Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
159.345.239 wizyt
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7306 tekstów. Zajęłyby one 28828 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 1200 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Jako katolik dziękuję Bogu za heretyków. Herezja to tylko inne określenie wolności myśli.
Listy od czytelników Racjonalisty
<- Wróć do innych listów

Witam serdecznie!!!! (16-03-2002)
 

Chciałbym podziękować redakcji za odwagę. W takim katolickim kraju jak Polska niewiele osób odważyłoby się stworzyć taką stronę.
Życzę wielu sukcesów i wielu odwiedzających.
Piotrek Sondej

 Autor: Piotrek Sondej
-Brak tytułu- (12-03-2002)
 

Drogi Mariuszu,
Jestem pod wielkim wrażeniem twojej strony. Znalazłem ją przez zupełny przypadek, podczas szukania pewnych informacji natury filozoficznej. Od tamtej pory jestem bardzo częstym gościem na twojej stronie. Wszak nie sposób przeczytać wszystkich artykułów na raz. Niektóre sobie drukuję i czytam, kiedy znuży mnie już siedzenie przy komputerze. Biję brawo obiema rękami, chyląc jednocześnie czoło, przed twoją erudycją. Jesteś jak wiadro wody z soplami lodu wylewanej na niejeden durnowaty łeb.
Pozdrawiam serdecznie z Melbourne
Jaco

 Autor: Jaco z Melbourne
Druga rocznica istnienia Klero (12-03-2002)
 

Twórcom witryny
składam najserdeczniejsze życzenia nieustających triumfów na drodze szerzenia racjonalizmu.
Serdecznie pozdrawiam,
D. Rutkowska

 Autor: D. Rutkowska
Życzenia (12-03-2002)
 

Panie Mariuszu
Z wielką przyjemnością czytam materiały zgromadzone w Klerokratii. Przyznam, trudno się oderwać.
Z okazji 2-giej rocznicy, życzę dalszych sukcesów. "Niech się święci".
Chciałem coś jeszcze powiedzieć o przysłowiowym "kaganku oświaty", ale to chyba zbędne :)
Pozdrawiam

 Autor: Krzysztof Tarnawa
Życzenia (12-03-2002)
 

Cześć !!! (nie powiem "Szczęść Boże")
Mam jeszcze 18 lat (rocznikowo 19), "Klerokratię" czytam od ok. 6 miesięcy, a tematyką antyklerykalną interesuję się od ponad roku. Waszą witrynę oceniam całkiem dobrze, chociaż są pewne kłopoty z ściągnięciem spisu treści.
Z okazji drugich urodzin życzę państwu ... w sumie nie wiem, co można życzyć z takiej okazji; w każdym razie - żebyście nie mieli żadnych kłopotów z klechami i sympatykami LPR-u i u "innych takich", i żeby Wam się w ogóle powodziło.
Pozdrowienia śle Szymon.

 Autor: Szymon
Życzenia (11-03-2002)
 

Z okazji święta życzę Klerokratii ... klątwy papieskiej :)

 Autor: Krzysztof Dziubała
-Brak tytułu- (10-03-2002)
 

Kilka dobrych lat wstecz, t.z.w. Jechowi całą siłą swojej wiary przekonywali mnie do ich racji. Żeby nie wydać się im ignorantem zacząłem walczyć ich własną bronią. Sięgnąłem po ST i w dziejach stworzenia dopatrzyłem się niezgodności czasowych w kolejności stworzeń. Później nastąpiła sytuacja w której przypomniałem sobie nauczycielkę j.p. udowadniającą wielką rolę przecinka mogącą decydować o życiu ludzi. Na pytanie czy mają przestać zabijać, czy zabijać dalej? Odpowiedz:
1- Nie zabijajcie
2-Nie, Zabijajcie
Spory o przecinki.
"Zaprawdę powiadam ci dziś, będziesz ze mną w raju
Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju
Czy Chrystus był brzydki, czy ładny, czy Magdalena dotknęła Go dłużej czy krócej, szaty czy nóg? Wiary nie można opierać na słowach. Jeśli zostaniemy odcięci od świata, bez dostępu do pism Woltera czy innych filozofów. Zapominając słowa Biblii, z czasem przekręcimy je dla wlanego użytku, bądź przekonań. To na czym się opieraliśmy wcześniej zostanie zapomniane (pamięć zwłaszcza do rzeczy o których nie wiemy wystarczająco dużo, by je rozumieć, jest zawodna) i zaczniemy tworzyć własny świat wierzeń. Może uda się nam przekonać ...»

 Autor: Wojtek
Gratulacje za ważny artykuł (05-03-2002)
 

Witam serdecznie!
Gratuluję źródłowej publikacji w marcowym numerze Dziś 'Cienie pontyfikatu J.P. II' (czytaj). Czyta się z przyjemnością i jest to praca, która powinna zostać napisana. Pan to zrobił.
Serdeczne gratulacje

 Autor: dr Jerzy Kolarzowski
-Brak tytułu- (03-03-2002)
 

Witam !
Przeglądam Pańska stronę i nie powiem aby mnie oszołomiła, jednak zaciekawiła. Znalazłem na niej parę pozycji, które mnie zainteresowały. Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami z Pańskiej strony, które nie najlepiej zostały przeze mnie odebrane. Po pierwsze czcionka, według mnie jest zbyt duża, jak mawiał mój profesor, dla murzynów. Po drugie zbyt dużo różnych krojów, wielkości i kolorów czcionek to wygląda trochę jak książeczka dla przedszkolaków. Poza tym zupełnie dobry instynktowny sposób poruszania się po stronie. Denerwuje trochę w Pańskich tekstach (może innych autorów) nadmierny cynizm i trochę zbyt frywolny a czasami prostacki sposób wyrażania niektórych kwestii. Uważam, że temat przez Pana poruszany jest nad wyraz poważny i tak należy go przedstawiać, niepotrzebne są te wszystkie głupawe rozmowy np. z Glempem oraz dowcipy, które nie zawsze śmieszą a widać pisane są sztubacką ręką. Z jednej strony przedstawia Pan rzeczowe dane historyczne czy ważne i poważne urywki z książek mądrych ludzi a z drugiej daje upust prozie wziętej prosto z ulicy i napisów na murach. Myślę, że powinien pan zdecydować czy zamierza Pan w sposób rzeczowy rozprawić się z klerem ...»

 Autor: Maciek P.
-Brak tytułu- (02-03-2002)
 

Szanowny Panie Mariuszu
Kilka dni temu odkryłem Pańską Klerokratię, i naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem i uznaniem dla Pańskiej wiedzy i ogromnej pracy którą Pan wkłada w jej redagowanie. Wszedłem na Pańskie strony ledwie kilka razy, i już znalazłem - dla mnie cudowną - Pańską korespondencję z Panem Sławomirem Mońką. (czytaj) Czy byłby Pan tak miły i mógł mi podać adres do Pana Sławomira, lub przekazać mu mój. Szkoda że ta wymiana myśli się urwała. Pański ogląd rzeczywistości (który w dużym stopniu podzielam), mam na stronach Klerokratii. Ale też z ogromną przyjemnością poznał bym więcej z przemyśleń Pana Sławka.
Serdecznie Pozdrawiam.

 Autor: Leszek
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]
[15] [16] [17] [18] [19] [20] 
:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365