Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
188.707.171 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29036 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 5703 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
W taki oto sposób lud nieuchronnie przygotowuje swoją własną klęskę. (...) Nadmiar wolności musi skończyć się niewolą. Rządy ludu prowadzą nieuchronnie ku tyranii. Władza "próżniaków i rozrzutników" przygotowuje grunt dla władzy dyktatora pojawiającego się nieuchronnie wtedy, gdy lud nie panuje już nad wywołanym przez siebie bałaganem.
Przegląd streszczeń działu
160-lecie Wolnej Myśli we Francji (04-02-2008)

Na zaproszenie Jean-Marca Schiappy, prezesa Instytutu Badań i Studiów Wolnej Myśli w Paryżu, Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów jest organizacją wspierającą organizację obchodów 160-lecia Wolnej Myśli we Francji, zaś nasza przedstawicielka, Nina Sankari, poprowadzi jedną z sesji w czasie międzynarodowej konferencji w dniach 21-24 marca.

Organizatorzy podkreślają wieka wagę r. 1848 we Francji oraz na arenie międzynarodowej, jego wpływu na ostateczne zniesienie monarchii we Francji, abolicję niewolnictwa, pojawienie się nowych zorganizowanych form ideologicznych, politycznych, społecznych, artystycznych, w tym powstanie organizacji wolnomyślicielskiej "Libre Pensee". Konferencja ma na celu debatę nt. interakcji miedzy Wolną Myślą a rewolucjami, w szczególności Wiosną Ludów1848 r., a także zagadnień dot. tematyki międzynarodowej, w szczególności europejskiej. Konferencja poprzedzona jest bankietem na kilkaset osób 21.03. dla upamiętnienia pierwszego tzw. Bankietu Wielkopiątkowego, łamiącego zakaz postu, zorganizowanego przez Sainte-Beuve'a, Flaubaerta i Renana (tradycja kultywowana przez Libre Pensee).


Reklama
www.pajacyk.pl - Nakarm dziecko
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365