Racjonalista - Strona głównaDo treści
Odp: Kontrakcja dla prolife

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-07-2011 23:09prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
Ocena -8 na 10

>Zapraszam do wypowiedzi.
Mam tylko jedno pytanie.
Dlaczego chcesz zachęcać i pomagać kobietom w usuwaniu ciąży, a nie w donoszeniu i urodzeniu dzieciątka?
Czyżbyś sama niegdyś usunęła ciążę i teraz chcesz swój czyn usprawiedliwić?

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Domestos z Bidetu
> To ilokrotnie jesteś powielona genetycznie
Podobno pojawiła się jakaś druga Grabowska na forum, więc wychodzi , że dwukrotnie.
> Czyli - minimum dla Miejskiej Kobiety wynosi?
Minimum to będzie jedno dziecko, no bo nie chyba brak dziecka. Chociaż w statystykach się podaje, że w danym kraju np. przypada 1.3 dziecka na kobietę.
A słyszałam, że jakiś sułtan lub inny pasza miał 500 synów i córek z wieloma żonami, ale ich imion nie pamiętał.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#77
22-07-2011 09:19
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska

>Nie wiem co się znajduje w prostacie, pewnie nic ciekawego, więc niech sobie państwo kontroluje jej zawartość.
A więc jednak masz prostatę...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#78
22-07-2011 10:20
 Ocena 5 na 5
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska
Myślałam, ze przy Twojej wyobraźni załapiesz, o co chodzi. O zakaz usuwania zawartości. A jak prostata opróżni się, no wiesz, sama, to dochodzenie, czy to aby na pewno było spontaniczne.

#79
22-07-2011 11:24
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Meretseger
> A więc jednak masz prostatę...
Została mi po operacji zmiany płci.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi i.czaplicka

>załapiesz, o co chodzi. O zakaz usuwania zawartości.
Nic nie łapię. Prostata jest gruczołem tak jak szynka, czy inna tarczyca lub przysadka mózgowa w której , nota bene, Kartezjusz umieszczał duszę ludzką.
Gruczoły usuwają swoją zawartość w sposób naturalny.
Natomiast jeśli o aborcję chodzi to nie jest to naturalne.
Co innego zaś poronienie. Św. Paweł z Tarsu pisał o sobie jako o płodzie poronionym.
"Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi (1 Kor 15,3-8)."


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#81
22-07-2011 11:54
 Ocena 4 na 4
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska

>Nic nie łapię.
No, nie udawaj, ze nie wiesz kiedy prostata się opróżnia Chodzi o rozciągniecie władzy państwowej na życie seksualne obywateli.

>Natomiast jeśli o aborcję chodzi to nie jest to naturalne.
Jest jak najbardziej naturalna. U zwierząt kopytnych, u których możliwy jest tzw, poród błyskawiczny, do poronienia dochodzi w momencie zagrożenia, żeby dać matce szanse ucieczki. U ludzi sam poród trwa za długo, żeby to było opłacalne.
A kanibalizowanie młodych występuje u wszystkich gatunków, u których jest to technicznie możliwe- krowa raczej cielęcia nie da rady zjeść.

#82
22-07-2011 12:31
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska
>Prostata jest gruczołem tak jak szynka
Szyszynka. Szynka na ogół jest mięśniem

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi i.czaplicka

>U zwierząt kopytnych
I ja jestem skłonna nie potępiać aborcji, jeśli matka wybierze ratowanie życia własnego kosztem życia dziecka. Może poświęcić w takim przypadku życie dziecka, chociaż nie musi.
> A kanibalizowanie młodych
To już nie jest aborcja. Młode matki też wyrzucają dzieci na śmietnik, czego nie bardzo rozumiem, bo mogą je zostawić albo podrzucić do szpitala lub "okna życia".
> rozciągniecie władzy państwowej na życie seksualne obywateli
No właśnie to jest problem.
Ale jest to chyba jeszcze jakiś atawizm z dawnych czasów, kiedy Kościół regulował życie seksualne wiernych.
Dzisiaj, wbrew pozorom, ludzie generalnie mają w nosie nauki Kościoła w tym temacie, ale ci co je stosują zapadają często na nerwice eklezjogenne, albo wręcz lądują w wariatkowie.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#84
22-07-2011 15:25
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi Meretseger
.
>Szynka na ogół jest mięśniem
I jest apetyczniejsza od szyszynki.

@@@
.

#85
22-07-2011 15:34
 Ocena 7 na 7
liliac (147340 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska
>
>załapiesz, o co chodzi. O zakaz usuwania zawartości.
>Nic nie łapię. Prostata jest gruczołem tak jak szynka, czy inna tarczyca lub przysadka mózgowa

Jak ty ładnie, Grabowska, ukazujesz swoją niekompetencję w zakresie biologii człowieka

Może doczytaj sobie gdzieś o określeniu "gruczoły dokrewne" zanim ustawisz prostatę w jednym szeregu z tarczycą, przysadką mózgową i szyszynką akurat

#86
22-07-2011 16:53
 Ocena-2 na 2
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi liliac
> zanim ustawisz prostatę
W tym miejscu ośmielę się z Tobą nie zgodzić, albowiem dokonujesz nadinterpretacji.
Prostata, tarczyca, czy gruczoł potowy należą do większej rodziny gruczołów.
Podzbiorem są gruczoły wydzielania wewnętrznego czyli dokrewne.
Tak nawiasem mówiąc czy żołądek jest gruczołem i jakim?
Mówiąc więc, że prostata jest gruczołem takim jak... nie miałam na myśli, że jest gruczołem dokrewnym, ale w ogóle gruczołem, jak inna tarczyca czy przysadka.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#87
22-07-2011 16:59
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska
A teraz się, Grabowska, nie wykręcaj żałośnie, bo gdybyś doczytała wcześniej, z pewnością byłabyś w stanie wymienić kilka gruczołów bardziej adkwatnych.

Żołądek ma w swej budowie cewy i komórki gruczołowe, nie jest to jednak wystarczający powód, by nazywano go gruczołem jako narząd - chyba że w nieco metaforycznym lub bardzo szerokim sensie.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
>.
>>Szynka na ogół jest mięśniem
>I jest apetyczniejsza od szyszynki.
A skąd Pan wie? Czy jadł Pan szyszynkę?
W sprzedaży na rynku widziałam grasicę wieprzową bodajże, ale nie kupiłam, bo nie wiem jak się przyrządza.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#89
22-07-2011 17:03
 Ocena-2 na 2
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi liliac
>A teraz się, Grabowska, nie wykręcaj żałośnie, bo gdybyś doczytała wcześniej, z pewnością byłabyś w stanie wymienić kilka gruczołów bardziej adkwatnych.
Ale w odpowiedzi nie chodziło o gruczoły tylko o prostatę jako symbol męskości, więc się nie koncentrowałam na endokrynologii.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#90
22-07-2011 17:06
 Ocena 5 na 5
liliac (147340 punktów)Odp: Kontrakcja dla prolife
W odpowiedzi prof. Grabowska
> Ale w odpowiedzi nie chodziło o gruczoły tylko o prostatę jako symbol męskości, więc się nie koncentrowałam na endokrynologii.

Nie bzdurz, Grabowska, twojej rozmówczyni całkiem wyraźnie chodziło właśnie o wydzielinę gruczołu krokowego i jej odpływ do nasienia, nie o żadną symbolikę.

I nie o jakieś "koncentrowanie się na endokrynologii" idzie, ale o ogólną bzdurność tego kawałka - ktoś choć trochę kompetentny nie napisałby tak.

Edit:
Prostata jako symbol męskości? Nie wiem co forumowi mężczyźni na taką tezę

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365