Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pieniądze na rachunku bankowym

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
04-12-2021 02:00Hamerlik Konopka (19905 punktów)Pieniądze na rachunku bankowym
Wszyscy wiemy, że pieniądze na rachunku bankowym to tylko zapis cyfrowy na dysku.

Powstaje pytanie.

Dlaczego nie chcemy, żeby ten zapis był pod naszą kontrolą?

Nie wiadomo przez kogo ten zapis jest kontrolowany i co się z nim robi. Dlaczego akceptujemy ten stan? Czy to nie jest głupie?

Uzależniamy się egzystencjalnie od tegoz, co jest poza naszą kontrolą, to jest równoznaczne z utratą kontroli nad własnym życiem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..
Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi szarley
>>Masz coś naprzeciw? Co?
>Nic, TY się tego boisz
>Ty ukrywasz
>Daj mi 5 minut!

Nic nie ukrywam.
Zadajesz mi pytania, na które nie znam odpowiedzi a Ty twierdzisz, że znam i je ukrywam.

To jest bez sensu!

Nie będę się przed Tobą tłumaczył ze spraw o których nie mam pojęcia, bez względu na to co tam sobie wyobrażasz.

szarley to w realu Johannes Jerlas

szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Mam nazwisko po ojcu
Ty jesteś psim chujem,



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#123
05-12-2021 20:42
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi szarley
>>
szarley to w realu Johannes Jerlas

>Mam nazwisko po ojcu
>Ty jesteś psim chujem,

No wiem, jesteś taki ważny, że przy Tobie wszyscy stajemy się nieważni.

Wszyscy musimy wypełnić twoje oczekiwania ale Ty możesz mieć każdego w dupie. Wolno Ci. Urodziłeś się po to, żeby robić co chcesz i nie ma znaczenia czego chcą inni.

Już dawno to pojąłem.

szarley to w realu Johannes Jerlas

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Kiedy o tym myślę to mózg mi rozsadza.
>Żyjemy w wielkiej iluzji.
>

Pierwsza połowa XX w. tony i setki ton złota nagle zmienia miejsce. Większość wbrew woli jej prawowitych właścicieli. Wprowadza się prohibicję, a wzbogaceni gangsterzy, nagle zostają pozbawieni swoich fortun. Inflacja pozbawia ludzi wszystkiego. Rząd amerykański demokratycznie okrada społeczeństwo ze złota. Potem giną miliony ludzi, ktoś pisze o tym bajki, tysiące dokumentów tajnych, najważniejsi świadkowie zamordowani i nikt nie docieka prawdy.
Dzieci w szkołach wyuczyli tej iluzji, dawali za to piątki, potem wszyscy mają jedną wizję i wstawione kilka prostych odpowiedzi na wszsytkie pytania. Zastanawiam się jak Afgańczycy pozbyli się reżimu amerykańskiego, dwadzieścia lat okupacji, propagandy i nie udało im się wytresować niewolników. Każdy okupant zaczyna np. od walki z "korupcją" lub "wrogami ludu" i tak wycina inteligencję. Potem agenci szkolą tubylcze dzieci na swoją modłę i pilnują by nie powstała jakakolwiek niezależna tubylcza grupa. Sami organizują takie "niezależne" grupy a potem je spuszczają do rynsztoku. Doświadczony i mający najnowocześniejszą technikę okupant poległ na pasterzach kóz. Jak to możliwe??
Jedyna jaka mi przyszła na to odpowiedź to taka, że naród afgański przetrwał dzięki temu, że ktoś tam temu narodowi stworzył mózg w "chmurze". Społeczeństwo z wymordowanymi elitami, czuło wspólną więź, i każdy działał jak go zaprogramowano. Nad całością czuwał mózg nie materialny a utworzony z milionów pojedynczych ludzkich istnień. Ludzie ci nie musieli się komunikować ze sobą, nie ulegli ogłupiającej propagandzie. Zamiast stać się niewolnikami grali rolę niewolników. Wyczuli jakąś słabość okupanta i się zjednoczyli, bo tak ich pokierował mózg w "chmurze". Naród może przetrwać bez elit i się kierować swoją intuicją. Na pewno teraz będzie im ciężko. Reżim amerykański razem z polskim "sojusznikiem" będzie im rzucał kłody pod nogi. Szkalował na arenie między narodowej i dołączy ich do Białorusi, Rosji i Chin na które to pluje "cywilizowany Zachód".

#125
05-12-2021 20:43
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>W moim modelu wszystki bochomazy są bez znaczenia i żaden nie uprawnia nikogo do przemocy.
Kłamiesz , napisałeś, że umowa sprzedaży jest przymusowa i egzekwowana fizyczną przemocą

>W moim modelu obowiązuje zasada natychmiastowych i nieodwracalnych przelwow świadectw własności
a ubezpieczenia nie istnieją

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Ile razy mam powtarzać prośbę o nieprzekręcanie mojego nazwiska?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Mam nazwisko po ojcu
Ty jesteś psim chujem,

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Masz coś naprzeciw? Co?
>>Nic, TY się tego boisz
>>Ty ukrywasz
>>Daj mi 5 minut!
>Nic nie ukrywam.
Buahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahhahahahahhahahahaha

Za ile poszła twoja działka?
Twierdzisz, że dopłaciłeś 100 000 złotych a nie wiedziałeś, ile masz dopłacić????
Facet daje 100 000 złotych za freee??????
Daj mi też!
Ktoś w to uwierzy???
Buahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahhahahahahhahahahaha

Na ile % brałeś kredyt?
>Zadajesz mi pytania, na które nie znam odpowiedzi
Buahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahhahahahahhahahahaha

>Nie będę się przed Tobą tłumaczył ze spraw o których nie mam pojęcia,
Buahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahhahahahahhahahahaha

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Łżesz psi chuju


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Chciałbym, żeby wszystkie firmy tak działały, co większym cwaniakom nie mieści się w głowie.
>

aby tak działać trzeba mieć sporo kasy.
Ci co robią interes w oparciu o kredyt nie mogą sobie pozwolić na potknięcia. Jak im się rozjadą zyski z ratami to nie ma litości. Wtedy mamy identyczną sytuację jak z zadłużonym rządem. Nie ma litości i dobroci.
weź kredyt, pod zastaw swojego majątku, załóż samodzielną firmę, to wtedy bardzo szybko zmądrzejesz.
Czy w Polsce można wziąć kredyt w arabskim banku?
Arabskie banki działają na innych zasadach i nie wiem czy dla wszystkich.

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi z Mantopy
>aby tak działać trzeba mieć sporo kasy.

W moim modelu kasa jest zapewniona na prostych zasadach. Uzyskujesz automatyczny kredyt o wartości swoich posiadłości, chcesz tego kredytu czy nie. Nikt nie zmusza jednak do wydawania kasy poniżej zera. Bierzesz ten kredyt albo nie.
W moim modelu jedynym kosztem kredytu jest podatek od własności. Im więcej posiadasz tym większy masz kredyt a zarazem podatek do zapłacenia.
System automatycznie pobiera podatek i nie musisz się tym zajmować, nie masz też z tego tytułu żadnej odpowiedzialności.
Gdy wyczerpiesz kasę do zera system z automatu będzie ciągnął kasę na podatki z kredytu, chcesz tego czy nie.
Gdyby jednak zabrakło kredytu na zapłatę podatku to system automatycznie wymienia świadectwo własności na kasę z najwyższej wyceny posiadłości i w pierwszej kolejności zalicza kasę na spłatę kredytu. Reszta zostaje do dyspozycji ale tylko przez krótki czas, bo spadający limit oszczędności tę kasę wyzeruje więc trzeba natychmiast kupować następną opodatkowana własność za resztę, jeżeli chce się cokolwiek zachować.

Taki system wymyśliłem.

>Ci co robią interes w oparciu o kredyt nie mogą sobie pozwolić na potknięcia. Jak im się rozjadą zyski z ratami to nie ma litości. Wtedy mamy identyczną sytuację jak z zadłużonym rządem. Nie ma litości i dobroci.

W moim modelu obowiązuje podobna zasada ale za to najlepsi rządzą własnością i los najemnego robola przy ciągle sporej konsumpcji i przy dochodzie podatkowym nie jest zły, więc zawsze mozna przemianować się na robola i wieźć dobre życie.

W moim modelu niemożliwa jest sytuacja kryzysu, kiedy wszyscy stoją i patrza się na siebie a robol choć chce to nie ma pracy i co jeść.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi szarley
>Za ile poszła twoja działka?

Nie wiem.

>Twierdzisz, że dopłaciłeś 100 000 złotych a nie wiedziałeś, ile masz dopłacić????

Wplacilem około 100 tys w ratach.

>Facet daje 100 000 złotych za freee??????

Ostatecznie na to wyszło ale też nie do końca, bo nie wiem ile jeszcze jestem winny. To pewnie jakas niebotyczna kwota.
Nic nie zyskałem a będę dłużnikiem do śmierci. Takie możliwości stwarza wasz system dlatego też z nim walczę.
Przecież nie walczylbym z niczym dobrym ale ze złem muszę, bo sprowadzi na mnie piekło.

>Daj mi też!

Jest wielu chętnych, dałem się ograć na razie tylko paru cwaniakom. Co dalej zobaczymy. Teraz bardziej uważam. Staram się już niczego podpisywać. Jak widzę wasze "umowy" to nawet nie czytam tylko od razu zwrot na piecie. Staram się wszystko kupować za pieniądze i żadne kwity nie interesują mnie. Ale z takich spraw jak cudze mieszalnie czy prąd łatwo się nie wyplaczesz.

>Ktoś w to uwierzy???

Nie wiem, wiem za to co jest prawdą.

>Na ile % brałeś kredyt?

Nie pamiętam, to były jakieś poręcone stawki powiązane z wiborem. Miałem listę rat dosyłana co pwienien czas i do algorytmu odsetkowego nie wracałem. To było 13 lat temu.

>Łżesz psi chuju

Dla Ciebie każda nie pasująca Ci prawda będzie kłamstwem. Ciebie nie przekonam.

szarley to w realu Johannes Jerlas

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Taki system wymyśliłem.

Po co płacić podatki? Z tego są potem tylko wojny.
Są narody gdzie nie ma urzędów skarbowych i ludzie sobie spokojnie żyją.
władza zabierając obywatelowi pieniądze pozbawia go realnego wpływu na swoją rzeczywistość.

www.money.(*)ko-zysk-6711829377682144a.html

" Spółka zaprezentowała m.in. projekt budynku mieszkalnego, w którym powierzchnia najmniejszego lokalu wynosi zaledwie 2,5 m kw.

I to jest genialny pomysł. Polak powinien spać w pozycji pionowej i jak Czech, 24H 365 dni w roku mieć na sobie ubranie robocze. Robol, który nie ma rodziny będzie pracował za niższą stawkę.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>W moim modelu kasa jest zapewniona na prostych zasadach. Uzyskujesz automatyczny kredyt o >wartości swoich posiadłości, chcesz tego kredytu czy nie. Nikt nie zmusza jednak do wydawania >kasy poniżej zera. Bierzesz ten kredyt albo nie.
>

Znowu jak z tym kieratem. Systemy w których bogaci stają się coraz bogatsi kosztem biednych istnieją i już dawno istniały.
Biedak jak ma wziąć kredyt, za nerki swoich dzieci?? I po co mu ten kredyt? Żeby go dobił??
Biedak zawsze będzie miał ciut więcej by umrzeć a dużo za mało by żyć. Niczego nie stworzy, bo to za wysoki dla niego poziom. Jedyna nadzieja w nauce i praca głową. Dzisiaj społeczności ponoszą koszty kształcenia a potem najzdolniejsi ich opuszczają, nawet nie mówiąc do widzenia.
komuniści już byli lepsi. Biedak pracując miał oprócz zapłaty zagwarantowany udział w wytwarzanym kapitale. Nabywał dobra trwałe a nie sam papier fiducjarny. Komuniści dbali by każdy region miał równe szanse rozwoju, każda gmina był samowystarczalna w produkcji żywności. Mamy za to ministerstwo klimatu, brakuje jeszcze ministerstwa od plam na Słońcu. Biedota dziś oczekuje od władz pomocy a oni im bredzą o możliwej katastrofie klimatycznej, za tysiąc lat. Dawanie kredytów biedocie nie ma sensu, mamy już nabudowane kurników, chlewików i warsztatów klepiących auta z niemieckiego śmietnika. Solidarność cofnęła nas do XIX wieku. Czemu nie pokazują co potrafią, czemu nie budują nowoczesnych przemysłów ?? Biedaka otumaniono, okradziono i zostawiono.

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi z Mantopy
>>Taki system wymyśliłem.
>Po co płacić podatki?

Po uznanie opodatkowanej własności i podporządkowanie się nadrzędności właścicieli.

Po sfinansowanie osobom bez posiadłości, żyjących z pracy najemnej gwarantowanego dochodu podatkowego i z reszty budżetu państwa pod kontrolą właścicieli.

Uznanie nieopodatkowanej i utajnionej własności jest niemoralne i aspołeczne podobnie jak zaakceptowanie przymusowych podatków od pracy i konsumpcji.

Nieopodatkowana własność nie ma prawa istnieć.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi z Mantopy
>Znowu jak z tym kieratem. Systemy w których bogaci stają się coraz bogatsi kosztem biednych istnieją i już dawno istniały.

W moim modelu pieniądz służy tylko wymianie własności i po to istnieje. Tylko Ci co posiadają opodatkowana własność mają kredyt. Kredyt to żadne bogactwo, tylko środek wymiany własności.

>Biedak jak ma wziąć kredyt, za nerki swoich dzieci?? I po co mu ten kredyt? Żeby go dobił??

W moim modelu kto nic nie posiada ten nie może mieć długu. Dług nie może przekroczyć wartości posiadłości.
W moim modelu biedak ma pójść do pracy najemnej na cudzym i uzyskać dochód podatkowy.
Pracy ma być dużo, bo system wymusza wydawanie pieniędzy limitem oszczędności a właściciele mają do zapłaty podatek od własności, więc nic nie może leżeć odłogiem.
Dla biedaka w moim modelu wyjściem jest zawsze praca której jest mnóstwo i nigdy dług.

>Biedak zawsze będzie miał ciut więcej by umrzeć a dużo za mało by żyć.

W moim modelu ma mieć więcej.

>Niczego nie stworzy, bo to za wysoki dla niego poziom.

W moim modelu ma się opłacić być robolem podporządkowanym właścicielowi do tego stopnia, żeby nie było potrzeby wydostania się z tej roli społecznej.
Gdy wszyscy ciężko pracują i wszystkie środki są wykorzystane, wtedy nikomu nie powinno zabraknąć.
W moim modelu biedota nie tyra na pałace bogaczy lecz pracuje, żeby zaspokoić sowoje potrzeby.

>Jedyna nadzieja w nauce i praca głową.

Praca rękami jest tak samo ważna. Społeczeństwo zbudowane z wątpliwej inteligencji niewiele zdziała, bo nikt nie będzie chciał pobrudzić sobie rąk.
W moim modelu większość ludzi ma się zatrzymać na poziomie robola i osiągnąć szczęście w tej roli takie, żeby nie mieć potrzeby z niej wyjść.
W moim modelu nie wszyscy będą kierownikami.

>Dzisiaj społeczności ponoszą koszty kształcenia a potem najzdolniejsi ich opuszczają, nawet nie mówiąc do widzenia.

Wykształcenie państwowe niewiele daje a ludzie uciekają z powodu braku perspektyw w społeczenstwie, w którym niewiele można osiągnąć. Gdyby mogli spełnić własne marzenia w miejscu narodzin nigdzie by się nie ruszyli. Społeczeństwo źle działa stąd eksodus.

>komuniści już byli lepsi. Biedak pracując miał oprócz zapłaty zagwarantowany udział w wytwarzanym kapitale.

Fikcja fotomontaż. Dla mnie współwłasnośc to jak brak własności. Niczym się nie różni.

>Komuniści dbali by każdy region miał równe szanse rozwoju,

Wolabym, żeby każdy człowiek sam dbał o siebie i nie potrzebował żadnych opiekunów.
O to chodzi w moim modelu.
W moim modelu każdy będzie musiał zrobić wszystko sam, za wszystko samemu zapłacić.
Moj model ma zapewnić ludziom tylko możliwość działania i nic więcej. Cała resztę muszą stworzyć sami.

szarley to w realu Johannes Jerlas

szarley (54913 punktów)Odp: Pieniądze na rachunku bankowym
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Za ile poszła twoja działka?
>Nie wiem.
>>Twierdzisz, że dopłaciłeś 100 000 złotych a nie wiedziałeś, ile masz dopłacić????
>Wplacilem około 100 tys w ratach.

Po co, skoro nie wiedziałeś ile masz zapłacić?
Przecież ukryłeś się przed pismem z banku o skutkach licytacji?
A może do spłaty zostało mniej?

>>Facet daje 100 000 złotych za freee??????
>Ostatecznie na to wyszło ale też nie do końca, bo nie wiem ile jeszcze jestem winny. To pewnie jakas niebotyczna kwota.
Użalasz się, że musisz spłacać kredyt, którego nie spłacasz?

>Nic nie zyskałem a będę dłużnikiem do śmierci.
Przykro mi, ale jak ktoś wkłada jaja do wrzątku to ma je oparzone, Wlazłeś w gówno na własne życzenie

>Takie możliwości stwarza wasz system dlatego też z nim walczę.
Nie WASZ tylko NASZ, żarłeś z niego i żresz nadal pełnymi garściami
Sparzyłeś swoje jaja wrzątkiem i chcesz innym zabronić picia herbaty.
Nie podoba ci się obecny system? Mnie też nie wszystko się w nim podoba, ale ty proponujesz gorszy i wielekroć ci to udowodniłem!!!

>Co dalej zobaczymy.
Nie, nie zobaczymy, a już na pewno ty nie zobaczysz. A nie zobaczysz, bo nie widzisz. Pipcys swoje mantry nie dopuszczając do siebie rzeczywistego obrazu świata. Serio mam uwierzyć, że chodzisz w cudzych majtkach????

>Jak widzę wasze "umowy"
Dokładnie. Pipcys swoje mantry nie dopuszczając do siebie rzeczywistego obrazu świata.

>>Ktoś w to uwierzy???
>Nie wiem, wiem za to co jest prawdą.
To, że chodzisz w cudzych majtkach?
Przecież to napisałeś!!!!
To, że nie wolno ci jeździć ulicami?
Przecież to napisałeś!!!!

Nie odróżniasz prawdy od konfabulacji
Walniesz brednię i natychmiast w nią wierzysz

>>Na ile % brałeś kredyt?
>Nie pamiętam,
Kłamiesz. Takich rzeczy się nie zapomina
Chcesz tajemnic? Twoje prawo, tylko nie przypisuj tego innym

>to były jakieś poręcone stawki powiązane z wiborem. Miałem listę rat dosyłana co pwienien czas i do algorytmu odsetkowego nie wracałem. To było 13 lat temu.
Wibor + marża banku, ile marży?
Znów mam wierzyć, że nie pamiętasz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365