Racjonalista - Strona głównaDo treści
Posłuszeństwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-07-2015 09:55Marco Rolle (419 punktów)
(zablokowany)
Posłuszeństwo
Ocena -6 na 10
Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce?
Dwa przykłady:

SŁUCHAJ IZRAELU
Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie.
1.
Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem !
2.
Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce.
3.
Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem?
4.
Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy.
5.
Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a
posłuszeństwem zdrowym?
6.
Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna).
7.
Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej
wolności.
8.
Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania
wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół


Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat.
Dlaczego jesteście niewolnikami?
Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
farmer (22440 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch

>Mięso jest dobre i pożywne - szczególnie z chowu przemysłowego
>Twoja ucieczka w dezodoranty jest żałosna
>Ponieważ ludzie używają dezodorantów to ty masz prawo domagać sie zabijania milionów zwierzat i nie musisz czuć z tego powodu żadnego dyskomfortu mimo tego , że są zabijane dla kaprysu i przyjemności -

Co za gość.....

To ty zabijasz dla przyjemności
ja zaspokajam głód.

DEZODORANT to przyjemność.

Perfidnie i żałośnie odwracasz role kata. TO TY ŻYJESZ Z PRZYJEMNOŚCI zabijania zwierzą.

Sam to napisałeś. Bo jesteś konformistą. Zaprzecz albo przestań w końcu arogancko się wypowiadać.

Ponieważ ludzie jedzą mięso to ty masz prawo domagać się katować zwierzęta i używać dezodorantów bo presja otoczenia. To obrzydliwe co robisz. Kaprys katowania.

#302
24-08-2015 20:56
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi farmer
Masz jednoznacznie złe intencje , jesteś nieuczciwy , manipulujesz
Od samego początku nie traktujesz tematu poważnie - widocznie masz trudnosci
Z ogarnieciem tematu i problemu
Panicznie unikasz merytorycznej dyskusji skupiajac sie na wyszydzaniu i wyśmiewaniu .
- nieudolnym i prostackim
Analizując twoje wypowiedzi z dużą doza prawdopodobieństwa można założyć , że kwestia dezodorantów przyszła ci w pewnym momencie do głowy jako wytrych w przepychance jaką realizujesz.To nie sa twoje przekonania i nic cię to nie interesuje - używasz tego wyłacznie jako młotka w przepychance.
Nigdy sie nad tym nie zastanawiałeś i nadal cię to zupelnie nie obchodzi - widać to wyrażnie
Gdyby było inaczej twoja argumentacja wygladałaby inaczej - ty natimiast za bardzo , zbyt automatycznie pl prostu przekrecasz moje wypowiedzi - nic innego
Ja wypowiedziałem się w wielu kwestiach bardzo dokładnie - ty w żadnej prócz tego , ze nigdy z kotletów nie zrezygnujesz
Poniewaz jestem człowiekiem racjonalnym nie widze najmniejszej szansy na poprawe poziomu i wartosci tej przepychanki - z twojej strony ponieważ z fanatyzmem nie Mariusz dyskusji
A wiec pa pa
Pozdrawiam serdecznie
makuś


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#303
24-08-2015 21:32
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch

A ty znów to swoje ględzenie. I obrona atakiem personalnie.

Tymczasem
FAKT. Korzystasz ze śmierci katowanych bezbronnych zwierząt.
FAKT. Robisz to tylko dla swojej przyjemności.
FAKT. Nie zrezygnujesz z tego

Jedzenie nazywasz fanatyzmem. Katowanie zwierząt dla dezodorantu koniecznością.

Chciałbyś zakrzyczeć rozmowę swoim VEGE po ty by syf obłudy nie wylazł.

Nie podałeś ani jednej przesłanki w której zabicie zwierzęcia jest uzasadnione.
Zabijasz z powodu presji otoczenia.
Ja jem bo mięso jest pożywne. Ty nie potrafisz powiedzieć zabijam bo nie chcę śmierdzieć.

A to z czego korzystasz nie jest ci potrzebne do życia. Twój konsumpcjonizm powoduje śmierć zwierząt i chce żebyś to wiedział.



Zaprzecz.!!!!!



#304
24-08-2015 22:01
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi farmer

Zaprzeczam
To co napisałeś jest bzdurą
Świadczy wyłącznie o twoich kompleksach i braku elementarnego rozumienia problematyki o której pisze
W swoich wypowiedziach zainteresowany jesteś wylącznie wyszydzeniem przeciwnika
Problemu nie widzisz , nie dostrzegasz i niechcesz dostrzec bo mogloby to zaklocić twój błogostan i smak prosto z chowu przemyslowego
Nie wiem czy jestes tak ograniczony żeby nie zdawać sobie sprawy z istnienia firm produkujacych kosmetyki bez korzystania z chowu przemyslowego
Ja to już wszystko pisałem - ale tak to jest z fanatykami że z nimi nie ma dyskusji
I nie jedzenie jest fanatyzmen lecz chów przemysłowy co ty tutaj nieudolnie i prostacko chcialbyś przemilczeć
A wiec oszukujesz , manipulujesz i kłamiesz
Podejrzewam , że w przeciwieństwie do mnie dla ktorego ten temat i problematyka jest ważna ty używasz kosmetykow wyłącznie produkowanych przez firmy ktore nie stosują się do procedur i wymogów etycznych bo masz to glęboko w dupie
I to jest część prawdy o tobie
Masz to w dupie i to chrzanisz
Najwazniejsze jest ze ci smakuje
I tego faktu nie przykryją zadne twoje na moj temat kłamstwa - bo na temat nie powiedziałeś nic .
Twoj arogancki styl , napastliwy i agresywny nie pozwala zresztą na racjonalny dialog
Pa pa całusków sto dwa
Pozdrawiam serdec nie
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#305
24-08-2015 22:23
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
>Zaprzeczam
>To co napisałeś jest bzdurą

Muszę jednak funkcjonować w tym systemie - nie stać mnie na to aby żyć poza nim
makuś


Co jest bzdurą makuś. Konformizm hipokryzja manipulacja czy konsumpcjonizm?

Musisz sobie zdawać sprawę jak cierpią zwierzęta przy testach. Musisz to wiedzieć.
Jakich kosmetyków używasz. Ile razy poszedłeś na łatwiznę i kupiłeś korporacyjne tanie kosmetyki?
Ile razy miałeś w dupie zwierzęta bo ważne że szybko i tanio?

I odpuść sobie te paszkwile bo ciągle mam cierpliwość do ciebie choć mnie mdli już ta miałkość twojego konformizmu i hipokryzji taniej pyskówki na jaką się silisz.


#306
24-08-2015 23:30
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi farmer
Po pierwsze nie masz nic do powiedzenia w temacie - tematach ktore poruszam
Twoja żałosna pseudokrytyka mojej osoby jest wyłącznie manipulacją - nie dlatego że uważam się za doskonałego lecz dlatego że ty wykorzstujesz to aby ośmieszyć a przede wszystkim zignorować temat
Ludzie tzaangażowani w ochrone zwierząt , w walke o prawa zwierząt wwywierają duży wplywna uchwalane w poszczególnych krajach prawa . Tocząca sie dyskusja i badania nad świadomością zwierząt pozwala właśnie ze wzgledów etycznych postulować ochrone zwierząt przed zadawanym im cierpieniom - na przeróznych poziomach i, strukturach i aspektach
Chów przemysłowy prowadzi do degradacji środowiska , zubożenia całych grup społecznych , chorób Absurdalnie wysoka produkcja miesa prowadzi do głodu a absurdalnie wysoka konsumpcja do chorob
Dzięki wege zaczyna się traktować zwierzęta coraz lepiej - przznaje im się prawa , chroni się je ...dba o nie i szanuje o wiele bardziej niż jeszcze kilkadziesiat lat temu - ja jestem od 30 lat malutkim współtwórcą zmiany nastawienia i świadomości wobec problemu traktowania i wykorzystywania zwierząt
A twoje nieudolne komentarze są nietrafione i bzdurne - takze dlatego , że los zwierząt jest ci obojętny co widać w każdym twoim zdaniu . Tobie jest to obojetne wiec przestań solić i pieprzyć
Ciebie interesuje smak i zapach i nie podoba ci się że ktoś ośmiela się to w jakiś sposob kwestionować , podważać , analizować
Traktujesz to jak atak na swoją fałszywie rozumianą wolność -'wolność do'kaprysu , przyjemności i braku głebszej refleksji - dlatego z uporem fanatyka i maniaka próbujesz mnie zdyskredytować
Nawet gdyby ci sie to mialo udać - co się nie stanie ponieważ ja wypowiadam sie na temat a ty mówisz o mnie - to nie zmienia to nic w kwestii problemow tu przeze mnie przedstawionych
Rozmowe uwazam za zakończoną
Pozdrawiam serdecznie
makuś

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#307
25-08-2015 08:07
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> Chcesz etyką objąć marchewke

Nie. Po prostu pytam o jej prawo do życia.
Mój poglad na temat zwierząt znasz, pytanie po co swój związujesz z moim.
Odpowiedz po swojemu i niezależnie, bez czepiania się cudzych stanowisk.

>Ja swoje stanowisko tłumaczylem wielokrotnie

W kwestii marchewki jakoś tego nie zauważyłem.
To dajesz jej prawo do życia i wolnego rozmnażania się, czy nie? Bo wciąż nie wiem.

>Rozmowa dotyczy przede wszystkim chowu przemysłowego a nie makusia

Zgadzam się. Ani kol. Głodzika.

> Nawet gdybym miał całą szafe butów i wdzianek ze skóry
> nie zmienia to faktu istnienia powaznych i wielopoziomowych
> problemow i zagrożeń

Nie, nie zmienia. A propos - używasz w końcu te produkty ze skóry, czy nie używasz?
Cały czas gdybasz i kręcisz, powoli odnoszę wrażenie, że się czegoś prozaicznie wstydzisz.
Chcę, żbyś napisał prosto i węzłowato czy używasz dezodorantów i produktów ze skóry, czy nie.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#308
25-08-2015 08:12
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> Fascynuje mnie wasze świetne samopoczucie , brak refleksji
> i watpliwości - jak sie taki stan osiąga ?

Odpowiedziałeś na pytanie, które nie padło: nie pytaliśmy, co Cię fascynuje.
W obronie własnej zadajesz kolejne, już teraz na całego prowokacyjne "jak się osiąga stan bezrefleksyjny".

Czy Ty się Makuś czegoś przypadkiem boisz?

Nie manipuluj, manipulacja jest nieetyczna.
Lepiej odpowiedz na pytanie, które już wielokrotnie tu padło, ale odpowiedzi wciąż brakuje: czy używasz dezodorantów i wyrobów ze skóry, czy nie?

Uprzedzajac: dalsze Twoje komentarze po udzieleniu ewent. odpowiedzi są zbyteczne.
Po prostu odpowiedz krótko na pytanie, a potem coś Ci powiem.


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#309
25-08-2015 08:18
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch
> ja wypowiadam sie na temat a ty mówisz o mnie
> - to nie zmienia to nic w kwestii problemow tu przeze
> mnie przedstawionych

Problemy tu przedstawione mają być tarczą, by nie padło kilka niewygodnych pytań o nawyki kol. Makusia?
Kol. farmer nie ma prawa ich zadać, czy tak?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
>> Gdyby w piesku takie cierpienia już zaobserwujesz, duże,
>> w starym piesku - to co wtedy?
> Hę?

Hę. Powiedzmy, że masz psa.
Pies z latami nie młodnieje, tylko jest coraz starszy.
W pewnym wieku, dajmy na to 15 wiosen widzisz, że bardzo cierpi. Łypie na Ciebie pół-widzacym okiem, skomle. Nie może spać, nie może chodzić, mało je, sierść coraz bardziej skudłacona. Co robisz?
Od razu piszę, żeby było jasne: ironia lub kluczenie nie jest tym, co chcę w zamian uzyskać.

> Gdyby naprawdę sądzono, że zwierzętom w niewoli jest
> dobrze, dążono by do udomowienia wszystkiego co się rusza.

Niestety dobro zwierząt nie jest w tym najwazniejsze. jest sprawą drugo lub trzeciorzędną, choć nie jest tak, że znaczenia nie ma. Bo też ma.
Najważniejszym argumentem moim zdaniem jest przyjemnosć i zyski właściciela.
Nie sądzę, aby przeciętny człowiek trzymając niemałą menażerię w domu, czuł sie z nią dobrze.
Powodów jest więc kilka, które się przeplatają. Samo życie.
Odrywanie jednego od drugiego, separowanie pubudek bardziej kwestię zaciemnia, niż naświetla.
Może inaczej: z miłością do zwierząt w danych ilościach to trochę tak, jak z piciem alkoholu: w zerowych ilosciach człowiek nie zazna żadnych przyjemności. Jedna lampka wina, lub koniaku dziennie działa na organizm pozytywnie i przynosi walory smakowe. Faszka wódki codziennie niszczy organizm w parę lat.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#311
25-08-2015 08:37
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
>>>To najskuteczniej byłoby uśpić psa zaraz po urodzeniu.
>>Coś w tym jest
>Ironia.

Nie sądzę, że tylko ironia. Ty idziesz znacznie dalej, sprowadzając niekiedy sprawy do absurdu. Pytanie, po co? Może lubisz absurdalne sytuacje..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#312
25-08-2015 08:59
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi e-duch

>Ciebie interesuje smak i zapach i nie podoba ci się że ktoś ośmiela się to w jakiś sposob kwestionować , podważać , analizować

Nie odwracaj kota ogonem.
Zwykłe pytanie o to kosmetyki jakich używasz zapieniło cię strasznie.

Co cię boli, że selekcjonujesz zwierzęta do zabicia a nalepka VEGE nie robi tu wrażenia.

A na pytania o to dlaczego luksus wygrywa z życiem zwierząt piany dostajesz i nie potrafisz sensownie odpisać.


Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Posłuszeństwo
>>Na razie rozmawiam z Tobą.
>Skoro zainteresowały Cię dyskomforty, o których pisała przecież moja przedmówczyni, to niepotrzebnie rozmawiasz ze mną.

Potrzebnie, potrzebnie. Chcę poznać Twoje zdanie ws. dyskomfortów zwierząt oswojonych.
Jej zdanie to inna kwestia, pozostaje to między mną i Lily, gdyż taki jest porządek rzeczy.

>>Napisałaś "takie np. "udomowione hieny" z tego prostego powodu nie odczuwają żadnych dyskomfortów, że nie istnieją" A istniejące udomowione zwierzęta (nie hieny), Tropicielko?
>Zainteresowani odpowiedzią na to pytanie mogą sobie sami na podstawie wypowiedzi Lilly Aminy wytropić, że udomowione zwierzęta mogą odczuwać dyskomfort.

Zainteresowane osoby już to same wcześniej zrobiły i wypowiedź Lily Aminy przeczytały, jednak wciąż nie wiedzą, czy chętnie racjonalistka podziela w tym temacie pogląd Lily.
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#314
26-08-2015 10:34
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Powiedzmy, że masz psa. [...] W pewnym wieku, dajmy na to 15 wiosen widzisz, że bardzo cierpi. [...] Co robisz?
Zastanawiam się, czy to było mądre brać psa i dochodząc do jedynie słusznego w tej sprawie wniosku wybieram w końcu jakieś zło, bez cienia szansy, że kiedykolwiek się dowiem, że wybrałam to mniejsze.

>ironia lub kluczenie nie jest tym, co chcę w zamian uzyskać.
Twoje oczekiwania nie są tym, czym zamierzam się kierować.

>> Gdyby naprawdę sądzono, że zwierzętom w niewoli jest dobrze, dążono by do udomowienia wszystkiego co się rusza.
>dobro zwierząt nie jest w tym najwazniejsze
Jest najważniejsze, tyle, że nie dla ludzi. (W przeciwnym razie świnie same maszerowałyby na rzeź.)

>Powodów jest więc kilka, które się przeplatają. Samo życie.
>Odrywanie jednego od drugiego, separowanie pubudek bardziej kwestię zaciemnia, niż naświetla.
Powodów czego jest kilka, czym jest jedno i drugie oraz co jest zaciemnione?

>z miłością do zwierząt w danych ilościach to trochę tak
Skąd Ci się nagle wzięła w tym temacie "miłość do zwierząt"?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#315
26-08-2015 10:36
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Posłuszeństwo
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Ty idziesz znacznie dalej, sprowadzając niekiedy sprawy do absurdu. Pytanie, po co?
Do absurdu sprowadzam twierdzenia absurd zawierające od początku, tyle, że zakamuflowany. A czynię to po to, by ów absurd dostrzeżono.

Może lubisz absurdalne sytuacje..
Lubię absurdalne twierdzenia. Demaskować.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365