 |
Pieniądze na rachunku bankowym Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-12-2021 02:00 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Pieniądze na rachunku bankowym | Wszyscy wiemy, że pieniądze na rachunku bankowym to tylko zapis cyfrowy na dysku.
Powstaje pytanie.
Dlaczego nie chcemy, żeby ten zapis był pod naszą kontrolą?
Nie wiadomo przez kogo ten zapis jest kontrolowany i co się z nim robi. Dlaczego akceptujemy ten stan? Czy to nie jest głupie?
Uzależniamy się egzystencjalnie od tegoz, co jest poza naszą kontrolą, to jest równoznaczne z utratą kontroli nad własnym życiem. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..#16 1 na 1 | j26c (338 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Internet a nawet łącza poza posiadłością nie sa moje> Tobie to nie przeszkadza a mi tak.> Wkrótce ogranicza rozpiętość twojego terenu, twojego domu, wkroczą nowi właściciele ze swoimi przewodami, że swoimi urzadzeniami, których nie wolno Ci będzie tknąć, którego dnia obudzisz się i zrozumiesz, że nie masz już nic i wszystko co Cię otacza jest cudze.Orange ma łącza na wiosce, prowadzone na terenie publicznym (inaczej nie wolno). Na instalacje na posiadłości muszą mieć zgodę właściciela i umowę (faceta który namawiał zbyt nachalnie już drugi raz pogonili tacy jedni dość skutecznie  W blokowiskach jest inaczej. > Ale Ty zawsze będziesz miał alternatywę ucieczki do dżungli, tylko uważaj na lamparty i tygrysy  Zależy jaka dżungla i gdzie. Link do przykładu masz wyżej odpowiedzi, no tam jest jeden szczegół, populacja jest najbardziej wykształcona i niezależna w całej British Columbia (i to w działaniu a nie windykacji). |
#17 1 na 1 | j26c (338 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Nie patrzy na cały świat i na wszystkich z poziomu gościa który wpadł w potężne długi z powodu swojej niewyobrażalnej głupoty jak tu czytam, z powodu ewidentnych braków w osobowości (brak samokontroli i myślenia) naprodukował nie wiadomo po co dzieci (i jeszcze je zostawił) i siedzi kątem w Berlinie (brr, już samo miasto to hardcore), trzęsie z zimna w jakiejś wynajętej klitce (wejście na RFID do blokowiska jest ?) bo za każdy Celcjusz to solidna dopłata. I wywalić chyba mogą (nie wiem, ex DDR to w ogóle katastrofa, byłem raz w Berlinie i mi starczyło, tak jak w Krakowie).> Nie poradzisz obronić swoich idei bez poniżania?Tu nie ma czego bronić, kompromitujesz się totalnie. A o Berlinie i sobie to Ty piszesz a nie ja. |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > lasqueti.ca/island-info/lasqueti-lifeNie wybieram się na żadną wyspę. Zostaję u siebie i odzyskuje kontrolę nad rzeczywistością. Inni mogą udać się na wyspy jeżeli chcą. > Takl że kiepsko Knopke, bardzo kiepsko. Tragedia i to na serio. Po całości.> A my karmimy boota.Spróbuj zdobyć się na argumenty, bo oceny potrafi serwować każdy, zwłaszcza gdy są to niskie oceny i dotyczą innych ludzi. Przestaw argument i najlepiej bez tego całego lania wody, wokół niego. Konkret. Masz jakąś kontrolę nad systemem pieniężnym w Polsce czy żadną? Wiesz do kogo choć należą banki w Polsce i kto w rzeczywistości posiada twoja kasę? Wiesz czyim jesteś wierzycielem? Czy to Cię nie obchodzi, bo wystarczy Ci dostęp do panelu bankowego a kto i co za tym stoi to już do niczego Ci nie jest potrzebne? Jak Ci kiedyś papier nie wyjedzie z bankomatu, do którego komornika pójdziesz i co mu powiesz? Skoro nie wiesz nawet kto za tym stoi?
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Tu nie ma czego bronić, kompromitujesz się totalnie.Bo zwracam uwagę, że ktoś kontroluje system pieniężny i że to nie Wy i że nie macie bladego pojęcia kto?
szarley to w realu Johannes Jerlas |
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym |
> Nie o to mi chodzi czy kontrolujesz zapis, który dotyczy tylko Ciebie, i czy zachowujesz na ten >zapis jakiś wpływ czy nie.> Chodzi mi o pełna kontrolę nad całym systemem.> Armanis kiedyś tu palnął głupotę, wynikającą z braku elementarnej wiedzy jak funkcjonuje bank. Co to sprzątaczka z bezrobotnym ma mieć kontrolę nad bankiem?? A właściciel banku ma wypłacać oprocentowanie tylko tym, których zgromadzone pieniądze akurat są pożyczone?? Ci co ich pieniądz nie jest na pożyczkach, to mają jeszcze płacić za jego trzymanie?? Lud będzie jeszcze kontrolował banki?? Jakby ktoś miał z tego zysk, to już by dawno wprowadzono demokrację do banków. Wydaje ci się, że banki pozwolą sobie zamontować we władzach wrogą agenturę, która będzie demokratycznie wykorzystywać głupkowaty lud, do legalizowania ich złodziejskich praktyk?? >
Polak mówi do Żyda, zrobiłem świetny interes. Żyd się go pyta, TO ile zarobiłeś? Nie wiem, daję Amerykanom wszystko co chcą a oni w zamian za to mnie chwalą. |
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym |
> Bo zwracam uwagę, że ktoś kontroluje system pieniężny i że to nie Wy i że nie macie bladego >pojęcia kto?> Jakbyśmy teoretycznie mieli możliwość kontrolować cokolwiek to pozostaje kwestia co zrobić z wynikami tej kontroli. Aby ktoś chciał się podporządkować nam, musimy być od niego silniejsi. Sama kontrola niczego nie zmieni, gdy jesteśmy słabi. Możemy sobie w ramki oprawić ją i powiesić na ścianie. Reżim amerykański skutecznie dąży do wprowadzenia na wszystko: swojego monopolu, swoich norm i będzie wszystkich kontrolował i karał. Nie musisz nic robić, za dwa pokolenia wszystko będzie pod "demorkmatyczną" kontrolą. W Polsce są sami fani, życia dla amerykańskich monopoli i postępowania wg jego norm. Z pokorą już przyjmują jego kary i dziękują za pochwały. >
Polak mówi do Żyda, zrobiłem świetny interes. Żyd się go pyta, TO ile zarobiłeś? Nie wiem, daję Amerykanom wszystko co chcą a oni w zamian za to mnie chwalą. |
#22 1 na 1 | j26c (338 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >Tu nie ma czego bronić, kompromitujesz się totalnie.> Bo zwracam uwagę, że ktoś kontroluje system pieniężny i że to nie Wy i że nie macie bladego pojęcia kto?No i co z tego ma wynikać? I jak kontroluje? Bo nie dajesz żadnego modelu zagrożenia tylko bełkot. Brak mojego administrowania systemem w banku to nie jest kontrola. Bo nie mnie kontrolują tylko bank. Opłaty bankowe to nie jest kontrola. Bo jest rynek, jak przesadzą to znajdę inny bank. Ja dałem zagrożenie (wpisanie lewych długów). To już jest hardcore na serio, nie da się z marszu, ja nie słyszałem. Wypowiedzieć umowę pożyczkową to prędzej, trzba jednak jakąś mieć  Miałem w jednym banku umowę debetową, nie było debetu (zaszłość z dawnych lat) i słabe wpłaty. Zaczęli się czepiać, kasacja konta poszła szybko  Z mojej strony zresztą. Ale w to wierzę że wymówić mogą. Trzeba myśleć i czytać umowę. Każdej nie wypowiedzą bo są straty, ta strona która ma więcej (wizerunkowo też) nie będzie fikać. Mafia działa inaczej i nie przez wpisywanie długu w banku. ++++ Dodane A właśnie. Jak będzie Knopke system total super to zrobią ze mną co chcą. Bo wszystko będzie w tym systemie jako własność swoista, nie tylko forsa. I długi i kary za to że na posesji u mnie rosną w przewadze wierzby a nie gruszki (niekorzystne pokazywanie tego że się nie produkuje). I kary za to że się nadajnik na dachu popsuł, nie chciało mi się wymieniać i na konto się nie logowałem (a tam trzeba coś kupować bo z konta samo się skasuje). I inne takie. Pomijam że komuś siś może nie chcieć w to bawić albo nie potrafi. FILM CIRCLE pooglądaj, tam takie hardcore jest (sieć konsumencka na skalę małego państwa i wariat z wizjami ala Knopke na wierzchołku), co ja tu pisał będę jak to już jest przynajmniej w wizji (nawet moje alter ego w postaci gościa co nie ma tego specjalnego konta konsumenckiego do wszystkiego, komórki itp jest  ++++ Nie odpowiedziałeś na pytanie. Jaki system i reszta (własnościowym czy na licencji wolnościowej) masz na urządzeniu którym piszesz na racjnaliste.
Bo ja mam wszystko na GPL/okolicy . Więc jak by się mocny przeciwnik uparł (tak jak twierdzisz o pieniądzach) to: - wpłynie na właściciela sieci wioskowej i dalszej i mnie wywalą (teoretycznie do pomyślenia). Jest zapasowe łącze z umową (GPRS v 3 - mi starcza ), tez pewnie można zablokować chociaż to już trudniejsze, Najpierw trzeba mnie zlokalizować, przez tunel trochę trudno (przecież nie Interpol mnie będzie szukał tylko jakiś Twój kumpel od flaszki i windykacji specjalnej i mocnej, no mafiosa jakiegoś lokalnego mocniejszego możecie znać, w to uwierzę). - wpłynie na właścicieli tunelu VPN (mało realne bo to nawet nie EU). Nie jest konieczny do pisania ale przyjemny  - wpłynie na właściciela racjonalisty i mnie wywalą (najbardziej realne i całkiem możliwe, nie takich jak ja wywalali dla grymasu). Żadna z tych czynności realnie nie blokuje ani możliwości pisania tak naprawdę przez sieć (znajdę router np. u kumpla, założę konto) ani samego pisania (i innych danych zgromadzonych na systemach np. konstrukcyjnych programów, kopi czy języków programowania na różne zabawki co oczywiście ma zupełnie inną range intelektualną i formalną niż bełkotanie z Knopke  Komputery są prawnie i ogólnie nie do ruszenia bo wszystkie mają GPL, to nie word/win11 który można zdalnie zablokować/doczepić się do licencji dla kaprysu (pomijam jakiś włam ale jak masz sensowne archiwa to tez nic to nie da poza śmiechem Więc interesuje mnie co Ty wykorzystujesz do szerzenia tych swoich bezsensownych idei. No bo jakaś konsekwencja jest potrzebna. Buduje się na betonie, nie na bagnie. Używasz bo chcesz używać systemów wolnych albo z niewolną licencją i zagrożeniami. JAKICH NO ŚMIAŁO, będzie śmiech jak to czuje 
A tu masz jeszcze raz link (strefy Knopkiego tam nie zechcą, nawet Internet na WIFI scentralizowany padł po ustaniu dofinansowania, pewnie każdy ma swój). No i trzeba umieć przynajmniej zapalić w piecu i przynieść sobie drewno (u mnie też) bo tyłek zmarznie i narzekanie na Berlin nie pomoże  Pewnie tez lutować płytki do konwerterów fotoogniw, wiedzieć jak się napięcie w AKU mierzy, ustawia częstotliwość i podłącza antenę do nadajnika. Oczyszczać wodę, ścieki, planuje wydatki, podłącza pompę. Najmniej rozwinięta wyspa, bez prądu (w sensie takiego z sieci kratowej), Internetu z darmowego WiFi, telefonów pewnie też. I marketów. I sprzedają nawet psy z hodowli, obrazy, muzykę, festiwal sztuki jest. en.wikipedia.org/wiki/Lasqueti_IslandNie ma tygrysów są Bernardyny w hodowli (niewiele mniejsze, jest gdzieś film na yutube, watacha robi wrażenie na serio, nie chciałbym takim podpaść  Mnie by się widziało takie coś ale gdzieś w oddali i nie na wyspie (ograniczony teren). Na emeryturze mam sensowne możliwości na test. Pożyjemy, zobaczymy. Na pewno dziecięcy bełkot na jakiejś grupie nie przybliża do tego, czas się ograniczyć na poważnie z tym. Pomijam że karmię Trolla. Klasycznego. |
#23 1 na 1 | j26c (338 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Masz jakąś kontrolę nad systemem pieniężnym w Polsce czy żadną?Co to znaczy kontrola? > Wiesz do kogo choć należą banki w Polsce i kto w rzeczywistości posiada twoja kasę? A co za różnica czy wiem czy nie? Mam kogoś bić bo karta w bankomacie się zacięła czy jak? > Czy to Cię nie obchodzi, bo wystarczy Ci dostęp do panelu bankowego a kto i co za tym stoi to już do niczego Ci nie jest potrzebne?Nie interesuje mnie i nie jest mi potrzebne. Nie każdy przywiązuje mistyczną wagę do pieniędzy. Przy okazji - jak masz przyznane legalnie prawo pobytu na tej wyspie to rząd Kanady nie wywali mnie z niej niezależnie czy mam pełno gotówki czy nie, tam nie mieszkają multimilionerzy. NA TYM POLEGA SENSOWNE PAŃSTWO. ŻE NIE MOŻNA KOGOŚ GNĘBIĆ BO TAK. > Jak Ci kiedyś papier nie wyjedzie z bankomatu, do którego komornika pójdziesz i co mu powiesz? Skoro nie wiesz nawet kto za tym stoi?Pójdę do drugiego banku (karta jest w banku pomocniczym elektronicznym, bankomat w drugim przy wejściu  , pokaże dowód i wezmę papier z kasy. Proste i przetestowane praktycznie. |
#24 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Co to sprzątaczka z bezrobotnym ma mieć kontrolę nad bankiem??Sprzątaczka nie musi decydować o działalności banku ale powinna wiedzieć kto stoi za bankiem i jak działa system. Kto nie zna i nie rozumie fundamentów własnej egzystencji ten z pewnością zostanie wykorzystany przez innych. W moim modelu gospodarczym nie ma prywatnej kreacji pieniądza ujemnego jest tylko państwowa. Pożyczkę można uzyskać w systemie państwowym albo wcale. Choc teoretycznie można udzielić prywatnej pożyczki ale nie ma żadnego narzędzia żeby wyegzekwować jej zwrot. Jak ktoś chce pożyczyć bez prawa do egzekucji długu to może, ja mu nie zabronię.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
#25 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > A co za różnica czy wiem czy nie?> Nie interesuje mnie i nie jest mi potrzebne.> Nie każdy przywiązuje mistyczną wagę do pieniędzy.Ale jaja  To pewnie z takiego podejścia wynika tajemnica kapitału i kary za zdradę tajemnicy bankowej. Takie mam podejrzenie, że słowa prawdy nie ma w tym. Wyrażasz jedynie to, co chciałbyś w umysłach innych ludzi zaszczepić, żeby ich osłabić i tym siebie wzmocnić.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
#26 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > źródło wszytkich tematów - WŁASNOŚĆ i prawa właściciela względem innych ludzi.Napisałeś BREDNIĘ: "Aha, czyli gdy znajdziesz się na cudzym terenie, w cudzym domu, ubrany w cudze ubranie, spożywając cudze jedzenie, bez możliwości powrotu do własnego, bo żadne własne nie istnieje to staniesz się wreszcie NIEZALEŻNY?" Jak zakładasz cudze majtki to je najpierw pierzesz? Znów UDOWODNIŁEŚ że żyjesz w odrealnionym świecie Napisałeś "znaleźć się w przestrzeni cudzej własności, bo to jest równoznaczne z popadnięciem w niewolnictwo." Bo jesteś najaranym nienawiścią i zawiścią psycholem, który krzywdzi swoje dzieci samą swoją obecnością. Wchodzisz do hotelu i jesteś niewolnikiem hotelarza? Ty debilu > >>>Przykład krów> >>Przykład egzystencji w cudzej przestrzeni bez możliwości powrotu do własnej,> >Ucieczka w zmianę tematu> Nie, to jest fundament naszej rozmowy i źródło wszytkich tematów - WŁASNOŚĆ i prawa właściciela względem innych ludzi.Fundamentem każdej rozmowy jest wspólny język - jednaki system pojęć Innym fundamentem są fakty Głupi Hamerlik uważa, że nie jest panem siebie bo musi nosić cudze ubrania Zarabiasz kilkakroć tyle co polski nauczyciel i nosisz cudze ubrania????? To jest temat rozmowy??? Egzystencjlna zależność od innych na przykładzie cudzych ubrań? Skończ swoje kretyństwa rozmawiaj na poważnie PO POLSKU z uznaniem RZECZYWISTOŚCI bez oszczerstw, obelg kłamstw konfabulacji i bez ucieczek Piszesz o konieczności jawności mienia Poprę cię! z całą stanowczością cię poprę ale.... 1 TY SIĘ TEGO BOISZ!!!!!!!!!! ty wulgarnie tchórzysz przed spełnieniem tego postulatu 1.1 Boisz się że stracisz sens życia jakim jest walka z wiatrakami i cierpiętnictwo, dlatego uciekasz, kiedy ktoś mógłby przyznać ci rację. Ty się napawasz kiedy sprowokujesz do nawania cię psim chujem, masz orgazm kiedy czytasz że twoj ażona się kurwi 1.2 Boisz się bo jesteś zwolennikiem tajemnic 2 Postawiłem warunek - przykład krów - ucieczka. Paczpan a tak łatwo było kogoś przekonać, ale po co? Celem Hamerlika nie jest przekonanie kogokolwiek, jest płacz i pokazywanie całemu światu siniaków jak nie ma prawdziwych to się je wymyśla jak pracę po zawale serca Twoim największym marzeniem jest żeby dostać eksmisję do baraku i móc popisywać się jak twoją"astmą". Jak cię nie eksmituje wonowia to sobie tę eksmisję wymyślisz jak zabieranie dziecku bułki > szarley to w realu Johannes JerlasTo też jest prowokacja, cel;owo przekręcasz moje nazwisko, żeby znów masturbować się czytając że Hamerlikowa to k***a > Nie każdy przywiązuje mistyczną wagę do pieniędzy.> Ale jaja> To pewnie z takiego podejścia wynika tajemnica kapitału i kary za zdradę tajemnicy bankowej.Wydłubałbyś oczy komuś, kto ujawniłby pensję twojej żony
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#27 1 na 1 | j26c (338 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > >A co za różnica czy wiem czy nie?> >Nie interesuje mnie i nie jest mi potrzebne.> >Nie każdy przywiązuje mistyczną wagę do pieniędzy.> Ale jaja  No dokładnie. Nie przywiązuje mistycznej wiary do pieniędzy. Ma starczyć na przęzycie w danych warunkach. Reszta jest ciekwsza i nie związana z finansami. Muszę przywiązywać ? Bo co - to Korea Północna ? > To pewnie z takiego podejścia wynika tajemnica kapitału i kary za zdradę tajemnicy bankowej.I gdzie tu jest coś merytorycznego ? > Takie mam podejrzenie, że słowa prawdy nie ma w tym. Wyrażasz jedynie to, co chciałbyś w umysłach innych ludzi zaszczepić, żeby ich osłabić i tym siebie wzmocnić.Osłabia to mnie Twoja dyskusja, żadnej merytoryki. |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Osłabia to mnie Twoja dyskusja, żadnej merytoryki.Czy uważasz, że powinieneś być współwłaścicielem wodociągu, który doprowadza wodę do twojego domu, czy jest Ci obojętne kto jest jego właścicielem i co robi że swoją własnością? Bo są tacy, którzy chętnie wejdą w rolę właściciela i Ciebie zobaczą w roli swojego klienta, nawet tacy z drugiego końca świata, tylko pozwól im na to.
szarley to w realu Johannes Jerlas |
| j26c (338 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym |
> Chodzi mi o pełna kontrolę nad całym systemem.Bo system nie akceptuje karty czy prztykaczki (telefonu komórkowego z OS i aplikacją  Ale mi kontrola moja  > Kiedy przyjechałem do Niemiec byłem zaskoczony, że wiele sklepów akceptuje tylko EC kartę i że nie można zapłacić amerykańską Visą czy Mastercard.A marką niemiecka papierową można czy nie można? Polską złotówkę w kantorze w Niemczech na markę/EU wymienisz ? 1>Niemcy widać dbają o zachwianie kontroli a Polakom jest wszystko jedno. Polacy znajdą się pod całkowitą kontrolą obywateli innych państw to dla Polaków jest super, bo Polacy Bank Spółdzielczy to jest z USA ? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Pieniądze na rachunku bankowym | > Taką, że kasa zapisana na twoim koncie nie jest twoja tylko właściciela systemu pieniężnego, który stworzył dla Ciebie konto.Tjaaaaa, czyli jak Hamerlik mieszka w mieszkaniu Vonowii to mieszkanie jest własnością Hamerlika, a żali się że nawet majtki nosi po właścicielach wonowii > Właściciel pieniędzy może robić z pieniędzmi co chce.Nie wiem co ćpałeś, ale poczęstuj > Może za nie np. stworzyć twojego konkurenta, który pozbawi Cię źródeł dochodów i Ty w żaden sposób nie będziemy mógł się temu sprzeciwić.Rozmyśliłem się, jednak to co ćpasz jest za ostre Jedyne zabawne w tobie jest to, że kompletnie nie rozumiejąc otoczenia, chcesz je zmieniać w sposób którego jeszcze mniej rozumiesz Tysiące migrantów szturmuje polską granicę, żeby przedostać się do Niemiec. Ryzykują utratą oszczędności życia, zdrowiem a niektórzy przypłacili to życiem A ty mieszkasz w Berlinie i piszesz że: - żyłeś w nędzy - mieszkałeś w niedogrzanej piwnicy - pracowałeś bez zabezpieczenia w atmosferze toksyn - pracowałeś przykuty do maszyny - pracowałeś bez prawa do kontaktu z dziećmi - pracowałeś 18 godzin dziennie 21 dni pod rząd w dzień po zawale serca bez dostępu do wody pitnej i bez przerwy Tysiące migrantów ciągnie do Berlina w którym - robotnika nie stać na podróż do sąsiedniego miasta - robotnik nie ma prawa pójść do sądu - robotnik zabiera bułkę dziecku żeby coś zjeść - robotnikowi nie wolno mieć mieszkania Debilu! Napisz GDZIE JEST TEN BERLIN, KTÓRY ZNASZ TYLKO TY
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|