 |
Do wierzących koleżanek i kolegów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-07-2014 17:24 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Do wierzących koleżanek i kolegów
5 na 5 | hej,
Co to jest religia , wiara ? Terry Pratchett Carpe Jugulum
… mówisz , że wasi wyznawcy nie palą już innych , nie składają ludzi w ofierze , ale prawdziwa wiara to właśnie oznacza , rozumiesz ? Poświęcać własne życie , dzień po dniu , w płomieniach , poświadczając jej prawdziwość działając dla niej , oddychając jej istotą . To właśnie religia . Cokolwiek innego to … to tylko bycie miłym … i sposób na utrzymywanie kontaktów z sąsiadami …
Mnie wystarcza być miłym !
Rozmawiam z wierzącymi od lat 15 ... żaden nigdy nie odpowiedział w co właściwie wierzy , dlaczego , po co ... jak możliwe jest istnienie boga czyli czegoś co swoją złożonością przerasta wszystkie istniejące i wirtualne wszechświaty ... Nie odpowiedział co to jest wszechmoc , komu potrzebna jest wieczność Dlaczego istnienie cierpienia jest koniecznością , dlaczego zbawienie jest koniecznością , dlaczego cierpienie i zbawienie jak i wiara są łaską ...
Terlikowski stwierdza , że dobre uczynki zagrażają zbawieniu ... człowiek nie ma prawa być dobrym bo wtedy nie potrzebna byłaby łaska , miłosierdzie , zbawienie Człowiek musi być zły i całkowicie od boga uzależniony inaczej staje się szatanem .
I powracamy do cytatu z Pratchetta ....
Umieram z ciekawości co wierzący obywatele odpowiedzą
makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#76 -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | > .> >Wg najnowszej wiedzy energia i materia istnieje od zawsze.> Energia jest jedną z form materii, a wieczność materii jest naukową hipotezą, a nie wiedzą.Słusznie. JEst to jednak najbardziej prawdopodobna hipoteza, uważana przez współczesnych za prawdziwą. > > Wynika z tego, że przez ten nieskończony okres, mógł powstać byt, tak doskonały, że posiadł umiejętność panowania nad materią i energią w stopniu tak zaawansowanym, iż jest bogiem (np umie wskrzeszać, zamieniać energię w dowolną materię itd..., i te wszytkie czary mary).> Wcale to z tego nie wynika, ale tu rodzi się ważkie dla Pana pytanie, czemu ten "byt doskonały" całą swoją wszechwiedzę i wszechmoc poświęcił na ukrywanie przed ludźmi swojego istnienia?właśnie że wynika, to konsekwencja nieskończonego okresu. Byt taki będąc "prawie doskonałym" nie musi calej swojej wiedzy i mocy używac do ukrywania się przed ludźmi, bo ludzie są bardzo niedoskonali. Prosta logika Szanowny Panie. Z resztą do zaobserwowania przez analogię w świecie: krowa nie ukrywa się przed rybą, a jedna o drugiej nic nie wie... > >Czyli po prostu zwykła ewolucja.> Tylko tyle, iż Brzostowska, a nie Darwinowska.Wiem, wiem, już Pan kiedyś pisał, że nie ma dowodów, iż ewolucja Darwinowska "działa" poza ziemią. Tyle tylko,że to prowadzi wtedy do aktu stworzenia, ale to się chyba Panu nie podoba... > >Wykaż mi że się mylę, lub stosuję "logikę wiary".> Zostało to tu uczynione już przez różnych forumowiczów kilkaset razy.Ha, ha, ha. Nikt tego nie zrobił Szanowny Panie, nikt. To tylko pańskie chciejstwo. > >To co przedstawiam oznacza, że taki byt jak bóg MOŻE zaistnieć.> Nie dostrzegam w Pańskich wywodach żadnych racjonalnych argumentów broniących takiego stanowiska.Trudno przekonać "teflon". > >Oznacza, to że spokojnie można przyjmować, iż bóg istnieje, na takiej samej zasadzie, jak przyjmuje się istnienie od zawsze materii (wyłącznie logika, oparta na tym co wiemy).> Spokojnie przyjmują tak wszyscy wierzący, ale nie jest to stanowisko racjonalne, a tym bardziej naukowe. www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,605109#w605463A co na to świstak? |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | > >Wg najnowszej wiedzy energia i materia istnieje od zawsze. Wynika z tego, że przez ten nieskończony okres, mógł powstać byt, tak doskonały, że posiadł umiejętność panowania nad materią i energią w stopniu tak zaawansowanym, iż jest bogiem (np umie wskrzeszać, zamieniać energię w dowolną materię itd..., i te wszytkie czary mary). Czyli po prostu zwykła ewolucja.> Chciałam zwrócić na jeden aspekt twojego argumentu: energia i materia istnieją od zawsze i w jakimś tam okresie wykrojonym z nieskończoności wyewoluował byt doskonały, który zawładnął własnym procesem ewolucji, materią i energią..powiem krótko: SF powinienieś pisać. Albo lepiej i nie. Toż to się kupy nie trzyma.Dlaczego uważasz, że to co napisałem nie jest możliwe? My, ludzie, będąc na Ziemi "chwilę" już potrafimy w pewnym zakresie panowac nad materią i energią, a także naszą ewolucją. Przy założeniu odpowiednio długiego czasu, będziemy potrafili to robić jeszcze lepiej, a teraz wyobraź sobie nieskończenie długi czas rozwoju... I masz wynik. To bardzo proste. > >To co przedstawiam oznacza, że taki byt jak bóg MOŻE zaistnieć.> może też istnieć Grzdacz, który przechodzi przez Czarną Dziurę i fruwa po ogrodzie.Też o nim pisano, a nawet pokazywali Go nawet w programie telewizyjnym, i to nie jeden raz.może, ale to tylko prawdopodbne, byt który proponuję rozwazyć jest bardzo prawdopodobny. > I na zakończenie: A po co zaprzątać sobie głowę ewentualnym elementem modelu, na którego istnienie nie ma dowodu? Zero. Null. Niente. Tymczasem procesy zachodzące we wszechświecie tłumaczone są naukowo (vide: Krauss i jego Wszechświat z Niczego, Stephen Hawkings...itd), dowodów na boską partycypację jak nie było widać tak nie widać.Ludzie mają różne zainteresowania, ja mam takie, że zaprzątam sobie tym bytem głowę. Mam też inne zainteresowania. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | > > Wiara jest niezrozumiałym, silnym przekonaniem ...> Żadnym niezrozumiałym:>  > Jak dotąd nie znalazłem satysakcjonującej odpowiedzi na ten fenomen, mimo czytania tego i owego. |
#79 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów |
Cytat:>Wykaż mi że się mylę, lub stosuję "logikę wiary". Zostało to tu uczynione już przez różnych forumowiczów kilkaset razy. > Ha, ha, ha. Nikt tego nie zrobił Szanowny Panie, nikt. > Wynika z tego, że przez ten nieskończony okres, mógł powstać byt, tak doskonały, że posiadł umiejętność panowania nad materią i energią w stopniu tak zaawansowanym, iż jest bogiem (np umie wskrzeszać, zamieniać energię w dowolną materię itd..., i te wszytkie czary mary).> >>>Wcale to z tego nie wynika, ale tu rodzi się ważkie dla Pana pytanie, czemu ten "byt doskonały" całą swoją wszechwiedzę i wszechmoc poświęcił na ukrywanie przed ludźmi swojego istnienia?> właśnie że wynika, to konsekwencja nieskończonego okresu. Byt taki będąc "prawie doskonałym" nie musi calej swojej wiedzy i mocy używac do ukrywania się przed ludźmi, bo ludzie są bardzo niedoskonali. Prosta logika Szanowny Panie.www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,482589#w483326www.racjon(*).php/z,0/d,13/s,464332#w474639www.racjon(*)m.php/z,0/d,9/s,618781#w619297www.racjon(*).php/z,0/d,24/s,511985#w516433www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,577332#w583674> Z resztą do zaobserwowania przez analogię w świecie: krowa nie ukrywa się przed rybą, a jedna o drugiej nic nie wie... W dyskusjach z moją babcią o Bogu, zazwyczaj pojawia się motyw "tak samo jak kura nie zrozumie człowieka, tak człowiek nie może pojąć Boga."> Czyli po prostu zwykła ewolucja.> >>>Tylko tyle, iż Brzostowska, a nie Darwinowska.> Wiem, wiem, już Pan kiedyś pisał, że nie ma dowodów, iż ewolucja Darwinowska "działa" poza ziemią. Tyle tylko,że to prowadzi wtedy do aktu stworzenia, ale to się chyba Panu nie podoba...www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,577088#w581553www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,617075#w617239_________________________ > Wykaż mi że się mylę, lub stosuję "logikę wiary".> >>>Zostało to tu uczynione już przez różnych forumowiczów kilkaset razy.> Ha, ha, ha. Nikt tego nie zrobił Szanowny Panie, nikt. To tylko pańskie chciejstwo.> >>To co przedstawiam oznacza, że taki byt jak bóg MOŻE zaistnieć.> Nie dostrzegam w Pańskich wywodach żadnych racjonalnych argumentów broniących takiego stanowiska.> >>>Trudno przekonać "teflon".> Oznacza, to że spokojnie można przyjmować, iż bóg istnieje, na takiej samej zasadzie, jak przyjmuje się istnienie od zawsze materii (wyłącznie logika, oparta na tym co wiemy).> >>>Spokojnie przyjmują tak wszyscy wierzący, ale nie jest to stanowisko racjonalne, a tym bardziej naukowe. www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,605109#w605463> A co na to świstak? Szuka miejsca gdzie może zostać zrozumianym. Po co klepać po próżnicy?@@@ . |
#80 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | . > Jak dotąd nie znalazłem satysakcjonującej odpowiedzi na ten fenomen, mimo czytania tego i owego.www.humanizm.net.pl/racjonalizm.htmwww.humanizm.net.pl/stanosz78.htmwww.racjonalista.pl/kk.php/s,2503www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,478028#w481376www.racjonalista.pl/forum.php/s,627315#w627776www.racjon(*)m.php/z,0/d,8/s,590101#w592261www.racjon(*)m.php/z,0/d,9/s,573743#w575936www.racjon(*)m.php/z,0/d,9/s,573743#w576082www.racjon(*).php/s,573743/z,0/d,10#w577076@@@ . |
#81 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | > Jaka jest dla Ciebie różnica pomiędzy wyewoluowaną istotą (prawie boską) a bogiem stwórcą, jeśli taka istota może prawie wszystko to co rozumiany przez nas bóg? Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia.hej, Ta różnica to słówko "prawie" . Mimo tego , że to tylko 6 liter - to różnica jest przeogromna . Twoje przekonanie to przekonanie Indian o boskim pochodzeniu brodatych białych , którzy przybyli na wielkich okrętach pod łopoczącymi żaglami . I jeszcze piszesz tak : Cytat:Wiary nie można sobie wmówić, musisz faktycznie uwierzyć, "czuć" wiarę całym sobą, "czuć" obecność boga, jego miłość, wtedy doznasz zbawienia, wymaga to jednak wcześniej czystego umysłu i myśli: pracy nad sobą. Zadasz pytanie - dlaczego tak ma być? Nie wiem, ale czuję to, wierzę i nic na to nie poradzę! Na jakiej podstawie opowiadasz nam o miłości i zbawieniu w kontekście jakiejś ewentualnie wyewoluowanej istoty - będącej po prostu czymś bardziej zaawansowanym technologicznie ? Proszę o odpowiedź makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#82 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | Cytat: Z resztą do zaobserwowania przez analogię w świecie: krowa nie ukrywa się przed rybą, a jedna o drugiej nic nie wie... hej, Nie ... !??? Tu już pobijasz wszelkie rekordy Przyrównujesz boga - prawie wszechmocnego , prawie wszechwiedzącego , dobro doskonałe do ... krowy na pastwisku ? W co ty wierzysz ? W krowe , która rzeczywiście nie jest w stanie zrozumieć istniena ryb i ptaków ? Stary - o co ci biega ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | > .> >Jak dotąd nie znalazłem satysakcjonującej odpowiedzi na ten fenomen, mimo czytania tego i owego.> www.humanizm.net.pl/racjonalizm.htm> www.humanizm.net.pl/stanosz78.htm> www.racjonalista.pl/kk.php/s,2503> www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,478028#w481376> www.racjonalista.pl/forum.php/s,627315#w627776> www.racjon(*)m.php/z,0/d,8/s,590101#w592261> www.racjon(*)m.php/z,0/d,9/s,573743#w575936> www.racjon(*)m.php/z,0/d,9/s,573743#w576082> www.racjon(*).php/s,573743/z,0/d,10#w577076więcej linków! Więcej! |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | hej, Jest wielu ludzi , którzy twierdzą , że zostali porwani przez UFO ... Nie przejmuj się ... Wyobrażenie tego UFO ewoluuje ... Kiedyś dojdzie do tego , że ludzie zrozumieją , że to tylko fantazja ... No chyba , że pojawią się u nas INNI ... Ale co to ma wspólnego z Bogiem nadal nie wiem i chyba ty też nie wiesz makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#85 2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | > Tu już pobijasz wszelkie rekordy> Przyrównujesz boga - prawie wszechmocnego , prawie wszechwiedzącego , dobro doskonałe do ... krowy na pastwisku ?Porównywałem nie boga, tylko nielogiczny wywód Bogusławskiego, do tego co obserwujemy w świecie, a miamowicie do tego, że różne byty (bóg) nie muszą się innym ujawniać (człowiek), ale mimo wszystko mogą istnieć, tak jak krowa nie musi się ujawniać rybie, aby mogła istnieć. Niestety Bogusławski nie może tego pojąć. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | > Na jakiej podstawie opowiadasz nam o miłości i zbawieniu w kontekście jakiejś ewentualnie wyewoluowanej istoty - będącej po prostu czymś bardziej zaawansowanym technologicznie ?> Proszę o odpowiedźDalej mnie nie rozumiesz. Bóg o którym tutaj piszę, to nie jest jakaś tam istota zaawansowana technologicznie, tylko istota, tak zaawansowana w rozwoju, że jest czymś w rodzaju boga (tak jak to potocznie rozumiemy). Nie jest to zatem jakiś ludzik/kosmita w rakiecie, tylko byt inteligentny, który potrafi zrobić z materią i energią wszystko lub prawie wszytko co chce (może stwarzać i niszczyć światy, uzdrawiać, itd...). Jest to zatem byt praktycznie tożsamy pod względem cech z bogiem np chrześcijan. O miłości opowiadam Ci, bo tak czuję, wierzę. Wywód logiczny nie prowadzi wprost do takiego boga, jedynie zaprowadzi do dużej szansy na istnienie takiego bytu, ale nie da odpowiedzi co do miłosierdzia takiego bytu, zwłaszcza w rozumieniu człowieka. |
#87 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | hej, Takie byty mogą istnieć .... Nie wiemy prawie nic o wszechświecie .... Ale ty twierdzisz , że taki BYT to Bóg , który zbawia , potępia ... ? Po co opowiadasz coś takiego ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#88 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | hej, To co mówisz - to jedynie fantazja na temat możliwości w nieskończonym wszechświecie ... Nie ma to nic wspólnego z Bogiem ! Czy ty tego nie rozumiesz ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#89 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | . > więcej linków! Więcej!Przecież i tak Pan ich nie przeczytał, a więc dla Pana nie mają one żadnego znaczenia, gdyż i tak niewiele jest Pan w stanie zrozumieć oraz jest Pan całkowicie nieprzemakalnym na wszelkie argumenty, trzymając się twardo jakiejś wydumanej "logiki Brzostowskiego". Linki skierowane są, jak wszystkie moje wypowiedzi, tylko do potrafiącej samodzielnie myśleć inteligencji. @@@ . |
#90 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Do wierzących koleżanek i kolegów | > .> >więcej linków! Więcej!> Przecież i tak Pan ich nie przeczytał, a więc dla Pana nie mają one żadnego znaczenia, gdyż i tak niewiele jest Pan w stanie zrozumieć oraz jest Pan całkowicie nieprzemakalnym na wszelkie argumenty, trzymając się twardo jakiejś wydumanej "logiki Brzostowskiego". Linki skierowane są, jak wszystkie moje wypowiedzi, tylko do potrafiącej samodzielnie myśleć inteligencji.Gdyby pańskie argumenty były mocne, miały po prostu sens, to dałbym się im przemoknąć. Potrafię zrozumieć bardzo dużo, zwłaszcza gdy to co czytam ma sens i dotyczy istoty rzeczy o której piszemy. "Moja logika" może się nie podobać, jednak jest nie do podważenia, dlatego tak Pan ją deprecjonuje. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|