 |
Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-07-2014 21:50 | Marcin Mleczek (125 punktów) | Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika
5 na 5 | Bóg biblijny jest sprzeczny sam w sobie i nie może istnieć. Przykłady: 1. Bóg stwarza coś z niczego. Mamy tu jakby logiczną sprzeczność 0+0=1. Czy można stworzyć coś z niczego? 2. Bóg jest wszechwiedzący i od dnia Twojego urodzenia wie czy pójdziesz do nieba czy do piekła. Poza tym daje ci wolną wolę. Jak to możliwe byś miał wolną wolę gdy bóg wie co zrobisz jutro, czy pójdziesz do nieba czy piekła? 3. Bóg jest nieśmiertelny i wszechmogący. Skoro może wszystko to może popełnić samobójstwo ale nie może tego zrobić bo jest nieśmiertelny. Może więc popełnić samobójstwo czy nie? Inne przykłady i wyjaśnienia można znaleźć na filmie youtube (mojego autorstwa): www.youtube.com/watch?v=lw-5M6lgCM8 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..| Elasp (6859 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
> A miałem Cię za w miarę rozsądnego użytkownika. Naprawdę będziesz wyjeżdżał z tym, że to masoński spisek ? Po pierwsze, nie użyłem słowa "spisek" i już z tego powodu nie twierdzę, ze to "masoński spisek". Po drugie, dyskrecja i tajność to zasada działania masonerii, z tym chyba się zgodzisz. Co do jej działań można więc mieć - niejako z definicji - jedynie przypuszczenia. Po trzecie, wysunąłem tylko takie przypuszczenie, nie upieram się, że odezwa koniecznie ma coś wspólnego z masonerią. |
| Sygnał (4252 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Po pierwsze, nie użyłem słowa "spisek" i już z tego powodu nie twierdzę, ze to "masoński spisek". Po drugie, dyskrecja i tajność to zasada działania masonerii, z tym chyba się zgodzisz. Co do jej działań można więc mieć - niejako z definicji - jedynie przypuszczenia. Po trzecie, wysunąłem tylko takie przypuszczenie, nie upieram się, że odezwa koniecznie ma coś wspólnego z masonerią.To wciąż dość absurdalna argumentacja bo oparta o "wyczucie pisma nosem". |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
> To wciąż dość absurdalna argumentacja bo oparta o "wyczucie pisma nosem". Nie, "wyczucie pisma nosem" jest przedmiotem mojej argumentacji, a nie jej podstawą. Chodzi o to, że jeżeli jest to przekaż masoński, jego odbiorca ma wyczuć pismo nosem. |
| Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | |
#200 1 na 1 | maceox (6766 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > >???> >A ja Ciebie...> >> "W miarę" to znaczy takiego, który zna logikę formalną. Jedno to filozoficzny teizm, a drugie masońskie spiski. Litości, nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.Naprawdę lubię czytać Twoje posty i choć nie przeczytałem ich wszystkich, to na podstawie tych które znam mogę tylko wnioskować, że nie znasz za dobrze dorobku kolegi Elaspa na tym forum. I akurat wcale niekoniecznie o wiedzę tu chodzi (moja jest mniejsza), ani nawet nie o światopogląd... Przepraszam, ale nie będę odszukiwal linków. Wydawało mi sie zresztą, że rozmawiałes juz z Elaspem... Najwyraźniej udało Ci się z nim dobrze porozmawiać. To znow dobrze o Tobie świadczy. Umiejetność rozmowy na forum to podstawa... |
| Sygnał (4252 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Nie, "wyczucie pisma nosem" jest przedmiotem mojej argumentacji, a nie jej podstawą. Chodzi o to, że jeżeli jest to przekaż masoński, jego odbiorca ma wyczuć pismo nosem.Fakt, że Ty wyczułeś sugeruje pewne ciekawe wnioski  |
#202 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > >???> >A ja Ciebie...> >> "W miarę" to znaczy takiego, który zna logikę formalną. Jedno to filozoficzny teizm, a drugie masońskie spiski. Litości, nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.To taki majster co wie do czego służy metrówka ale ściany mu krzywe wychodzą.... |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
Proszę zatem podać publikację, w której znajduje się lista wszystkich żyjących Polskich wolnomularzy. Założę się z Panem, że taka publikacja po prostu nie istnieje. |
#204 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | . > Proszę zatem podać publikację, w której znajduje się lista wszystkich żyjących Polskich wolnomularzy. Założę się z Panem, że taka publikacja po prostu nie istnieje.Założę się z Panem, iż wolnomularstwo, to nowy tu dla Pana temat, o którym nie ma Pan nawet zielonego pojęcia. Warto choć trochę poczytać (tu, w tym temacie, np. Leona Chajna, Ludwika Hassa, czy naszego redaktora Mariusza Agnosiewicza) zanim zacznie się coś publikować (zabierać głos) - choćby tylko na forum. Jestem w tym temacie prawie laikiem, ale znowu zestawiając z Panem moja wiedza jest ogromną. Taka lista nie istnieje z bardzo wielu powodów, a jednym z ważkich jest taki, aby ludzie o mentalności inkwizycyjno-IPN-owskiej - tworzący z natury teorie spiskowe, tych list do obrzucania błotem - Bogu ducha winnych społeczników - nie wykorzystywali. @@@ . |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
> Fakt, że Ty wyczułeś sugeruje pewne ciekawe wnioski  Jak rozumiem: że jestem wyczulony. Uwierz mi, że na co dzień nie zajmuję się tropieniem spisków i nie uważam, że Polską rządzą masoni, choć niewątpliwie maja pewne wpływy. Gdyby mieli duże wpływy, Chazan w ogóle nie byłby dyrektorem (np. we Francji na pewno nie byłby dyrektorem). |
#206 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Jak rozumiem: że jestem wyczulony. Uwierz mi, że na co dzień nie zajmuję się tropieniem spisków i nie uważam, że Polską rządzą masoni, choć niewątpliwie maja pewne wpływy. Gdyby mieli duże wpływy, Chazan w ogóle nie byłby dyrektorem (np. we Francji na pewno nie byłby dyrektorem).Ale to są rzeczywiści masoni, czy może jakaś wizja fantastyczna która się roi w Twojej głowie? Nie będę dyskutował o masonach(tych prawdziwych) bez jakiejkolwiek literatury na ten temat. Zdaje się, że jakąś podał właśnie Bogusławski, ba podał nawet jednego masona który sam coś może o tym powiedzieć. Póki Ty jakiejś nie dostarczysz Twoja teza będzie nadal absurdalna. Wypada takie stawiać? |
| Sygnał (4252 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > To taki majster co wie do czego służy metrówka ale ściany mu krzywe wychodzą....> Wyśmienita analogia. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
> Ale to są rzeczywiści masoni, czy może jakaś wizja fantastyczna która się roi w Twojej głowie? Nie będę dyskutował o masonach(tych prawdziwych) bez jakiejkolwiek literatury na ten temat. Zdaje się, że jakąś podał właśnie Bogusławski, ba podał nawet jednego masona który sam coś może o tym powiedzieć. Póki Ty jakiejś nie dostarczysz Twoja teza będzie nadal absurdalna. Jak udowodnisz istnienie czegoś, co z założenia jest tajne? Pytałem Bogusławskiego o publikację zawierającą listę wszystkich żyjących polskich masonów. Jeżeli podasz mi namiary na taką pracę, skończę ze spekulacjami. |
#209 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika | > Jak udowodnisz istnienie czegoś, co z założenia jest tajne?Tajność nie jest binarnym pojęciem.A wnioskowanie w przypadku braku pełnych informacji to coś, co robisz w każdej debacie, więc sądzę, że sobie poradzisz. > Pytałem Bogusławskiego o publikację zawierającą listę wszystkich żyjących polskich masonów. Jeżeli podasz mi namiary na taką pracę, skończę ze spekulacjami.> Masoni nie są moją specjalnością naukową i nie interesują mnie w ogóle. Jednak wychodzi na to, że nie są też Twoją, więc sugeruję, byś podobnie jak ja nie rzucał takich słabych tez na ten temat. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Bóg nie może istnieć - wyklucza go logika |
> Taka lista nie istnieje z bardzo wielu powodów, a jednym z ważkich jest taki, aby ludzie o mentalności inkwizycyjno-IPN-owskiej - tworzący z natury teorie spiskowe, tych list do obrzucania błotem - Bogu ducha winnych społeczników -> nie wykorzystywali. 1. Skąd Pan wie, że nie istnieje m.in. akurat z takiego powodu? Proszę o uzasadnienia tego twierdzenia, chyba że jest to tylko Pana przypuszczenie. Skąd Panu wiadomo o tych powodach - proszę o link do odpowiedniej pracy lub wypowiedzi. 2. Jeżeli jest to powód, to oznacza, że polscy masoni są idiotami i cynikami zarazem - ukrywając się narażają nie-masonów na zarzut przynależności do masonerii. 3. Taki powód oznacza także, że tym ludziom brakuje odwagi cywilnej - nie wiem, ile faktycznie dobrego może uczynić człowiek bojaźliwy, niezdolny do pewnego ryzyka. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|