 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-07-2015 09:55 | Marco Rolle (419 punktów) (zablokowany) | Posłuszeństwo
-6 na 10 | Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce? Dwa przykłady:
SŁUCHAJ IZRAELU Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie. 1. Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem ! 2. Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce. 3. Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem? 4. Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy. 5. Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a posłuszeństwem zdrowym? 6. Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna). 7. Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej wolności. 8. Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół
Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat. Dlaczego jesteście niewolnikami? Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..#1 9 na 9 | Rupson (1793 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | >Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat. >Dlaczego jesteście niewolnikami? >Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo?
-Dlaczego jesteś kretynem?
|
Marco Rolle (419 punktów) (zablokowany) | Odp: Posłuszeństwo | Cytat: >-Dlaczego jesteś kretynem?
Rozumiem że jesteś starej daty Psychiatrą? |
#3 10 na 10 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | >Dlaczego jesteście niewolnikami? >Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo? Wierzę w grawitację, dlatego jestem niewolnikiem schodów i wind, zamiast na skróty przez okienko. |
#4 7 na 7 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Prawdę mówiąc, zupełnie nie wiem, o co Ci chodzi. Mnie też, jak finerbijka, zniewoliły schody. Jestem ponadto posłuszna wysokim temperaturom powietrza i dlatego niewolniczo nie chodzę latem w zimowej kurtce. Ty, jak rozumiem, jesteś wolny od takich ograniczeń. |
#5 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Prawdę mówiąc, zupełnie nie wiem, o co Ci chodzi.> Mnie też, jak finerbijka, zniewoliły schody. Jestem ponadto posłuszna wysokim temperaturom powietrza i dlatego niewolniczo nie chodzę latem w zimowej kurtce. Ty, jak rozumiem, jesteś wolny od takich ograniczeń.Witam A może nie tylko o takie fizyczne ograniczenia chodzi ...? Może chodzi o naszą psychike , o jej konstrukcje , strukture ... która bardzo często po prostu funkcjonuje ... lecz nie odpoiada na przeróżne skomplikowane zagadnienia ... Czy mordowanie milionów zwierząt , w tym wysoko rozwiniętych ssaków , jest naszym przyzwyczajeniem i niewolniczym posłuszeństwem wobec tradycji czy też bezalternatywną koniecznością ? Jak sądzicie ? makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#6 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Czy mordowanie milionów zwierząt , w tym wysoko rozwiniętych ssaków , jest naszym przyzwyczajeniem i niewolniczym posłuszeństwem wobec tradycji czy też bezalternatywną koniecznością ?Sądzę, że jest ewolucyjnym uwarunkowaniem. Człowiek jest zwierzęciem wszystkożernym. Może z pewnych składników diety zrezygnować, oczywiście, ale musi się suplementować preparatami syntetycznymi, bo pewnych mikroelementów rośliny mu nie dostarczą. Na Twoim miejscu nie liczyłabym na to, że nawet wysoko wyedukowane społeczeństwa całkowicie zrezygnują z białka zwierzęcego. Poza tym, ja mogę zrezygnować z przysłowiowego schabowego, ale mój kot już nie  Nie chce jeść marchewki i już. Skąd mu wtedy wezmę mięso? |
#7 -1 na 3 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witam Wszystkożerność nie polega na tym , że trzeba jeść wszystko tylko , że jeden pokarm można zastąpić innym . To , że koncerny hodowlane wmawiają ci , że bez mięsa umrzesz jest kłamliwą propagandą i niczym innym . Towar trzeba sprzedać .Nie pozwól sobą manipulować !!!A oni będą ci chcieli sprzedać wszystko i wmówią ci , że jest ci to niezbędne , konieczne i bezalternatywne . Wegetarianizm w niczym człowiekowi nie zagraża odwrotnie ... otwiera przed nami nowe , lepsze , wartościowsze możliwości - tak jak zielona energia , jak wyzwolenie niewolników , jak równouprawnienie jak zakaz bicia dzieci i pracy dzieci w kopalniach czy hutach czy rzeźniach ! Wypuść swojego kota na wolność - będzie polował i może uda mu się przeżyć ... Twoja przyjemność z posiadania na własność zwierzęcia i maksymalne uzależnienie go od siebie jest łagodnie mówiąc ... kontrowersyjne Kot musi jeść mięso ... TY NIE ! Człowiek morduje codziennie miliony wrażliwych istot wyłącznie dla swojej przyjemności - czemu chcesz brać w tym udział ? pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#8 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52276 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | . Czy mordowanie milionów zwierząt, w tym wysoko rozwiniętych ssaków, jest naszym przyzwyczajeniem i niewolniczym posłuszeństwem wobec tradycji czy też bezalternatywną koniecznością?> Sądzę, że jest ewolucyjnym uwarunkowaniem. (Pomiędzy mordowaniem a zabijaniem jest jednak różnica.) Powiem więcej wielu poważnych antropologów sądzi, że gdybyśmy nie nauczyli się gastronomicznej obróbki mięsa nasze mózgi by się tak nie rozwinęły i pozostalibyśmy na np. poziomie szympansów, które gdy zabraknie im mięsa spożywają któregoś ze współbraci. > Człowiek jest zwierzęciem wszystkożernym. Może z pewnych składników diety zrezygnować, oczywiście, ale musi się suplementować preparatami syntetycznymi, bo pewnych mikroelementów rośliny mu nie dostarczą. Na Twoim miejscu nie liczyłabym na to, że nawet wysoko wyedukowane społeczeństwa całkowicie zrezygnują z białka zwierzęcego.Oczywiście są istotne różnice między ludźmi a innymi zwierzętami, z których najistotniejszą jest proporcjonalna wielkość i złożoność mózgu, z którego wynika, że możemy wieść tego rodzaju dyskusje filozoficzne, jak ta tutaj. Oczywiście w naszych mózgach mamy neurony lustrzane, które pozwalają nam nie tylko zrozumieć, ale prawie że odczuć, iż inne zwierzęta są też zdolne do cierpienia. Nie tylko wielkie małpy, ale także krowy, świnie, psy, koty, kury i bardzo wiele innych zwierząt odczuwa cierpienie. Wydaje mi się, że tam, gdzie można oszczędzić zwierzętom bólu, powinniśmy to robić i nie twierdzić, że tylko dlatego, iż nie należą do naszego gatunku, nie interesuje nas to, czy odczuwają ból. Nie chodzi o to, że jesteśmy tacy sami, że nasze życie jest równej wartości, i że równie tragiczne jest zabicie kurczaka jak zabicie normalnego, dojrzałego człowieka, ale o to iż jesteśmy ludźmi, a człowieczeństwo do czegoś tam nas zobowiązuje. Tyle tylko, że wszystkie decyzje powinny być racjonalne, a gdyby spora grupa ludzi zdecydowała się raptem na wegetarianizm, to dopiero powstałby problem i moralny i ekologiczny. Przy stopniowym, to do czasu, gdy wegetarianie zaczną mieć społeczne znaczenie mięso będzie produkowane w fabrykach i problemy etyczne odpadną. > Poza tym, ja mogę zrezygnować z przysłowiowego schabowego, ale mój kot już nie >Nie chce jeść marchewki i już. Skąd mu wtedy wezmę mięso?Ostrożnie z fundamentalizmami, gdy już zabiorą Pani schabowego, to wezmą się za mięsożerne zwierzęta, a później za tych, którzy je hodują. Proszę sobie przypomnieć jak w historii bywało z tymi, którzy wierzyli, iż tylko oni mają patent na rację. Nawet wtedy, gdy ich ideologia tak z wierzchu pięknie się prezentowała. @@@ . |
#9 1 na 3 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Wypuść swojego kota na wolność - będzie polował i może uda mu się przeżyć ...No to jakieś jaja są. Obrońca zwierząt się odezwał. |
#10 9 na 9 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > To , że koncerny hodowlane wmawiają ci , że bez mięsa umrzesz jest kłamliwą propagandą i niczym innym.Nikt mi, kuźwa, niczego nie wmawia, przestań mnie mieć za idiotkę. I co ma wspólnego wegetarianizm z biciem dzieci??? > Wypuść swojego kota na wolność - będzie polował i może uda mu się przeżyć ...Zwariowałeś???  To jest kot domowy, trzech dni nie przeżyje. Wszystko rozumiem, także wegetarianizm, ale czegoś takiego nie pojmę. Gruba przesada. > Twoja przyjemność z posiadania na własność zwierzęcia i maksymalne uzależnienie go od siebie jest łagodnie mówiąc ... kontrowersyjneTy chyba nie rozumiesz, co oznacza kot w domu. To nie ja go posiadam, to on posiada mnie. Poza tym nie ja uzależniłam kota od człowieka. To nie jest dziki tygrys, któremu robię krzywdę, trzymając go w domu. Zrozum to. Ideologia Cię zaślepia i zaczynasz (wybacz ostre słowo) gonić w piętkę. |
#11 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Dziękuje za komplement makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#12 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Wszystkożerność polega na tym , że można jeden pokarm zastąpić innym Jedzenie mięsa nie jest bezalternatywną koniecznością Jest tradycją i przyjemnością i zwykłym przyzwyczajeniem Tak jak wiara w boga ... pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#13 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Witam ! > Wydaje mi się, że tam, gdzie można oszczędzić zwierzętom bólu, powinniśmy to robić i nie twierdzić, że tylko dlatego, iż nie należą do naszego gatunku, nie interesuje nas to, czy odczuwają ból. Nie chodzi o to, że jesteśmy tacy sami, że nasze życie jest równej wartości, i że równie tragiczne jest zabicie kurczaka jak zabicie normalnego, dojrzałego człowieka, ale o to iż jesteśmy ludźmi, a człowieczeństwo do czegoś tam nas zobowiązuje.<Pełna zgoda panie Andrzeju Dziękuje za tą wypowiedź Człowieczeństwo ... do czegoś tam nas zobowiązuje  I to jest powód aby zastanowić się nad tym czy zabijanie zwierząt jest bezalternatywną koniecznością czy też przyjemnością . Tak jak picie wódki , jedzenie czekolady ... Jedzenie mięsa jest okupione niewyobrażalnym cierpieniem wrażliwych i inteligentnych istot Czy nasza przyjemność jest etycznie wytłumaczalna i uzasadnialna ? To są racjonalne pytania które wymagają racjonalnej odpowiedzi Taką odpowiedzią nie jest przywiązanie do kotleta na talerzu Tym bardziej , że z tym przywiązaniem związane jest : 1 )Powiększanie się obszarów biedy , rosnące socjalne dysproporcje , głód 2 )Zanieczyszanie środowiska - woda , gleba , gazy cieplarniane 3 )Choroby - hormony , antybiotyki w paszy przyczyniają się do schorzeń alergicznych , epidemii , schorzeń imunologicznych i mutacji wirusów 4 )Aspekty etyczne - ból , cierpienie , znęcanie się , tortury , zabijanie pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#14 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52276 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | |
#15 5 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > Wszystkożerność polega na tym , że można jeden pokarm zastąpić innym> Jedzenie mięsa nie jest bezalternatywną koniecznościąA kto tak tu twierdzi? Czy Ty czasem nie rozmawiasz sam ze sobą? > Jest tradycją i przyjemnością i zwykłym przyzwyczajeniemMniej-więcej zgadza się. Swoją drogą kiedyś szukałem myśli, żeby określić co czuję czytajac Twoje posty. Sory, ale Lily zrobiła to perfekcyjnie, nic tylko zacytować "Ideologia Cię zaślepia i zaczynasz (wybacz ostre słowo) gonić w piętkę." Zwolnij Ma.. yyy.. e-duchu 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|