Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
148.135.987 wizyt
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7284 tekstów. Zajęłyby one 28728 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 2 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Ani w życiu prywatnym, ani w moich pracach nigdy nie ukrywałem, że jestem zdeklarowanym niewierzącym".
Komentarze do strony Rumunia (Polakom) nieznana

Dodaj swój komentarz…
kobieta - Bledne kolo lewicowego resilience   3 na 3
Bardzo interesujacy tekst. Osobiscie lubie Rumunow.
Tak na marginesie - 9 wrzesnia sa wybory w Szwecji i wszystko wskazuje na to, ze socjaldemokraci przegraja, co zmieni europejski klimat orientacji politycznych. Wielu imigrantow bedzie glosowalo na partie prawicowe, maja dosc lewicowych klamstw. Uwazaja, ze partia rzadzaca na przestrzeni wszystkich lat ich zawidla. Przyjmowanie nowych imigrantow w sytuacji gdy nie udalo sie zintegrowac imigracji z lat 80-tych i 90-tych jest bledem politykow, liczeniem na wyborcze glosy, mowia.

Niewatpliwie czekaja nas duze zmiany. Sporo mowi sie o rozwoju panstw w basenie Baltyku, niby powtorka, ale moze zadzialac przy dobrej woli.

Co do zrodel energii to azjaci mowia o "drugich" elektrowniach TORIUM.
Autor: kobieta  Dodano: 18-08-2018
Reklama
Jan Rylew - Ciekawe, ciekawe,   3 na 3
a nawet zadziwiające z jaką łatwością „deep state” uruchamia protesty uliczne, przeradzające się w ruchy społeczne przeciwko rządom w licznych krajach i w efekcie działające na szkodę protestujących. W Polsce jakoś na razie się nie udaje, i mam nadzieję, że się nie uda. Ciekawe jak się udało w Rumunii wyprowadzić na ulice dziesiątki tysięcy ludzi przeciwko rządowi, który wprowadził korzystne społecznie zmiany ? Ciekawe jak wygląda tam struktura mediów, czy podobna jak w Polsce ?
Idea Trójmorza jako unia energetyczna wygląda ciekawie, szkoda tylko, że głównym posiadaczem i dostawcą surowców energetycznych jest Rosja. Żeby to zmienić potrzebne jest alternatywne źródło energii, albo odkrycie nowych dużych złóż na terenie państw Trójmorza. Dostawy z Norwegii lub USA na razie nie wyglądają realnie. Dlatego pewnie Prezydent RP poświęca temu tematowi mniej uwagi, nie lubi syzyfowej pracy. Nieco lepiej wygląda Trójmorze jako porozumienie państw byłego bloku KDL, jako polityczna przeciwwaga wobec dominacji państw zachodnich w UE, ale trudno o jedność.
Ludzie z Wiadomości TVP reagują podobnie jak pies Pawłowa, gdy usłyszą, że w Rumunii rządzą socjaldemokraci (komuna, lewica) to im wzrasta poziom adrenaliny, stąd błąd w percepcji wydarzeń.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 19-08-2018
Mariusz Agnosiewicz - odp.   2 na 4
Panie Janie,
Te protesty w Rumunii nie są nadzwyczajnie wielkie. 100 tys. U nas też takie były nie tak dawno. W czerwcu był natomiast protest na rzecz Dragnei - i skupił on 150 tys. ludzi, czyli był znacznie większy: www.nineoclock.(*)beyond-the-political-speeches/

Bardzo chciałbym wierzyć, że materiał TVP oparty jest na ignorancji, na tym, że usłyszeli łatkę "socjaldemokracja" i włączyły im się tępe odruchy. Obawiam się tylko, że może to być efektem prikazu, jaki przyszedł z Waszyngtonu, bo ambasador USA bardzo krytykował prawo o złożach offshore, które Rumunia niedawno uchwaliła. Obawiam się, że nazbyt poszli w realizację interesów USA w Europie Środkowej, a tym samym zagubią zupełnie perspektywę polską.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 19-08-2018
Celecrin - Mariusz Gawlik
:) Panie redaktorze Gawlik znów Pana trzeba wypunktować.
1. Rumunia ma 19 mln mieszkańców. 100tysięcy demonstrantów to jak w Polsce prawie 200 tysięcy.
2. Protest na rzecz Dragnei organizowany był przez PSD. Przywieziono ludzi autobusami z całej Rumunii, wielu było pierwszy raz bo nie wiedzieli nawet gdzie jest plac na którym ma odbyć się wiec.
3. Wielu ludzi nie wiedziało co się dzieje bo tego samego dnia w finale Roland Garros grała Rumunka Simona Halep, zaczęła się o 17 a wiec odbywał się 3 godziny póżniej. Organizatorzy wiecu, czyli PSD ustawili wielkie billboardy z meczem na ulicach z największym przez budynkiem rządu.
4. Kiedy Dragnea zaczał przemawiać ludzie zaczęli się rozchodzić do domów.

To wszystko jest w podlinkowanym artykule (no może poza ludnością Rumunii).
Jestem zbulwersowany artykułem również. Sprawę Kamińskiego nazwał Pan hucpą! Kamiński został skazany nieprawomocnie wobec dowodów FAŁSZOWANIA dokumentacji i przygotowania prowokacji PiS na Andrzeja Leppera.Redaktor Gawlik hucpą nazywa wyrok sądu oparty na rzetelnych dowodach. Akcja się nie udała po ktoś doniósł o tym Lepperowi i on zaczął o tym gadać. Ciekawe jest, że Lepper powiesił się w sierpniu 2011 roku kiedy toczyła się pierwsza sprawa, którą sąd w Wawie zawiesił w 2012. Odgrzano ją w 2015, za późno.
Autor: Celecrin  Dodano: 21-08-2018

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365