Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
161.136.980 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7320 tekstów. Zajęłyby one 28875 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 1947 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Jeśli chodzi o religię dzisiaj, to jest to zakichane oszustwo. (...) Religia to same bzdury. (...) Wszystkie biblie są tworem człowieka".
Komentarze do strony Bogactwo narodów v.2.0

Dodaj swój komentarz…
hanging_bishop   1 na 1
Chaotyczna gra. Programy komputerowe nie rozwiązały nawet gry w szachy (warcaby rozwiązano). Szachy to 32 bierki, 64 pola, ściśle określone zasady. Teraz pomyślmy sobie o miliardach obiektów gry i możliwości, interakcji na planecie Ziemia. Ciężko wypisać jakieś czynniki ogólne, a co dopiero szczegóły, miniaturowe wszechświaty jakimi są nasze mózgi etc.

W odniesieniu do społeczeństwa, moim zdaniem, powinniśmy zastanowić się jakie działania, w jakich proporcjach są pożyteczne społecznie. Czy potrzebujemy tylu posłów? Czy przymusowy hazard jest w porządku? I tak dalej... Według mnie powinniśmy dążyć do równowagi, nie do szczęścia, ale nie chciałbym nikomu nic narzucać i w tym problem. Każdy chce się jakoś zabezpieczyć na przyszłość... wiadomo, że to się odbywa kosztem innych ludzi. Rywalizacja wewnątrzgatunkowa.
Autor: hanging_bishop  Dodano: 13-11-2019
Reklama
JFB1984 - https://ncase.me/trust/   2 na 2
Polecam interakcyjną prezentację iteracyjnego dylematu więźnia z kilkoma dodatkami.
Autor: JFB1984  Dodano: 14-11-2019
kobieta - Tego nauczył się w judo   1 na 1
Tego nauczył się w judo, wykorzystujacjąc błȩdy drugiego.
Mówi się zwykle, że Putin nie jest strategiem. Jest natomiast utalentowanym taktykiem, który szybko wykorzystuje okazję tam, gdzie ją podano, i często po pomyłce przeciwnika.

Ideologię Putina coraz bardziej cechuje pogarda dla naszych zachodnich liberalnych demokracji. Putin siedzi w Moskwie i usmiecha sie z zadowoleniem. Kiedy rozgląda się po świecie, zauważa, że rozwój idzie po jego i Rosji mysli.

To, co stracił w nieudanej współpracy z Zachodem, szybko odzyskał dzięki coraz bliższym kontaktom z Chinami. UE nie jest już najważniejszym partnerem handlowym Rosji, to Chiny.

Na Bliskim Wschodzie Rosja jest dziś najważniejszą potęgą władzy, kiedy Stany Zjednoczone odeszły z „walk-over”.

Rosja ma teraz najsilniejsze karty nie tylko w losie Syrii. Dzięki umiejętnemu działaniu Putin jest teraz dobrym przyjacielem wszystkich kluczowych graczy w regionie. Rosja ma dobre kontakty z przywódcami Turcji, Iranu, Iraku, Arabii Saudyjskiej i Izraela, a tym samym wszystkie możliwości na świecie, aby rozszerzyć swoją władzę i wpływy. Żaden inny kraj, przynajmniej USA i UE, nie mogą powiedzieć tego samego.

W Afryce Rosja zaznacza swoją obecność i konkuruje tam z Chinami.
Autor: kobieta  Dodano: 16-11-2019
kobieta - W.Putin gra na szchownicy świata   1 na 1
Chiny mają ogromną przewagę jako supermocarstwo gospodarcze, ale Rosja przyciąga za pomocą broni high-tech.

W Europie Putin kontynuuje zdecydowaną walkę o podział państw członkowskich UE w stosunku do Rosji. Teraz oczekuje, że konsensus w sprawie dalszych sankcji wobec Rosji po aneksji Krymu moze sie nie udać, ale złagodnieje. Jeśli chodzi o wojnę we wschodniej Ukrainie, Putin nie wykazuje żadnych oznak kompromisu w sprawie rosyjskiego poparcia dla separatystów. Zamiast tego ma nadzieję zniszczyć niedoświadczonego politycznie prezydenta Zelenskiego, gdy rośnie wewnętrzna krytyka na Ukrainie wobec „ustępstw” Zelenskiego.

Rosja ma pozycjȩ supermocarstwa podobną do tej, którą Rosja tak często miała w historii. Ale nadal wydaje się, że działania Putina w polityce zagranicznej, z wielkim sukcesem dla Rosji, są napędzane przez szczególne przekonanie, które można nazwać ideologią. Lewica-liberalna jest naiwna i niezdolna do jakiejkolwiek gry, nawt w warcaby. Oni tylko chca miec wladze i "rzadzic".

P.S. Gwałtowne protesty przeciwko globalizacji Macrona
Autor: kobieta  Dodano: 16-11-2019
kobieta - A tak grają Amerykanie…   1 na 1
Rachunek za wojnę USA na Bliskim Wschodzie: 33 000 miliardy SEK -33.000.000.000.000 kronor. Według nowych badań podatnicy amerykańscy wydali tę kwotę na sfinansowanie wojny USA w świecie muzułmańskim od 2001 roku.
Wojna amerykańska w Afganistanie, Iraku, Syrii i Pakistanie nie tylko zaszkodziła setkom tysięcy istnień ludzkich, spowodowała spustoszenie i niestabilność w regionie oraz przyczyniła się do powstania ruchów takich jak Państwo Islamskie.

www.friatider.s(*)n-stern-33000-miljarder-kronor

-Donald Trump niedawno wycofał amerykańskie wojska z Syrii, a także powiedział, że chce zakończyć 18-letnią wojnę w Afganistanie - wiadomość, która wywołała oburzenie w lewicowych mediach na całym świecie zachodnim.
Autor: kobieta  Dodano: 21-11-2019
Dragan Dargomier - Obłędne teoretyzowanie   2 na 2
Bogactwo nie jest dla poetów, ale dla tych, którzy potrafią ich naciągać. Teoria gier była tworzona przez geniuszów i jest z nią ten problem, że jest zbyt ambitna intelektualnie. Najwartościowsza wiedza, jaka z niej płynie, jest pradawna i banalna - ludzie są przebiegli i wiarołomni. Wszyscy kłamią, kradną, a czasami nawet mordują - wystarczy w to uwierzyć, a w naszej drodze do bogactwa już jesteśmy na lepszej pozycji niż naiwniacy, którzy pokładają zaufanie bez kontroli. Podstawowa kwestia to znalezienie sobie pola działania (przysłowiowego ogródka), które będzie dochodowe, i uprawianie go z dbałością o minimalizowanie wszelkich kosztów stałych (w tym oszczędzanie na podatkach), odpowiedzialności i strat. Reszta to czcze gadanie. Trzeba się pilnować i chodzić koło swojego interesu. Kto wszystko zamyka, temu nic nie znika - Szekspir. Rozsądek biznesmena to to także umiejętność niedawania się splątać przebiegłym i skorumpowanym intelektualistom, którzy szerzą fałszywą wizję świata. Właściwa wizja duchowa jest prosta: ludzie to oszuści, złodzieje, mordercy, narkomani i prostytutki, choćby podświadomie i intuicyjnie. To cecha gatunkowa ludzkiej małpy. Żadne przebranie tego nie zmieni. ;)
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 06-12-2019
kobieta - Gra Chinczykow
Chiny szturmują, głównie dzięki kradzieży zachodniej wiedzy i subwencjom (w dalszym ciagu subwencje na srodowisko jak dla krajow III swiata) dla przemysłu, na co Zachód reagował powoli. Na poczatku latwo jest sie pomyliċ, wszyscy to zrobili.

Ukierunkowane Chiny skorzystały z naiwnego zachodu w kwestii handlu.
Przez dziesięciolecia Chiny mogły czerpać korzyści z zachodniej naiwności poprzez regulowany handel na nierównych warunkach, a tym samym transfer technologii z Zachodu do Chin. Chiny wyciągnęły najdłuższą sztafetȩ i to właśnie teraz D.Trump próbuje położyć kres-ale przeciwstawiają się mu w ”domu”- lewica i liberalowie.
Świat zachodni cieszy się, widząc, jak reformy gospodarki rynkowej pozwoliły setkom milionów ludzi w Chinach wyjść z ubóstwa i osiągnąć większy dobrobyt. Stało się to niemal w wyjątkowym tempie, a także jest hołdem dla chińskiej kultury z naciskiem na pracę i edukację.

Jednocześnie jednak narasta krytyka metod stosowanych do osiągnięcia sukcesu, w połączeniu z obserwacją nasilonych represji politycznych w Chinach. Zastosowanie kompleksowego systemu oceny społecznej: System kredytu społecznego (SCS) jest przykładem niedopuszczalnego monitorowania i kontroli. Użycie do celów represji i karania przeciwników jest obrzydliwe.
Autor: kobieta  Dodano: 06-12-2019
Jeden - @ Dragan   1 na 1
Zgadzam się całkowicie, niestety. MCH.
Autor: Jeden  Dodano: 06-12-2019
Dragan Dargomier - Liberalizm jest oparty na przekręcie
Zdaniem niektórych, w tym mnie, mówienie niestety to uwewnętrzniony tik. Ludzie mają dużo takich tików, a ich suma składa się na ich życiowe i biznesowe bankructwa. Biznes jest dla ludzi, którzy wyciszyli wszelkie emocje i wygasili wszelkie odruchy. Ci, którzy tego nie zrobili, są w tych realiach tylko karmą dla bardziej chłodnych i wyrachowanych. Światowa gospodarka to dziwka, polska gospodarka to dziwka. Dzięki temu, że sam jestem dziwką turboodrzutową jeszcze żyję, nie jestem głodny i nie cierpię chłodu zimą, chociaż nic nie mam i nic nie umiem poza zarabianiem pieniędzy, unikaniem kredytu, płacenia podatków, kupowania akcji, obligacji i jednostek uczestnictwa w dziwnych funduszach inwestycyjnych.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 06-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta
W SZA nie ma już na stanowisku prezydenta przywódców, tylko zawodowi aktorzy. Doskonale to widać po obecnej parze prezydenckiej - to są zawodowi aktorzy, którzy za pieniądze urządzają teatr maskujący obraz sytuacji. W Europie, w tym w Polsce czy Francji, jest podobnie. E. Macron potrafi dostosowywać akcent i wygląd do oczekiwań rozmówcy i nachylenia mediów, dla których udziela wywiadu. W Anglii inaczej rozmawia z torysami, a inaczej z lejburzystami. W SZA inaczej rozmawiał z demokratami, a inaczej z republikanami. Dosłownie zmienia nawet akcent, dostosowuje mowę ciała i wygląd! Nie ma i nie prezentuje jednej spójnej osobowości. Jak tak zwana małpeczka. Wszędzie mamy do czynienia z tzw. twarzami administracji, tyle że to też złudzenie. W rządzie i w parlamencie nie zasiadają rządzący, tylko teatralni agenci, których mocodawcami są przedsiębiorcy i grupy interesu. Nic tu się nie zmieniło od wieków. Mówienie, że Donald Trump coś zrobił to nadinterpretacja. To jest aktor, który odgrywa różne rytuały. Dlaczego amerykańscy lobbyści woleli Trumpów od Clintonów? Bo w ich odczuciu mieli lepszą aurę, tylko dlatego. Są młodsi, sprawniejsi, zdrowsi, mają obycie medialne i byli wcześniej torowani. Jak ktoś nie wierzy, to niech w Wigilię obejrzy sobie Kevina samego w domu.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 06-12-2019
Jeden - @ Dragan   2 na 2
Znowu zgoda. Zacytuję z Racjonalisty www.racjonalista.pl/kk.php/s,9558/k,2
To zdumiewające, ale wielu ludzi rzeczywiście wierzy, że są wolni, że kształtują swój los, i nikomu nie muszą służyć, i sami wybierają sobie władze, które niby nimi rządzą. Bezpośrednio nie można tych przesądów atakować, bo nawet jeśli nie jest to karane, i tak będzie nieskuteczne. Nikt nie przyjmie wprost do wiadomości treści aż tak niepoprawnych, obłożonych tyloma potężnymi szyderstwami, piętnami i tabu. Siłą rzeczy, trzeba sięgać do przypowieści i metafor, jako wywołujących mniejszy szok poznawczy. Stosunkowo trafna i zrozumiała wydaje się tu analogia obozowa, według której władze publiczne nie są dziś szefami ani właścicielami globalnego łagru, tylko raczej jego kapo, wybranymi spośród więźniów, aby ich pilnować. Wyróżniają ich służbowe pałki, większe miski, szersze prycze, ale zamieszkują te same baraki, gdy komendantura spędza czas w milszej scenerii i w ciekawszy sposób.
Autor: Jeden  Dodano: 07-12-2019
Dragan Dargomier - Atrakcyjność metafory
Posługiwanie się myśleniem metaforycznym ma swoje słabe strony, bo metafora to nic innego niż to, co Paul M. Churchland określa jako wektor wzorcowy. Gdy już taki wektor wzorcowy w mózgu/umyśle się ukształtuje, będzie zniekształcał informacje wejściowe poprzez wektorowe uzupełnienia niepełnej informacji wejściowej. Dlatego sam byłbym skłonny analogię obozową odrzucić, osobiście skłaniając się ku przekonaniu o pierwotnej bezpostaciowości i bezsensowności życia ludzkiego. Natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie opłakane skutki wektora wzorcowego życie jako obóz. Osoba, która posługuje się taką analogią może bezwiednie poszukiwać dla siebie jakiegoś miejsca w świecie, które będzie odpowiadało pozycji wskazanej przez tę analogię. To jednak zawsze ogranicza. Użyteczniej być nihilistą - wówczas na tle pustki takie wektory wzorcowe i wzorcowe uzupełnienia u siebie i innych stają się bardzo jaskrawe i można je z wielką łatwością wychwytywać, nawet analizując działalność wybitnie oświeconych intelektualistów. Jest to bardzo pożyteczne w życiu, wiedzieć od razu, co i jak myślą ludzie, z którymi ma się do czynienia w interesach. Skomentowałem to w dowcipie: http://dowcipnisie.home.blog/2019/12/06/51/
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 07-12-2019
Dragan Dargomier - Jakie minimum socjalne?
W tekście Autor używa w pewnym miejscu terminu minimum socjalne? Czy minimum socjalne rzeczywiście istnieje? Pytam o to w kontekście ocenzurowanych przez rząd danych o skali tzw. wykluczenia monetarnego (in. bieda). Jako nihilista wiem, że wiara w minimum socjalne jest zwodnicza, a stoi za tym fałszywa wizja duchowa. Skutkiem tej wizji jest nadzieja, że w razie trudności finansowych ktoś cię poratuje, co jest oczywistą brednią. W liberalizmie nie wolno mieć nadziei na lepszą przyszłość, a trzeba mieć jedynie uzasadnione perspektywy zysku; nie wolno mieć nadziei na otrzymanie bezinteresownej pomocy. Wiara w pomoc społeczną też jest złudna i zwodnicza. Dla nihilisty minimum socjalne i pomoc społeczna to tylko propaganda społeczno-polityczna na użytek zdemoralizowanych elit. Chodzi tylko o nakłonienie ludzi do tracenia pieniędzy na niepotrzebne wydatki, odsetki i podatki. W tym celu propaganda kreuje się fałszywą wizję bezpiecznego finansowo życia w altruistycznym społeczeństwie.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 07-12-2019
kobieta - Diabelska gra lewicy-liberalnej Sorosa   2 na 2
Daniel Sachs, członek zarządu Global Society i prawa reka Sorosa, został powołany na stanowisko nowego członka Krajowej Rady Innowacji przez premiera Szwecji Löfvena-stanowisko płacone z pieniedzy podatkowych. Sachs jest takze członkiem globalnej rady Open Society, w której zasiada sam George Soros i jego syn Alexander Soros.

49-letni lewicowy bankier otrzymał pieniądze od Sorosa na walkę z „ksenofobią i nacjonalizmem” przed wyborami parlamentarnymi w Szwecji. Sachs będzie pracował dla „radykalnej zmiany”w Szwecji. W imieniu rządu zorganizuje międzynarodową kampanię wyborczą, aby zatrzymać Szwedzkich Demokratow-prawicowa partie.

Prawicowi SD ustanawili nowy rekord i obecnie sa największą partią w kraju, wyprzedzili socjaldemokratow-decyzja i reakcja spoleczenstwa. Rzad Löfvena prawdopodobnie upadnie, bo przebudzone spoleczenstwo nie chce byc pod butem totalitarnego systemu lewicowych liberalow-socjaldemokratow i socjalistow swiata, panoszacych sie we wszystkich galeziach wladzy: ustawodawczej, wykonawczej i sadowniczej. Funkcjonowanie panstwa przypomnina sady w Polsce w rekach nierozliczonych komunistow.

www.friatider.s(*)nansierad-topptj-nst-av-l-fven
cd.
Autor: kobieta  Dodano: 07-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta   3 na 3
W liberalizmie dochodzi do uwłaszczenia się zdemoralizowanych elit na podatkach i upaństwowienia różnych segmentów rynku w interesie złodziejskich elit politycznych. W kraju klasycznym tego przykładem była tzw. reforma śmieciowa. Partyjne mafie i rządowe prostytutki na ich usługach pod płaszczykiem regulacji przejmują kontrolę nad wszelkimi źródłami potencjalnego zysku, wypychając z rynku niezależnych graczy. Parlamentarne burdelownie okadzają to demokratycznymi gusłami. Ale to już nie działa! Czy szwedzka monarchia morganatyczna to też państwo totalitarne w rekach oszustów, złodziei i morderców?
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 07-12-2019
kobieta - Czy jestes swiadomy tej gry?   2 na 2
-Finansista Sachs jest znany jako CEO kontrowersyjnego finansisty Roberta Weila, firmy inwestycyjnej Proventus, która jest również właścicielem, między innymi, Teatru Żydowskiego.

Kontrowersyjne jest to, ze od dawna poświęca się również walce z krytyką imigracji Trzeciego Świata do Szwecji. Amerykanski Zyd, dazacy do wymiany europejskich spoleczenstw-jeden z wielu paradoksow lewicowo liberalnych srodowisk.

-W sierpniu 2016 r., Na podstawie wyciekających danych, Free Times był w stanie poinformować, że Sachs, wraz z lewicową Expo, otrzymał grant od marksistowskiej kulturalnej fundacji George Sorosa Open Society, aby wpłynąć na wybory w Szwecji. Projekt Daniela Sacha wyraźnie miał na celu "zmobilizowanie wyborców” do walki z „ksenofobią i nacjonalizmem” przed wyborami parlamentarnymi.

Pozdrawiam Cie Draganie. Dobry ostatni komentarz.
Autor: kobieta  Dodano: 07-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Ulubione małpki liberałów   1 na 1
Sachs i Soros to ulubione małpki systemowe liberałów. Gdy nad krajem wisi widmo kryzysu gospodarczego, a raczej - finansowego, zaprasza się ich na różne konferencje i tym podobne szczyty, by podtrzymać złudzenie wibrującej liberalnej gospodarki, którą interesują się drapieżne rekiny finansjery. Nie można się dziwić, że zabankrutowany i zrujnowany kraj zaprasza sobie takich błaznów. Ciągnie swój do swego. Dureń sam zaprasza sobie cygana - oszusta i złodzieja do własnego domu. Nic z tego nie wyjdzie. Tam nie ma już tej marki! Z prostego powodu - teraz muszą długi spłacać, a nie mogą już pożyczać, żeby wydawać. Są moralnymi i finansowymi bankrutami w małym kraju bez znaczenia we współczesnym świecie.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 07-12-2019
kobieta - Wyrafinowana i pikantna gra, Mosadu   1 na 1
Epstein był szpiegiem Mosadu-pomagając Izraelowi szantażować potężnych i wplywowych ludzi. Podobno tajemniczy martwy pedofilski bankier Jeffrey Epstein i jego pomocnik Ghislaine Maxwell byli szpiegami dla izraelskiego wywiadu Mossad. Wspólnie robili zdjęcia szantażujące amerykańskich polityków, którzy uprawiali seks z nieletnimi dziewczynami-książka Ari Ben-Menashe, według The Sun.

Materiały, które Izrael mógł wykorzystać jako narzedzie do wymuszenia roznych celow politycznych.
-Epstein był prostym idiotą, który biegał zapraszając dziewczyny do wszystkich polityków w Stanach Zjednoczonych, pisze Ari Ben-Menashe w książce, według The Sun.

Ari Ben-Menashe twierdzi, że jako były agent Mossadu był osobą kontaktową dla ojca Ghislaine Maxwella, potentata medialnego Roberta Maxwella, który również musiał być szpiegiem dla Izraela.

Jeffrey Epstein został aresztowany w lipcu tego roku pod zarzutem handlu seksualnego z nieletnimi dziewczynami. 10 sierpnia został znaleziony martwy w swojej celi w Nowym Jorku.

www.friatider.s(*)te-israel-utpressa-m-ktiga-m-n

Palac Windsorow zatrzasl sie w posadach, książę Andrzej musiał opuścić swoje stanowisko publiczne z powodu skandalu z Epsteinem, a jego coreczka cierpi na-impostor syndrome.
Autor: kobieta  Dodano: 08-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Bądźmy realistami!   1 na 1
Doceniam poczucie humoru, ale prawda jest taka, że nigdzie nie brakuje ludzi silnie skupionych na zaspokajaniu swoich rozmaitych żądz. O ile Izraela nie trzeba demonizować, ponieważ od czasu kryzysu bankowego lat osiemdziesiątych XX w. jest to państwo, którego elity są zrujnowane i skompromitowane, to nie idealizujmy też innych krajów, takich jak Japonia czy Wielka Brytania. W Polsce też nigdy nie brakowało wielkich rozkoszników, pedofilów, szantażystów, porywaczy dla okupu, sutenerów, stręczycieli i kryminalistów innych profesji. Trzeba wiedzieć, jak kraj wygląda, to wtedy człowiekowi mniej się wydaje i jest zdrowszy. Lepiej się rozumie, co się dzieje na ulicy. Polska gospodarka jest dziwką, bo współtworzą ją dziwki i sutenerzy, złodzieje, mordercy, oszuści, narkomani i hazardziści. To stąd tyle HIV i żółtaczki - chorób lubieżnych świń.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 08-12-2019
Dragan Dargomier - Zmian nie trzeba chcieć   1 na 1
Gospodarka oparta na przekręcie nie przetrwa długo, dlatego wcześniej czy później III RP zastąpi jakaś inna forma państwowości - o rodowodzie miejscowym lub obcym. Narastający globalny kryzys ekologiczny pozwala też przewidywać inne miany - wymieranie ludzkości wskutek kumulacji skażeń i spadku koncentracji tlenu w atmosferze. Wszyscy doświadczamy skutków tych zmian, choć jeszcze nie wszyscy są ich świadomi. Na przykład, nie ma świadomości, że wysoka częstość występowania takich problemów zdrowotnych, jak niedokrwistość, bezpłodność, choroby nowotworowe, dysmorfia, zaburzenia psychiczne może być następstwem skażenia środowiska. Nie ma świadomości, że smog odmóżdża mieszkańców wielkich miast i ludzi wdychających dymy z płonących składowisk niebezpiecznych odpadów. Nie ma świadomości, że kraj jest skażony promieniotwórczo. Wiele podobnych zagrożeń się odsuwa lub bagatelizuje. Zapomina się, że w Europie z dużym skażeniem mieliśmy już do czynienia od początku ery przemysłowej. W wielu miejscach kumuluje się ono już od setek lat. Wszędzie są pełne niebezpiecznych substancji nieoznaczone stare składowiska, zbiorniki, mogilniki itp. Stąd niektórzy antropologowie twierdzą, że żyjemy już w schyłkowej erze ludzkości.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 08-12-2019
kobieta - Rozumiem...   2 na 2
No tak. Dystans do wszystkiego uspokaja glowe i serce. Nie jestem mlodziutka dziewczynka, zawsze kierowalam sie ciekawoscia swiata, wiec duzo rzeczy sie nauczylam. Przez wiele lat przyjaznilam sie z dwojka Zydow z Polski–wlasciwie do ich smierci, dzieki nim poznalam historie alternatywna cywilizacji Zachodu, z innej perspektywy. Wiedza, ktora mi przekazali nieustannie otwiera mniej znany obraz perspektywy historycznej. Nieustannie czuje dla nich wdziedznosc za ten czyn, zwlaszcza jak jestem starsza.
To co piszesz jest prawda, tylko, ze my reagujemy na inne dramaty niz ludzie w panstwach bez imigrantow. Oprocz tego, nie mam duzo "bogatych" doswiadczen zyciowych z typami ludzi, ktorych wymieniasz.

Dzisiejsza gazeta: Media przyciemniły tortury wobec młodej pary w Sztokholmie – caly czas robi to rzad lewicowo-liberalny. Przetrzymywany przez wiele godzin: 18-letni Erik przeżył tortury trwające kilka godzin, podczas gdy dziewczyna była zmuszona do patrzenia
Gambijski sprawca ciął swoją ofiarę maczetą i uderzał go metalowymi rurkami. Dziewczynie groził przycięcie jej „żydowskiego nosa” i zmusił ją do wycofania raportu o gwałcie.c.d.
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Cofniemy sie, albo transformacja lub wojna   1 na 1
cd.
www.friatider.s(*)yrd-d-mot-ungt-par-i-stockholm

To sa skutki ideologii globalizmu-marsizmu-"imigranci Merkel". Zeby dokonaly sie zmiany pozytywne, nalezy przebudowac totalitarny system post-komunistyczny-"nowoczesny" marksizm europejski wraz z ustrojem prawnym, ktory podwaza caly lad spoleczny. Lewica liberalna-sierpy i mloty, zajmuja sie tylko wywalczeniem wladzy, procesy rozwojowe spoleczenstw ich nie interesuja, to dla nich za trudne.

P.S. Nie wydaje mi sie, ze zginiemy. Bόg nas potrzebuje.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
Jeden - @kobieta   2 na 2
A poproszę o objaśnienie, co ma do tego Onże. Były już przed chwilą Sorose, Sachsy i spiski, potem termodynamika i eschatologia, efekt cieplarniany czy coś podobnego, a teraz ten najbardziejszy ktoś, który nas ocenia. Jakoś mi trudno to ogarnąć wszystko naraz.
Autor: Jeden  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Objasniam   2 na 2
Ha, Ha, wiedzialam, ze to "jedno" slowo poruszy jakiegos polskiego racjonaliste. To znaczy mniej wiecej, ze czlowiek musi byc kreatorem swiata. Bez czlowieka nie ma swiata. Widze, ze nie interesuje sie Pan literatura. To sa slowa ostatniego Noblisty, byc moze innych osob tez. Sa w kazdym razie logiczne. Prawda.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
Dragan Dargomier - Bankructwo megasuki
Media donoszą, że do krajowej megasuki finansizmu i - do niedawna - wielkiej księżnej mazowieckiej zarazem zapukali komornicy. To bardzo pouczające w kontekście artykułu na temat źródeł bogactwa narodów. Megasuki lubią megaluksusy, tyle że nadal są na silnym głodzie po odsunięciu od żarła. Taka dziwka turboodrzutowa jak ja zadowala się płatkami owsianymi i marchewką z groszkiem. ;)
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: przedwczoraj
Dragan Dargomier - Pole gry to urojenie
Teoria gier jest bardzo autystyczna. Jest cała oparta na splątaniach i urojeniach. Kooperację i konflikt rozgrywa się na zupełnie innych zasadach. Na przykład, Sanacja robiła wszystko, żeby uniknąć wojny z Niemcami, ale Hitler parł do wojny z Polską, bo w Niemczech był kryzys żywnościowy. W latach 30. XX w. na całym świecie zdarzały się wielkie niedobory żywności. Niemcy miały wielką populację, ale powierzchnia Niemiec to w dużej mierze obszary górskie. Cała dyplomacja legła w gruzach, gdy trzeba było położyć łapę na polskich zbiorach po żniwach i polskiej sile roboczej. W rzeczywistości o decyzjach politycznych, gospodarczych itd. decydują drobiazgowo zbierane i analizowane informacje, ujmowane w ramy rachunku użyteczności. Teoria gier to polityczne oszustwo, mające na celu splątywanie naiwnych uczestników życia społecznego. To są zabawy na poziomie przedszkolaków. Przedszkolaki umawiają się tak i tak, a potem każdy robi, na co ma ochotę, bo zapomniał albo udaje. Najgłupszy jest ten, co wieży w obietnice, przysięgi z przyklepaniem i przeprosiny na zawsze. Temu służy wyrafinowanie tej teorii - zakłamywaniu trywialności ludzkich spraw. W życiu społecznym wystarczy teoria umysłu plus dobry wywiad!
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: przedwczoraj
Dragan Dargomier - Trzeba się spodziewać wojny z Japonią
W najbliższym czasie wojna z Japonią jest nieunikniona. Nikt nie wybaczy Japonii Fukushimy i realnej perspektywy podobnych katastrof z powodu przywiązania Japonii do technologii, które są bardzo ryzykowne w warunkach sejsmicznych panujących w tym kraju. Fukushima musi zostać przykryta sarkofagiem. Jeżeli Japończycy nie zrobią tego po dobroci, to trzeba będzie skierować do wykonania tej pracy japońskich jeńców wojennych. Tak wygląda teoria gier w praktyce. Japonia już jest bardzo osłabiona.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Gramy? Czy lewica wykreowala kryzys rodzinny
Czy kryzys rodzinny stworzył dzisiejszą lewicę?
Czy Rewolucja seksualna stworzyła błedna politykę tożsamości: radykalny feminizm, aktywizm LGBTQ i „rasowy” tak zwany antyrasizm. Wiekszosc z nas jest zaskoczona, jak emocjonalnie to wszystko co nas obecnie otacza jest dziwne. Przekonani lewicowi politycy tożsamości często wydają się wściekli i histerycznie domagają się „bezpiecznych miejsc”, w których nie mogą się pojawić biali mężczyźni, powtarzają oskarżenia o „białe poczucie winy” i są oburzeni, jeśli biały człowiek ubierze się za Indianina, bo wg nich jest to „zawłaszczanie kultury”.

-Uważa się, że histerycznie szalone feministki i „antyrasistki” są wynikiem coraz większego dorastania bez ojców i braci. Rodzina ma najwiekszy wplyw na spoleczenstwo. Statystyki pokazują, że jeśli to możliwe, wiele razy lepiej jest dorastać z obojgiem rodziców. Dzieci, które dorastają tylko z jednym rodzicem, dwa razy częściej wypadają ze szkoły.
Czy lewica w swojej grze od poczatku planowala pozbawienie nas interakcji społecznych, empatii i wiezi z rodzina i bliskimi.cd.
Autor: kobieta  Dodano: dzisiaj

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365