Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
167.779.173 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7335 tekstów. Zajęłyby one 28952 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 804 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"[...] z sumieniem nie jest tak jak z techniką. W technice im szersza i głębsza wiedza o rzeczach i prawidłowościach, tym wyraźniejsze wskazania konstrukcji instrumentów, natomiast głos sumienia, wyraźny w sytuacjach nader prostych, zaczyna bełkotać w obliczu komplikacji zawęźleń międzyludzkich, które mu podaje do wiadomości narastająca i dojrzewająca wiedza o tych zawęźleniach. W wielu przypadkach..
Komentarze do strony Ruch Świętego Graala

Dodaj swój komentarz…
Roman Rybicki - cd. Przesłanie Graala "W Świetle Prawdy"
... nie ma żadnego członkowstwa, żadnych składek, legitymacji, żadnego żyjącego guru czy mistrza. Ludzie, którzy MOGLIBY, jeżeli by zechcieli, zaliczać siebie do hipotetycznego "ruchu Graala", to czytelnicy Przesłania Graala "W Świetle Prawdy" Oskara Ernsta Bernhardta, którzy w swym własnym wnętrzu SAMI pracują nad wszystkim, co przeżywają, SAMI wyciągają wnioski i postępują tak, jak dyktuje im ICH WŁASNE sumienie.

Podkreślam jeszcze raz, że szeregowi czytelnicy Przesłania Graala autorstwa Oskara Ernsta Bernhardta kategorycznie odcinają się od osoby R.Statkiewicza i osób z nim związanych i odrzucają wszelkie treści i formy, w jakich R.Statkiewicz swoje "prawdy" ogłasza.

Z poważaniem

Roman Rybicki
tobiasz29@wp.pl
Autor: Roman Rybicki  Dodano: 24-01-2009
Reklama
Roman Rybicki
Szanowni Państwo!

Pan Romuald Statkiewicz, alias 'jezus chrystus', oraz dwójka jego poleczników Bogusław Gas alias 'mojżesz' oraz Elżbieta Gas alias 'tyara' NIE MAJĄ nic wspólnego z Ruchem Graala w Polsce. R.Statkiewicz bezczelnie korzysta na swoich stronach internetowych z bezprawnie kopiowanych tekstów z literatury Graala i podaje je za swoje. Mało tego... Teksty te przekłada ze swoimi merytorycznie pogiętymi wypocinami, których cechą rozpoznawczą jest brak znajomości zasad ortografii i stylistyki języka polskiego. W tej sprawie, łamanie praw autorskich, jest już przeciwko niemu prowadzone postępowanie dowodowe i wkrótce zostaną mu postawione zarzuty. Tyle co do Statkiewicza.

Co do "ruchu Graala" w Polsce. Faktem jest że książki autorstwa Oskara Ernsta Bernhardta (Abd-ru-shin) są w księgarniach w Polsce od kilkunastu lat. Poza dwoma sektami (we Wrocławiu i w Opolu) nie powstało i nie powstanie żaden nowy kościół, stowarzyszenie czy religia. Jedynym oficjalnym i uznanym 'tworem', który został przez w RP oficjalnie zarejestrowany jest Fundacja Graala, która powstała wyłącznie po to, by móc oficjalnie dystrybuować literaturę związaną z ruchem Graala. Nie ma żadnego członkowstwa, żad
Autor: Roman Rybicki  Dodano: 24-01-2009
pedro - nowości z 22.06.2008
za:
wiadomosci.wp.p(*),10081387,wiadomosc_prasa.html

"
Na sali sądowej w Brnie Czeszka Klara Mauer drży i płacze. Chowa twarz w dłoniach. Nie wiem, jak mogłam do tego dopuścić – zawodzi, patrząc błagalnie na sędziów. Dręczyła swoich synków. Z ośmioletniego Ondreja zdzierała żywcem skórę, wycinała kawałki jego ciała. Surowe mięso jadła sama i dawała je do zjedzenia swoim krewnym i innym ludziom. Wszyscy należeli do sekty zwanej „Ruchem Graala”.
"
pozdrowienia,
pedro
Autor: pedro Dodano: 23-06-2008
Riven - płacimy!
Pewnie jakiś ukryty podatek :> To nas pokarało!
Autor: Riven Dodano: 23-06-2008
niebieski78 - do J Ch
mialo cos sie dziac w marcu:) mielismy cos splacac ... mamy juz czerwiec a wyglada na to ze jedny kto cos zaplacil to ty za swoja naiwnosc:)
Autor: niebieski78 Dodano: 23-06-2008
zergswarm - ke?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,18011,wid,10081387,wiadomosc_prasa.html

przesłanie miłości chyba do niej nie trafiło. A może o to chodzi?
Autor: zergswarm Dodano: 23-06-2008
Jezus Chrystus - Ruch Graala, a Jezus Chrystus
Dziś na Ziemi jest Syn Boży, Jezus Chrystus, Graal, Uzdrowiciel, Król Wielkiej Materii przebywa w narodzie wybranym w Polsce w mieście Opolu.
Ruch Graala skupia się obecnie pod berłem miłości, którym Jestem, a podążanie ludzkich duchów do Prawdy odbywa się przez jedyna bramę innej drogi nie ma.
Imanuel odchodząc z Ziemi zerwał wszystkie mosty i ludzkie duchy w starej wersji RŚG pomarły duchowo, a ich tzw. przywódcy wraz z nimi. I smutne jest dla nich, że nic nie robią dobrego, a ściągają ludzi w dół, którzy przez jednorodność gromadzą się wokół ciemnych.
Cóż, godzina zapłaty nadeszła marzec 2008 rok to ten czas, niech wszystko się przejawi zgodnie z prawem Stwórcy skoro ludzki duch nic poza ziemskim nie chce widzieć!
Autor: Jezus Chrystus Dodano: 09-03-2008
Jezus CHrystus - Trochę Światła!
Ruch Graala nie jest religią, jest wolny od leniwych ludzkich duchów, którzy poprzez tylko swój rozum ziemski próbują ocenić wyższe wartości, które płyną z Przesłania Abd-ru-shina. Życzę autorowi głębszego życia duchowego może coś wniknie ze Światła do wnętrza. Pozdrawiam
Autor: Jezus CHrystus Dodano: 13-04-2007
Leszek - Jasne, ze tak
Przeciez to normalne, ze graal musi niesc przeslanie milosci, ktora jest tym co daje radosc, szczescie i zbawienie.
Autor: Leszek Dodano: 19-09-2006

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365