 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2020 15:04 | okragly (21676 punktów) | pieniądz
1 na 1 | pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej
pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości, Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji
Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj
czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj? Hamerlik-Konopka wymyśl coś
pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..#211 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: pieniądz |
> jestem przeciwnikiem oszczędności pieniężnych. Pieniądz winien służyć WYŁĄCZNIE wymianie handlowej a nie kumulacji wartości. Oszczędności mordują gospodarkę. Chcesz gromadzić wartość, to gromadź ją w jawnej i opodatkowanej własności.ujemne oprocentowanie nie jest glupie, zreszta stosowane w st Grecji mieszkaniec starożytnej Grecji mądrzejszym od nas
szukanie raju, moim celem |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Jak zmieni się twój "system emocjonalny" po uzyskaniu informacji ile krów ma mój teść?> Nijak, więc kłamieszGdyby moj stan emocjonalny miałby się nie zmienić wskutek wiedzy o rozkładzie i przeplywach kapitału to nie tailibyscie kapitału, bo po co? Taicie własność, karzecie innych ludzi za zdradę waszych posiadlosci, bo wiedza o kapitale kształtuje u innych emocje, które uniemożliwiaja Wam ich kontrolę. Taicie własność, żeby zyskać, kosztem cudzej straty. |
#213 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > >1 Czyli taka jak jest teraz> >2 Dla potrzeb eksperymentu wystarczy zapis w pliku> Nie wystarczy.No to powodzenia, jeśli twój eksperyment ma kosztować, to najpierw przynajmniej określ jego budżet Potem stań przed Radą wydziału i... rozpłacz się że świat jest zły > Z systemem centralym, nie ma żadnego eksperymentu.Nigdy nie będzie żadnego eksperymentu, nie dlatego że jest VAT, ale dlatego, że pomysłodawca nie ma minimum wiedzy z ekonomii, a poradzi jedynie płakać że inni się śmieją z ciula > Każde powodzenie centralnego rozwiązania wykorzystalibyście natychmiast do poszerzania swojego totalitaryzmu.> Na pewno NIE!Pełen odlot Jeśli nie poradzisz zaproponować wirtualnego eksperymentu w necie Jeśli nie poradzisz nawet dyskutować nad tym eksperymentem to pozostaje ci jedynie użalanie się nad tym, że zjadłem nerkę twojemu dziecku Przykro mi, jesteś debilem
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#214 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | Jak zmieni się twój "system emocjonalny" po uzyskaniu informacji ile krów ma mój teść? Nijak, więc kłamiesz (Chyba że z zawiści będziesz miał kłopot z erekcją, ale może do dobrze, nie spłodzisz więcej kretynków chorych z zawiści)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#215 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > ujemne oprocentowanie nie jest glupie, zreszta stosowane w st Grecji> mieszkaniec starożytnej Grecji mądrzejszym od nasNie proponuję ujemnego oprocentowania. Zaplanowana inflacja jest ujemnym oprocentowaniem pieniądza ale to nie jest w moim planie. Wg mnie znacznie skuteczniejszym narzędziem zachowania płynności rynku jest limit oszczędności pieniężnych związany z wartoscia posiadanej jawnie i opodatkowana własnością. Pieniadz ma służyć WYŁĄCZNIE wymianie handlowej. Ludzie nie biorący udziału w wymianie innej niż w sprzedaży własnych świadczeń nie powinni mieć żadnych oszczędności. Jak człowiekowi brakuje to wstaje rano i idzie do pracy. Praca jest zawsze kiedy pieniądz jest na rynku. Pracy nie ma kiedy pieniądz jest schowany. |
#216 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > No to powodzenia, jeśli twój eksperyment ma kosztować, to najpierw przynajmniej określ jego budżet> Potem stań przed Radą wydziału i... rozpłacz się że świat jest złyNie martw się. Gsyby poszła na to kasa z podatków to zapłaci tylko biedota. Kazdy wie, że cwaniaki nie płacą żadnych podatków. |
#217 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: pieniądz |
> Mówię Wy mając na myśli fundamentalistów współczesnego kapitalizmu.BlackRock ma w Vonovi circa 8%. BlackRock ma zasoby: 6,96 tryliarda USD czyli biliony dolarów na nasze. Biliony qrwa to jeden z największych graczy na świecie któremu dajesz zarobić. kurs akcji Vonovia w 2013 17,60euro.....dziś 50euro kurs akcji BlackRock w 2013 ~250usd......dziś 500usd farmer....a taki huj jak dam im zarobić. Tymczasem ty ile lat już wynajmujesz od nich? Tak swoja drogą po półtora miesiącu wciąż to samo? |
#218 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: pieniądz |
> Głupia zawiść, że ja mam sad a ty "pomieszkujesz" wpędza cię w chorobę, więc może zacznij od siebiezawiść jest emocją z raju, nie pozwalala na różnice w korzystaniu z dorobku stada, że np jeden je schabowe a drugi trawe. Wszyscy jedli to samo inaczej by nas nie bylo, bylibysmy szympansami, choc one sie dzielą. Ewolucja wynagradza tych dzielacych sie, indywidualistow każe śmiercią bezpotomną
szukanie raju, moim celem |
| szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > Po zapłacie czynszu za pomieszkanie w cudzym i zakupie jedzenia nie pozostaje Ci nic a wielu jeszcze nabiera się na chwilowki.... Walnął łbem o beton najarany ciul kompletnie nie rozumiejący otaczającego świata NIE WOLNO WCHODZIĆ NA SKRZYŻOWANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE! Niemniej ciul Hamerlik wchodzi i potem płacze że zapłacił mandat. Jak jest naprawdę z tym "pomieszkiwaniem" po którym nic nie zostaje? Oto w "naszym" podłym modelu, prywatni właściciele mieszkań w Berlinie, przez następnych kilka lat nie będą mogli podnosić lokatorom czynszów za wyjątkiem indeksacji o inflację i zwroty kosztów o niezbędne remonty Prawo obejmie 1 500 000 lokali zbudowanych przed 2004 JESTEŚ KŁAMCĄ ! JESTEŚ HIPOKRYTĄ ! JESTEŚ ŻYCIOWĄ ŁAJZĄ I POSPOLITYM GŁUPCEM a jeśli myślisz, że ktoś daje się nabrać na twoje lamenta to JESTEŚ DEBILEM Tfuuu dziadostwo ! 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | No to powodzenia, jeśli twój eksperyment ma kosztować, to najpierw przynajmniej określ jego budżet Po prostu nie masz żadnego pomysłu Jaką decyzję zmienisz pod wpływem "wiedzy" ile krów ma mój teść? Ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#221 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > To nie zawiść. To zmęczenie życiem w waszym świecie.... i wakacjami w Maroku > Nie potrzebuje wiele,kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie to za mało? > żebyście nie byli względem mnie nadrzędni.Wytrzeźwiej kretynie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >Po zapłacie czynszu za pomieszkanie w cudzym i zakupie jedzenia nie pozostaje Ci nic a wielu jeszcze nabiera się na chwilowki.> ... Walnął łbem o beton najarany ciul kompletnie nie rozumiejący otaczającego świata> NIE WOLNO WCHODZIĆ NA SKRZYŻOWANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE!> Niemniej ciul Hamerlik wchodzi i potem płacze że zapłacił mandat.> Jak jest naprawdę z tym "pomieszkiwaniem" po którym nic nie zostaje?> Oto w "naszym" podłym modelu, prywatni właściciele mieszkań w Berlinie, przez następnych kilka lat nie będą mogli podnosić lokatorom czynszów za wyjątkiem indeksacji o inflację i zwroty kosztów o niezbędne remonty> Prawo obejmie 1 500 000 lokali zbudowanych przed 2004> JESTEŚ KŁAMCĄ !> JESTEŚ HIPOKRYTĄ !> JESTEŚ ŻYCIOWĄ ŁAJZĄ I POSPOLITYM GŁUPCEM> a jeśli myślisz, że ktoś daje się nabrać na twoje lamenta to JESTEŚ DEBILEM> Tfuuu dziadostwo !  > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby> Dlaczego nie pozwalasz cwaniakom umawiać się tak jak chcą i potrafią? Dlaczego wkraczasz w ich prywatne sprawy i mówisz im co wolno a czego nie wolno? To ma być ten wasz kapitalizm? Cooooo sumienie ugryzło? Przypomniało się, że państwo egzekwuje pod przymusem cwaniakom ich utajniona i nieopodatkowana własność? Ooooo Za dużo, przywileju? Obwawa, że jeśli za dużo krwii wyssiesz, to gospodarz zejdzie? I nie bedzie się do kogo przyssac? |
#223 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: pieniądz | > Szarley chce prowadzić eksperyment wyłącznie myślowy, przy czy już ma gotowe wnioski. Możemy sobie przestawiać różne sytuacje ale on będzie budował zawsze te same wnioski, cokolwiek sobie nie powiemy.Szarley przeprowadził eksperyment myślowy (zresztą nie tylko on) i przedstawił wnioski. Wnioski ci nie pasują i nie potrafisz wskazać kontrargumentów, więc trzeba zdeprecjonować i eksperyment, i metodę, a na wszelki wypadek także i szarleya. Nie ma co, potrafisz zachęcić co czegoś większej skali.. > >salek mówi: weź 'monopol' i pograj z dziećmi - ty spieprzasz.> Opisałem nawet kompletna grę. Przygotoanie jej zajęło mi godziny, masę energii. Na pewno widziales. Mogę odnaleźć i powtórzyć ale obawiam się, że jako poprzednio zostanie całkowicie zignorowane, przemilczane, niezauważone, jakby tego w ogóle nie było.O jakiś ty biedny i zapracowany.. zajęło ci to ze cztery godziny, licząc od mojego posta ze mógłbyś przez twój post że pomysł dobry do pierwszej wersji regułek. Ile razy zagrałeś w to w dziećmi? A, fakt, nudne jak flaki z olejem, komu by się chciało. Ale inni muszą, przecież władowałeś w to masę czasu i energii.. chłopie, ile ty masz lat? Sześciolatków należy doceniać za wysiłek, dorośli zwykle polegają na efektach. O Noblu z ekonomii raczej byłoby głośno, ale może jakaś mniejsza nagroda? Może uniwersytetu ekonomicznego z Wrocławia? > >Ciekaw jestem jak byś spieprzał, gdyby ktoś za ciebie ogłosił taki eksperyment pod Berlinem.> Sprawdźmy. Nie mów hop.Sprawdzaj. Przedstaw założenia eksperymentu na ekonomicznym uniwersytecie i bierz się do roboty. Nie jestem pierwszym, który ci to zaproponował. Co cię trzyma? A, fakt, wszyscy są uprzedzeni, biedaku, do twojego doskonałego pomysłu. > >>Nie ma co się Marokiem tak podniecać, przez tydzień z córką wydaliśmy w sumie 500 EUR wszystkiego> >Pewnie, czym tu się podniecać. Za te pieniądze spory procent Polaków, nierzadko z rodzinami - musi przeżyć miesiąc. Ale strój się dalej w piórka obrońcy biedoty, może ktoś ci uwierzy.> W Maroku na prowincji na pustyni jest wielu ludzi, którzy nie mają nic a nawet nic do zrobienia.Tak wygląda spieprzanie od argumentacji, dziecko. Patrz i ucz się na własnym przykładzie. > >>Chcę eksperymentu, który jak twierdzicie dowiedzie, że nie istnieje lepszy niż obecny system społecznych stosunków albo przynajmniej, że ja go nie Odkryłem.> >Zapłacisz za straty, które ów eksperyment spowoduje? Żeby zaczynać cokolwiek należałoby najpierw wykazać, że ma to podstawy, a ilość przykładów przeciw i twój stosunek do nich pokazuje dobitnie, że nie ma, tylkoś zbyt naćpany swoją zaje****ością, żeby to zobaczyć.> Na studiach tak czy siak eksperymentuje się. Bez sensu jest powtarzać wciąż te same doświadczenia. Skoro studia dzieci średniej i wyższej klasy społecznej finansowane są z podatku od biedy VAT, eksperymentowanie w zakresie walki z bieda ma sans. To może być eksperyment w ramach studiów ekonomicznych.Znów spieprzasz od jasno postawionego pytania. > Oprócz pisania z Tobą dużo pracuję w zgodzie z zasadami waszego podlego kapitalizmu, wychowuje 4 dzieci, staram się osiągnąć jakąś choć minimalna pozycję społeczną czyli to co sami uznajecie za właściwe i dobre.Tradycyjny zatem minusik za insynuacje, a swoją drogą znów materiał do pracy ze specjalistą. > Co chcesz mi zarzucić?Że spieprzasz od dyskusji, uciekając w dyrdymałki, gdy odpowiedź nasuwająca się sama nie podoba ci się - zamiast zacząć zmiany od siebie, powodując, że coś zacznie do ciebie docierać. |
#224 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: pieniądz |
> W waszym świecie akurat mam silne poczucie bycia nikim. Nikt się ze mną nie liczy.Terapeuta, chłopie. Tam pomożesz sobie lepiej. Ewangelizowanie po forach jakiś to ty jest zajefajny z najlepszymi na świecie pomysłami od czapy na każdy temat nie pomoże ci, co najwyżej możesz liczyć na więcej wyzwisk. > Nie wierzę, że jestem Napoleonem ani Jezusem Chrystusem,Nie, chłopie. Jeszcze aż tak ci nie odbiło, choć jesteś na najlepszej drodze. Na razie masz jedynie najlepszy pomysł na świecie na zbawienie tego świata, na którym ów świat jakoś nie może się poznać, ale na pewno się pozna. |
#225 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > No to powodzenia, jeśli twój eksperyment ma kosztować, to najpierw przynajmniej określ jego budżet> Po prostu nie masz żadnego pomysłuEksperyment nie wymaga budżetu, tylko kilku osób, które mają wystarczające zasoby, żeby wzajemnie zaspokoić własne potrzeby i świętego spokoju od waszych "dobrych" zasad społecznych. Co nie jest żadną oczywiatoscia w waszym świecie. Ciężko znaleźć osoby spoza układu, które coś mają, coś wiedzą, coś potrafią, czegoś chcą i nie niosą brzemienia długu, które przygniecie ich jeśli tylko wyjdą z waszego systemu. Ciężko wyobrazić sobie akceptację dla postępowania wg odmiennych zasad. Odmiency są zawsze atakowani i niszczeni, czego nasa wymiana poglądów jest dobrym przykładem. Niewielu potrafił takie ataki odeprzeć. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|