Racjonalista - Strona głównaDo treści
pieniądz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
12-01-2020 15:04okragly (21676 punktów)pieniądz
Ocena 1 na 1
pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk
Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej

pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości,
Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji

Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj

czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj?
Hamerlik-Konopka wymyśl coś

pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje
i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Wracam do pytania: jaką decyzję zmienisz na podstawie "wiedzy" ile krów ma mój teść
Ucieczka

>>Tak. Nie ma. I jawność majątku Bezosa nie zmienia tego
>Twierdzisz zatem wbrew mi, zefciowi, zdrowemu rozsądkowi i racjonalnej myśli, że Bezos jest niezależny od swojego najniższego rangą pracownika?
Nie twierdzę - znów wystawiasz chochoła, znów nawet nie przeczytałeś słów do których się odnosisz
Nie twierdzę też, że jest dobroczyńcą ludzkości. Płaci tyle ile wymaga "rynek" Zeniu, podobnie jak ja jest zwolennikiem ograniczenia roli rynku i określenia minimalnej płacy na co ty protestujesz!
>Napisałem prowadzocego jednoosobowo przedsiębiorstwo a nie jednoosobowe przedsiębiorstwo.
OK

>>2 Sklepowa w wiejskim sklepie wie ile zysku ma właściciel i co? I ucieka do Tesco bo lepiej płacą. Jawność nie ma znaczenia

>Widziales różnicę w pracy w Tesco a w wiejskim sklepie u znajomego a zarazem różnice w jakości życia?
Tak. Płace w tesco są wyższe. czas pracy pod lepszą kontrolą. właściciel nieznany

>Widziałeś w wiejskim sklepie człowieka będącego trybem w maszynie? To jest właśnie konsekwencja koncentracji własności.
Ucieczka w zmianę tematu. Mowa jest o jawności mienia a nie o koncentracji kapitału

>Sklepowa może dostanie trochę więcej w Tesco ale tylko w czasie ekspansji Tesco. Kiedy Tesco i inne koncerny wykończą drobna konkurencję, wynagrodzenia spadną do 1/3.
Prorokuj dalej, prorokuj. Jak płace w Tesco spadną to właściciel wiejskiego sklepu też obniży płacę

Brak odpowiedzi na pytanie jaką pracę TY byś wybrał jest dowodem na to że nie masz racji

>>3 Ty chcesz jawności wszystkich majątków nawet tych, którzy nikogo nie zatrudniają, lub zatrudniają w spółdzielczych strukturach. Po co ci "wiedza" o majątku udziałowców spółdzielni pracy?
>Tak chcę jawności wszelkiego mienia,...
... i nadal nie poradzisz wskazać argumentów

4 Po co ci "wiedz" o majątku rolnika?
UCIECZKA

>>>Jawność mienia wiele zmienia,
>>Tjaaaa Hamerlikowi wątroba z zawiści gnije
>Wiedza o mieniu wszystkich m jest mi potrzeba po to, żeby mi wątroba zgnila.
Dokładnie. Tylko zawiść tobą kieruje

>WŁAŚNIE O GNICIE MOJEJ WĄTROBY MI CHODZI, ŻEBY W KOŃCU ZACZĘŁA GNIC!
a podobno jawność mienia mam poprawić zdrowie
Zbłaźniłeś się do cna


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>>WŁAŚNIE O GNICIE MOJEJ WĄTROBY MI CHODZI, ŻEBY W KOŃCU ZACZĘŁA GNIC!
>a podobno jawność mienia mam poprawić zdrowie
>Zbłaźniłeś się do cna
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Poprawi zdrowie ale nie od razu, dopiero wtedy gdy wszycy to już zaakceptuja.
Wtedy wątroba przestnie mi gnić.

szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>WŁAŚNIE O GNICIE MOJEJ WĄTROBY MI CHODZI, ŻEBY W KOŃCU ZACZĘŁA GNIC!
>>a podobno jawność mienia mam poprawić zdrowie
>>Zbłaźniłeś się do cna
>Poprawi zdrowie ale nie od razu, dopiero wtedy gdy wszycy to już zaakceptuja.
>Wtedy wątroba przestnie mi gnić.

Czyli wprzódzi zgnije, bo nikt jakoś twoich postulatów nie akceptuje. Po prostu - ucieczkami ich nie uzasadnisz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>>>>WŁAŚNIE O GNICIE MOJEJ WĄTROBY MI CHODZI, ŻEBY W KOŃCU ZACZĘŁA GNIC!
>>>a podobno jawność mienia mam poprawić zdrowie
>>>Zbłaźniłeś się do cna
>>Poprawi zdrowie ale nie od razu, dopiero wtedy gdy wszycy to już zaakceptuja.
>>Wtedy wątroba przestnie mi gnić.
>Czyli wprzódzi zgnije, bo nikt jakoś twoich postulatów nie akceptuje. Po prostu - ucieczkami ich nie uzasadnisz

Akceptacja mojego rozwiązania wymaga przebudowowy umysłu, radykalnej reorganizacji systemu emocjonalnego, zmiany osobowości i nie tylko u Ciebie ale u wszytkich.

Ty na razie rozumujesz prymitywnymi konceptami, które zaszczepilo u Ciebie twoje dziadostwo. Typu "dziedzic", "dziedzictwo" itp.

Nad moim rozwiązaniem jest jeszcze cała masa pracy. Zmienić osobowościowo takich jak Ty, wierzących po płaszczykiem pozorów we własne nadczłowieczeństwo to kosmos.

Może jeżeli będę naciskał jeszcze przez 10 lat ale bardzo intensywnie to coś niewielkiego w tym kierunku się wydarzy.
Ja szczerze liczę na reakcje lancuchowa, której dziadostwo nie poradzi opanować.

szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Czyli wprzódzi zgnije, bo nikt jakoś twoich postulatów nie akceptuje. Po prostu - ucieczkami ich nie uzasadnisz
>Akceptacja mojego rozwiązania wymaga przebudowowy umysłu,
Byli już tacy w historii, którzy chcieli wyhodować "nowego człowieka" Udał im się Pawka Morozow i fanatycy z HJ

>Ty na razie rozumujesz prymitywnymi konceptami, które zaszczepilo u Ciebie twoje dziadostwo. Typu "dziedzic", "dziedzictwo" itp.
A może to twoja zawiść jest prymitywna? Pomyśl o tym

>Zmienić osobowościowo takich jak Ty, wierzących po płaszczykiem pozorów we własne nadczłowieczeństwo to kosmos.
Jeśli chcesz zmienić innych ludzi, najpierw musisz ich zauważyć
Ty widzisz tylko chochoły, które sam postawiłeś

>Może jeżeli będę naciskał jeszcze przez 10 lat ale bardzo intensywnie to coś niewielkiego w tym kierunku się wydarzy.
Chcesz mnie przekonać? Prosty sposób. Użyj ARGUMENTÓW a nie ucieczek i lamentów

Jeśli od każdego pytania, każdego przykładu, każdego argumentu uciekasz, to nikogo nie przekonasz
Jeśli dodatkowo widzisz świat inny niż jest naprawdę, to niczego nie zmienisz
Jeśli chcesz eksperymentu, w którym ma nie być mydła, to nie zbliżaj się później do mojej wsi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>>>Czyli wprzódzi zgnije, bo nikt jakoś twoich postulatów nie akceptuje. Po prostu - ucieczkami ich nie uzasadnisz
>>Akceptacja mojego rozwiązania wymaga przebudowowy umysłu,
>Byli już tacy w historii, którzy chcieli wyhodować "nowego człowieka" Udał im się Pawka Morozow i fanatycy z HJ

Domyślam się, że kształtowali nakazy moralne pod groźba kary za ich odrzucenie. Ja Cie nie ukarze za odrzucenie moich postulatów ani też innym na to nie pozwolę.
Jeżeli ich nie zaakceptujesz będę musiał się z tym pogodzić. Trudno. Wiem, że gdybym Cię za niezgodność zaatakował, to jedno piekło zastąpię kolejnym piekłem. Muszę się przed tym hamować pomimo, że agresja wydaje się zawsze prostą drogą.

>>Ty na razie rozumujesz prymitywnymi konceptami, które zaszczepilo u Ciebie twoje dziadostwo. Typu "dziedzic", "dziedzictwo" itp.
>A może to twoja zawiść jest prymitywna? Pomyśl o tym

Ja to widzę inaczej. W moim umyśle to nie jest zawiść lecz poczucie egzystencjalnego zagrożenia. Wśród Was czuję się autentycznie zagrożony i spodziewam się po Was wszystkiego co najgorsze, zła którego jeszcze nawet nie znam.

Wiem, że postrzeganie zła prowokuje do zła ale na razie inaczej nie potrafię. Może z czasem zbuduje inne, nowe, lepsze, bardziej budujace przekonanie. Na razie boję się, że mi zniszczycie całe życie.

>>Zmienić osobowościowo takich jak Ty, wierzących po płaszczykiem pozorów we własne nadczłowieczeństwo to kosmos.
>Jeśli chcesz zmienić innych ludzi, najpierw musisz ich zauważyć
>Ty widzisz tylko chochoły, które sam postawiłeś

Paroma bardzo agresywnymi atakami intelektualnymi udowodniłeś, że to nie są tylko chocholy. Nie ufam Ci. Nie wierzę, że jesteś mi przychylny. Wątpię, żebyś pozwolił mi żyć i rozwijać się tak jak chcę. Uważam, że jesteś do mnie wrogo nastawiony i ja nastawiam się podobnie do Ciebie.

#352
30-01-2020 14:55
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Ja Cie nie ukarze za odrzucenie moich postulatów ani też innym na to nie pozwolę.
Nie masz nic do gadania

>Ja to widzę inaczej. W moim umyśle to nie jest zawiść lecz poczucie egzystencjalnego zagrożenia.

I powinieneś z tym pójść do psychiatry.
Co ci grozi?
8,54 Ojrów jako minimalne wynagrodzenie?
Kindergeld na poziomie pensji polskiego listonosza?
Gwarancja zakazu podwyżki czynszu
Gwarancja zakazu eksmisji na bruk?

Jedyne co ci grozi, że nie zostaniesz milionerem. Ja też nie.

>Wśród Was czuję się autentycznie zagrożony i spodziewam się po Was wszystkiego co najgorsze,
To się leczy

>>Ty widzisz tylko chochoły, które sam postawiłeś
>Paroma bardzo agresywnymi atakami intelektualnymi udowodniłeś, że to nie są tylko chocholy.
Doprawdy? To skąd twój pomysł, że trzymam krowy w klatkach?

>Nie ufam Ci.
Twój problem

>Nie wierzę, że jesteś mi przychylny.
Jestem nieprzychylny twoim poglądom

>Wątpię, żebyś pozwolił mi żyć i rozwijać się tak jak chcę.
i kolejny chochoł

Pytałem czy podjąłbyś pracę za mniejsze pieniądze u biedniejszego właściciela firmy czy za większe u bogatszego - Ucieczka

Zmęczony jestem twoimi ucieczkami i labidzeniem
A choroby się leczy
W Berlinie jest dobra opieka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>Co ci grozi?

Że będę popychadlem innych ludzi do śmierci. Ze mnie wykorzystaja mnie jako zasób do organizacji swojego życia.

Tego się boję.

#354
30-01-2020 17:16
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Co ci grozi?
>Że będę popychadlem innych ludzi do śmierci.

Co w hamerlikańskim języku znaczy "być popychadłem"?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#355
30-01-2020 18:34
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Co ci grozi?
>Że będę popychadlem innych ludzi do śmierci. Ze mnie wykorzystaja mnie jako zasób do organizacji swojego życia.
>Tego się boję.

Załóż sobie działalność. Albo rób coś na własny rachunek. Robi tak miliony ludzi.

Jeśli ktoś prowadzi jednoosobową działalność to do czego jest potrzebna jawność jego mienia? Cenę oferuje klientowi jeśli to usługa lub klient ma już cenę na półce.

Typ powiedzmy handluje w internecie beretami z antenką albo częściami albo czym tam chce.

W ofercie jest cena. Co sprzedawcy i klientowi daje jawność mienia skoro cenę ustala rynek?

Do fryzjera wchodzi klient. Czy fryzjer ma się wpierw spytać jak strzyżemy czy pytac klienta ile ma domów aut itd?


uważam że to iście popierdolony pomysł z tą jawnością.


Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi szarley
>>>Co ci grozi?
>>Że będę popychadlem innych ludzi do śmierci.
>Co w hamerlikańskim języku znaczy "być popychadłem"?
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Pracownikiem najemnym bez żadnego mienia, całkowicie zależnym od wynagrodzenia za pracę, który nigdy nie może sobie pozwolić na sprzeciw wobec właściciela.

A teraz już możesz wylać z siebie, że jestem leniem, któremu pracować się nie chce, bo do takiego uplawu dziadowskiej świadomości w tym momencie zmierzasz.

Znam Cię już na tyle, zeny wiedzieć co zamierzasz.

#357
30-01-2020 18:44
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: pieniądz
W odpowiedzi farmer
>Załóż sobie działalność. Albo rób coś na własny rachunek. Robi tak miliony ludzi.

Miliardy.
Skoro nic nie ma powinienem kupić środki produkcji w kredycie, bardzo korzystna lichwa, tuż przed kryzysem.

Już raz mnie zrobiliście w konia na wiele lat, że końca nie widać. Nie jestem aż takim frajerem, żeby po moich przeżyciach nie wiedzieć, kiedy ktos na mnie zastawia kolejne sidła.

Jeżeli chodzi o wasze pożyczki to weź je sobie sam. Ja trędowatych pieniędzy nie tykam.

#358
30-01-2020 19:10
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>>Co ci grozi?
>>>Że będę popychadlem innych ludzi do śmierci.
>>Co w hamerlikańskim języku znaczy "być popychadłem"?
>Pracownikiem najemnym
Załóż firmę.

>bez żadnego mienia,
Twój wybór. Każdy polski robotnik z twoim dochodem miałby dom

>całkowicie zależnym od wynagrodzenia za pracę,
Załóż firmę.

>który nigdy nie może sobie pozwolić na sprzeciw wobec właściciela.
Na czym ma polegać ten "sprzeciw" znów wpadasz w hamerlikański język, który nie jest zrozumiały dla mnie. Tak jak z tą egzekucją mienia, która po polsku oznacza konfiskatę a w hamerciulskim ochronę. PISZ PO POLSKU (możesz po czesku)

W Berlinie nie wolno zmienić pracy?
Twoim problemem jest życie w kompletnym odrealnieniu, w nieistniejącym świecie. Z twoją mentalnością niewolnika zawsze będziesz nikim. Przykro mi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#359
30-01-2020 19:13
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Załóż sobie działalność. Albo rób coś na własny rachunek. Robi tak miliony ludzi.
>Miliardy.
>Skoro nic nie ma powinienem kupić środki produkcji w kredycie, bardzo korzystna lichwa, tuż przed kryzysem.
>Już raz mnie zrobiliście w konia na wiele lat, że końca nie widać. Nie jestem aż takim frajerem, żeby po moich przeżyciach nie wiedzieć, kiedy ktos na mnie zastawia kolejne sidła.
>Jeżeli chodzi o wasze pożyczki to weź je sobie sam. Ja trędowatych pieniędzy nie tykam.

Czy ja ci każe brać pożyczkę? Ja mówię załóż działalność.

Mnóstwo ludzi robi to z pieniędzy zarobionych za granicą. Gdyż jak zauważyłeś procent wykańcza.

A ludzie ci nie są po studiach ekonomicznych. Więc jak oni na to wpadli a ty nie?


#360
30-01-2020 19:15
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: pieniądz
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Załóż sobie działalność. Albo rób coś na własny rachunek. Robi tak miliony ludzi.
>Skoro nic nie mam...

Nie p*****l. Ludzie wyjeżdżają do Niemiec wracają do Polski budują domy, zakładają firmy a biedny Hamerlik nic nie ma O jak mi cię żal



Zaczynałem jako ładowacz na kopalni. W naszym świecie, tylko w dużo gorszych warunkach niż ty masz dziś. Ale ty żyjesz w odrealnieniu i ćpuńskim widzie. Wg ciebie ja nie istnieję.

Powtórzę: z twoim dochodem każdy polski robotnik budowałby dom, a ty zesrałeś się w gacie i tylko się nad sobą użalasz zamiast się umyć

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365