 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-07-2015 09:55 | Marco Rolle (419 punktów) (zablokowany) | Posłuszeństwo
-6 na 10 | Czy uczestnicy tego portalu wyznają posłuszeństwo nauce? Dwa przykłady:
SŁUCHAJ IZRAELU Od czego mamy uszy i oczy i rozum – czyli o posłuszeństwie. 1. Czym jest posłuszeństwo? - Niewolnictwem ! 2. Komu powinniśmy być posłuszni? Religii ,Nauce. 3. Posłuszeństwo kapłanom i naukowcom – jak zmienia się z wiekiem? 4. Posłuszeństwo religii ,nauce w małżeństwie. Posłuszeństwo obowiązkom. W pracy. 5. Co to jest posłuszeństwo ślepe nauce i jaka jest granica pomiędzy nim a posłuszeństwem zdrowym? 6. Posłuszeństwo nauce (dogmaty, moralność, etyka seksualna). 7. Posłuszeństwo a wolność – czy posłuszeństwo nie jest ograniczeniem mojej wolności. 8. Posłuszeństwo a wspólnota – czy i jak posłuszeństwo prowadzi do budowania wspólnoty. (rodzina, społeczeństwo, wspólnota religijna, Kościół
Powiem tak ,przyglądam się temu portalowi,forum od kilku lat. Dlaczego jesteście niewolnikami? Dlaczego wyznajecie posłuszeństwo? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..#256 2 na 2 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> >A to już niech się sami dogadują. <> A jednak nie jest to takie prosteA kto powiedział, że to proste? Nic w tym życiu nie jest proste, nad wszystkim trzeba popracować. Przy odrobinie dobrej woli i poskromieniu wybujałych uraz i emocji na każdy temat można rozmawiać i dojść do porozumienia. Zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o dziecko. A gdy poziom trudności przekracza możliwości stron, można wezwać mediatora, po to ta instytucja istnieje. > Zgadzam się , że egzekucja alimentów jest łatwiejsza niż zmiana nastawienia matkiNo, nie zawsze, nie zawsze... |
#257 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | Na razie rozmawiam z Tobą. Napisałaś "takie np. "udomowione hieny" z tego prostego powodu nie odczuwają żadnych dyskomfortów, że nie istnieją" A istniejące udomowione zwierzęta (nie hieny), Tropicielko? 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#258 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > > Widziałaś kiedyś człowieka z dogorywajacym czworonogiem u boku?> Och, doprawdy jaki biedaczek z takiego właściciela.Czyli nie widziałaś, albo "patrzyłaś, lecz oczy jakoby na uwięzi miałaś"  > To najskuteczniej byłoby uśpić psa zaraz po urodzeniu.  Coś w tym jest, tylko nasuwa mi się wątpliwość: usypianie go zaraz po urodzeniu eliminuje szczęśliwość, której szczególnie na początku jest cała masa  Z tym cierpieniem szczeniaczka to bym nie przesadzał. Ot, czasem mu zimno (jak krótkowłosy), za ciepło (jak puchaty), czasem człowieka tudzież innego żyjątka nie ma do zabawy, czasem miskę z wodą zapomnieli zostawić. Szala zwisa głęboko po stronie zysków  (również ludzkich). > >>>Dzikie wilki w stadzie też czasem cierpią.> >>Zatem teraz ja zapytam: a skąd to wiesz?> >Raczej trudno przypuszczać, że> Ano właśnie: "raczej". To nie jest wiedza.Zgadzam się. Ale obserwacje zwyczajów wilczych i ich zachowania nie dają pola tylko spekulacjom. To coś więcej niźli domysły, ale mniej niż schopenhauerowska wiedza. wynikająca z autoobserwacji > >>>chciałbym przy Twojej pomocy wytropić, gdzie tu cierpienie..  > >>Piszę: właściciele uśpili swoje psy, by dłużej nie cierpiały.> >Własnie o to pytam. Gdzie konkretnie widzisz cierpienia udomowionych psów?> Toż właśnie tam, gdzie te cierpienia widzą właściciele poddający psy eutanazji.Ok, to wreszcie mamy jasność. Gdyby w piesku takie cierpienia już zaobserwujesz, duże, w starym piesku - to co wtedy? > >gdzie widzisz owo cierpienie udomowionego psa we w miarę sensownym ludzkim rodzinnym stadle> Przypomnij mi (czyt. zacytuj i podlinkuj) co uprawniającego Cię do zadania tego tendencyjnego pytania napisałam.Nie widzę tendencyjności, ale przecież może tak być jak napisałaś. Do tego sprowadza się chyba Twoja argumentacja, jak ja ją rozumiem: psy traktowane jak maskotki, albo trzymane dla przyjemności ich właścicieli cierpią i lepiej by im było w ich naturalnych dzikich warunkach (oczywiście po wcześniejszym "odprogramowaniu" kilkunastu tysięcy lat nawyków socjalizujących z homo sapiens. Chyba, że jest jakiś inny powód dla któego chciałabyś zmienić ten niecny nawyk ludzki wykorzystywania zwierząt, ale ja jeszcze go nie wychwyciłem.. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#259 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej, Obowiązek alimentacyjny istnieje Czy istnieje obowiązek , że wychowujący dziecko ( tam gdzie dziecko mieszka ) ma obowiązek dbać o dobre relacje dziecka z rodziną ? Jacku - nie podawaj mi przykładów świadczących o tym , że można - skoro w wielu wypadkach nie można - się dogadać A cierpią na tym dzieci a nawet całe rodziny Przemoc psychiczna - przede wszystkim stosowana przez matki wobec dzieci( w kontekście rozwodów oczywiście ) jest jak do tej pory jeszcze nie zdefiniowana i z tego co wiem nie ma żadnych konkretnych rozwiązań prawnych - prócz procesu sądowego . Kogo na to stać ? Na pewno nie zwyczajnego ojca , który płaci alimenty Jeżeli mówimy o dofinansowaniu in vitro - można też mówić o przyjęciu takich rozwiązań dla takich radykalnie nierozwiązywalnych sytuacji - gdzie państwo występuje w imieniu ojca i dzieci . pozdrawiam makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej, Przy odrobinie dobrej woli ... można Ale często tej odrobiny dobrej woli brakuje Są mechanizmy zmuszające ojca do opłacania alimentów - i bardzo dobrze ! Czy istnieją machanizmy ograniczające przemoc psychiczną stosowaną przez matki wobec dzieci - przeciw ojcu ? To bardzo trudno udowodnić Istnienie takiej przemocy nie jest jeszcze wystarczająco dobrze opisane i nagłośnione Ale ona istnieje makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#261 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Osobiście jestem za tym, by zabijać inne zwierzęta> a) tylko w uzasadnionych przypadkach> b) humanitarnie t.j. bez zadawania bólu.> Swoją drogą czy zastanawiasz się, ile w Twoim wnętrzu codziennie ginie bakterii i innych obcych ciał żywych, zabjanych przez limfocyty?> Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spaćWitaj www.youtube.com/watch?v=276xchr8aAAPisałem o tym już kilka razy Jeżeli piszesz : tylko w uzasadnionych wypadkach ... - To odpowiedz sam sobie czy chów przemysłowy spełnia te kryteria - Wiemy przecież doskonale ile efektów ubocznych ma taka hodowla ... na zdrowie , nature , gospodarke , stosunki socjalne , etyke ... Dla mnie zastanawiające a jednocześnie frustrujące jest to , że swoje świadome wybory porównujesz do reakcji limfocytów - Na jakim poziomie i w jakim kontekście coś takiego jest możliwe ? Podobnie twoje pytanie o prawa marchewki do życia jest ... absurdalne Jak możesz zadawać na poważnie takie pytanie skoro przyznajesz , że embrion ludzki do trzeciego miesiąca nie ma żadnych praw ? Jak potrafisz to uzasadnić , Jacku ? Jak potrafisz uzasadnić powoływanie się na reakcje limfocytów w podejmowaniu przez ciebie etycznych decyzji ? Zabijamy miliony wrażliwych istot - codziennie W dużej części robimy to dla zysku , z tradycji , przyzwyczajenia , arogancji , bezmyślności i w jakieś mierze wbrew nam samym , wbrew naszym interesom , potrzebom , zdrowiu - chociaż mamy możliwości i alternatywy aby móc postępoać inaczej . Taki poziom zabijania dla kaprysu i przyjemności jest przerażający , nie akceptowalny Dlatego właśnie od 30 lat jestem wege - Kwestionuje zastane tradycje , zasady - podważam je etycznie i filozoficznie Zastanawiam się nad zasadnością oczywistości oczywistych i domagam się wyjaśnień i uzasadnień W moim malutkim świecie próbuje podejmować świadome i przemyślane decyzje W moim malutkim świecie jedzenie zwierząt nie jest bezalternatywną koniecznością Bezalternatywna konieczność byłaby dla mnie uzasadnieniem jedzenia zwierząt - ale taka nie istnieje . www.racjonalista.pl/kk.php/s,4545 - jeżeli będziesz miał czas - przeczytaj pozdrawiam niezmiennie serdecznie makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#262 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Czy istnieją machanizmy ograniczające przemoc psychiczną stosowaną przez matki wobec dzieci - przeciw ojcu ?Czy istnieją mechanizmy ograniczające przemoc psychiczną stosowaną przez ojców wobec dzieci - przeciw matce? To bardzo trudno udowodnić. Istnienie takiej przemocy nie jest jeszcze wystarczająco dobrze opisane i nagłośnione. Ale ona istnieje. |
#263 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Taki poziom zabijania dla kaprysu i przyjemności jest przerażający , nie akceptowalny> Dlatego właśnie od 30 lat jestem wege -A jak tam Twoje kosmetyki? Ciągle wolisz wytypować kilka zwierząt do zabicia żeby ładnie pachnieć? Bardzo ubolewasz nad trupami zwierząt które nie dotarły do Twojego mieszkania dzięki specjalistycznej chemii. To musi być śmierć w męczarniach dla tego zwierzątka. Głodne zwierzątko oszukane przez człowieka dla jego komfortu. |
| e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej, Problem dotyczy w znakomitej większości kobiet - jako sprawczyń Prblem gwałtów dotyczy natomiast w znakomitei większości mężczyzn - jako sprawców makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#265 -1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | witaj Wypowiadasz się kompletnie nie na temat Ignorujesz fakty Usiłujesz nadać czemuś co jest marginalne i drugorzędne range i palme elementarności To jest manipulacja , fałsz i hipokryzja Swoją postawą udawadniasz , że temat jest ci całkowicie obcy i obojętny Z fanatykami żadna rozmowa nie jest możliwa - a ciebie do takich zaliczam ( w tym temacie ) Niczego z naszych rozmów nie przemyślałeś , nie zastanowiłeś się , nie rozszerzyłeś swego horyzontu - powtarzasz jak automat te same słowa - kompletnie bez znaczenia Jak fanatyk ...niestety jak fanatyk ... Wege namawia do namysłu i refleksji , poszukuje lepszych , mądrzejszych rozwiązań , bardziej racjonalnych i etycznych decyzji - a fanatycy twego pokroju patrzą na wielobarwną manife LGBT i spluwając na chodnik międlą gardłowo : Zboczeńcy - i to jest wszystko co przychodzi im do głowy I to jest wszystko co tobie przychodzi do głowy - gdyby było inaczej potrafiłbyś co innego napisać - lecz niestety jesteś na argumenty nieprzemakalny ... Wstyd dla racjonalisty pozdrawiam serdecznie makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#266 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Z fanatykami żadna rozmowa nie jest możliwa - a ciebie do takich zaliczam ( w tym temacie )Aha czyli .Nigdy się nie myję, nie używam wody Wolę kosmetyki ze zmielonej krowy Spryskuję swoje ciało dezodorantami Ubrania posypuję najbielszymi proszkami Piję tylko z puszki benzoesan sodowy Ekstrakty, konserwanty, kwas fosforowy Przy użyciu najnowszej generacji komputera Potrafię zmienić tekturę w hamburgera
Spoko Panie VEGE nie zabijam zwierząt ja Cie nie zaliczam....pytam tylko czym się pryskasz? Manipulacja....heheh...no choć tu mały króliczku wstrzykniemy ci takie coś w skórę zobaczymy jak to działa... Nic Ci nie przyjdzie do głowy. Wylejesz tony chemii na zwierzęta i oplujesz innych. |
#267 -1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej Jedną z cech człowieka kulturalnego , mądrego , cywilizowanego jest odpowiedzialność , racjonalność i etyka Twoje wypowiedzi w kontekście dyskusji o wege czyli zmianie stanowiska wobec problemu etycznego , problemu zanieczyszczeń , rozszerzania się obszarów biedy i głodu , braku wody , epidemii i innych chorób związanych przede wszystzkim z chowem przemysłowym i absurdalną nadprodukcją i konsumpcją mięsa są jednoznacznie niepoważne i pozbawione jakiegokolwiek merytorycznego znaczenia . Twój opór wobec poważnego potraktowania problemów i zagrożeń może świadczyć o intelektualnym , emocjonalnym braku przygotowania do zmierzenia się z tą problematyką Kwestia technologii produkcji jest oczywiście ważna i dyskusja o tym jest bardzo potrzebna - ale wszystkiego jednocześnie zrobić nie da rady . Przede wszystkim należy rozpoznać i zrozumieć problem . Ty bronisz się przed tym rękami i nagami . Wyśmiewasz , wyszydzasz , manipulujesz - podobnie do wierzących nie potrafiących przyjąć do wiadomości i świadomości faktów i nie potrafiących ocenić ich etycznie , filozoficznie ... A te pytania które jak automat czyli kompletnie bezrefleksyjnie zadajesz - zadaj sobie samemu ! I sobie odpowiedz Myślisz , że znalazłeś jakiś uniwersalny wytrych do walki z wege ( które stara się budować wraśliwość i świadomość , solidarność , współczucie , ograniczanie ślepej konsumpcji i eksploatacji ) ... a tu klapa ponieważ to właśnie obrońcy zwierząt doprowadzili do radykalnego ograniczenia eksperymentów na zwierzętach , przepisy są dokładniejsze - należy się wywiązywać ze zobowiązań - pojawiły się standarty i kontrole - zwraca się uwage na komfort zwierząt ... to wszystko jest zasługą ludzi którzy od dziesiątków lat rozbudzają wraśliwość , współczucie i empoatie - ja jestem wśród nich od trzydziestu lat i nawet ty tego nie jesteś w stanie zmienić Między innymi dzięki wege rozwija się świadomość tego , że człowiek nie jest panem i władcą lecz współgospodarzem , że należy chronić i dbać a nie zabijać i niszczyć - więc nie wiem o czym ty mówisz i piszesz - zastanów się proszę Acha - ogromne ilości wody marnuje się przy produkcji mięsa - dla ciebie pozdrawiam serdecznie makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#268 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Posłuszeństwo |
> Twój opór ..> A te pytania które jak automat czyli kompletnie bezrefleksyjnie zadajesz - zadaj sobie samemu !> I sobie odpowiedzSpoko Panie VEGE nie zabijam zwierząt to jakiś problem powiedzieć że się korzysta z okrutnie męczonych zwierząt? Ja jadę właśnie na ognisko wytapiać konserwanty z kiełbasek. A Ty się zastanawiaj w tym czasie kto ma szanse na zjedzenie sałaty a kto pójdzie do laboratorium na dezodoranty a kto na pasztet a kto na bardziej szczytne cele jak zapotrzebowanie na IX czynnik krzepliwości krwi to tylko 700 królików. |
#269 -1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | hej, Wyraźnie widać , że to ty masz jakiś problem z akceptacją swojego zachowania i ze zrozumieniem rzeczywistości w której żyjesz Bezwzględnym faktem jest , że chów przemysłowy jest czymś zdecydowanie szkodliwym i złym pod każdym wymiarem i w każdym aspekcie - Chów przemysłowy ograbia i okrada , zatruwa i niszczy dla kaprysu , wygody , przyjemności Nie ma tam ani grama ani centa ani kropli konieczności , bezalternatywności , racjonalności , mądrości ... nie ma refleksji , namysłu ... to grabieższczy kapitalizm , eklpuatujący bez opamiętania , bez ograniczenia , ślepo i bezwarubkowo Istnieje wiele spraw niebezpiecznych , niepotrzebnych, ważnych a nawez bezalternatywnie koniecznych i trzeba i należy o nich mówić i je nagłaśniać Wyśmiewanie i wyszydzanie spraw istotnych , elementarnych dla ludzi i świata jest cechą albo socjopatów albo ludzie mających trudności w rozpoznawaniu rzeczywistości twoje wypowiedzi pozostają poza tematem - świadczą o głębokim niezrozumieniu kontekstu i mają na celu wyłącznie zafałszowanie i manipulacje Ważne i istotne jest budzenie wrażliwości i świadomości , że nie nieograniczona konsumpcja lecz świadome ograniczanie swoich kaprysów jest wartościowe utrzymanie człowieka przy życiu jest pewną wartością - czasem wymaga to gdy jest bezalternatywnie konieczne poświęcenia czegoś w zamian Zabijanie i zjadanie zwierząt jest karysem i przyjemnością - można z niego zrezygnować - istnieją alternatywy - lub alternatywy powstają ... i o tym mówi wege ponieważ nie potrafisz obronić swoich etycznych wyborów starasz się obraz zamazać i zmanipulować Gdybyś potraktował temat uczciwie pisałbyś inaczej Ale ciebie uczciwa rozmowa nie interesuje - dlatego manipulujesz Zamiast napisać , że do chowu przemysłowego dochodzą jeszcze eksperymenty na zwierzętach usiłujesz prymitywnie wygrywać jeden aspekt przeciw drugiemu - to nie mądre a wręcz głupie ponieważ to właśnie między innymi wege zwracają na te aspekty uwage pozdrawiam serdecznie makuś
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#270 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Posłuszeństwo | > hej, Ale ględzisz. Przestań zasłaniać się VEGE i odpowiedz czym się pryskasz. Zamulasz temat veganizmem żeby przypadkiem nie roztrząsać tematu z innej strony. Bo okaże się że krew zwierząt nie jest tylko w kaszance. A wtedy nie byłbyś wstanie już się pysznić jako ten prawy. Mam w d..ie twoje zakłamanie. Nie masz jaj napisać że korzystasz z cierpienia zwierząt. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|