesz na tej swojej stronie nie ma wartości.
Mówię szczerze- chyba lepiej niż bym się naśmiewał z Ciebie za plecami.

Te dowody czy znaki jakie piszesz...
Początkowo myślałem, ze to na żarty.
,,Bóg zadzonił do mnie, 9 to cyfra dla imienia Sławek"

Więc, czy uważasz, że są ludzie którzy wezmą to na poważnie?

Jedyne co mi się spodobało w tej Twojej naucie to ,,Nie pal Butelek".Masz tam takie zdjęcie.
To jest najważniejsze.
Moi sąsiedzi palą butelki i różne śmieci i mnie trują, wszystko leci mi do okien...Cały ten smród.
A pojecia dobro, prawda, piękno-to wszystko puste pojęcia.

No ale jak tam sobie chcesz.
Dla mnie taka wyabstrahowana od wszystkiego moralnośc, typu to jest dobre, tamto złe, jak w Dekalogu to jest barbaryzm etyczny.

Wszystko zależy od sytuacji i jak ktoś ci zaatakuje to musisz się obronić.
Jak jesteś o 3 w nocy na odludzi i nie masz samochodu, telefonu, widzisz na ulicy leżacego mezcyzne błagającego o pomoc a stoi tam samochód-to masz włamać się do samohochodu i zawieść człowieka do szpitala...

I tak dalej.

Już lepiej by to wygladało gdybyś miał jakieś konkretne postulaty typu własnie nie pal butelek a nie zbiór ogólników.

Ale to jest mój pogląd. Masz prawo mieć go gdzieś. Ale proponowałbym, żebyś spróbował spojrzeć na siebie nieco z boku. Jak potrafisz. Zobaczyłbyś, to jest śmieszne i nie chodzi o krytykę Twojej osoby, bo do Ciebie nic nie mam, ale wmówiłeś sobie, ze to jest niewiadomo jaka wiekopomna nauka, a z boku to wygląda komicznie...

Ale to Twoja sprawa, mi tam nic do tego.

Pozdrawiam.


www.bragiel.blox.pl Świat według Brągiela

#53
27-03-2015 22:17
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Bragiel
>Tylko czemu akurat promujesz ją na forum racjonalista a nie na jakiś forum o wierze?
Nie zamierzałem zakładać wątku Religia Prawdy, ale kilku trolli wstawiło na forum wyrwane z kontekstu fragmenty, więc założyłem, żeby ich przekłamania sprostować.
>To tak jabyś przychodził do mleczarni i miał pretensję, że prosisz i proszi a ciągle nie ma w ofercie butów...
To nie tak, ja o nic nie proszę, jest dział; Religie, więc założyłem wątek.
>Tu jest przecież forum ateistyczne.
A nie Racjonalistyczne?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Tak, duchowo ślepe całkowicie.
>Kreujesz się na wyrocznię w sprawach ducha, ciekawe.
Bardzo często popełniasz ten sam błąd, przedstawiasz fałszywą tezę jako prawdziwą, a poza tym nie znasz znaczenia słów, których używasz. Nie kreuję się na wyrocznię, jestem bodhisattwą.
pl.wikipedia.org/wiki/Wyrocznia

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#55
28-03-2015 12:32Nie na temat
 Ocena 8 na 8
Drobner (19539 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
>... poza tym nie znasz znaczenia słów, których używasz. Nie kreuję się na wyrocznię, jestem bodhisattwą.
>pl.wikipedia.org/wiki/Wyrocznia

#1
Nie uczyłem się na wikipedii ani duchopedii:

sjp.pwn.pl/slownik/2540487/wyrocznia
doroszewski.pwn.pl/haslo/wyrocznia/

#2
>Nie kreuję się na wyrocznię...

Nie, nie... Jakże bym śmiał:

Cytat:
Autor: Sławomir Mikołaj Ahura Mazda Mandziuśri Sawarni Manu Mesjasz Mana Mankiewicz
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/11/milo-c/


>Ahura Mazda Mandziuśri Sawarni Manu Mesjasz

>Mandziuśri

Śrij sobie dalej....
Tylko, czy musisz publicznie i to na Racjonaliście?

Drobner, normalny - w odróżnieniu...

#56
28-03-2015 14:54
 Ocena-3 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Drobner
>Nie uczyłem się na wikipedii ani duchopedii:
>sjp.pwn.pl/slownik/2540487/wyrocznia
>1. «ten, kto jest bezwzględnym autorytetem w pewnym środowisku»
Nikt nie jest autorytetem. Kto myśli, że ktoś jest autorytetem popełnia błąd.
>2. «przepowiednia, proroctwo»
Przepowiednie, proroctwa to fantazje wyssane z palca, jeśli się sprawdzają to tylko przypadkowo.
>3. «w starożytności: miejsce kultu, w którym, według ówczesnych wierzeń, bogowie za pośrednictwem kapłanów przepowiadali przyszłość i udzielali rad; też: kapłan lub kapłanka przepowiadający przyszłość»
Jw. fantazje, oszustwa.
>>Nie kreuję się na wyrocznię...
>Nie, nie... Jakże bym śmiał:
Dwa razy trzeba Ci powtarzać.
> Cytat:
Autor: Manu Mesjasz Mana

Mesjasz - Pomazaniec, Namaszczony, Chrystus, pot. Wybraniec - w judaizmie i chrześcijaństwie pierwotnie religijny tytuł królów, kapłanów-lewitów i proroków - osób namaszczonych olejem.
>>MandziuśriŚrij sobie dalej....
pl.wikipedia.org/wiki/Manjushri
>Tylko, czy musisz publicznie i to na Racjonaliście?
Wydaje Ci się, że coś rozumiesz, ale lepiej by było, gdybyś zadawał pytania, zamiast kpić i oceniać...:
>Drobner, normalny - w odróżnieniu...
Mówię w imieniu Boga, ale to nie oznacza, że jestem Bogiem, ani nawet, że wiem, iż Bóg istnieje, to WIARA i nic więcej, zrozum to w końcu, jest różnica między chorobowymi nawiedzeniami, a duchowym Oświeceniem.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#57
28-03-2015 14:55Nie na temat
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Jeśli są zabijane humanitarnie tak,<

Jeżeli są zabijane humanitarnie to takie postępowanie jest pełne miłości ?
Absrahując od tego , że zabijanie zwierząt w drobnym procencie odbywa się humanitarnie to sam fakt zabijania w żaden sposób nie mieści się według mnie w działaniu pełnym miłości . Takie humanitarne zabijanie można nazwać ewentualnie redukcją cierpienia ale to chyba wszystko .
Polecam ci dwie książki :
Farba znaczy krew i Zabijanie zwierząt .

>Wszystkie totalitaryzmy i wszyscy piewcy status quo wmawiają ludziom bezsilność . Wszyscy producenci kreują potrzeby konsumentów , żeby móc je zaspakajać . Jesteśmy manipulowani i uzalażniani od krzywdy zwierząt . Przemysły wykorzystujące zwierzęta na ogromną skalę , korporacje będące doskonałą realizacją hasła prymatu ekonomii nad etyką , reklama manipulująca wizerunkiem zwierząt i tworząca wyimaginowane potrzeby , system edukacji bez ambicji nauczania krytycznego myślenia . Kościół stawiający grubą kreskę pomiędzy ludźmi i resztą zwierząt - wszyscy ci potężni gracze tworzą z premedytacją etyczny matrix . żeby przejrzeć na oczy , trzeba dostać solidnym obuchem w głowę lub mieć okazję pojawić się w odpowiednim miejscu wśrźd przekonujących ludzi . Lub przeczytać odpowiednią książkę .< Zjadanie zwierząt .

> Mam wrażenie , że ludzie w głębi duszy wiedzą , że nie wolno zabijać zwierząt . Wiedzą to weterynarze , myśliwi i rzeźnicy i najczęściej starannie ukrywają najistotniejsze - samo sedno zabijania - przed ludzkimi oczami .Tak zwani zwyczajni ludzie także to wiedzą - sami nie chcą zabijać , wolą , żeby zrobił to ktoś inny . Ci , którzy zabijają , żeby móc dalej to robić , stosują różnorodne " racjonalne traktowanie zagadnienia " , "pragmatyzm " i "ligikę " . Ktoś powiedział , że ludzie mają tę całą racjonalizacje i niezłomną logokę po to , by mylić się z jeszcze większą pewnością siebie . Ludzie wyłączyli spod ogólnego prawa " Nie zabijaj " zwierzęta , ale także " innych " ludzi , zabijanych masowo przez armie w czasie wojny . Robi się to w majestacie demokratycznych procedur , prawa i z błogosławieństwem biskupa polowego .
Za " Nie zabijaj " w razie potrzeby idzie magiczne słowo " ale " , które tamte dwa słowa unieważnia .< Farba znaczy krew .

pozdrawiam serdecznie
e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#58
28-03-2015 15:16
 0 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi e-duch
Jesteś ofiarą "wegetariańskiej" indoktrynacji, Prawa Natury są takie, że kot zjada mysz, wilk zjada królika, lew zjada antylopę, człowiek zjada kurczaka...itd...., chcesz zmienić Prawa Natury?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#59
28-03-2015 15:32
 Ocena 10 na 10
Drobner (19539 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
#1
>>Kreujesz się na wyrocznię w sprawach ducha, ciekawe.
> a poza tym nie znasz znaczenia słów, których używasz. Nie kreuję się na wyrocznię...
pl.wikipedia.org/wiki/Wyrocznia

Nie znasz właściwego znaczenia słów i z tej ignorancji zarzucasz nieznajomość znaczenia słów temu, kto używa ich absolutnie poprawnie.

Że-na-da....

#2
>>sjp.pwn.pl/slownik/2540487/wyrocznia
>>1. «ten, kto jest bezwzględnym autorytetem w pewnym środowisku»
>Nikt nie jest autorytetem. Kto myśli, że ktoś jest autorytetem popełnia błąd.
>>2. «przepowiednia, proroctwo»
>Przepowiednie, proroctwa to fantazje wyssane z palca, jeśli się sprawdzają to tylko przypadkowo.
>>3. «w starożytności: miejsce kultu, w którym, według ówczesnych wierzeń, bogowie za pośrednictwem kapłanów przepowiadali przyszłość i udzielali rad; też: kapłan lub kapłanka przepowiadający przyszłość»
>Jw. fantazje, oszustwa.

No toś se ze słownikiem podyskutował....

(Słowniki podają znaczenia słów, w jakich używają ich normalni ludzie.)

#3
>>>Nie kreuję się na wyrocznię...
>>Nie, nie... Jakże bym śmiał:
>Dwa razy trzeba Ci powtarzać.
>> Cytat:
Autor: Manu Mesjasz Mana


Hola, hola!!! Nie skracaj. Oryginał jest taki:
>Autor: Sławomir Mikołaj Ahura Mazda Mandziuśri Sawarni Manu Mesjasz Mana Mankiewicz

>>>Nie kreuję się na wyrocznię...
A na CO wskazuje samo nagromadzenie tych tytułów?

BTW: Czy choć jeden z tych tytułów został Ci nadany?
Megalomanie?

Że-na-da ^ 2

> Mówię w imieniu Boga...


.
A mów se do woli...

Nikt Cię nie skompromituje bardziej, niż Ty sam.

Drobner, z Ziemi.

#60
28-03-2015 16:16
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
Człowiek jest jedyną istotą , która może powstrzymać się od zabijania innych .
Prawem natury może być również to , że ja ciebie zabije ?
Dlaczego to zmieniać ?
Zabijam cię bo moge , bo potrafie , bo jestem silniejszy , sprytniejszy , cwańszy !
Co takie zabijanie ma wspólnego z miłością ?

Prawa natury to prawo do zabijania !
Człowiek może się temu przeciwstawić

Prawo natury nie ma absolutnie nic wspólnego z miłością !

Jeżeli mówisz o miłości a jednocześnie akceptujesz zabijanie to znaczy , że coś ci się pomyliło , czegoś nie przemyślałeś , czegoś nie dostrzegleś , coś zignorowałeś , czegoś nie wziąłeś pod uwagę ...

Jeżeli jesteś zwolennikiem praw natury to nie masz prawa mówić o miłości - ponieważ natura czegoś takiego jak miłość nie zna !

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365