 |
Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-07-2014 21:50 | Marcin Mleczek (125 punktów) | Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika
5 na 5 | Bóg biblijny jest sprzeczny sam w sobie i nie może istnieć. Przykłady: 1. Bóg stwarza coś z niczego. Mamy tu jakby logiczną sprzeczność 0+0=1. Czy można stworzyć coś z niczego? 2. Bóg jest wszechwiedzący i od dnia Twojego urodzenia wie czy pójdziesz do nieba czy do piekła. Poza tym daje ci wolną wolę. Jak to możliwe byś miał wolną wolę gdy bóg wie co zrobisz jutro, czy pójdziesz do nieba czy piekła? 3. Bóg jest nieśmiertelny i wszechmogący. Skoro może wszystko to może popełnić samobójstwo ale nie może tego zrobić bo jest nieśmiertelny. Może więc popełnić samobójstwo czy nie? Inne przykłady i wyjaśnienia można znaleźć na filmie youtube (mojego autorstwa): www.youtube.com/watch?v=lw-5M6lgCM8 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..#151 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Podam przykład cudu w Lanciano.> W Lanciano w połowie VIII w. kapłan podczas Eucharystii zauważył krew na hostii.> 1200 lat po wydarzeniach.Szanowna Pani Władysława Rybnik zapewne myśli, że cuda eucharystyczne Racjonaliści widzą i słyszą pierwszy raz - przez co była tak dobra nas o tym poinformować. Niestety nic bardziej błędnego. Teraz proszę zaznajomić się z zawartościami poniższych linków: www.racjonalista.pl/forum.php/s,161072www.racjonalista.pl/kk.php/s,6840Tu jest coś w mediach o postulacje Racjonalistów zbadania przez Prokuraturę tzw. "Cudu w Sokółce" (przedruk z Dziennika Gazeta Prawna". wiadomosci(*)ce,wid,11564474,wiadomosc.htmlSprawa szybko wzbudziła święte emocje i była nawet dość szeroko komentowana w internecie m.in. przez katolików, nawet nienawistnie (!) przez dr Tomasza Terlikowskiego z Frondy. Kończąc: Racjonaliści niestety wiele się tym nie zajmują. Bo i czym się tu zajmować? Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#152 6 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Jako katechetka uczę religii, a nie wiary. Wiary nie można się nauczyć.Ma Pani rację. Kiedyś jedna osoba z kręgu Racjonalistów przyjęła księdza i długo i cierpliwie rozmawiała z nim we własnym domu. Godziny mijały, zapewne liczba wypitych herbat też, ale rozmowa nijak nie zmierzała do happy endu. Ksiądz dobrodziej wychodząc od niej stwierdził, że "dar wiary nie każdemu jest dany". Gospodarz uświadomił sobie wtedy, że niestety często bywa podobnie z darem rozumu. Przez grzeczność jednak tego nie wypowiedział. Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#153 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > >naukowcy o "odpowiednim" profilu, którzy mieli bliski kontakt z Kościołem wcześniej i >później.> I związek z Kościołem determinował metodologię badań naukowych?Oczywiście. Naukowcy skrępowani byli materią postulowanej już na wstępie konkluzji. Przesłankom "sacrum" przedmiotu badania ulegli przecież w zwiazku z Kościelnymi naukami. Zdeterminowało to bezpośrednio przebieg badania, które realizowano w ukryciu, a to całkowicie sprzecznie z zasadami transparentności nauki. Do tego decyzja Arcybiskupa, by ze strachu i bezpodstawnej troski zamknąć sprawę, zanim tak naprawdę ujrzała światło dzienne (naukowcy jej ulegli) całą sprawę dla każdego racjonalisty czyni całkowicie niewiarygodną. Ale Pani - człowiek równie wielkiej wiary jak Ci naukowcy i Arcybiskup - oczywiście może myśleć inaczej, ja z tym problemu nie mam. Pani Władysławio, życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#154 6 na 6 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
> Nie zmienia to faktu że ZOSTAŁY PRZEPROWADZONEZostały przeprowadzone i za diabła przemądrzy patologowie nie potrafili powiedzieć co zbadali. Konkluzja: "przysłany do oceny materiał wskazuje na tkankę mięśnia sercowego, a przynajmniej, ze wszystkich tkanek żywych organizmu najbardziej ją przypomina". Wcześniej morze bełkotu o niezwykle charakterystycznych cechach dla stanu agonalnego mięśnia sercowego z segmentacją i fragmentacją włókien itp, a na koniec, że nie wiadomo co to było. Tacy uznani naukowcy nie potrafili nawet powiedzieć co ewentualnie w organizmie czy w ogóle na świecie może przypominać tkankę ludzkiego mięśnia sercowego z niezwykle charakterystycznymi cechami dla stanu agonalnego. Ciemnota katolicka w umysłach byłych naukowców zapanowała nad ich naukowością - tak działa wiara, to straszliwe upośledzenie umysłu. > Bp Ozorowski: "Jeśli mamy do czynienia z fragmentem Ciała Chrystusa,No a co JEŚLI NIE ? Jeśli to wszytko ściema? Jakich to wysiłków dokonali katolicy by zabezpieczyć się np. przed durnym bałwochwalstwem wobec pałeczki krwawej? ............... > Bóg jest jedenTyle że to tylko Twoja wiara, nic więcej. Nic pewnego, nic mądrego, nic wartościowego, nic na czym można polegać, tylko wiara. Obnażająca głupotę i pychę wierzących. Kiedy na świecie ludzie wierzą w tysiące różnych Bogów i bogów, także w wielu jednocześnie w przypadku religii politeistycznych, tu katolicki troll wypuszczony z ciemnych czeluści kruchty oznajmia z wysokości swego autorytetu "nowiny" jakby ta kruchta była na Księżycu i to odcięta od informacji o Ziemi, skazana wyłącznie na księże ględzenia.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#155 6 na 6 | maceox (6766 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Po badaniu obu naukowców z którego wynika że tkanka do fragment serca w agonii istnieje prawdopodobna możliwość że jest to fragment ciała Jezusa Chrystusa.Wydaje mi się, że taka możliwość dotyczy tylko Jezusa, ale już nie Chrystusa. Ale to Pani jest katechetką i zapewne lepiej potrafi wyjaśnić różnicę pomiędzy jednym a drugim. Co Pani mówi dzieciom? > Dalsze badania mogą być profanacją.Słowo klucz - profanacja - i tabu gotowe. > Proszę o przedstawienie wiarygodnej wersji wydarzeń w oparciu o dowody.Wiarygodna wersja jest taka, że może być trochę krwi na szmatce i proszę mi powiedzieć, w czym tu jest problem? |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Ja WIERZĘ że istnieje.> Pan NIE WIERZY.> Natomiast ja nie wierzę w istnienie Richarda Dawkinsa. Myślę że jest urojeniem fundamentalistów ateistycznych.hej, Dziękuje bardzo za wszystkie wypowiedzi Wszystkiego dobrego życzę makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#157 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | . > Wydaje mi się, że taka możliwość dotyczy tylko Jezusa, ale już nie Chrystusa. Jezus historii, to postać historyczna Jezusa z Nazaretu, który żył w określonym punkcje czasu i miejsca, przemawiał, uzdrawiał, był torturowany i zginą na krzyżu. Chrystus wiary to tenże Jezus, którego nasza wiara chrześcijańska wyznaje Zmartwychwstałym, Panem, Synem Bożym. > Ale to Pani jest katechetką i zapewne lepiej potrafi wyjaśnić różnicę pomiędzy jednym a drugim.Ma Pan poczucie humoru Panie Macieju. Gratuluję! > Co Pani mówi dzieciom?katecheza.(*)e/1_Kruszewska_przedszkole.pdfwww.diecezja.waw.pl/pliki/2308_2.pdfPozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#158 -1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | |
#159 14 na 14 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > > ... wiara w Boga to tylko chciejstwo wynikające z ignorancji, więc uczenie jej w szkole jest niemoralne.> Jako katechetka uczę religii, a nie wiary.Czyżby? I mam w to uwierzyć? Przecież to co Pani wypisuje na tym forum przeczy temu. Choćby ten rzekomy cud w Sokółce. Propaguje Pani wiarę w zabobony. Takie bzdury nie zasługują nawet na merytoryczny komentarz. Uczenie fałszu w szkole jest niemoralne. |
#160 8 na 8 | GrzeTor (1279 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | "Tkanka, która pojawiła się na Hostii, była z nią w sposób bardzo ścisły, nierozerwalny złączona, co jest ważnym dowodem, że nie mogło tu być jakiejkolwiek ludzkiej ingerencji." Jak wiadomo głęboko wierzącym ludzie nie potrafią łączyć ze sobą różnych materiałów... "obserwowaliśmy zjawisko wzajemnego przenikania się struktury komunikantu z włóknami mięśnia serca" I to ma być sformułowanie naukowe? Co to w ogóle znaczy "wzajemne przenikanie się"? Wafelek był dziurawy i przez te dziury przechodziło białko? Z połączenia białka i węglowodanów powstały glikoproteiny i glikany? |
#161 9 na 9 | GrzeTor (1279 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
> >Stwierdzono: po 1200 latach nie było rozpadu tkanek lecz tkanki ŻYWE.> Ile lat wcześniej badano tą tkankę i jakimi metodami? Skąd wiadomo, że miałą 1200 lat? Czy to jakoś wynikało np. z zawartości węgla C14? Lub innej metody oznaczania? A jest ich trochę.Czyli tutaj nie mamy tylko do czynienia z "cudowną tkanką", ale także z cudownymi bakteriami i cudownymi grzybami, które w cudowny sposób nie skonsumowały akurat tej tkanki, jak to robią z każdą inną. Może zostały im wydane jakieś przykazania? |
#162 12 na 12 | maceox (6766 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Ma Pan poczucie humoru Panie Macieju. Gratuluję!> >Co Pani mówi dzieciom?> katecheza.(*)e/1_Kruszewska_przedszkole.pdf> www.diecezja.waw.pl/pliki/2308_2.pdfMuszę przyznać, że ten opis zajęć w przedszkolu mnie przestraszył. Mój syn w przyszłym roku idzie do przedszkola ... Co jest najważniejsze w tym obrazie? (gdyby dzieci nieprawidłowo odpowiedziały no to pytanie, Katecheta naprowadza dzieci tak, by zrozumiały, że centrum obrazu stanowi Serce Jezusa z dwoma wytryskującymi promieniami).
Do czego Jezusowi potrzebne jest Serce? (Katecheta tak prowadzi rozmowę z dziećmi, by zrozumiały, że Jezus, Sercem kocha swojego Ojca i wszystkich ludzi).
Sytuacja egzystencjalna Katecheta prosi, by każde z dzieci podeszło do obrazu i przytuliło się do przebitego Serca Jezus (gdy obraz jest wystarczająco duży). Gdy obrazek jest mały dzieci mogą przytulić go do policzka lub do serca.
Katecheta mówi dzieciom: Ten właśnie obraz Pana Jezusa, do którego przytulaliście się będzie niedługo odwiedzał nasze rodziny, gdy zobaczycie takiego Pana Jezusa znowu będziecie mogli się przytulić.Jakie to są k***a chuje, żeby z taką obrzydliwą propagandą i praniem mózgu wpierdalać się do świeckich placówek. Przepraszam i pozdrawiam serdecznie. |
#163 8 na 8 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | . > Jakie to są k***a chuje, żeby z taką obrzydliwą propagandą i praniem mózgu wpierdalać się do świeckich placówek.Przypominam § 24 i po chrześcijańsku Pana napominam. > PrzepraszamTo może być za mało! Może być pokuta wyznaczoną i za karę może Pan np. na grochu w oślej ławce sobie poklęczeć. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#164 -2 na 2 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Naukowcy skrępowani byli materią postulowanej już na wstępie konkluzjiNaukowcy nie zakładali przed badaniem przynależności i pochodzenia tkanki ściśle związanej z Hostią. > Przesłankom "sacrum" przedmiotu badania ulegli przecież w zwiazku z Kościelnymi >naukami.Gdyby tak było nie tknęliby "Sacrum" w obawie przed profanacją. > by ze strachu i bezpodstawnej troski zamknąć sprawę, zanim tak naprawdę ujrzała >światło dzienneZ troski o dalsze profanowanie "Sacrum" którym mogła być owa tkanka połączona z Hostią.Pan przypisuje mu strach. Subiektywna opinia bez dowodów. |
#165 -3 na 5 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Jak wiadomo głęboko wierzącym ludzie nie potrafią łączyć ze sobą różnych materiałów...W wyniku BADANIA NAUKOWEGO stwierdzono że: Fragmenty budującego Hostię opłatka były ściśle spojone z włóknami ludzkiej tkanki. 'Nikt, absolutnie nikt z ludzi, nie byłby w stanie tego dokonać. Nawet naukowcy z NASA dysponujący najnowocześniejszymi technikami badawczymi nie byliby zdolni coś takiego sztucznie wytworzyć". prof. dr. hab. med. Maria Elżbieta Sobaniec- patomorfolog z ponad 30-letnim doświadczeniem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|