Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.284.481 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3656 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Cała teologia tego papieża sprowadzała się do tego, że nie wolno zakładać gumy na fiuta. Jan Paweł II obrażał Boga swą małostkowością."

Dodaj swój komentarz…
kobieta - Wojny o idee i korzysci materialne   2 na 2
Obie wojny swiatowe byly wojnami demokracji wymierzonymi w monarchow i pozostale elity arystokratyczne. Scene polityczna przejeli mieszczanie i proletariat. To do nich wtedy jak i dzisiaj w imie demokracji, odwoluja sie wladcy i politycy celem uzyskania legitymizacji do prowadzenia wojny. Wladza odwoluje sie zgodnie z demokratyczna ideologia do wiekszosci, ktore sa jej logicznym dopelnieniem. Tak tez bylo w przypadku rozpoczecia wojny w Iraku. Wladza USA wykorzystala magnatow mediowych do szerzenia propagandy wojennej. Wladzy mediow tego typu strategia mial przyniesc niewymierne korzysci. Rola ich bylo zorganizowanie nienawisci do wyimaginowanego wroga. Akcje i rytualy polityczne oparte sa jak wiemy na zaufaniu wiekszosci. To dla nich okresla sie wizerunek wroga i wyjasnia dlaczego podjeto takie decyzje. Bush wyjasnil masom, ze wojna w Iraku jest krucjata krzyzowa chrzescijanstwa wymierzona w zagrazajacy nam swiat islamu. Stereotypy i symbole sa nieustannie adekwatne do wykorzystywania ich przez demagogow. W tym przypadku pierwiastek religijny i swiatopogladowy wykorzystano jako cel, ktore zastapi sie wprowadzeniem innego ustroju, demokracji i pokoju dla ludow na tym terytorium. Wlasciwym celem wojny jak zawsze sa zadza wladzy i jakies lupy lub ukrycie niewlasciwej
Autor: kobieta  Dodano: 19-09-2016
Reklama
kobieta - cd   2 na 2
ingerencji politycznej. Machina wojenna USA uzyskala zgode spoleczenstwa i potrzebne srodki: pieniadze, bron, sztab ludzi do rozpoczecia wojny. Zolnierze w tej sytuacji  moga zabijac dla czystej satysfakcji z mysla, ze niosa dobro. Plan wojny w Iranie nie udal sie tylko dlatego, ze swiat uniwersytecki stawial opor i szukal poparcia akademikow w innych panstwach. Glosili oni, ze wojna w Iranie bedzie wojna trzecia i czwarta, piata i szosta jednoczesnie, byc moze ostatnia dla ludzkosci. Pozytywne w tym dzialaniu bylo to, ze mozna to bylo zobaczyc w TV (noca) i ze znalazlo sie wiecej wplywowych osob, ktore postawily veto. To juz nie byl samotny Hans Blix, ktory glosil, ze tam nie ma zadnej zaawansowanej broni i Alkaidy. Moralnosc prymitywnych plemion tym razem nie odniosla zwyciestwa.
I wojna swiatowa i rozpad imperiow byla mimo wszystkim zjawiskiem pozytywnych dla niektorych narodow Europy, ktore zaistnialy ponowie na mapie swiata, w tym dla Polski.
Bardzo dobry artykul.
Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 19-09-2016
Arminius - Jeder schuss ein Russ   2 na 2
"Jeder Schuß ein Russ - Jeder Stoß ein Franzos. Jeder Tritt ein Britt - Jeder Klaps
ein Japs".
 
Propagandę rzecz jasna uprawiali wszyscy - ale najbardziej jej wyrafinowane formy wypracowali Brytyjczycy, zatrudniajac do aparatu propagandowego największą liczbę ludzi. Chodziło o to aby zglajszachtować wizerunek Niemców w oczach Amerykanów - przekonując tych ostatnich o potrzebie przyesyąpienia do wojny po stronie koalicji państw walczących z państwami centralnymi. Stąd rozsiewanie haseł o robieniu przez Niemców mydła z jeńców serbskich, informacje o masowych gwałtach kobiet belgijskich przez żołdaków niemieckich, krzyżowaniach jeńców francuskich i brytyjskich na drzwiach stodół, zagazowywaniu masowym jeńców alianckich, czy też wreszcie wybicie medalu pamiątkowego z okazji zatopienia Luzytanii w ilości 250 tysięcy z informacją, iż takowy medal został wybity i rozprowadzany przez rząd niemiecki.
Efekt niezamierzony owej propagandy byl taki - iż gdy w czasie Ii wojny światowej pojawily się info o zbrodniahcniemieckich - wielu na zachodzie nie chciało w nie wierzyć przypuszczając iż - znów - są to "produkty" propagandy brytyjskiej alianckiej.

www.ww1-propaganda-cards.com/te020slide.html  
</span>
Autor: Arminius  Dodano: 19-09-2016
Šemū' el Lönneberg
Najlepszą propagandę wymyśli Amerykanie, a konkretnie Walt Disney.
Autor: Šemū' el Lönneberg  Dodano: 19-09-2016

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365